Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

υαλοκαθαριστηρες μπορουσες να παρεις και απο κανα βενζιναδικο ή praktiker ή αλλου.πολλα τα 46,70¤

λαδια μπορουσες να παρεις απο λαμπριανιδη της aral με 25¤ το 4λιτρο.

ακομα και στο καρφουρ κανα 37¤ τα εχει.

τι ειναι αυτα τα kolben που στα χρεωσε και 75¤;μαλλον για τηγανολαδο μου κανει. :D

καθαριστικο 11¤; με 1¤ απο καρφουρ και μαρκας μαλιστα.

τα φιλτρα λαδιου,καμπινας και αερος ακουγονται λογικα...

η εργασια 50¤ σε λογικα επιπεδα...

μπουζι σε λογικα επιπεδα..

τακακια σε λογικα..

εκει που σε εσφαξε στο γονατο ειναι τα λαδια,το καθαριστικο και τους υαλοκαθαριστηρες.

:D

Link to comment
Share on other sites

υαλοκαθαριστηρες μπορουσες να παρεις και απο κανα βενζιναδικο ή praktiker ή αλλου.πολλα τα 46,70¤

λαδια μπορουσες να παρεις απο λαμπριανιδη της aral με 25¤ το 4λιτρο.

ακομα και στο καρφουρ κανα 37¤ τα εχει.

τι ειναι αυτα τα kolben που στα χρεωσε και 75¤;μαλλον για τηγανολαδο μου κανει. :whistling:

καθαριστικο 11¤; με 1¤ απο καρφουρ και μαρκας μαλιστα.

τα φιλτρα λαδιου,καμπινας και αερος ακουγονται λογικα...

η εργασια 50¤ σε λογικα επιπεδα...

μπουζι σε λογικα επιπεδα..

τακακια σε λογικα..

εκει που σε εσφαξε στο γονατο ειναι τα λαδια,το καθαριστικο και τους υαλοκαθαριστηρες.

<_<

Θα συμφωνισω με τον joop και θα προσθεσω οτι και τα τακακια ηταν λιγουλακι τσιμπημενα.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τι μου πήρε το εξουσιοδοτημένο ΙΩΑΝΙΔΗΣ SPORT...στον Γέρακα Κλεισθένους 285

393.30e κόστος service στα 43.000 χμ ηταν το 3ο Δεν έχω το tsi έχω το golf 5 Το απλό στα 1.4

Το γράφω κι εδώ για να μην την πατήσει κάποιος σαν κι εμένα που πήγα σαν πρόβατο επι σφαγή ..

Αναλυτικά

Service -> 50e

Εμ φρένων (δεν βγάζω ακρη με τα γράμματα ) ->40 ευρώ

Καθαριστικό ->11.00e

Φιλτρο αέρος ->15.00ε

(ενα αλλο δεν διαβάζεται) ->5.80

φιλτρο λαδιού κ καμπίνας -> 14.80

Λάδια ( μου έβαλε 3 μπουκάλια του λίτρου τα είδα να τα ανοίγει μπροστά μου KOLBEN 1-40 ημισυνθετικό ) -> 75 ευρώ

Μπουζί ->28 ευρώ

Τακάκια οπίσθια ->48 ευρώ

Εμπρόσθια ->59 ευρώ

Μπρός πίσω γιαλοκαθαριστήρες -> 46.70 ευρώ

ΣΥΝΟΛΟ 393.30 ΕΥΡΩ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ..Ακουω τις γνώμες σας γιατι παρακαλάω να κάνω λάθος και να είναι λογικό το ποσό..ειδάλλως θα τον εκθέσω μέχρι εκει που δεν πάει..

1. Ο Ιωαννίδης είναι εξειδικευμένο όχι εξουσιοδοτημένο.

2. Το ότι έχεις το απλό και όχι Tsi στα πρώτα service δεν κάνει διαφορά στην τιμή.

3. "... σαν πρόβατο στην σφαγη?" χμ... για να δούμε

Αναλυτικά

Service -> 50e (ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ)

Εμ φρένων (δεν βγάζω ακρη με τα γράμματα ) ->40 ευρώ (ΜΑΛΛΟΝ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ή ΑΛΛΑΓΗ ΥΓΡΩΝ ΦΡΕΝΩΝ - ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ)

Καθαριστικό ->11.00e (ΠΙΘΑΝΟΝ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ JOOP ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ (ΣΚΕΤΟ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ. Π.Χ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ 1 ΜΠΟΥΚΑΛΙ WURTH.)

Φιλτρο αέρος ->15.00ε (ΛΟΓΙΚΟ)

(ενα αλλο δεν διαβάζεται) ->5.80 (ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ)

φιλτρο λαδιού κ καμπίνας -> 14.80 (ΛΟΓΙΚΟ)

Λάδια ( μου έβαλε 3 μπουκάλια του λίτρου τα είδα να τα ανοίγει μπροστά μου KOLBEN 1-40 ημισυνθετικό ) -> 75 ευρώ (ΤΑ KOLBEN ΕΙΝΑΙ DIVINOL ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΣΑΓΑΓΕΙ Η ΚΟΣΜΟΚΑΡ. ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΕΝΤΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΑ, Η ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ)

Μπουζί ->28 ευρώ (ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ)

Τακάκια οπίσθια ->48 ευρώ (ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ)

Εμπρόσθια ->59 ευρώ (ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΣΟ)

Μπρός πίσω γιαλοκαθαριστήρες -> 46.70 ευρώ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 3)

Εν κατακλείδι υπάρχουν κάποια ποσά (Εμ φρένων (?), λάδια και καθαριστικό) τα οποία είναι λίγο περίεργα σαν ποσά, αλλά από την άλλη δεν είσαι και απολύτως σίγουρος για το τι έχεις χρεωθεί. Πάντως στην ΚΑΡΕΝΤΑ για τα ίδια καμιά 600αρια ευρώ το υπολογίζω.

Edited by Menios
Link to comment
Share on other sites

Αμε εχουμε....αναμικτη εμπειρια...

Σιγουρα ειναι πολυ ακριβος.

Σιγουρα ξερει την δουλεια του

Σιγουρα δεν εχει υπομονη(οχι παντα)να σε ακουσει αν εισαι ψειρας.

Η εμπειρια μου μαζι του εχει να κανει με μια μετατροπη που εκανε στο audi 80 μοντελο του 89 βαζοντας μου κινητηρα 1.6 καταλυτικο(εκαιγε super τοτε ο δικος μου),ο οποιος κινητηρας θα εφερε το κιτ της τοτε powerteam με τα 125 αλογα,air condition και υδραυλικο τιμονι.Μαζι με αυτα θα εκανε και αλλες ηλεκτρολογικες μετατροπες καθως και αλλαγες στα φρενα,με προσυμφωνημενη την τιμη και λιστα απο την αρχη.

Κρατησε το αυτοκινητο 1 μηνα περιπου,και τελικα πηρα εναν κινητηρα 1.6 χωρις το κιτ(το πουλησε σε αλλον),χωρις ABS που ειχε υποσχεθει,γιατι δεν μπορουσε να το βαλει,χωρις το καταλληλο τεποζιτο(χυνοτανε βενζινη στο τεποζιτο και ειχε γεμισει πυρακια τα σωληνακια για να μπορεσει να την σταματησει),με κοψιμο των ελατηριων για να χαμηλωσει το αμαξωμα(αντι για ελατηριων χαμηλωματος),περιττο να πω οτι το αυτοκινητο ειχε γινει κουδουνιστρα απο τους τριγμους γιατι οταν εβγαλαν ταμπλο για το aircondition εσπασαν τα μισα πλαστικα clips!!!....τι αλλο?Α και μετα απο 1 χρονο που πηγαινα για service καθε φορα που με εβλεπε και του ελεγα το αμαξι βρωμαει βενζινη βρες μου λυση μου ανεβοκατεβαζε το αμαξι 'το μπουρδελο παλι προβλημα'.

Να αναφερω οτι το αυτοκινητο μας προτεινε ο ιδιος να κανει μετατροπη στον πατερα μου αφου τοτε ηταν καιρος να παρω ενα μεταχειρισμενο και απλως κοιτουσαμε εναλλακτικες μιας και το audi δεν ειχε προβληματα,απλα ο κινητηρας ειχε πολλα χιλιομετρα.

Τον πληρωσαμε κοντα στα 2 εκατομμυρια,(αφηστε που με το που το πηρα σπιτι και του εβαλα βενζινη,εσκασε η τρομπα βενζινης και αυτη χυνοταν απο το καπακι του τεποζιτου εξω στον δρομο....).

Μετα απο ολα αυτα,πηγα σε αλλο συνεργειο συγκεκριμενα στον Ζαχαριουδακη στο Μοσχατο,κρητικος και μπεσαλης και βρηκα την υγεια μου.Το νεο μου audi το πηγαινω εκει,και ειναι κυριος.Στο παλιο,μου αλλαξε τεποζιτο(βρηκε ενα και ειλικρινα χρειαστηκε μονο 3 πηρακια για να δουλεψει),και μου υπεδειξε οτι τελικα ειχα οχι 4 οχι 2 αλλα 1 μονο κομμενο ελατηριο και ολα τα αλλα ηταν μαμα στο αμαξι....Καταπληκτικα

Κατα τα αλλα,ο συγκεκριμενος εμαθα οτι ειχε αυτη τη συμπεριφορα γιατι απλα δεν βγαζει λεφτα απο παλια αμαξια πλεον,αλλα μονο απο καινουρια οπου με ενα προγραμμα και 2 βολτες καθαρισε.Γι'αυτο λεω οτι εχει γνωσεις.Εχει κανει και RS2 μετατροπες....αλλα μετα απο τετοια εμπειρια....δεν τα αγγιζω και δεν τον εμπιστευομαι.

Οποιος παει εκει,ας εχει τα ματια του ανοιχτα. rocket.gif

φιλε θα συμφωνησω για τον Ζαχαριουδακη.εγω τον βρηκα μεσω internet που εψαχνα

μεταχειρισμενο μοτερακι καλοριφερ (εχω κανει τοπικ στα προβληματα για golf)

μου εκανε δωρεαν διαγνωση σε ολλον τον κλιματισμο και μου βρηκε κει μεταχειρισμε μοτερακι

απο golf 5 με λιγα χιλιομετρα και ενω η αντιπρωσωπια ηθελε 340 ευρ+εργατικα+80ευρ

για σερβις στον κλιματισμο-και ηλεκτρολογοι αλλοι ηθελαν 370 ανταλ+εργατικα+60 ευρ

σερβις ο ζαχαριουδακης μου βρηκε μοτερακι με 120 ευρ και μαζι με σερβις καθαρισα

με 220 ευρο.και προσπαθησε να φτιαξει και το παλιο μοτερακι μηπως και το σωσει!!!!!!!!

ναναι καλα ο ανθρωπος-οντως ντομπρος και τιμιος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ξέρεις κανένας να μου πει για Νότια προάστια? Νότια προάστια εννοώ από Ηλιούπουλη μέχρι Βούλα....

Προς το παρόν για service το 3άρι το πάω σε Fit & Go αλλά για επισκευές θέλω κάποιο καλό συνεργείο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα…

Έχει έρθει η ώρα να κάνω το Golfaki για service και μιας και ο δικός μου μηχανικός έριξε πιστολιά θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποιο καλό συνεργείο στις τριγύρω περιοχές

Παγκρατι,Βυρωνας,Καισαριανη κ.τ.λ.

Υπόψη διάβασα κάτι για τον Γιώργο τον Φρενά που είναι στην Καισαριανή (Αμασειας κάτι…..) ο οποίος από όσο ξέρω είναι από τους καλύτερους φρενάδες στην Αθήνα αλλά για service είναι?

Λάβετε υπόψη ότι Ίσως να χρειαστεί να αλλάξω και δίσκο πλατό…

Ελπιζω να πόσταρα στο σωστό μέρος

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενα καλο συνεργειο στα βορεια προαστεια εχετε να προτεινετε??

μενω στην νεα ερυθραια και ψαχνω κατι κοντα μου.

εχω ενα Polo 'ξεχασμενο απο τον Θεο' και θελω να το φτιαξω.

σας ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων...

υγ. νεουδις ειμαι και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

κανενα συνεργειο κοντα στην Αγια παρασκευη ξερει κανενας? γιατι απο τοτε που εβγαλα την golfo απο το βαφειο κανει ενα μεταλλικο θορυβο στην αριστερη μερια μπροστα και δεν ξερω τι ειναι, καποια αλλα συνεργεια που το πηγα δεν μπορεσαν να καταλαβουν τι ειναι. και θελω να κανω ταξιδι και ψιλοκολλαω μην μου μεινει τπτ στο χερι, λες και χτυπαει το αμορτισερ, δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι ακριβως. μια βοηθεια για το που να το παω :wacko:

Edited by lory
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα…

Έχει έρθει η ώρα να κάνω το Golfaki για service και μιας και ο δικός μου μηχανικός έριξε πιστολιά θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποιο καλό συνεργείο στις τριγύρω περιοχές

Παγκρατι,Βυρωνας,Καισαριανη κ.τ.λ.

Υπόψη διάβασα κάτι για τον Γιώργο τον Φρενά που είναι στην Καισαριανή (Αμασειας κάτι…..) ο οποίος από όσο ξέρω είναι από τους καλύτερους φρενάδες στην Αθήνα αλλά για service είναι?

Λάβετε υπόψη ότι Ίσως να χρειαστεί να αλλάξω και δίσκο πλατό…

Ελπιζω να πόσταρα στο σωστό μέρος

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κώστας.

κανενα συνεργειο κοντα στην Αγια παρασκευη ξερει κανενας? γιατι απο τοτε που εβγαλα την golfo απο το βαφειο κανει ενα μεταλλικο θορυβο στην αριστερη μερια μπροστα και δεν ξερω τι ειναι, καποια αλλα συνεργεια που το πηγα δεν μπορεσαν να καταλαβουν τι ειναι. και θελω να κανω ταξιδι και ψιλοκολλαω μην μου μεινει τπτ στο χερι, λες και χτυπαει το αμορτισερ, δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι ακριβως. μια βοηθεια για το που να το παω ;)

αν θελετε εχω εναν μηχανικο αλλα ειναι στον αγιο δημητριο

αν θελετε στειλτε μ πμ.

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε εχω εναν μηχανικο αλλα ειναι στον αγιο δημητριο

αν θελετε στειλτε μ πμ.

Πανο εννοεις τον Παυλο προφανως?

ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!!!!

Πήγα σήμερα το πρωί για το service των 30000 στην ΚΑΡΕΝΤΑ και ζητήσαν 450 Ευρω..........

Για αλλαγή λαδιού φίλτρου γύρης και κάποια άλλα φίλτρα που η αξία τους εέναι ξεφτίλα φαντάζομαι...

Ρε είμαστε σοβαροί???????? Porshe πήρα????? Golf πήρα με 20000.Ο πατέρας μου με Civic γελάει με τις τιμές που ακούει.

Μου είπε να πάω το μεσημέρι να το πάρω...Έφυγα από το Auto Marin γιατί δεν υπήρχαν γενικα, αλλά τι να το κάνω έτσι.

Εχε χάρη που είναι η εγγύηση...Πάντως κάτι πρέπει να γίνει με τις τιμές στα εξουσιοδοτημένα....Και αν ξαναπάρει τηλέφωνο αυτή απο την Kosmocar που ρωτάει για την ικανοποίηση από το service θα την πάρει και θα την σηκώσει!!!!!!

Και ας σταματήσουν να λένε την δικαιολογία για το λάδι Castrol..........που και καλά είναι ακριβό.....4λίτρα * 25 ευρώ που μου είπε κάνουν.......=100 ευρώ... Δεν γράφω άλλα γιατί θα αρχίσω να βρίζω!!!! Αλλά φταίω και εγώ!!!! Αφού πήγα....καλά να πάθω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα μια βοηθεια..εχω ενα polo του 2003(16v με 101)και μου εχει πιει το αιμα,ειμαι καθε μηνα στα συνεργεια,εχω περασει απο ολα τα μεγαλα εξουσιοδοτημενα και τις αντιπροσωπειες και τπτ..το check engine ειναι αναμμενο 3χρονια,το εχω παει παντου,εχω αλλαξει τα παντα και ακομα αναβει.. :D πριν 1 μηνα αλλαξα αισθητηρα λ(ξανα)και ποντεσιομετρο πεταλουδας,εσβησε για 1 μερα και μετα παλι τα ιδια.τωρα αναψε και το EPC..στην οδηγηση τ αμαξι δε δειχνει να εχει κατι τωρα,απλα εχω κουραστει πια με αυτα τα λαμπακια..παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει ενα καλο συνεργειο που να μη γδερνει αλλα να κανει δουλεια.δεν με νοιαζει η περιοχη,ειμαι βορεια προαστια αλλα θα το παω μακρια αρκει να ειναι καλος.μεσα σε 5 χρονια εχω δωσει τοσα λεφτα που θα επαιρνα καινουριο αμαξι,πραγματικα μετανιωσα που το πηρα..συνεχεια χαλαει κατι,πεφτουν τα τζαμια,πεφτουν τα πλαστικα μεσα,καιει λαδια,συμπληρωνω παραφλου καθε μηνα(σε ολα τα συνεργεια λενε οτι αυτο ειναι νορμαλ),δε λειτουργουν οι ασφαλειες,δεν αναβει το λαμπακι του immobilizer..το ειχα αγορασει καινουριο και δεν το εχω ταλαιπωρησει καθολου.οποιος μπορει ας μου απαντησει,πραγματικα εχω απελπιστει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα μια βοηθεια..εχω ενα polo του 2003(16v με 101)και μου εχει πιει το αιμα,ειμαι καθε μηνα στα συνεργεια,εχω περασει απο ολα τα μεγαλα εξουσιοδοτημενα και τις αντιπροσωπειες και τπτ..το check engine ειναι αναμμενο 3χρονια,το εχω παει παντου,εχω αλλαξει τα παντα και ακομα αναβει.. :D πριν 1 μηνα αλλαξα αισθητηρα λ(ξανα)και ποντεσιομετρο πεταλουδας,εσβησε για 1 μερα και μετα παλι τα ιδια.τωρα αναψε και το EPC..στην οδηγηση τ αμαξι δε δειχνει να εχει κατι τωρα,απλα εχω κουραστει πια με αυτα τα λαμπακια..παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει ενα καλο συνεργειο που να μη γδερνει αλλα να κανει δουλεια.δεν με νοιαζει η περιοχη,ειμαι βορεια προαστια αλλα θα το παω μακρια αρκει να ειναι καλος.μεσα σε 5 χρονια εχω δωσει τοσα λεφτα που θα επαιρνα καινουριο αμαξι,πραγματικα μετανιωσα που το πηρα..συνεχεια χαλαει κατι,πεφτουν τα τζαμια,πεφτουν τα πλαστικα μεσα,καιει λαδια,συμπληρωνω παραφλου καθε μηνα(σε ολα τα συνεργεια λενε οτι αυτο ειναι νορμαλ),δε λειτουργουν οι ασφαλειες,δεν αναβει το λαμπακι του immobilizer..το ειχα αγορασει καινουριο και δεν το εχω ταλαιπωρησει καθολου.οποιος μπορει ας μου απαντησει,πραγματικα εχω απελπιστει..

εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

geia xara, eftasa 60000 khm to TSI mou 140 hp, telos i egiisi.ara telos kai i AUTO MARINE, kapio sinergeio zwgrafou kai girw perioxes? i kai pio makria?an exei metro?poso tha mou stixisei???

pws mporw na ginw melos tou VWclub? iparxoun ekptwseis gia ta meli tou???

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας καθώς θέλω να κάνω service και δεν έχω ιδέα που να απευθυνθώ. Το αυτοκίνητο είναι POLO 1.400 κυβικά και έχω διανύσει 45.000,00 χλμ. Θα ήθελα λοιπόν υπεύθυνα να μου πει κάποιος ένα καλό συνεργείο και ένα τηλέφωνο. Θα πρέπει ακόμα να αναφέρω πως το αυτοκίνητο έχει κλείσει ήδη 2 έτη . Δεν γνωρίζω εάν ισχύει η εγγύηση πλέον , απλά θα ήθελα ένα καλό συνεργείο που θα κάνει καλή δουλεία και θα χρησιμοποιήσει τα προβλεπόμενα υλικά π.χ λιπαντικά και ότι άλλο πρέπει να γίνει για τα χλμ αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μη σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

σερβις στις 30.000 -αλαγη λαδιων castrol edge 5-30

φιλτρο βενζινης φιλτρο γυρης λαδιου τακακια πισω bosch

καθαρισμος φιλτρου αερα(δεν χρειαζοταν αλαγη)

240 ευρο-με καφεδακι στο χερι και διπλα στο μαστορα!!!

σε golf 1600 fsi!!!

το ιδιο σερβις χωρις τακακια αλλα με αλαγη μπουζι μου ζηταγαν

σχεδον ολες οι αντιπρωσωπιες 330 -350 ευρο!!!!!

τα συμπερασματα δικα σας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μένουν Βόρεια Προάστεια θα σας πρότεινα τον Θεοδορακάκη στην Πεύκη. Εκεί πάμε τα αυτοκίνητα της οικογένειας εδώ και 10 χρόνια και έχουμε μείνει πολύ ικανοποιημένοι και από την εξυπηρέτηση και από τον ίδιο σαν μηχανικό!

Link to comment
Share on other sites

προεδρε πηγα την golfo μου για service τελικα.τι να πω.τα καλυτερα μονο.τα παιδια εκαναν καλη δουλεια το κοιταγαν ποση ωρα με ακουγαν οτι προβλημα ειχα εντοπισει και το κοιταγαν αμεσως.και πανω απο ολα οι τιμες.μου πηρε 75 ευρω για την ιδια δουλεια που αλλου την ειχα πληρωσει λιγο παραπανω απο τα διπλασια. :o:o:o:o:o:o:o:orocket.gifrocket.gifrocket.gif

και δουλευει και δικο μας παιδι εκει ε;;;;;;;;;;;;; :D:D

μηπως εχετε και το τηλεφωνο???? :excl:

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

μηπως υπαρχει και το τηλεφωνο????? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Να σας πω και εγω την ιστορια μου με τα συνεργεια:

Πριν ενα 6μηνο εμφανιστηκε ενας θορυβος στον εμπρος δεξιο τροχο.Οσο ανεβαιναν τα χλμ τοσο πιο εντονος γινοταν.

Πηγα σε ενα φιλο που ασχολειται και μετα απο βολτα που εκανε μου ειπε ρουλεμαν τροχου.

Επειδη δεν ειχε χρονο να το φτιαξει πηγα σε ενα συνεργειο του vw group στα γλυκα νερα.Και εκει μετα απο βολτα ο μαστορας μου ειπε ρουλεμαν τροχου.

Κατι με ετρωγε και πηγα στην ΑΜΤ στη λεωφορο λαυριου μια βολτα.Εκει ο μαστορας το πηγε βολτα,το σηκωσε κιολας...,και μου λεει σασμαν---->1500 περιπου!Μου επεσαν τα μισα μαλλια!

Περνωντας απο την αντιπροσωπια της vw στην χαλκιδα ενας μηχανικος μετα απο "πληρη" ελεγχο μπαινουμε στο αμαξι,κλεινει τα παραθυρα και μου λεει το εξης ωραιο:Μην το φτιαξεις εδω...,θα σου κοψουν τον κ..ο!Θα το φτιαξουμε αλλου! :excl:

Ημουν ετοιμος να αλλαξω σασμαν στην ΑΜΤ αλλα ειδα το topic και αποφασισα να παω απο την VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω και μετα απο Τσουργιαννη στο ρεντη.

Παω απο vw group,παμε βολτα με τον ηλια(100 βολτες τους εκανα) και μου λεει γνωριμος ηχος,ρουλεμαν τροχου ειναι.Οκ λεω,δεν παω τσουργιαννη και κλεινω ραντεβου.Οταν ξαναπηγα περιμενα 2,5 ωρες (ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ..) ξεκιναει ο ηλιας να βγαλει το παλιο αλλα καπου τα βρηκε σκουρα και συνεχισε ο αλλος μαστορας.Οταν τελειωσε και εφυγα τον ακουγα παλι τον θορυβο... rocket.gifprotest.gif

Τελευταια σταση στον τσουργιαννη.Παω το κοιταει,το παει βολτα,το σηκωνει,ερχεται και ο πατερας του και πανε μαζι βολτα,γυρναει και μου λεει οτι ουτε ρουλεμαν ειναι ουτε σασμαν!ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ :D και οτι οι θορυβοι απο τον δρομο μεταφερονται στην καμπινα!!!!

Αλλαζει τα μπροστα ζαντολαστιχα με αλλα απο λεον,παμε βολτα και η golfo αθορυβη worthy.gif !!!

Οταν τον ρωτησα τι χρωσταω με "εδιωξε".Περιττο να σας πω οτι μετα απο λιγες μερες αλλαξα μπρος πισω δισκοπλακες και τακακια στον ακη και οτι εκει θα πηγαινω. :D

τελικα να παω στον Ηλια????????η να μην παω????και αυτος ο Τσουργιαννης..που ακριβως ειναι και απο τοτε παντα ευχαριστημενος μενεις????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.