Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

τελικα με μια τηλεφωνικη ερευνα αγορας ...μιλησα και με τον Ηλια..και με kokkinakis service και με Twin service......

για αλλαγη λαδιων και οτι περιλαμβανει και γι αμια πτρωτη ματια του κουκλου

ο Ηλιας μου ειπε 75 ευρω

ο Kokkinakis ειπε 60

και το Twin service ειπε γυρω στα 50 ευρω

αποφασισα να το παω στο Kokkinakis service και λογω περιοχης που ειναι πολυ κοντα μου και λογω τιμης...

τι λετε εσεις?????????

ξεχασα να σας πω οτι πρωτα απο ολα μιλησα με την ayto marin απο οπου και το πηρα και μου ειπαν 130 ευρω (χαχαχαχαχαχα)

επισης τους ειπα (σε ολους) οτι μου ζεσταινεται παρα πολυ ευκολα και με μεγαλες ταχυτητες και μαλλον (ολοι το ειπαν αυτο) δν φταινε τα λαδια....

ακουω σας παρακαλω πολυ την γνωμη σας..... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

KOKKINAKIS SERVICE

Τραλλέων 29 ¶νω Πατήσια. Ο τύπος είναι φοβερός. Έχει περάσει από KARENTA, SUBARU, MERCEDES. Τυχαίνει και τον ξέρω προσωπικά και όλα τα αυτ/τα που είχα κατά καιρούς τα πηγαίνω ΄σ'αυτόν. Ειδικεύεται στα αυτ/τα του vag group και στα subaru. Τον προηγούμενο μήνα που πέρασα είχε μέσα ένα TOUAREG και ένα S3.

KOKKINAKIS SERVICE

ΤΡΑΛΛΕΩΝ 29 Α. ΠΑΤΗΣΙΑ

210 2220117

http://www.agorainfo.gr/kokkinakis-service.html

Φοβερός μηχανικός. Εγώ όλα τα αυτ/τα που είχα κατά καιρούς, μετά την εγγύηση τα πηγαίνω σ'αυτόν. Προσεγμένη δουλειά και δεν μας πιάνει τον κ..ο. Του μίλησα για το club. Όποιος είναι από την περιοχή ας περάσει να ρίξει μια ματιά.

mf_tshirt.gif τελικα κι εγω σε αυτο πηγα....ως τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη...απο το κλιμα...το ζηλο που εδειξαν και κυριως την τιμη....μου την εριξε και πιο κατω απο οτι ειχε αρχικα πει...τωρα αποτελεσμα θα δω με τον καιρο...αν ολα πανε καλα τελος θα πηγαινω σε αυτον ..ειναι και κοντα στην περιοχη μου...τωρα αλλαξα λαδια..αλλα μετα θα παω και για γενικο...

οποιος 8ελει να παει..νομιζω οτι το αξιζει... :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :

Με ξέρετε και σας ξέρω αρκετά χρόνια, κάποιους από κοντά και κάποιους άλλους μέσα από το forum του club…

Όσοι με έχετε γνωρίσει θα έχετε δει ότι έχω αγάπη για την δουλειά μου ήθος και μεγάλο πάθος για τα αυτοκίνητα.

Μέχρι τώρα δεν έχω προτείνει κανένα συνεργείο service εκτός από αυτό που υπήρχε στο site μου...................... και λέω υπήρχε γιατί πλέον δεν υπάρχει!

Και δεν υπάρχει γιατί αν και είμαστε στον ίδιο χόρο πάψαμε να συνεργαζόμαστε!

Αυτό έγινε γιατί θέλησα – θέλω να προστατέψω τα οικονομικά συμφέροντα των πελατών μου κυρίως αυτών που έρχονται για μένα μέσο των club η από το Net.

Δεν μπορώ να πω ότι ο Ζαχαριουδάκης δεν είναι καλός μάστορας, απλώς τελευταία έχω παράπονα για υπερβολικές χρεώσεις!

Εγώ είμαι βαφέας και δεν με νοιάζει ποιος θα κάνει το service στα αυτοκίνητα μας αρκεί να είναι καλός μάστορας, σοβαρός άνθρωπος, με αρχές, τίμιος, να βάζει γνήσια ανταλλακτικά και να έχει καλές τιμές.

Μετά από τα κάποια παράπονα για υψηλές χρεώσεις αποφάσισα να ψάξω για δυο καλούς μηχανικούς (έναν στην Αθήνα και έναν στον Πειραιά) που να έχουν άριστη γνώση του VW Group και να διαθέτουν όλα τα στοιχεία που ανέφερα παραπάνω.

Τον ένα ήδη τον έχω βρει (μερικά παιδία τον έχουν επισκεφτεί και έμειναν πάρα πολύ ευχαριστημένοι) ο συγκεκριμένως είναι 5 χρόνια μικρότερος από τον Ζαχαριουδακη, το 1982 που ανοίξαμε το γνωστό Autopaint ήταν συνεταίροι για κάποια χρονια.

Η διεύθυνση του και το όνομα του είναι:

Μάκης Μπούτρης

Κουρτίδου 5 Κ. Πατήσια

Τηλ. 210 8317811

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και εγγυούμαι προσωπικά για την ποιότητα της δουλειάς του των ανταλλακτικών και τις τιμές.

Όταν του τηλεφωνήσετε η πάτε από εκεί, απλά αναφέρετε το όνομα μου η το VW Club.

Τον δεύτερο μηχανικό ο οποίος είναι στον Πειραιά και συγκεκριμένα στα καμίνια τον τσεκάρω ακόμα, όχι την δουλειά του (αυτή είναι δεδομένη) αλλά τις τιμές του, είναι όμως και αυτός γνώστης (κάποιοι λένε και σπεσιαλίστας) του VW Group .

Όσοι χρειάζεστε περισσότερες διευκρινίσεις μπορείτε να με πάρετε Τηλ. στο γνωστό 210 4838234 η mail στο dimos@autopaint,gr

Σας ευχαριστώ πολύ: Dimos Autopainter

Edited by AUTOPAINTER
Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις απο τους δυο εξουσιοδοτημενος vw?

γιατι πλισιαζει service και ειμαι εντως εγγυησης tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο συνεργειο και με πολυ καλεσ τιμεσ ειναι στην αμφικρατους 17 στον υμηττο μαστορας ειναι ο κεφαλας χρηστος...αριστοσ στο ειδοσ του...οποιοσ θελει ας μου στειλει πμ να τον ενημερωσω οτι παει απο εμενα να του κανει καλυτερη τιμη.εγω εκει το φτιαχνω το πολακι μου παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις απο τους δυο εξουσιοδοτημενος vw?

γιατι πλισιαζει service και ειμαι εντως εγγυησης tongue.gif

Από το 2002 με την κατάργηση των μονοπωλίων δεν υπάρχουν δεσμεύσεις για την εγγύηση !!!

Το αυτοκίνητο είναι δικό σου και το φτιάχνεις όπου θέλεις, αρκεί όταν τεθεί θέμα εγγυήσεις να μην βρουν επάνω ανταλλακτικά μη προβλέψιμα από τον κατασκευαστή.

Το γνωστό ……. Κανονισμός Block Exception (1400/2002) μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ

> http://www.sisema.gr/index.php?option=com_...1&Itemid=31

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει γνωστότερο τι παίζει με τις εγγυήσεις των εταιριών ….. !!!

Κανονισμός Block Exception (1400/2002)

http://www.sisema.gr/index.php?option=com_...1&Itemid=31

Edited by AUTOPAINTER
Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστό και ενδιφέρων! μπράβο που αναφέρθικε!

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστό και ενδιφέρων! μπράβο που αναφέρθικε!

Έτσι για να μην μας δουλεύουν και μας εκβιάζουν!

Συμβουλέψτε όλους να πηγαίνουν σε εξειδικευμένα συνεργεία για τα service!!!

Η εγγύηση του αυτοκίνητου δεν χάνετε με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :

Με ξέρετε και σας ξέρω αρκετά χρόνια, κάποιους από κοντά και κάποιους άλλους μέσα από το forum του club?

Όσοι με έχετε γνωρίσει θα έχετε δει ότι έχω αγάπη για την δουλειά μου ήθος και μεγάλο πάθος για τα αυτοκίνητα.

Μέχρι τώρα δεν έχω προτείνει κανένα συνεργείο service εκτός από αυτό που υπήρχε στο site μου...................... και λέω υπήρχε γιατί πλέον δεν υπάρχει!

Και δεν υπάρχει γιατί αν και είμαστε στον ίδιο χόρο πάψαμε να συνεργαζόμαστε!

Αυτό έγινε γιατί θέλησα ? θέλω να προστατέψω τα οικονομικά συμφέροντα των πελατών μου κυρίως αυτών που έρχονται για μένα μέσο των club η από το Net.

Δεν μπορώ να πω ότι ο Ζαχαριουδάκης δεν είναι καλός μάστορας, απλώς τελευταία έχω παράπονα για υπερβολικές χρεώσεις!

Εγώ είμαι βαφέας και δεν με νοιάζει ποιος θα κάνει το service στα αυτοκίνητα μας αρκεί να είναι καλός μάστορας, σοβαρός άνθρωπος, με αρχές, τίμιος, να βάζει γνήσια ανταλλακτικά και να έχει καλές τιμές.

Μετά από τα κάποια παράπονα για υψηλές χρεώσεις αποφάσισα να ψάξω για δυο καλούς μηχανικούς (έναν στην Αθήνα και έναν στον Πειραιά) που να έχουν άριστη γνώση του VW Group και να διαθέτουν όλα τα στοιχεία που ανέφερα παραπάνω.

Τον ένα ήδη τον έχω βρει (μερικά παιδία τον έχουν επισκεφτεί και έμειναν πάρα πολύ ευχαριστημένοι) ο συγκεκριμένως είναι 5 χρόνια μικρότερος από τον Ζαχαριουδακη, το 1982 που ανοίξαμε το γνωστό Autopaint ήταν συνεταίροι για κάποια χρονια.

Η διεύθυνση του και το όνομα του είναι:

Μάκης Μπούτρης

Κουρτίδου 5 Κ. Πατήσια

Τηλ. 210 4317811

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και εγγυούμαι προσωπικά για την ποιότητα της δουλειάς του των ανταλλακτικών και τις τιμές.

Όταν του τηλεφωνήσετε η πάτε από εκεί, απλά αναφέρετε το όνομα μου η το VW Club.

Τον δεύτερο μηχανικό ο οποίος είναι στον Πειραιά και συγκεκριμένα στα καμίνια τον τσεκάρω ακόμα, όχι την δουλειά του (αυτή είναι δεδομένη) αλλά τις τιμές του, είναι όμως και αυτός γνώστης (κάποιοι λένε και σπεσιαλίστας) του VW Group .

Όσοι χρειάζεστε περισσότερες διευκρινίσεις μπορείτε να με πάρετε Τηλ. στο γνωστό 210 4838234 η mail στο dimos@autopaint,gr

Σας ευχαριστώ πολύ: Dimos Autopainter

+1 και από μένα για τον κύριο Μάκη. Ευχάριστος άνθρωπος και συζητήσιμος.

Δήμο πρέπει να έχεις κάνει λάθος στο τηλέφωνο. 21043-Κάτω Πατήσια δε νομίζω να είναι!

Edited by koukouroukou
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για τον κύριο Μάκη. Ευχάριστος άνθρωπος και συζητήσιμος.

Δήμο πρέπει να έχεις κάνει λάθος στο τηλέφωνο. 21043-Κάτω Πατήσια δε νομίζω να είναι!

Xmmmmmmmm ! KouKou έχεις δίκιο!

Το Τηλ. είναι 210 8317811

VW Service

Μάκης Μπούτρης

Κουρτίδου 5 Κ. Πατήσια

210 8317811

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα GOLF IV του 2000. Γενικά θέλω να το κρατήσω το αυτοκίνητο,το γουστάρω και το προσέχω.

Με τα σέρβις θέλω να είμαι αψογος αλλά...βαρέθηκα να με κλέβουν!

Σήμερα γύρισα απο σέρβις γενικό στα 140.000 χλμ.

Ακούστε... Φίλτρα,λάδια,μπουζί,τακάκια μπρός πίσω,σινεμπλόκ + λάστιχα ζαμφόρ (έκανε θόρυβο η ανάρτηση...) πόσο...?

580 ευρώ!!! 300 ανταλλακτικά +280 εργασία... (όλη μέρα λέει αυτό παλεύαμε...)

Μου είπε θέλει και ιμάντες...τους έχω αλλάξει στα 70.000 και είμαι στα 140.000. Χρειάζεται λέτε?Κάθε πότε αλλάζετε εσείς?

Ο ίδιος λέει ιμάντες αλλαγή...420 ευρώ! Έχω βρεί ένα άλλο συνεργείο...www.kafritsas.gr (240 ευρώ περίπου με αλλαγή και αντλίας νερού)...

Τι λέτε? Έχετε πάει στον Καφρίτσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα GOLF IV του 2000. Γενικά θέλω να το κρατήσω το αυτοκίνητο,το γουστάρω και το προσέχω.

Με τα σέρβις θέλω να είμαι αψογος αλλά...βαρέθηκα να με κλέβουν!

Σήμερα γύρισα απο σέρβις γενικό στα 140.000 χλμ.

Ακούστε... Φίλτρα,λάδια,μπουζί,τακάκια μπρός πίσω,σινεμπλόκ + λάστιχα ζαμφόρ (έκανε θόρυβο η ανάρτηση...) πόσο...?

580 ευρώ!!! 300 ανταλλακτικά +280 εργασία... (όλη μέρα λέει αυτό παλεύαμε...)

Μου είπε θέλει και ιμάντες...τους έχω αλλάξει στα 70.000 και είμαι στα 140.000. Χρειάζεται λέτε?Κάθε πότε αλλάζετε εσείς?

Ο ίδιος λέει ιμάντες αλλαγή...420 ευρώ! Έχω βρεί ένα άλλο συνεργείο...www.kafritsas.gr (240 ευρώ περίπου με αλλαγή και αντλίας νερού)...

Τι λέτε? Έχετε πάει στον Καφρίτσα?

Tsu Tsu !

Εγώ πάντως σας σύστησα μηχανικό για service

που να μην σας παίρνει το κεφάλι και να είστε σίγουροι ότι έχει γίνει σωστή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα GOLF IV του 2000. Γενικά θέλω να το κρατήσω το αυτοκίνητο,το γουστάρω και το προσέχω.

Με τα σέρβις θέλω να είμαι αψογος αλλά...βαρέθηκα να με κλέβουν!

Σήμερα γύρισα απο σέρβις γενικό στα 140.000 χλμ.

Ακούστε... Φίλτρα,λάδια,μπουζί,τακάκια μπρός πίσω,σινεμπλόκ + λάστιχα ζαμφόρ (έκανε θόρυβο η ανάρτηση...) πόσο...?

580 ευρώ!!! 300 ανταλλακτικά +280 εργασία... (όλη μέρα λέει αυτό παλεύαμε...)

Μου είπε θέλει και ιμάντες...τους έχω αλλάξει στα 70.000 και είμαι στα 140.000. Χρειάζεται λέτε?Κάθε πότε αλλάζετε εσείς?

Ο ίδιος λέει ιμάντες αλλαγή...420 ευρώ! Έχω βρεί ένα άλλο συνεργείο...www.kafritsas.gr (240 ευρώ περίπου με αλλαγή και αντλίας νερού)...

Τι λέτε? Έχετε πάει στον Καφρίτσα?

Ti 280,τι λές ρε συ; Με χρυσά εργαλεία στο φτιάξαν το αυτοκίνητο;ΕΛΕΟΣ....

Link to comment
Share on other sites

κανενα συνεργειο ζωγραφου ή αιγαλεω κοντα στη θηβων????

πλησιαζω στα 60,κριμα ειναι να με ξυλωσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

αιγαλεω κοντα στη θηβων

Ηλιας Τσακουλερης!

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Link to comment
Share on other sites

Ti 280,τι λές ρε συ; Με χρυσά εργαλεία στο φτιάξαν το αυτοκίνητο;ΕΛΕΟΣ....

Χα χα χα ! Από πλατίνα !!!

Εγώ πάντως σας σύστησα μηχανικό για VW Group !!!

Ποιότητα εργασίας και κυρίως γνήσια ανταλλακτικά !

Το Τηλ. είναι 210 8317811

VW Service

Μάκης Μπούτρης

Κουρτίδου 5 Κ. Πατήσια

210 8317811

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προτείνω στην Καλλιθέα το συνεργείο του κ. Ορφανίδη, σε ότι έχει χρειαστεί το γκολφακι το έχει φτιάξει και με πολύ λογικές τιμές και με πολύ καλή δουλειά. Δεν είναι εξουσιοδοτημένος και έτυχε να το πάω για μια ψιλό δουλειά όταν βγείτε το αμάξι από εγγύηση. Έπαθα πλακά και με τον άνθρωπο, ο οποίος είναι ντόμπρος αλλά και με τη δουλειά του. Με κέρδισε από την πρώτη φορά που το πήγα και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Παραθέτω τα στοιχειά του:

Orfanidis

Γ.Φραγκούδη 21, Καλλιθέα

Τηλ. 2109232585, 2109232545

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη την εχω πατησει απο καρεντα (κατα την αγορα του αυτοκινητου) και απο παζαροπουλο(στο πρωτο μου service στα 15000κμ) μακρια και ουτε αγαπημενη εχω βρει μεσω συναδελφων μου ενα εξουσιοδοτημενο service στην καποδιστριου στο υψος της Ν. ιωνιας. Ηλιας Καφριτσας λεγεται ο ανθρωπος ειναι απαιχτος και στην δουλεια του και στην εξυπηρετηση του και απο την μερα που το πας σου κανει φακελο με τις εργασιες που εχει κανει στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο την νέα του γκρούπ!!Εχω ενα POLO του 2002 1400 κυβικά και εχω τραβήξει ενα σωρο ταλαιπωρία ..Το πήρα απο τον Παζαροπουλο μετρητοις και μου εδωσε τα κλειδια σε συρματάκι (ουτε καν διαφημιστικό μπρελοκ!)Ολα τα σερβις τα εκανα εκεί ακόμα και μετα την ληξη της εγγύησης διοτι δεν γνώριζα τι γινεται έξω στην αγορά.Μου έλεγαν ότι θα εχει καλύτερη αξία το αμαξι αν ειναι ατρακαριστο και έχει κανει όλα τα σερβις σε αντιπροσωπεία!!

Στα 2,5 χρονια αλλαξα 1) τα τζάμια οδηγου και μετα απο λιγο καιρο και του συνοδηγου επεσαν μεσα στην πόρτα!!2)Μου αλλαξαν ιμάντα 3) ο λεβιές των ταχυτήτων εν κινηση με αφησε σύξυλη Μετα απο 5 χρόνια αλλαξα συμπλέκτη , μπιλιοφορο και όυτε και θυμαμαι κατι ιμάντες στη μηχανή πως μου τους έλεγαν....καθε χρόνο μου ανάβει το λαμπακι λαδιου και προσθετω εγώ λαδι και μετα το παω και στο συνεργείο..Πρεπει οπωσδήποτε να βαζω βενζίνη 100 οκτανίων για να μήν αναβει ο καταλύτης!!!(απο τον 1ο χρόνο!!)και ενα σωρό πράγματα που μου έλεγαν καθε φορά να φτιάξουν γιατι ήταν απαραίτητα...

Πριν 2 μερες το αμάξι γλυστρησε σε λαδια και εμεινε ακυβέρνητο με αποτέλεσμα να ανατραπεί χωρίς όμως πολλές ζημιές απο φανοποιία .Βρήκε απο κάτω σε πέτρα και γύρισε τουμπα .Ο παζαρόπουλος χωρίς να το συζητήσουν και πολύ μου εραψε κοστουμι 6000 ευρώ (μονο ανταλλακτικά ,χωρίς εργασία)για να αντικαταστήσει κρεμαγιερα καρτερ ουρανο (γιατι ενω δεν εχει πάθει σημαντική ζημια λενε να τον αλλαξουν)και παρμπριζ.Μεσα απο το φορουμ αποφάσισα να παρω τηλεφωνο τον κο Δημο στην aytopaint και ο ανθρωπος ευγενέστατος μου είπε οτι αποκλείεται να είναι τόσο πολλα χρήματα η ζημια και έτσι θα του το παω να το δεί...Α μου ειπε το παρμπριζ θα καλυφθει με την ασφάλεια κατι που δεν μπηκαν στον κοπο να μου πουν στον παζαροπουλο!!!Απο τον παζαρόπουλο επιμένουν να τους το δώσω και να παρω αλλο.!!Γύρω γύρω το αμάξι ειναι ατρακαριστο και αυτό με εβαλε σε σκέψεις ....Ετσι θα πάω στον κο Δήμο και θα σας πώ την συνέχεια...Συγνωμη αν σας κούρασα knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.