Jump to content
ΠΑΝΟΥΛΗΣGOLF2

Βελτιωση Κινητηρα Σε Golf Mk3

Recommended Posts

Χαιρετώ ολοι την παρεα του club!!Προσφατα αγορασα ενα 3αρι με κινητηρα 2.0 8v 115hp

Δεν λεω ειμαι ευχαριστιμενος σε σχεση με το(golf mk2 1600)που ειχα πριν.Τα ερώτηματα μου ειναι τα εξής,

Τι βελτιωση περνη το συγκεκριμένο μοτερ και τι κινησεις να κανω για να ανεβασω αλογα (σταδιακα)

Τωρα απο θεμα στησιματος θα αναφερθω σε σχετικα topic!!Σας ευχαριστω προκαταβολικα :blink:

Edited by ΠΑΝΟΥΛΗΣGOLF2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ολοι την παρεα του club!!Προσφατα αγορασα ενα 3αρι με κινητηρα 2.0 8v 115hp με κωδικο κινητηρα(AGG)

Δεν λεω ειμαι ευχαριστιμενος σε σχεση με το(golf mk2 1600)που ειχα πριν.Τα ερώτηματα μου ειναι τα εξής,

Τι βελτιωση περνη το συγκεκριμένο μοτερ και τι κινησεις να κανω για να ανεβασω αλογα (σταδιακα)

Τωρα απο θεμα στησιματος θα αναφερθω σε σχετικα topic!!Σας ευχαριστω προκαταβολικα :clapping:

Μία πρόταση είναι αυτή : http://www.skn-tuning.de/product.aspx?productid=3900&TabID=3331

Link to comment
Share on other sites

Μία πρόταση είναι αυτή : http://www.skn-tuning.de/product.aspx?productid=3900&TabID=3331

Καλο μου φαινεται.Μια ερευνα που εκανα στο e-bay βρηκα chip που δινει +7 με 40 ευρω.Αν αλαζα ΠΧ εκκεντροφορο η εισαγωγη δεν θα εδινε κατι παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλο μου φαινεται.Μια ερευνα που εκανα στο e-bay βρηκα chip που δινει +7 με 40 ευρω.Αν αλαζα ΠΧ εκκεντροφορο η εισαγωγη δεν θα εδινε κατι παραπανω?

Πάρε ένα τηλέφωνο στην SKN και θα σου πουν και για εκκεντροφόρο (πόσα άλογα δίνει ακριβώς). Και εγώ εκεί είχα πάρει για το Golf 3 της οικογένειας και μου τα εξήσησαν.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

....αν θελεις την γνωμη μου

μην παρεις απο ebay ...ειχε παρει ο κουμπαρος μου για 1800cc 8v το χειμωνα

δουλεβε μια χαρα! ειχε δυναμη κτλ κτλ...αλλα το καλοκαιρι....αστα βαραγε πυρακια σαν τρελο! !

καλυτερα να δωσεις 300-400 ευρω να βαλεις ενα καλο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

....αν θελεις την γνωμη μου

μην παρεις απο ebay ...ειχε παρει ο κουμπαρος μου για 1800cc 8v το χειμωνα

δουλεβε μια χαρα! ειχε δυναμη κτλ κτλ...αλλα το καλοκαιρι....αστα βαραγε πυρακια σαν τρελο! !

καλυτερα να δωσεις 300-400 ευρω να βαλεις ενα καλο προγραμμα

Ναι συμφωνο απολυτα!!!

Γενικοτερα τι πραγματα μπορουν να δωσουν παραπανω αλογα?Ξερω τα παρακάτω πραγματα οτι βελτιώνουμε λιγακι:

1)Εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω

2)φιλτρο

3)προγραμμα

5)σφυρηλατα πιστονια(οκ εδώ το κοστος ειναι λιγο τσουχτερο αλλα πιστευω οτι δινει αρκετα!)

6)εκκεντροφορο

Γενικα το θεμα το εχω οχι καλα αλλα το εχω.Απλα δεν ξερω απολυτα τα μηχανικα μεχρι που δινουν αλογα.

Ποια ειναι τα μηχανικα μερη τα οποια δινουν αλογα σε αυτον τον κινιτιρα.

Aυτος ειναι και ο κυριος λογος που ανοιχτηκε το post

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις πιο πανω!!!!

Ελπιζω το topic να τελειωσει με μια λιστα απο τα εξαρτιματα που μπορουν να δωσουν μεγαλυτερη ιπποδυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνο απολυτα!!!

Γενικοτερα τι πραγματα μπορουν να δωσουν παραπανω αλογα?Ξερω τα παρακάτω πραγματα οτι βελτιώνουμε λιγακι:

1)Εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω

2)φιλτρο

3)προγραμμα

5)σφυρηλατα πιστονια(οκ εδώ το κοστος ειναι λιγο τσουχτερο αλλα πιστευω οτι δινει αρκετα!)

6)εκκεντροφορο

Γενικα το θεμα το εχω οχι καλα αλλα το εχω.Απλα δεν ξερω απολυτα τα μηχανικα μεχρι που δινουν αλογα.

Ποια ειναι τα μηχανικα μερη τα οποια δινουν αλογα σε αυτον τον κινιτιρα.

Aυτος ειναι και ο κυριος λογος που ανοιχτηκε το post

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις πιο πανω!!!!

Ελπιζω το topic να τελειωσει με μια λιστα απο τα εξαρτιματα που μπορουν να δωσουν μεγαλυτερη ιπποδυναμη.

Εκανα μια διορθωση στην περιγραφη για τον κωδικο του κινητηρα δεν ειναι ο (AGG) αλλα ο (2E) SORY :)

Edited by ΠΑΝΟΥΛΗΣGOLF2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.