Jump to content
ferrariakos88

Σινεμπλόκ 9Ν3

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ένα 9Ν3 του 2006 80άρι έχει τα συμπαγή σινεμπλόκ όπως του cupra? Αν όχι κόβονται και αυτά τσακ μπαμ να υποθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ένα 9Ν3 του 2006 80άρι έχει τα συμπαγή σινεμπλόκ όπως του cupra? Αν όχι κόβονται και αυτά τσακ μπαμ να υποθέσω?

Χλωμό το κόβω να έχει συμπαγή..Εγώ πάντως στο 9Ν όταν τα είχα αλλάξει και έβαλα του cupra ήταν σκισμένα τα μαμά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ένα 9Ν3 του 2006 80άρι έχει τα συμπαγή σινεμπλόκ όπως του cupra? Αν όχι κόβονται και αυτά τσακ μπαμ να υποθέσω?

Λοιπόν φίλε μου τα 9Ν3 γενικά δεν έχουν ενισχυμένα σινεμπλόκ...παρά μόνο το GTI...Τώρα τσακ μπαμ δεν μπορείς να πεις ότι κόβονται...εγώ που έχω το αμάξι 2 χρόνια περίπου δεν έχουν κοπεί ακόμα...και δεν είναι ότι αποφεύγω και πολλές λακκούβες στην Αθήνα...

Βέβαια όταν αποφασίσεις να τα αλλάξεις μια καλή λύση είναι και τα POWERFLEX τα οποία δεν είναι καινούρια σινεμπλόκ αλλά προσθήκη στα ήδη υπάρχοντα...

Τσέκαρε εδώ να δεις για τι μιλάω...

http://www.powerflex.co.uk/product-details/Front+Wishbone+Rear+Bush+Insert/1156.html

Αν βέβαια κοπούν τα προηγούμενα πρέπει να τα αλλάξεις έτσι κι αλλιώς...απλά πρέπει να αποφασίσεις αν θα βάλεις τα ενισχυμένα του CUPRA ή τα απλά μαζί με τα POWERFLEX...τα οποία δεν μπαίνουν στα ενισχυμένα... :clapping::good: :good: :good:

Edited by zanos21
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου τα 9Ν3 γενικά δεν έχουν ενισχυμένα σινεμπλόκ...παρά μόνο το GTI...Τώρα τσακ μπαμ δεν μπορείς να πεις ότι κόβονται...εγώ που έχω το αμάξι 2 χρόνια περίπου δεν έχουν κοπεί ακόμα...και δεν είναι ότι αποφεύγω και πολλές λακκούβες στην Αθήνα...

Βέβαια όταν αποφασίσεις να τα αλλάξεις μια καλή λύση είναι και τα POWERFLEX τα οποία δεν είναι καινούρια σινεμπλόκ αλλά προσθήκη στα ήδη υπάρχοντα...

Τσέκαρε εδώ να δεις για τι μιλάω...

http://www.powerflex.co.uk/product-details/Front+Wishbone+Rear+Bush+Insert/1156.html

Αν βέβαια κοπούν τα προηγούμενα πρέπει να τα αλλάξεις έτσι κι αλλιώς...απλά πρέπει να αποφασίσεις αν θα βάλεις τα ενισχυμένα του CUPRA ή τα απλά μαζί με τα POWERFLEX...τα οποία δεν μπαίνουν στα ενισχυμένα... :):good::lol::good:

Αυτά τι κόστος έχουν στην Ελλάδα και που μπορώ να τα βρω Θεσσαλονίκη??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μόλις πάω για αλλάγη σινεμπλόκ,50.000 χλμ,ανακάλυψα λοιπόν ότι:ΔΕΝ φοράει το αμάξι μας (9n3gti)σαν του CUPRA...!Και το δεξί σινεμπλόκ είχε κοπεί και κρεμόταν...

Γενικά τις προσέχω τις λακούβες στους δρόμους της Αθήνας αλλά με τις βροχές είχα περάσει από 40-50 πόντους "λίμνη" και μου έκανε κάτι περίεργους θορύβους μετά....Από Δευτέρα λοιπόν με σινεμπόκ CUPRA!!!

Edited by polo GTi Cup
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 80αρι και την Δευτερα θα παω να μου περασουν τα του Cupra...Εγω δεν καταλαβα οτι το χρειαζεται εως οτου το οδηγησε ο μηχανικος κ μου εδειξε το τρεμουλο στην ροδα..Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:παιζει λογο των σινεμπλοκ να ακουγεται περισσοτερος θορυβος στο αποτομο φρεναρισμα (πιανει το abs) και να δινει την αισθηση οτι δν λειτουργει καλα? Σε ενα corsa δν κανει τοσο θορυβο το αβσ.

Link to comment
Share on other sites

.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:παιζει λογο των σινεμπλοκ να ακουγεται περισσοτερος θορυβος στο αποτομο φρεναρισμα (πιανει το abs) και να δινει την αισθηση οτι δν λειτουργει καλα? Σε ενα corsa δν κανει τοσο θορυβο το αβσ.

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω και εγω ενα Polo 1.8 gti.Προχθες στο συνεργειο μου ειπανε οτι δεν φοραει τα ενισχυμενα του cupra...επομενως μυθος ειναι οτι ειναι ενισχυμενα της μαμας! Και αυτος παντως μου προτεινε τα σινεμπλοκ του cupra. Καμια σχεση σε αισθηση μου ειπε. Το σκεφτομαι για αλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω πολο του 2006 κ τριζει απο καπου απο πισω ειναι λετε τα σινεμπλοκ?πως το καταλαβαινετε οτι ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω πολο του 2006 κ τριζει απο καπου απο πισω ειναι λετε τα σινεμπλοκ?πως το καταλαβαινετε οτι ειναι αυτα

τα σινεμπλοκ ειναι μπροστα φιλε μου και οχι πισω, και εγω τα αλλαξα με ενισχυμενα αυτα του s3, μαλλον κατι αλλο φταιει στην περιπτωση σου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.