Jump to content
GOLF R32

VW Scirocco - Η αναγένηση ενός μύθου!

Recommended Posts

περιπου ιδιες θα ειναι οι τιμες και του νεου golf!

εσωτερικη βεντετα κανουν οι μλκς!

δεν ειναι και ασχημο!

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

συγκρατημένη άποψη θα έλεγα............ :rolleyes:

φυσικα!ουτε για το 6 δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα ...

σε λιγο καιρο που θα το δω live τοτε βλεπουμε!αν και δε νομιζω να μου αρεσει^_^

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εσωτερικός ανταγωνισμός, το Golf για τους ήρεμους οδηγούς και το Scirocco για τους πιο απαιτητικούς :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη και η πρώτη βελτίωση για το Scirocco, οι 160 ίπποι γίνονται 200 και οι 200 πάνε στους 240. Και αν εξαιρέσουμε τις ζάντες των 20 ιντσών (ήμαρτον...) το body kit είναι ωραίο.

http://www.highoctane.gr/sbj.aspx?sbj=427

Και η ΑΒΤ Sportsline παρουσίασε βελτίωση του Scirocco. Ως προς τις ιπποδυνάμεις πάντως δεν αλλάζει τίποτα.

http://www.sportdrive.gr/2008/10/6/vw-scir...ne-abt-scirocco

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα τα δυο πρωτα Live...στον κηφισσο ανεβαινωντας προς Μεταμορφωση ωρα 8.45 ενα ασπρο κι ενα μπλε σε αποσταση 3-4 αυτοκινητων μεταξυ τους!! δεν απαγοητευτηκα, αλλα δεν τρελλαθηκα κι ολας...

Link to comment
Share on other sites

σημερα λανσαρεται επισημα στις εκθεσεις.ειδα το απογευμα στον κηφισσο 2 νταλικες γεματες μονο με σιροκο.

υποθετω οτι ηταν για τροφοδοσια(εκθεματα,test drive) διαφορων αντ/πιων.......

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και ασχημο!

ΧΜΜΜΜ μολις ειδα ενα εδω στη γειτονια μου...

δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ασχημο...ισα ισα...

ειναι ΘΗΡΙΟ το ατιμο!κουκλα!!! :(

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ............................

Είμαι ένας τυχερός-άτυχος που είδε ένα απο κοντά. Τυχερός που το είδα και άτυχος γιατί σε τέτοιους καιρούς τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

Πάλι θα "Χαλάσει" ή θα "βρεί κολώνα" το εταιρικό αυτοκίνητο. Αλλά ΦΕΥ, τα coupe εξαιρούνται ............................

Link to comment
Share on other sites

θα παω να πάρω το τεστάδικο μια βολτά να το δουμέ πολύ συμπαθιτικό είναι που το κοιτούσα εχθές!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα τα δυο πρωτα Live...στον κηφισσο ανεβαινωντας προς Μεταμορφωση ωρα 8.45 ενα ασπρο κι ενα μπλε σε αποσταση 3-4 αυτοκινητων μεταξυ τους!! δεν απαγοητευτηκα, αλλα δεν τρελλαθηκα κι ολας...

Εγώ πήγα και το είδα αναλυτικά και το οδήγησα και για καμία ωρίτσα. Είναι πολύ πιο εντυπωσιακό από κοντά ιδίως το λευκό το οποίο και μάλλον θα χτυπήσω. Οδήγησα τους 160ps και μου άρεσε παρα πολύ, φαντάζομαι το 2λιτρο με DSG δε θα παίζεται με τίποτα. ηδονή... :)

Α! βρήκα και αυτό http://www.highoctane.gr/sbj.aspx?sbj=439 είναι δοκιμούλα η οποία από ότι κατάλαβα θα έχει και συνέχεια με δεύτερο μέρος,

Link to comment
Share on other sites

Και το GTi για ποιους ?

Για αυτούς που θέλουν χώρους, 5 θέσεις επιβατών, ίσως να θέλουν και 4 πόρτες...

Και για αυτούς που δεν θέλουν να το στρίβουν τόσο συχνά...

Αν κάποιος θέλει ένα joy-machine πάει στάνταρ για Scirocco. Και φυσικά δεν θα πάρει κανένας παππούς και καμία γιαγιά το Scirocco για να πηγαίνει στο super-market... ενώ υπάρχουν αρκετά τέτοια παραδείγματα με GT και GTI.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν χώρους, 5 θέσεις επιβατών, ίσως να θέλουν και 4 πόρτες...

Και για αυτούς που δεν θέλουν να το στρίβουν τόσο συχνά...

Αν κάποιος θέλει ένα joy-machine πάει στάνταρ για Scirocco. Και φυσικά δεν θα πάρει κανένας παππούς και καμία γιαγιά το Scirocco για να πηγαίνει στο super-market... ενώ υπάρχουν αρκετά τέτοια παραδείγματα με GT και GTI.

Συμφωνώ και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

:lol::rolleyes: ΩΩΩΩΧ :angry2:

λοιπον, σήμερα το εκανα test drive 4 ωρών! (αφου πήγα την γκόλφω μου για service το άφησα εκεί και λέω τον υπεύθυνο να μου το δώσει για test drive και θα το φέρω όταν έρθω να πάρω το golf (τα καλά της περιφέρειας)

το αυτοκίνητο πάει πολύ καλα! απο μέσα το ταμπλό είναι ίδιο με το EOS (θα προτιμουσα να εχει το ταμπλό απο το golf 6, ίσως σε κάποιο facelift)

Στρίβει πολύ καλά, είναι πολύ ποιο σπορ απο το golf, απο γκάζι δεν το λές κακό(είχα ένα 1400 tsi με 160 άλογα)

Γενικά πολύ ωραίο αυτοκίνητο με στήσιμο ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ GOLF.

(αν βγει ποτέ έκδοση με K04 φουρφούρι θα το πάρω. <_<

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά δεν θα πάρει κανένας παππούς και καμία γιαγιά το Scirocco για να πηγαίνει στο super-market... ενώ υπάρχουν αρκετά τέτοια παραδείγματα με GT και GTI.

Μα γιατι? εμενα ο father μια χαρα το παει στο supermarket και το φορτωνει τεζα!!! B)

πλακα κανω και καταλαβαινω πως το λετε

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι? εμενα ο father μια χαρα το παει στο supermarket και το φορτωνει τεζα!!! B)

πλακα κανω και καταλαβαινω πως το λετε

Το Scirocco δεν κάνει για ψώνια, έχει μικρό πορτμπαγκάζ... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.