Jump to content
GOLF R32

VW Scirocco - Η αναγένηση ενός μύθου!

Recommended Posts

Σε πράσινο (λαχανί μεταλλικό) το έχει σκεφτεί κανείς?

Εγω αλλά μόλις το είδα ξενέρωσα. Δεν του πάει. Γνώμη μου

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλά μόλις το είδα ξενέρωσα. Δεν του πάει. Γνώμη μου

Ούτε εγώ το έχω δει live.

Το αρχικό λανσάρισμα του γινόταν στα περιoδικά σε λαχανί και φαινόταν καλούτσικο σα το mazda 2

Edited by bbp
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Σε πράσινο (λαχανί μεταλλικό) το έχει σκεφτεί κανείς?

Και με χρυσά αυτοκόλλητα ότι πρέπει θα είναι, α ρε Santa Barbara.

Ούτε matiz δεν παίρνεις λαχανί βρε tongue.gif . Μην το σκέφτεσαι καν, θα το μετανιώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Σε κόκκινο το έχει δει κανείς??ποια είναι η γνώμη σας??

Γνωρίζει κανεις ρε παιδια για τις ζάντες τις ''Spa" 235/45/17 ??Δίνονται σαν βασικός εξοπλισμος στην έκδοση με τα 200 άλογα,αλλα με ενδιαφέρει η μικρή έκδοση..(οπου δίνει τις Long beach,205/50/17)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μία φωτογραφία που να φαίνονται καλά οι Long Beach ζάντες... Όντως είναι (κατά την γνώμη μου) πιο όμορφες από "spa".... και θυμίζουν πιο πολύ τις "interlagos"

Εμένα το δικό μου Scirocco 1.4 (160ps) έφτασε και περιμένω τις 9 (πλέον) εργάσιμες ημέρες για να το πάρω στα χέρια μου ....

Το έχω πάρει σε χρώμα Sumatra ή Dark Maroon ή για Ελλάδα..... Σκούρο Καστανό.... το οποίο είναι απλά πανέμορφο... Το άσπρο είναι ωραίο μόνο μέσα στην έκθεση.... στον δρόμο .. με την παραμικρή βρώμα ....μοιάζει σαν πλαστικό...

Εχτρά που έχει εμένα είναι:

RCD-510

ένδειξη πίεσης ελαστικών

φιμέ πίσω τζάμια

Έχει βρει κανείς φωτογραφίες σε σκούρο καστανό ...εκτός από το www.scirocco08.de ?

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο είναι ωραίο μόνο μέσα στην έκθεση.... στον δρόμο .. με την παραμικρή βρώμα ....μοιάζει σαν πλαστικό...

αν υπάρχουν 2 χρώματα που δεν λερώνουν πολύ, αυτά είναι το ασημί και το λευκό :)

όπως και να'χει, καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχουν 2 χρώματα που δεν λερώνουν πολύ, αυτά είναι το ασημί και το λευκό ;)

όπως και να'χει, καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Για το ασημί θα συμφωνήσω (ως πρώην κάτοχος GOLF GT σε ασημί) .... αλλά για το λευκό ΟΧΙ... μία κουκκίδα βρόμας να πέσει στο αμάξι και θα φαίνεται από χιλιόμετρο. Συμφωνώ ότι δεν θα φαίνεται η σκόνη .... αλλά με ελάχιστο νεράκι στο δρόμο .... η λασπούλα θα κάνει ΜΠΑΜ!!! (κάτι σαν την φωτογραφία που έχεις από το POLO που η λάσπη στον προφυλακτήρα και στο μασπιέ κάνει πολύ αντίθεση)

Γενικά είδα το Scirocco σε λευκό στην έκθεση ... και όσο μου άρεσε στον μέσα χώρο ... τόσο δεν μου άρεσε έξω.... ειλικρινά το χρώμα γινόταν μονοδιάστατο... και χωρίς αντανακλάσεις... ΣΑΝ πλαστικό....

Βέβαια αν το έχεις φρεσκο-πλύνει και βγεις.... ΒΡΑΔΥ έξω... θα είναι ΟΛΑ τα λεφτά

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

.... αλλά με ελάχιστο νεράκι στο δρόμο .... η λασπούλα θα κάνει ΜΠΑΜ!!! (κάτι σαν την φωτογραφία που έχεις από το POLO που η λάσπη στον προφυλακτήρα και στο μασπιέ κάνει πολύ αντίθεση)

η συγκεκριμένη φωτογραφία (όπως πολύ σωστά είπες) είναι από ταξίδι Αθήνα-Λίμνη Πλαστήρα με χιόνια και λάσπες.(+ τα κουνουπάκια από το ταξίδι!)

Για πες μου ένα μαύρο, μπλε η γενικά σκούρο χρώμα, πως θα φαινόταν;

Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά νομίζω πως γενικά, τα ανοιχτόχρωμα αυτοκίνητα, δείχνουν πιο καθαρά.

Βέβαια αλλού χάνεις αλλού κερδίζεις... έτσι είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Στα παλιά αυτοκίνητα έχανε πολύ το άσπρο λόγω της αντίθεσης με τα άβαφτα μαύρα πλαστικά.

Τώρα όμως δεν είναι έτσι.

Τα αυτοκίνητα έχουν βαμμένα προστατευτικά, πόμολα, καθρέφτες, προφυλακτήρες στο χρώμα του αυτοκινήτου και το άσπρο είναι απλά γαμάτο. Και γλυτώνεις και το 500άρικο και λίγο λέω ;) .

Link to comment
Share on other sites

Λέω αυτη την εβδομάδα να κλείσω και το δικό μου. Επειδή είμαι νέος στον χώρο VW έχω κατα νού 2, τον Φιλιπαίο και τον Παζαρόπουλο. Καμιά γνώμη έστω και με p.m. ? Με επιτόκια το παίζει ??????

Link to comment
Share on other sites

Λέω αυτη την εβδομάδα να κλείσω και το δικό μου. Επειδή είμαι νέος στον χώρο VW έχω κατα νού 2, τον Φιλιπαίο και τον Παζαρόπουλο. Καμιά γνώμη έστω και με p.m. ? Με επιτόκια το παίζει ??????

Δοκιμασε και Karenta, Gratsias, Autonet, Filosidis :D

Link to comment
Share on other sites

Σε κόκκινο το έχει δει κανείς??ποια είναι η γνώμη σας??

Γνωρίζει κανεις ρε παιδια για τις ζάντες τις ''Spa" 235/45/17 ??Δίνονται σαν βασικός εξοπλισμος στην έκδοση με τα 200 άλογα,αλλα με ενδιαφέρει η μικρή έκδοση..(οπου δίνει τις Long beach,205/50/17)

Κοκκινο πρεπει να εχει ο Παζαροπουλος και η Καρεντα στην εκθεση στη Βουλιαγμενης.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή έκδοση με τα 122 άλογα δεν νομίζω να διατίθεται ακόμα... Εκτός και αν εννοείς την έκδοση με τα 160 άλογα που φοράει όμως τις Long Beach 225/45

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας σήμερα παρέλαβα και το δικό μου scirocco χρώμα λευκό. 10:00 η ώρα το πρωί κατέβαινε από την αυτοκινητάμαξα πριν της 12:00 το είχα στα χέρια μου!!!! μέχρι και fax το πλαίσιο έστειλε στην ασφαλιστική μου ο αντιπρόσωπος εδώ στην Λαμία κ. Σταμούλης Τριαντάφυλλος για να μην με καθυστερήσει, και μια λεπτομέρια παρόλα που ψιλόβρεχε και το αυτοκίνητο ήταν κατα την κρίση μου καθαρό δεν μου το έδινε αν δεν το πήγαινε πλυντήριο, άψογος τον ευχαριστώ για όλα. Τώρα για το αυτοκίνητο είναι όπως το περίμενα απ όσα έχω διαβάσει, περισσότερα όταν κάνω κάποια χλμ. Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι στην διάθεσή σας. Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας σήμερα παρέλαβα και το δικό μου scirocco χρώμα λευκό. 10:00 η ώρα το πρωί κατέβαινε από την αυτοκινητάμαξα πριν της 12:00 το είχα στα χέρια μου!!!! μέχρι και fax το πλαίσιο έστειλε στην ασφαλιστική μου ο αντιπρόσωπος εδώ στην Λαμία κ. Σταμούλης Τριαντάφυλλος για να μην με καθυστερήσει, και μια λεπτομέρια παρόλα που ψιλόβρεχε και το αυτοκίνητο ήταν κατα την κρίση μου καθαρό δεν μου το έδινε αν δεν το πήγαινε πλυντήριο, άψογος τον ευχαριστώ για όλα. Τώρα για το αυτοκίνητο είναι όπως το περίμενα απ όσα έχω διαβάσει, περισσότερα όταν κάνω κάποια χλμ. Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι στην διάθεσή σας. Σωτήρης.

Καλοτάξιδο φίλε μου! Το λευκό είναι όλα τα λεφτά! :cry:

Απο ζαντούλα τι λέει? Ανέβασε καμμιά φωτο αν θες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε μου! Το λευκό είναι όλα τα λεφτά! :thumbsup:

Απο ζαντούλα τι λέει? Ανέβασε καμμιά φωτο αν θες. :rolleyes:

Σε ευχαριστώ φίλε μου η ζάντα είναι η Long Beach που είναι στανταρ στο 1,4 160 ps

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου η ζάντα είναι η Long Beach που είναι στανταρ στο 1,4 160 ps

Καλορίζικο και καλοτάξιδο

Ελπίζω να προλάβεις να ανεβάσεις καμία φωτογραφία μέχρι την επόμενη Τετάρτη.... (δηλαδή πριν παραλάβω το δικό μου Scirocco) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε κόκκινο το έχει δει κανείς??ποια είναι η γνώμη σας??

Γνωρίζει κανεις ρε παιδια για τις ζάντες τις ''Spa" 235/45/17 ??Δίνονται σαν βασικός εξοπλισμος στην έκδοση με τα 200 άλογα,αλλα με ενδιαφέρει η μικρή έκδοση..(οπου δίνει τις Long beach,205/50/17)

Φίλε danny βλέπω μένεις Ρεντη.Ίσως να γνωρίζεις την αντιπροσωπεία του Ρώρη στο Π.Ηράκλειο στην Πλαπούτα.Μπες Εθνική και έλα!Πριν λίγες μέρες έφερε το κόκκινο.Απλά το αυτοκίνητο τα σπάει ΚΑΙ σε αυτην την απόχρωση...είναι υπέροχο! :lol:hearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή έκδοση με τα 122 άλογα δεν νομίζω να διατίθεται ακόμα... Εκτός και αν εννοείς την έκδοση με τα 160 άλογα που φοράει όμως τις Long Beach 225/45

δεν διατίθεται ακομη οντως, απο Γενάρη..Απλά διάβασα θα έχει τις Long Beach με διαφορετικό προφίλ..(205 αντί 225))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.