Jump to content
regaltipboy

Μεταφορά Ποδηλάτων Με Scirocco

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Ώς ποδηλάτης, θέλω τα σαββατοκύριακα να φορτώνω τα ποδήλατα μου στο Scirocco. Για να μην χαλάσω το χρώμα, θέλω να αποφύγω την κλασσική κρεμαστή σχάρα φόρτωσης ποδηλάτων στο πορτ-μπαγκάζ.

Έτσι λέω να βάλω κοτσαδόρο, ώστε να αγοράσω μία καλή σχάρα που τοποθετείται πάνω σε αυτοόν και δεν έχει καμία επαφή με το αμάξωμα.

Γίνεται όμως να βάλω κοτσαδόρο στο scirocco, και πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο???

Αν βέβαια κάποιος έχει επιχειρήσει να βάλει σε scirocco κοτσαδόρο :good: χαχαχα

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ώς ποδηλάτης, θέλω τα σαββατοκύριακα να φορτώνω τα ποδήλατα μου στο Scirocco. Για να μην χαλάσω το χρώμα, θέλω να αποφύγω την κλασσική κρεμαστή σχάρα φόρτωσης ποδηλάτων στο πορτ-μπαγκάζ.

Έτσι λέω να βάλω κοτσαδόρο, ώστε να αγοράσω μία καλή σχάρα που τοποθετείται πάνω σε αυτοόν και δεν έχει καμία επαφή με το αμάξωμα.

Γίνεται όμως να βάλω κοτσαδόρο στο scirocco, και πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο???

Αν βέβαια κάποιος έχει επιχειρήσει να βάλει σε scirocco κοτσαδόρο :good: χαχαχα

Ευχαριστώ!

επίσημα η VW από όσο είδα στην ιστοσελίδα της , δεν βγάζει κοτσαδόρο για το σιρόκο...

υπάρχει όμως μία σχάρα οροφής για ποδήλατα...

γενικά βγάζει και ένα σύστημα τύπου Opel Corsa...αλλά δυστυχώς δεν κάνει για το αμάξι σου...

περισσότερα...εδω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πάρη!

Ίσως μία πολύ καλή σχάρα (Thule ή εργοστασιακή) να κάνει και να μην γρατζουνάει το χρώμα. Θα το κοιτάξω και αυτό λίγο παραπάνω. Πάντως και σε forum του εξωτερικού υπάρχουν χρήστες με παρόμοιες ανάγκες και από οτι φαίνεται ο κοτσαδόρος είναι ανύπαρκτη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.