Jump to content
kouliss

Συνάντηση Μελών Κρήτης

Recommended Posts

Οργανωμένα πράγματα! Αυτά είναι! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο EXPERT-SOUND για την προσφορά του καθώς και άλλο ένα στον χρήστη Sokratis_cupra για την δικιά του προσφορά!

:):p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έστειλα το ίδιο μηνυμα και στα αγγλικά, αλλά δεν μου απάντησε κανεις και γι'αυτό ζητησα από κάποιον να μου το μεταφράσει στα ελληνικά. Ζώ λίγο έξω από το Ηράκλειο και έχω ένα παλιό 1979 VW camper. Κάνω όλα τα service και τις επισκευές στο αμάξι μόνος μου και θα με ενδιέφερε να συναντήσω άλλους με παλιά Volkswagen, που κανουν μόνοι τους επισκευές, ώστε να μοιραστούμε τις εμπειρίες, γνώσεις και την ευχαρίστηση της δουλειάς πάνω στα παλιά VW. Υπάρχουν μέλη στην Κρήτη με κάποιο παλιό VW που να δουλεύουν σ'αυτά μόνοι τους? Δεν είμαι ακριβώς σίγουρος για το τι είναι το club αυτό που έχετε και για ποιο λόγο γίνεται η συνάντηση την Κυριακή. Έτσι δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να έρθω ή όχι. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να με ενημερώσει? Δεν θα μπορέσω δυστυχώς να φέρω το VW μου αυτή την Κυριακή γιατί πρέπει να κατεβάσω τη μηχανή μέσα στο Σαββατοκύριακο για να κάνω κάποια επισκευή. Ευχαριστώ, Nick

Γεια σου made_in_nz, θα χαρουμε πολυ να σε δουμε τη Κυριακη στη συναντηση καλο θα ηταν να φερεις και το αθανατο Θυριο σου( Μoντελο Ναυαρχιδα για την VW ) , Τωρα αν καποιο μελος απο εκει εχει γνωσεις και εμπειριες ειναι κατι το οποιο δεν το γνωριζω (πολυ πιθανον να μην εχει καποιος γιατιτ θα ειχε απαντηση) , σιγουρα ομως μπορεις να ανταλαξεις εμπειριες με εμας (νεα μοντελα αυτοκινητων) μιας και ολοι πανω κατω γνωριζουμε αρκετα πραγματακια.

Φιλικα,

Mike Gti

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακυρο για τν κυριακη γιατι εχθες ειχα ενα μικρο τρακαρισμα http://yfrog.com/2m0024iuj http://yfrog.com/4r0023yj http://yfrog.com/ea0021oj ..στην επομενη συναντηση ελπιζω να ειμαι πιο τυχερος και να μν μου κατσει καμμια στραβη,να σας γνωρισω και απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχει ανακοινωθεί η κοπή της πίτας θα γίνει στην Πανελλήνια Συνάντηση της Καλαμάτας! Οπότε αντί για πίτα ... καλύτερα να πάρετε τουρτίτσα όπως κάναμε σε Ιωάννινα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη και Αθήνα για να γιορτάσουμε τα 6 χρόνια της λέσχης. Ενημέρωσα πριν λίγο και τον Mike σχετικά.

@manos16v : Έλα έστω και με τα πόδια! Θα περάσεις ωραία... και θα ξεφύγεις λίγο απο την στεναχώρια του τρακαρίσματος ;-)

Καλά να περάσετε αύριο!!!

Άνοιξα σχετικό άλμπουμ στο Gallery για να δούμε τις φωτογραφίες σας!!!!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=gallery&module=cats&do=sc&cat=290

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχει ανακοινωθεί η κοπή της πίτας θα γίνει στην Πανελλήνια Συνάντηση της Καλαμάτας! Οπότε αντί για πίτα ... καλύτερα να πάρετε τουρτίτσα όπως κάναμε σε Ιωάννινα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη και Αθήνα για να γιορτάσουμε τα 6 χρόνια της λέσχης. Ενημέρωσα πριν λίγο και τον Mike σχετικά.

@manos16v : Έλα έστω και με τα πόδια! Θα περάσεις ωραία... και θα ξεφύγεις λίγο απο την στεναχώρια του τρακαρίσματος ;-)

Καλά να περάσετε αύριο!!!

Άνοιξα σχετικό άλμπουμ στο Gallery για να δούμε τις φωτογραφίες σας!!!!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=gallery&module=cats&do=sc&cat=290

Φιλε Κοσμα Καταρχην την πιτα την εχουμε παραγγηλει(αργησες πολυ να μας ενημερωσεις)και μαλιστα ειναι πληρωμενη απο το φιλο μας απο το καταστημα EXPERT SOUND .Δευτερον ειναι δυσκολο εως απιθανο καποιο μελος να ερθει στην Πανελλήνια Συνάντηση της Καλαμάτας για την πιτα λογο αποστασης ,τη θα κανουμε εμεις στην Kρητη θα μεινουμε χωρις πιτα glare.gif ???!! Ετσι και αλιως λοιπον θα κοβαμε ξεχωριστα πιτα εδω ,γι'αυτο λοιπον το αποφασησαμε (μελη κρητης) και θα την κοψουμε για το καλο του χρονου οσο για τα "6 χρόνια της λέσχης" θα τα γιορτασουμε καποια αλη στιγμη δεν χανομαστε.Σ'ευχαριστουμε για το αλμπουμ .

Φιλικα ,

Mike Gti

Υ.Γ Σε επερνα και τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνες.

Edited by Mike -- GTI
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακυρο για τν κυριακη γιατι εχθες ειχα ενα μικρο τρακαρισμα http://yfrog.com/2m0024iuj http://yfrog.com/4r0023yj http://yfrog.com/ea0021oj ..στην επομενη συναντηση ελπιζω να ειμαι πιο τυχερος και να μν μου κατσει καμμια στραβη,να σας γνωρισω και απο κοντα...

Αφου δεν χτυπησες ολα καλα.Αν θελεις να ερθεις παντως μπορω να σε παρω εγω η καποιος φιλος απο την παρεα , στειλε μου π.μ. .

Mike Gti

Edited by Mike -- GTI
Link to comment
Share on other sites

Rε παιδιά εγώ είμαι από χανιά...αν κάνατε την συνάντηση κάπου στο ρέθυμνο θα ερχόμουν και εγώ αλλα τώρα μου πέφτει λίγο μακριά και θέλω να κάνω και "servise" στο αμάξι αλλιώς θα ερχόμουν...την άλλη φορα..μακάρι να μην είναι μετά από ένα χρόνο πάλι

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευω να μην μας την χαλασει ο καιρος αυριο και ολλα να πανε καλα

μιας και ολλα τα αυτοκηνιτα θα ειναι πιστευω καθαρα :whistling:

θα εχουμε πολλη κοσμο αυριο :rolleyes::thumbsup::lol::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα και ''επισημα'' πλεον...

Ελπιζω να τα λεμε συχνα εδω μεσα...

Θα τα πουμε απο κοντα την Κυριακη...

new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif

Καλως ηρθες φιλε μου Αντωνη στο Vw_Club " επισημα ",και εμεις το ελπιζουμε να μεγαλωσει και να δυναμωσει η παρεα μας με σωστα μελη ,και να κανονιζουμε να κανουμε τις συναντησεις μας .

Τα λεμε λοιπον και απο κοντα την Κυριακη..

Φιλικα,

Mike Gti

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά μας τα χάλασε ο καιρός...... Τι να κάνω τώρα; Να κατέβω να το πλύνω και να αρπάξω κανένα κρύωμα; ή να κάτσω στα αυγά μου; Ιδού η απορία!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερέ, εσύ τουλάχιστον έχεις και άσπρο και δεν φαίνετε, έμενα που έχει αλλάξει χρώμα από την βρώμα; Από μαύρο έγινε γκρι! Η συνάντηση όμως θα γίνει κανονικά έτσι; Μπορεί να μας τα χάλασε ο καιρός αλλά η διάθεση μας δεν χαλάει έτσι εύκολα. Πιστεύω στην επόμενη έστω να έχει καλό καιρό!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν πιστευω να μας εριξε την πολλη καλη διαθεση που ειχαμε τοσες μερες ο καιρος,αλλα πιστευω να υπαρχει ακομα και το μεσημερακι να μαζευτουμε αρκετοι και να περασουμε καλα

new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ....

ΦΩΤΟΣ ΣΕ ΛΙΓΟ..το φλουρι επεσε στο κλαμπ χεχεχε... ;) γυρω στα 20 αμαξια μετρησα rocket.gifupyours.gif;)new_sugkrotima.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Πολύ χαίρομαι που ξανάσμιξαν τα μέλη της Κρήτης και το πιο βασικό ... Περάσατε πολύ καλά !! ;)

Πάντα τέτοια !!

PS: Όταν λες το φλουρί έπεσε στο club τι εννοείς ? Κόψατε βασιλόπιτα με φλουρί σαν αυτή που θα κοπεί στη Καλαμάτα ?

Link to comment
Share on other sites

Και εδω οι πρωτες "προχειρες"(απο το κιν.) φωτο απο την επιτυχημενη συναντηση και κοπη πιτας στην πιστα καρτ στο Ηρακλειο . Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον ιδιοκτητη της πιστας , στο καταστημα Expert Sound (Sokratis_Cupra) , και στο περιοδικο Stop and Go που βρεθηκε στην ωραια παρεα μας και μας φωτογραφησε και στα επομενα τευχη θα μας καταχωρηση . Επισης θελω να πω οτι ειμασταν 30 (περιπου) αμαξια και 50 (περιπου) ατομα και αν δεν εβρεχε θα ειμασταν πολοι περισσοτεροι .

Υ.Γ. παρακαλω τα μελη να σηκωσουν τις φωτο στο παρακατω Link Φωτο - Συναντησης (Μην ψαχνετε αλλα site για upload το site του Vw Club ειναι πολυ ενημερωμενο ;) )

Η Κρητη ειναι Εδω . . . . .

gallery_2781_290_366001.jpg

gallery_2781_290_79280.jpg

Edited by Mike -- GTI
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕ!!!!

ΡΕΚΟΡ για την Κρήτη!!!

Πάντα τέτοια... και απο σήμερα... να βλέπω προτάσεις για την επόμενη σας συνάντηση!!!!

Υ.Γ.: Εάν έρθω σε κάποια συνάντηση σας... θέλω καφέ στις Γούβες (καλά το θυμάμαι ?), στην Γεωργούπολη (καλά θυμάμαι?) και.... βολταράκι στην λίμνη!

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕ!!!!

ΡΕΚΟΡ για την Κρήτη!!!

Πάντα τέτοια... και απο σήμερα... να βλέπω προτάσεις για την επόμενη σας συνάντηση!!!!

Υ.Γ.: Εάν έρθω σε κάποια συνάντηση σας... θέλω καφέ στις Γούβες (καλά το θυμάμαι ?), στην Γεωργούπολη (καλά θυμάμαι?) και.... βολταράκι στην λίμνη!

Ηταν πολυ επιτυχημενη οντως , επισης να πουμε και ενα ευχαριστω που ηρθαν στην παρεα μας τα παιδια απο τα χανια και τα προσεχως μελη(καλοι φιλοι μας) με τα Vag Group αυτοκινητα τους Seat kai Audi ,(Mixalis_cupra, Antonis_Cupra,Sokratis_cupra, Dimitris_A3 ).

Κοσμα καλα θυμασε και αυτα ειναι ενα μικρο δειγμα απο την κρητη υπαρχουν πολλα ωραια σημεια για συναντησεις και για εκρδομουλες.. Το λοιπον σε περιμενουμε και ολοι την παρεα του Vw Club.Ειπαμε κατι για επομενες συναντησεις και θα ενημερωθουν απο εδω ,αρκη να μας βοηθησετε και εσεις φτιαχνωντας τα καταλληλα τοπικ και στελνωντας τα e-mail, απο μια συζητηση που εκανα με τα παιδια γιαυτη την συναντηση οι περισσοτεροι ενημερωθηκαν απο αλλα μελη και οχι απο το site λογο του οτι το τοπικ που ειχατε(old) ανοιξει δεν ηταν σε καλο σημειο (ας το πουμε ετσι) στο site.

Φιλικα ,

Mike.

Edited by Mike -- GTI
Link to comment
Share on other sites

Παίδες απλά περάσαμε τέλεια! Ευχαριστούμε όλους τους παράγοντες που κάναν δυνατή αυτή τη συνάντηση! Θα ξανά κανονίσουμε πάρα πολύ σύντομα συνάντηση για βόλτα αυτή τη φορά σε κάποιο μέρος της Κρήτης!

Φιλικά,

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απλά περάσαμε τέλεια! Ευχαριστούμε όλους τους παράγοντες που κάναν δυνατή αυτή τη συνάντηση! Θα ξανά κανονίσουμε πάρα πολύ σύντομα συνάντηση για βόλτα αυτή τη φορά σε κάποιο μέρος της Κρήτης!

Φιλικά,

Πάνος

Υπέροχα ήταν!!! ¶ντε και στην επόμενη συνάντηση!!!

Αντι όμωε να λέμε απλά για βόλτα μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσουμε κατευθείαν ένα νέο thread και να αρχίσουμε να μαζεύουμε συμμετοχές και να προτείνουμε ημερομηνίες και μέρη; ΕΕεε; Λέω μήπως... 8)

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι "off topic" αυτο που θα γραψω εδω αλλα σιγουρα θα το δουν οι περισσοτεροι στους οποιους απευθυνετε...

Αν ενδιαφερετε καποιο μελος απο Κρητη για την Πανελλήνια Συνάντηση 6-7 Μαρτίου @ Καλαμάτα να μου στειλει π.μ.

Ευχαριστω,

Mike Gti

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα

η σηναντηση ηταν τελεια ειχε πολυ κοσμο ηταν φοβερα,καφεδακι,χαβαλε και ωραια πιτα απο το καταστημα Expert Sound (Sokratis_Cupra)

την επομενη φορα θα ειμαστε ποιο πολλοι!!

μπραβο σε ολα τα παιδια που ηρθαν παρολο τον ασχημο καιρο{εβρεχε συνεχως}!

mike--gti το βιντεακι σου ειναι ολα τα λεφτα! {ειδικα το τελευτεο αμαξι upyours.gif:good:}

να ετοιμαζουμε προτάσεις για την επόμενη σας συνάντηση!!!!

ετοιμαζω φωτος..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.