Jump to content
alexandros29

Προβλημα Σασμαν?

Recommended Posts

Ναι. Δεν έχω Golf. Έχω ένα Α3, αλλά όπως ξέρεις φοράμε σχεδόν τα ίδια μέρη σε κινητήρα και λοιπά ανταλλακτικά.

Μου έκανε πρόβλημα στο σασμάν 3 φορές. Κάθε φορά μου έλεγαν και μια διαφορετική δικαιολογία. Μια από αυτές ήταν αυτή που περιέγραψες. Την 3η φορά τους πήρε ο δ#%*λος και μου έβαλαν καινούριο σασμάν. Είσαι στην εγγύηση να υποθέσω;

ναι στην εγγυηση αλλο 1,5 χρονο

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου - κατόπιν της εμπειρίας που πρόσφατα απέκτησα - θα επέμενα να μπει καινούριο σασμάν.

Μου έλεγαν φίλοι και γνωστοί ότι το σασμάν δεν παίρνει επισκευή. Εάν χαλάσει μια, όσο καλά και να σου το φτιάξουν, είναι θέμα χρόνου να χαλάσει ξανά. Εγώ τους κορόιδευα.

Τελικά απεδείχθη ότι είχαν δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου - κατόπιν της εμπειρίας που πρόσφατα απέκτησα - θα επέμενα να μπει καινούριο σασμάν.

Μου έλεγαν φίλοι και γνωστοί ότι το σασμάν δεν παίρνει επισκευή. Εάν χαλάσει μια, όσο καλά και να σου το φτιάξουν, είναι θέμα χρόνου να χαλάσει ξανά. Εγώ τους κορόιδευα.

Τελικά απεδείχθη ότι είχαν δίκιο...

Εχω εγγυηση αλλον εναμιση χρονο αν μου κανει νερα στοτελος της εγγυησης θα το απαιτησω

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγγυηση αλλον εναμιση χρονο αν μου κανει νερα στοτελος της εγγυησης θα το απαιτησω

Σου το λέω από τώρα γιατί με "νερά", αλλαγή σασμάν δεν κάνουν. Κανείς δεν εγκρίνει επισκευή 3500ευρώ επειδή κάνει νερά. Ενώ τώρα που σε έχει αφήσει για τα καλά, μπορείς πιο άνετα να πιέσεις.
Link to comment
Share on other sites

paidia kai allos enas me problima me to synxronize... apo proti pros deytera moy to ebgale 10-15 fores se grigores allages kai kamia 10ria fores apo 4-5... piga stin antiprosopeia kai moy eipan an sto ksanabgalei tha se steiloyme thessaloniki stin ETEA na sto koitaksoyn... apo ekeini ti fora den moy to ksanaebgale to problima... ti na kano?? einai golf vi gti kai to exo 3 mines(alla epeidi to xrisimopoio arketa toy exo kamia 20.000km... :D)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγγυηση αλλον εναμιση χρονο αν μου κανει νερα στοτελος της εγγυησης θα το απαιτησω

Εγώ στη θέση σου θα έκανα επέκταση εγγύησης! Το ξέρω κοστίζει αλλά θα είσαι λίγο πιο ήσυχος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα επέκταση εγγύησης! Το ξέρω κοστίζει αλλά θα είσαι λίγο πιο ήσυχος!

+1000000000000000000 δεν την εκανα λογω ελλειψης χρηματων και τωρα εχω αρχισει και σκιαζομαι :D:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο ακριβώς εκνευριστικό ήχο ακούω και εγώ εδώ και ένα χρόνο από τα 42.000km!!Τελικά είναι μόνο ρουλεμάν ή μπορεί να είναι σασμάν??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα επέκταση εγγύησης! Το ξέρω κοστίζει αλλά θα είσαι λίγο πιο ήσυχος!

Ηδη εχω πληρωσει εδω και 1 χρονο 426 ευρω το εχω 3 χρονια το αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχο 130.000χλμ και τον θορυβο μου τον κανει απο τις 30-40.000.Ειναι το ρουλεμαν του πλατο.Οσο περνουσε ο χρονος καποιες φορες δυσκολευαν οι ταχυτητες αλλα δεν ειναι απο το σασμαν ειναι καθαρα απο δισκο πλατο που θελει και αλλαγη τωρα πια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχο 130.000χλμ και τον θορυβο μου τον κανει απο τις 30-40.000.Ειναι το ρουλεμαν του πλατο.Οσο περνουσε ο χρονος καποιες φορες δυσκολευαν οι ταχυτητες αλλα δεν ειναι απο το σασμαν ειναι καθαρα απο δισκο πλατο που θελει και αλλαγη τωρα πια.

:thumbsup:

τα ιδια και εγω εδω και 5μιση χρονια....παροτι αλαξα στην εγγυηση σασμαν δισκο πλατο τρομπακια διχαλο

μετα απο 2.οοοχλμ παλι ο σπαστικος θορυβος απο το ρουλεμαν.ε αυτο ηταν δεν ξαναασχοληθηκα...

οταν θα αλαξω δισκο πλατω και ρουλεμαν δεν προκειται σε καμια περιπτωση να βαλω μαμα!!!!!!!!

Edited by panosss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.