Jump to content
midkin

Δυναμομέτρηση Με Vag Com

Recommended Posts

εγω ρε παιδια βαζω τα μποκ μετα παταω λογκ αλλα τιποτα.. δεν μου γραφει τιποτα πανω απο 800 στροφες. τι κανω λαθος????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί ο φίλος joop. να δεί αν μπορεί να ξαναβρεί/ξαναβάλει τις εικόνες των post 3-4-5;

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεθαβω και αυτό το θέμα για μου πει οποίος ξέρει τι καταλαβαίνει από αυτές τις μετρήσεις
Έχω το golf gt 2007 με προγραμμα!!!
Είναι μετρήσεις από κινητό ξέρω δεν είναι ακριβείς αλλά μια εικόνα την έχω
Είναι πάτημα με Τετάρτη




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

όπως σου εγραψα και στο άλλο ποστ ,εδω φαινεται over 1,2 bar και ιπποδυναμη 122 Kw (162 hp) ,οπότε αν δουλευει σωστα εισαι μαμα

Link to comment
Share on other sites

όπως σου εγραψα και στο άλλο ποστ ,εδω φαινεται over 1,2 bar και ιπποδυναμη 122 Kw (162 hp) ,οπότε αν δουλευει σωστα εισαι μαμα

Είμαι πιο κάτω και από μαμά!!!
Προχθές που το δοκίμασα πάλι βάζοντας 100ασταρα μου έβγαλε 182...
Το αμάξι πάντως εδώ και μια έμδομαδα έχει πέσει τελείως δεν έχει αυτό το τίναγμα που σε κολλούσε στο κάθισμα.
Γενικά δεν ροποιαζει καθόλου...να φανταστείς εάν είχα Δευτέρα κ το έδινα λόγο παραπάνω γκάζι χτυπούσε αντί σπιντ τώρα ούτε με την πρώτη.
Θα αλλάξω αντλία υψηλής από εμδομαδα και ελπίζω να φταίει αυτό


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ "τίναγμα" είναι η ροπή στις μεσαίες. Χωρίς σωστή αντλία, δεν δουλεύει σωστά στις μεσαίες.

ΕΑΝ η αντλία δεν δουλεύει σωστά το μίγμα δεν είναι σωστό. Εαν το μίγμα δεν είναι σωστό έχουμε πεσμένη απόδοση και μπορεί να προκληθεί βλάβη στο μοτέρ.

 

1 hour ago , gnikosr said:


Είμαι πιο κάτω και από μαμά!!!
Προχθές που το δοκίμασα πάλι βάζοντας 100ασταρα μου έβγαλε 182...
Το αμάξι πάντως εδώ και μια έμδομαδα έχει πέσει τελείως δεν έχει αυτό το τίναγμα που σε κολλούσε στο κάθισμα.
Γενικά δεν ροποιαζει καθόλου...να φανταστείς εάν είχα Δευτέρα κ το έδινα λόγο παραπάνω γκάζι χτυπούσε αντί σπιντ τώρα ούτε με την πρώτη.
Θα αλλάξω αντλία υψηλής από εμδομαδα και ελπίζω να φταίει αυτό


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεθαβω και αυτό το θέμα για μου πει οποίος ξέρει τι καταλαβαίνει από αυτές τις μετρήσεις
Έχω το golf gt 2007 με προγραμμα!!!
Είναι μετρήσεις από κινητό ξέρω δεν είναι ακριβείς αλλά μια εικόνα την έχω
Είναι πάτημα με Τετάρτη




Sent from my iPhone using Tapatalk

Εάν έχει κάποιος κάποια παρόμοια εφαρμογή που δείχνει ενδείξεις μέσω OBD 2 θα ήθελα να κάνει μια μετρήσει να δω ποσά hp και ποσό ροπή των βγάζει να δω εάν στο περίπου τον δείχνει σωστά!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.