Jump to content
christakos_tsi

Ενεργοποίηση Φώτων

Recommended Posts

εσυ δεν ειπαμε οτι εχουμε αλλη καλη πατεντα???Παλι με τα λαμπακια θα με πρηξεις???

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν ειπαμε οτι εχουμε αλλη καλη πατεντα???Παλι με τα λαμπακια θα με πρηξεις???

Ε Ναι Ρε Συ Αλλά Απο Την Ώρα Που Είδα Τα Δικά Σου Με Ξεσήκωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχεις τους κωδικούς κρατημένους αν τους χρειαστούμε???:rolleyes:

Από το φαέθων ήταν ή κάνω λάθος??:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος τις χουφτες απο Tiguan σε Golf 6?

Αν μπαινουν χρειαζεται καπου κοψιμο?

Αν ειναι ολα οκ να μη μπαινουμε στη περιπετεια της πατεντας με φωτοδιοδους κτλ.

Φιλικα

Μακης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα αγορασα τα υλικα τα οποια μου βγηκαν 6 ευροπουλακια.

Υλικα:

1) 4 led υψηλης φωτεινοτητας.

2) 4 αντιστασεις 1ΚΩ.

3) 2,5m ψηλο καλωδιο.

4) 1m θερμοσυστελομενο υλικο.

θα χρειαστουμε:

καλαϊ

κολιτηρι

εναν κοφτη

καποιος να μου πει πως ανεβαζουμε φωτο για να σηνεχεισω. σορρυ παιδια αλλα δεν ξερω ακομα πως γινετε.

Edited by ntip
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα αγορασα τα υλικα τα οποια μου βγηκαν 6 ευροπουλακια.

Υλικα:

1) 4 led υψηλης φωτεινοτητας.

2) 4 αντιστασεις 1ΚΩ.

3) 2,5m ψηλο καλωδιο.

4) 1m θερμοσυστελομενο υλικο.

θα χρειαστουμε:

καλαϊ

κολιτηρι

εναν κοφτη

καποιος να μου πει πως ανεβαζουμε φωτο για να σηνεχεισω. σορρυ παιδια αλλα δεν ξερω ακομα πως γινετε.

Πατας το κουμπι "Click To Attach File" και επιλεγεις τις φωτο, το κουμπι ειναι κατω αριστερα απο το πλαίσιο του κειμενου στο οποιο γράφεις το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για παμε να ξεκινησουμε. εχουμε το led την αντισταση και το καλωδιο.post-20101-0-44672200-1309689112_thumb.j post-20101-0-98741900-1309689135_thumb.j post-20101-0-79076300-1309689159_thumb.j

το ποιο μακρη ακρο του led ειναι το + γι'αυτο και πρεπει να παρουμε δυχρωμο καλωδιο. αφου πρωτα εχουμε κοψει λιγο τα ακρα στην αντισταση και στο led κολλαμε καπως ετσι: post-20101-0-04837800-1309689445_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

το led υψηλης φωτεινοτητας θα σου βγαλει πολυ φως σε εκεινο το σημειο.Δοκιμασε το πριν το βαλεις.Βεβαια γουστα ειναι αυτα :super:

γιατι δεν πηρες τα μαμα πλαστικα και να κανεις το κοψιματακι?ευκολο ειναι,σταθερο χερι,dremel,ψιλο γυαλοχαρτο,και στο τελος σιλικονη.Και δεν βγαινουν και πολυ πιο ακριβα.

Προφεσσορ,κωδικοι υπαρχουν οποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

το led υψηλης φωτεινοτητας θα σου βγαλει πολυ φως σε εκεινο το σημειο.Δοκιμασε το πριν το βαλεις.Βεβαια γουστα ειναι αυτα :super:

γιατι δεν πηρες τα μαμα πλαστικα και να κανεις το κοψιματακι?ευκολο ειναι,σταθερο χερι,dremel,ψιλο γυαλοχαρτο,και στο τελος σιλικονη.Και δεν βγαινουν και πολυ πιο ακριβα.

Προφεσσορ,κωδικοι υπαρχουν οποτε θες.

δεν βγαζουν πολυ φως σε ενα μερος οταν ειναι μικρη η αποσταση. μπαινει με τετοιο τροπο ωστε να μην κοβεις τιποτα και να μην σε τιφλωνει. αν εχεις δει στο σκοντα σουπερμπ αυτα που εχει ειναι ακριβως το ιδιο αποτελεσμα. το βραδυ θα ανεβασω φωτο απο το δικο μου για να δεις. παω να ανεβασω φωτο και μου λεει οτι ειναι μεγαλες ενω ειναι ποιο μικρες απο αυτες που ανεβασα. καποια λυση?? ΑΑΑΑ!!!! και το παν ειναι να κανεις κατι δικο σου. δεν ειναι τοσο τα χρηματα για να παρεις κατι ετοιμο. ετοιμο εχουν ολοι. σαν το δικο σου κανενας!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζουν πολυ φως σε ενα μερος οταν ειναι μικρη η αποσταση. μπαινει με τετοιο τροπο ωστε να μην κοβεις τιποτα και να μην σε τιφλωνει. αν εχεις δει στο σκοντα σουπερμπ αυτα που εχει ειναι ακριβως το ιδιο αποτελεσμα. το βραδυ θα ανεβασω φωτο απο το δικο μου για να δεις. παω να ανεβασω φωτο και μου λεει οτι ειναι μεγαλες ενω ειναι ποιο μικρες απο αυτες που ανεβασα. καποια λυση?? ΑΑΑΑ!!!! και το παν ειναι να κανεις κατι δικο σου. δεν ειναι τοσο τα χρηματα για να παρεις κατι ετοιμο. ετοιμο εχουν ολοι. σαν το δικο σου κανενας!!!

Καμια φωτο με το αποτελεσμα εχεις? τα καλωδια και τα λεντακια τα ξερουμε.

Απο που πηρες ρευμα, ποτε αναβουν, ποτε σβηνουν. Αυτα εχουν ενδιαφερον.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Καμια φωτο με το αποτελεσμα εχεις? τα καλωδια και τα λεντακια τα ξερουμε.

και να βγαλω τωρα δεν θα φενετε τιποτα. το βραδακι θα ανεβασω για να δειτε.

οκ. αν και καποιοι μπορει να μην ξερουν πως γινετε δεν ανεβαζω κατι αλλο αφου μου λετε πως τα λεντακια και τα καλωδια τα ξερετε. φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κανένα καινούργιο θέμα και το βάζω εδώ..

 

Το δικό μου αποτέλεσμα με τον φωτισμό στις χειρολαβές.

Ρευμα πήρα απο το PIN 17 και γείωση απο το 19 όπου είναι και τα εργοστασιακά, μετά το ενεργοποίησα για κάθε πόρτα βάζοντας +8 στο νουμεράκι.

 

Το αποτέλεσμα είναι το παρακάτω, και η λειτουργία του είναι με τα φώτα, μόλις τα φώτα σβήσουν και βγεί το κλειδεί μένουν για λίγο αναμένα.

post-19732-0-26536300-1379144611_thumb.j

post-19732-0-06995700-1379144669_thumb.j

Edited by Super
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια οταν αναβω στην θεση στασης  τα φωτα στο golf 4 στο κατραν δεν αναβει το λαμπακι με τα τοξακια που εχει θελει καμια αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

το led υψηλης φωτεινοτητας θα σου βγαλει πολυ φως σε εκεινο το σημειο.Δοκιμασε το πριν το βαλεις.Βεβαια γουστα ειναι αυτα ;)

γιατι δεν πηρες τα μαμα πλαστικα και να κανεις το κοψιματακι?ευκολο ειναι,σταθερο χερι,dremel,ψιλο γυαλοχαρτο,και στο τελος σιλικονη.Και δεν βγαινουν και πολυ πιο ακριβα.

Προφεσσορ,κωδικοι υπαρχουν οποτε θες.

συμφωνω οτι τα υψηλης φωτινοτητας βγαζουν πολυ φως. αλλα εγω τα συνδεσα με το dimer του ατοκινητου και χαμιλωνουν αναλογα με τον φωτισμο των οργανων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.