Jump to content
ChrisUP!

Δεν Παει Πανω Απο 150Km/H

Recommended Posts

ποσα κυβικα τι μοτερ ποτε εκανε σερβις τι αλλο σου παρουσιαζει ειναι dsg ειναι φτιαγμενο?δεν μας λες τιποτα....σε λιγο θα μας πεις δεν παει 150 χλμ ουτε σε κατηφορα...τι εχεις φιλε?ματιζ....

Link to comment
Share on other sites

ποσα κυβικα τι μοτερ ποτε εκανε σερβις τι αλλο σου παρουσιαζει ειναι dsg ειναι φτιαγμενο?δεν μας λες τιποτα....σε λιγο θα μας πεις δεν παει 150 χλμ ουτε σε κατηφορα...τι εχεις φιλε?ματιζ....

ωραια ειμαι 1,6 fsi το λεω..ειναι μαμα,δεν ειναι dsg ολα τα σερβισ στην ωρα του κανενα προβλημα ως τωρα ξαφνικα μια μερα βγενω περιφερικο και δεν πηγαινε πανω απο 150 ουτε με 4 ουτε 5 ουτε 6

Link to comment
Share on other sites

ωραια ειμαι 1,6 fsi το λεω..ειναι μαμα,δεν ειναι dsg ολα τα σερβισ στην ωρα του κανενα προβλημα ως τωρα ξαφνικα μια μερα βγενω περιφερικο και δεν πηγαινε πανω απο 150 ουτε με 4 ουτε 5 ουτε 6

2 πραγματα μου ερχονται στο μυαλο που την εχω πατήσει και εγω στο προυγουμενο αμαξι μου.

1. βενζινη αλλα λογικα θα είχες και υπερβολική κατανάλωση

2. βουλωμένος καταλύτης το οποίο στο απεύχομαι

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα μου ερχονται στο μυαλο που την εχω πατήσει και εγω στο προυγουμενο αμαξι μου.

1. βενζινη αλλα λογικα θα είχες και υπερβολική κατανάλωση

2. βουλωμένος καταλύτης το οποίο στο απεύχομαι

υπερβολικη καταναλωση ποσο δλδ??και αν ειναι ο καταλητης δεν θα αναβε το check???

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και τουχεις ριξει τιποτα ζαντολαστιχα 19αρια πανω με κανενα 225 λαστιχο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και τουχεις ριξει τιποτα ζαντολαστιχα 19αρια πανω με κανενα 225 λαστιχο?

ΟΧΙ ρε 195/65/15 εχω

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ρε 195/65/15 εχω

τελευταια φορα που το γκαζωσες το αυτοκινητο πανω απο 150-160 ποτε ηταν? πως πηγαινε? ειχες παρατηρησει τιποτα υποπτο?

και γω 1,6 fsi εχω, δεν λεω πως ειναι και αεροπλανο, αλλα ανοιγει ομως καλα για τα αλογα του.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που το γκαζωσες το αυτοκινητο πανω απο 150-160 ποτε ηταν? πως πηγαινε? ειχες παρατηρησει τιποτα υποπτο?

και γω 1,6 fsi εχω, δεν λεω πως ειναι και αεροπλανο, αλλα ανοιγει ομως καλα για τα αλογα του.

ηταν πριν καιρο..τελευταια παρατηρησα οτι η δευτερα αργουσε να γεμιση και πιο παλια με 6 με 110 ανοιγε ανετα τωρα σε κατηφορα μιλαμε οχι αστεια με 4 και πανω απο 150 με τπτ!Το αμαξι τοσο καιρο ουτε πιρακια κανει ουτε τπτ..

ουτε κανα υποπτος θορυβος και εχει μονο 60000kM

Edited by Chris_4
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μας πεις δεν παει 150 χλμ ουτε σε κατηφορα...τι εχεις φιλε?ματιζ....

Off Topic

Σε πληροφορω οτι το Ματιζ μου παει 185 στο κοντερ σε κατηφορα και παει ΜΟΝΟ τοσο γιατι χτυπαει κοφτη η 5η.
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι με 4η και το εχεις σανιδα, ποσες στροφες γραφει το στροφομετρο?

5000 περιπου

Link to comment
Share on other sites

5000 περιπου

σε μικροτερες ταχυτητες (1η 2α 3η) ανεβαζει παραπανω, η μεχρι 5000 παλι?

Link to comment
Share on other sites

σε μικροτερες ταχυτητες (1η 2α 3η) ανεβαζει παραπανω, η μεχρι 5000 παλι?

ναι...στην 3 λιγο σαν δισκολευτε

δεν ειναι σε savemode αν αυτο σκεφτεσαι..και οτε βγαζει καποιο προβλημα οταν μπαινει στον εγκεφαλο..και γενικα δεν φαινεται τπτ που8ενα απλα δεν παει..και γενικα δεν παει σε ολες της ταχυτητες (-1η δεν μπορω να κτλβ)

Edited by Chris_4
Link to comment
Share on other sites

Προφανως αναγνωριζει το αυτοκινητο οτι ειναι εγκλημα να πηγαινεις με 150 στο περιφερειακο και βαζει κοφτη. Ρε τι ειναι αυτοι οι γερμανοι... new_sugkrotima.gif

Περα απο τη πλακα, μαλλον πρεπει να πας σε συνεργειο γιατι απο εδω ο καθενας θα λεει τα δικα του.

Link to comment
Share on other sites

60000 πηγα και δεν βλεπει τπτ περιεργο μου λεει ολα ειναι good πρεπει να παμε μαζι να δει εκεινη τη παιζει...υπαρχει περιπτωση να ειναι απο για τον γουστο βενζινη???? closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

60000 πηγα και δεν βλεπει τπτ περιεργο μου λεει ολα ειναι good πρεπει να παμε μαζι να δει εκεινη τη παιζει...υπαρχει περιπτωση να ειναι απο για τον γουστο βενζινη???? closedeyes.gif

Aς πω και γω την γνώμη μου.Φίλε chris σύμφωνα μ΄αυτά που ειπώθηκαν εγώ κατάλαβα ότι το αυτοκίνητο πατινάρει δηλ. έχεις πρόβλημα δίσκου-πλατώ.Καλά ξεμπερδέματα.!!Ενημέρωσέ μας όταν βρεις την αιτία του προβλήματος.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που διαβαζω ειναι κατα 99% καταλυτης και εαν ζεσταθει πολυ δεν θα σου ανεβαζει ουτε πανω απο 3000 στροφες. τα ιδια εκανε και σε μενα το πολο μεσα στην αθηνα οπου και να πηγαινα δεν ανεβαζε πανω απο 5000 στροφες με τιποτα με το που το πηρα να κανω ταξιδι μετα την κορινθο δεν πηγαινε πανω απο 3000 στροφες (110χιλ) με τιποτα και φτανοντας Ναυπλιο δεν ξεπερναγε τα 50 χιλιομετρα με τιποτα το προβλημα ηταν βουλωμενος καταλυτης και οταν ζεστενοταν πολυ βουλωνε τελειως. αιτια????? νοθευμενη βενζινη new_grrrr.gifnew_grrrr.gifmachinegun.gifmachinegun.gifmachinegun.gif

αλλαξε τον αμεσα γιατι μπορει να παρεις τον κινητηρα στο χερι την πατησε φιλος με astra

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

στο θεμα καταλυτη, εγω θα δοκιμαζα το εξηs:

πηγαινε σ ενα εξατμησαδικο, και βγαλτον προσορινα, και κανε μια βολτα να δεις αν λυθηκε το προβλημα.

η αλιως, αφου στο συνεργειο που πας σου λενε δεν εχεις κανενα προβλημα, πηγαινε και σε κανενα αλο να παρεις μια δευτερη γνωμη.

σιγουρα κατι φταιει, και δυστυχως εδω δεν μπορουμε να μαντεψουμε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

1)...αν στο εβαλαν στην διαγνωση και δεν εβγαλε τιποτα....τραβα και σε ενα δευτερο συνεργειο να παρεις μια γνωμη.....

2) απο ποτε εχεις να κανεις service??? αν εισαι στα 60.000 κμ νομιζω οτι φορας μπουζι πλατινα...οποτε

μαλον θελουν αλλαγμα......σε οτι service εχεις κανει..δες ακριβως τι σου εχουν αλλαξει! !

αν θελεις την γνωμη μου αν δεν σου βγαλει τιποτα στην διαγνωση....

η βουλομενος καταλυτης ...η τα μπουζι και το φιλτρο βενζινης ...δεν κανουν ουτε για μουσειο! !

και φου λες οτι απο παλαια ειχες δει οτι δεν τραβαγε καλα....και με τον καιρο

εφτασε εδω που εφτασε...δλδ να μην πηγαινει καθολου ....μαλον μπουζι-φιλτρο βενζινης ειναι το προβλημα σου!

αν ειχες προβλημα με καποιον αισθητηρα...λογικα δεν θα ειχες αυτην την συμπεριφορα..δλδ πτωση αποδοσης οσο παιρνα ο καιρος....

Link to comment
Share on other sites

1)...αν στο εβαλαν στην διαγνωση και δεν εβγαλε τιποτα....τραβα και σε ενα δευτερο συνεργειο να παρεις μια γνωμη.....

2) απο ποτε εχεις να κανεις service??? αν εισαι στα 60.000 κμ νομιζω οτι φορας μπουζι πλατινα...οποτε

μαλον θελουν αλλαγμα......σε οτι service εχεις κανει..δες ακριβως τι σου εχουν αλλαξει! !

αν θελεις την γνωμη μου αν δεν σου βγαλει τιποτα στην διαγνωση....

η βουλομενος καταλυτης ...η τα μπουζι και το φιλτρο βενζινης ...δεν κανουν ουτε για μουσειο! !

και φου λες οτι απο παλαια ειχες δει οτι δεν τραβαγε καλα....και με τον καιρο

εφτασε εδω που εφτασε...δλδ να μην πηγαινει καθολου ....μαλον μπουζι-φιλτρο βενζινης ειναι το προβλημα σου!

αν ειχες προβλημα με καποιον αισθητηρα...λογικα δεν θα ειχες αυτην την συμπεριφορα..δλδ πτωση αποδοσης οσο παιρνα ο καιρος....

φιλε μου δεν ειναι ουτε φιλτρο βενζ. ουτε μπουζι γτ μολις τα αλα3α στα 60000 που εκανα σερβις και πηρα και αλλη γνωμη και στν εγκεφαλο δεν βγαζει προβλημα αρα...παμε για καταλυτη

και ποσο παει ενας μαμα καταλυτης ξερουμε...?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι ουτε φιλτρο βενζ. ουτε μπουζι γτ μολις τα αλα3α στα 60000 που εκανα σερβις και πηρα και αλλη γνωμη και στν εγκεφαλο δεν βγαζει προβλημα αρα...παμε για καταλυτη

και ποσο παει ενας μαμα καταλυτης ξερουμε...?

catalitic converter : 1K0 254 400 PX -> 717,36¤ (+ΦΠΑ)

:)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.