Jump to content
ChrisUP!

Δεν Παει Πανω Απο 150Km/H

Recommended Posts

εγω τότε ειχα βαλει μεταλικο καταλυτη της americat που στοιχισε το 1/5 της τιμης και ακομα αυτον εχει πανω μετα απο 140000 χιλιομετρα ενω τον γνησιο τον αλλαξα 40000

Link to comment
Share on other sites

εγω τότε ειχα βαλει μεταλικο καταλυτη της americat που στοιχισε το 1/5 της τιμης και ακομα αυτον εχει πανω μετα απο 140000 χιλιομετρα ενω τον γνησιο τον αλλαξα 40000

με τον aftermarket δεν ειχες προβλημα με το check να αναβη για βλαβη?

Link to comment
Share on other sites

με τον aftermarket δεν ειχες προβλημα με το check να αναβη για βλαβη?

οχι ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα αν και ενας φιλος που εβαλε americat ειχε τετοιο προβλημα τωρα δεν ξερω ποσο μεγαλο ειχε βαλει.εγω στο πολο 6ν2 1.4 75hp ειχα βαλει το 200αρι και ολα αψογα.

καλα με το που εβλαλα τον καταλυτη εβγαλε μια καπνα το αμαξι σε μια γκαζια ακομα να φυγει το καυσαεριο απο την περιοχη μου new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω τότε ειχα βαλει μεταλικο καταλυτη της americat που στοιχισε το 1/5 της τιμης και ακομα αυτον εχει πανω μετα απο 140000 χιλιομετρα ενω τον γνησιο τον αλλαξα 40000

σε golf τον εχεις βαλει αυτον τον καταλυτη? τα γκολφ 5 και μετα θελουν καταλυτες που να υποστηριζονται απ το euro 5 και ξεκινουν καπου στα 300, αλλιως εμφανιζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα σε passat 3,2 FSI (μόνο που αυτό δεν ανέβαζε πάνω απο 200 με τίποτα). Ήταν ο ιμαντας (ή κατι τετοιο) που δεν είχαν πατήσει καλά τα δοντια του με αποτελεσμα να χάνει δύναμη. Αυτό μάλιστα έγινε μετά απο service !. Το πήγα σε δικό μου μηχανικό και μου είπε οτι και τυχερός ήμουν που δεν διέλυσε όλο το μοτέρ (εκανα και ταξίδι έχοντας το πρόβλημα !).

Edited by vtxracer
Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που το γκαζωσες το αυτοκινητο πανω απο 150-160 ποτε ηταν? πως πηγαινε? ειχες παρατηρησει τιποτα υποπτο?

και γω 1,6 fsi εχω, δεν λεω πως ειναι και αεροπλανο, αλλα ανοιγει ομως καλα για τα αλογα του.

Τι τελικές αου βγάζει; Μέχρι πόσες στροφές ανεβάζουν οι ταχυτητές σου;
Link to comment
Share on other sites

σε golf τον εχεις βαλει αυτον τον καταλυτη? τα γκολφ 5 και μετα θελουν καταλυτες που να υποστηριζονται απ το euro 5 και ξεκινουν καπου στα 300, αλλιως εμφανιζει σφαλμα.

οχι σε πολο τον ειχα βαλει 6ν2 1,4 '00 μοντελο

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν τελικα ο καταλυτης τον αλαξα..αλλα παλι σαν να μου φαινεται οτι δεν παει οπους παλια...πηγαινει πανω απο 150 αλλα σαν να μου φαινεται οτι παλιοτερα με την 5 και την 6 ανοιγε πιο καλα και τωρα σαν να δυσκολευτε λιγο..

εβαλα μεταχειρισμενο μαμα καταλητη

Edited by Chris_4
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν τελικα ο καταλυτης τον αλαξα..αλλα παλι σαν να μου φαινεται οτι δεν παει οπους παλια...πηγαινει πανω απο 150 αλλα σαν να μου φαινεται οτι παλιοτερα με την 5 και την 6 ανοιγε πιο καλα και τωρα σαν να δυσκολευτε λιγο..

εβαλα μεταχειρισμενο μαμα καταλητη

Μπορεί κι αυτός που έβαλες αν έχει χιλιόμετρα πάνω του να έχει αρχίσει να βουλώνει, αναλόγως και την ποιότητα της βενζίνης που έβαζε ο προηγούμενος κάτοχος.

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να βάλεις καινούριο καταλύτη, έστω και aftermarket.

Καλοτάξιδος και απροβλημάτιστος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν τελικα ο καταλυτης τον αλαξα..αλλα παλι σαν να μου φαινεται οτι δεν παει οπους παλια...πηγαινει πανω απο 150 αλλα σαν να μου φαινεται οτι παλιοτερα με την 5 και την 6 ανοιγε πιο καλα και τωρα σαν να δυσκολευτε λιγο..

εβαλα μεταχειρισμενο μαμα καταλητη

πόσο σου στοίχισε?

Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδες την βρικα τλκ την ακρη δεν ηταν ο καταλυτης τελικα..ειχε βουλοση το μεσαιο καζανακι μετα τον καταλυτη.

τον καταλυτη τον επεστρεψα πισο και εβαλα τον παλιο μου και ολα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

θα την ψαξω λιγο ακομα την δουλεια γτ εχω και ενδιασμους ακομα αλλα το θεμα που δεν πηγαινε πανω απο 140-150 ηταν το μεσαιο στανταρ το θεμα ειναι το πως βουλοσε μηπως απο κοματακια που σπασαν απο τον καταλυτη αυτο θα φανει στην πορεια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.