Jump to content
diMake

Rcd510 Και Καρτα Μνημης

Recommended Posts

Εβαλα μια καρτα μνημης απο την ψηφιακη μου στο RCD510 αλλα λεει οτι δεν μπορει να την διαβασει.

Μεσα στην καρτα εχω Εικονες και Βιντεακια ειναι αυτος ο λογος?

Δηλαδη το RCD510 εκτος απο μουσικη δεν μπορει να δειξει μια φωτο?Ενα βιντεακι.?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια καρτα μνημης απο την ψηφιακη μου στο RCD510 αλλα λεει οτι δεν μπορει να την διαβασει.

Μεσα στην καρτα εχω Εικονες και Βιντεακια ειναι αυτος ο λογος?

Δηλαδη το RCD510 εκτος απο μουσικη δεν μπορει να δειξει μια φωτο?Ενα βιντεακι.?

To εχω πει 100 φορες οτι ειναι πετάμενα λεφτα αυτα τα (multimedia) της vw ολο εφε και απο δουλειά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To εχω πει 100 φορες οτι ειναι πετάμενα λεφτα αυτα τα (multimedia) της vw ολο εφε και απο δουλειά τίποτα.

Φαίνεται Νίκο ότι η VW σε άκουσε την γκρίνια σου και ξεκίνησε αναβάθμιση στα ΟΕΜ multimedia

http://www.km77.com/fotos/bbtcontent/clipping/KM7KPH20100211_0013/5.jpg

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται Νίκο ότι η VW σε άκουσε την γκρίνια σου και ξεκίνησε αναβάθμιση στα ΟΕΜ multimedia

http://www.km77.com/fotos/bbtcontent/clipping/KM7KPH20100211_0013/5.jpg

Κώστας

χαχαααα είδες κάτι κάνει και η γκρίνια!!!

Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω ημερομηνία nikoskallithea '= = '13 Φεβρουάριος, 2010 - timestamp μετά 14:22:25 '= '1266063745' = '367441 ]

χαχαααα είδες κάτι κάνει και η γκρίνια!

[/ Quote]

Χωρίς γκρίνια δεν γίνεται τίποτα. Ούτε η μάνα το παιδί της δεν ταϊζει.

Βέβαια αυτό που δείχνει η φωτό είναι το RNS. Αντίστοιχη αναβάθμιση έγινε και στο RCD;

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω ημερομηνία nikoskallithea '= = '13 Φεβρουάριος, 2010 - timestamp μετά 14:22:25 '= '1266063745' = '367441 ]

χαχαααα είδες κάτι κάνει και η γκρίνια!

[/ Quote]

Χωρίς γκρίνια δεν γίνεται τίποτα. Ούτε η μάνα το παιδί της δεν ταϊζει.

Βέβαια αυτό που δείχνει η φωτό είναι το RNS. Αντίστοιχη αναβάθμιση έγινε και στο RCD;

ε εντάξει βρε @PERIS μην τα θέλεις και όλα απο την μαμά, αν η μαμα κάνει ολα τα χατίρια, το παιδι κακομαθαίνει χαχαααα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση ελπιζω να ειναι στο σωστο μερος εχω 15 μερες που πηρα το golf 6 1400 tsi 122 highline εκδοση και στα εξτρα εβαλα το Rcd510 υστερα απο παροτρινση του πωλητη ομως ειμαι κατοχος Ipod 120 gb και ηθελα να βαλω USB stick νομιζα αρχικα οτι θα ηταν στον βασικο εξοπλισμο ομως δεν ηταν και για να το βαλω ηθελε νομιζω 399,299 ευρο δεν ειμαι 100% σιγουρος και το εχω μετανιωσει.Παιρνοντας το αμαξι συνδεσα το Ipod στο Aux ομως στην οθονη δεν δειχνει τιποτα οπως ειναι φυσικο οπως και δεν εχω την δυνατοτητα να αλλαζω ουτε απο τις επιλογες απο το τιμονι αλλα ουτε και απο την οθονη και ερχομαι να ρωτησω αν ΓΝΩΡΙΖΕΙ καποιος καποια λυση δεν θελω να κουρασω πολυ οποιος γνωριζει θα του πω και περισσοτερες λεπτομεριες αν θελει.Προκαταβολικα ευχαριστω για τον χρονο σας οσοι το διαβασετε

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε ερωτηση του φιλου Dimake και απο οτι θυμαμε που διαβασα το manual η καρτες μνημης(για μενα πολυ αστοχο αξεσουαρ 1000 φορες usb)πρεπει να μπαινουν μονο αρχεια αναπαραγωγης ηχου δηλαδη mp4,wma κλπ.οτι αλλα δεν παιζει... κριμα

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε ερωτηση του φιλου Dimake και απο οτι θυμαμε που διαβασα το manual η καρτες μνημης(για μενα πολυ αστοχο αξεσουαρ 1000 φορες usb)πρεπει να μπαινουν μονο αρχεια αναπαραγωγης ηχου δηλαδη mp4,wma κλπ.οτι αλλα δεν παιζει... κριμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση ελπιζω να ειναι στο σωστο μερος εχω 15 μερες που πηρα το golf 6 1400 tsi 122 highline εκδοση και στα εξτρα εβαλα το Rcd510 υστερα απο παροτρινση του πωλητη ομως ειμαι κατοχος Ipod 120 gb και ηθελα να βαλω USB stick νομιζα αρχικα οτι θα ηταν στον βασικο εξοπλισμο ομως δεν ηταν και για να το βαλω ηθελε νομιζω 399,299 ευρο δεν ειμαι 100% σιγουρος και το εχω μετανιωσει.Παιρνοντας το αμαξι συνδεσα το Ipod στο Aux ομως στην οθονη δεν δειχνει τιποτα οπως ειναι φυσικο οπως και δεν εχω την δυνατοτητα να αλλαζω ουτε απο τις επιλογες απο το τιμονι αλλα ουτε και απο την οθονη και ερχομαι να ρωτησω αν ΓΝΩΡΙΖΕΙ καποιος καποια λυση δεν θελω να κουρασω πολυ οποιος γνωριζει θα του πω και περισσοτερες λεπτομεριες αν θελει.Προκαταβολικα ευχαριστω για τον χρονο σας οσοι το διαβασετε

Διαλεξε και παρε sillyhorse1rb5.gif

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17583&st=0&p=198251&hl=Xcarlink&fromsearch=1entry198251'>http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17583&st=0&p=198251&hl=Xcarlink&fromsearch=1entry198251

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20809&st=0&p=231477&hl=ipod&fromsearch=1entry231477

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=5955&st=0&p=82165&hl=ipod&fromsearch=1entry82165

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17583

Επισης σε ερωτηση του φιλου Dimake και απο οτι θυμαμε που διαβασα το manual η καρτες μνημης(για μενα πολυ αστοχο αξεσουαρ 1000 φορες usb)πρεπει να μπαινουν μονο αρχεια αναπαραγωγης ηχου δηλαδη mp4,wma κλπ.οτι αλλα δεν παιζει... κριμα

Η απορια μου ειναι το Rcd510 δεν παιζει τραγουδια απο την καρτα μνημης? τι το θελεις το usb?

Link to comment
Share on other sites

Παιρνοντας το αμαξι συνδεσα το Ipod στο Aux ομως στην οθονη δεν δειχνει τιποτα οπως ειναι φυσικο οπως και δεν εχω την δυνατοτητα να αλλαζω ουτε απο τις επιλογες απο το τιμονι αλλα ουτε και απο την οθονη

Αυτό είναι προφανές. Η είσοδος AUX είναι μια απλή αναλογική είσοδος. Ούτε λόγος για χειρισμό από τα χειριστήρια, ενδείξεις στην οθόνη ή για κρυστάλλινο ψηφιακό ήχο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχαριστω για το ενδιαφερον 1 η καρτα μνημης για μενα ειναι περιορισμος οταν εχει ipod 120 gb βαζεις τα παντα.2 να ρωτησω αν ητο βισμα του Aux ειναι μεσα στο μπρατζο του οδηγου(τεμεπελη) πανω απο την υποδοχη του Aux εχει μια καλυμενη πλαστικη επιφανει φανταζομαι πως θα ηταν για το Usb και αν καποιος βρει τροπο και βαλει usb δεν θα χρειαζετε μεσω καποιου ηλεκτρονικου μεσου η αναβαθμιση στον εγκεφαλο ωστε να φαινονατι και στην οθονη.Ελπιζω να μην σας μπερδευψα πολυ αλλα ειμαι καινουργιος στο club αλλα και σαν κατοχος και εχω ελαχιστες γνωσεις για αυτο και καποια σε καποιους μπορει να φανουν αφελει.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να συνδέσεις iPod με θύρα usb.

Χρειάζεσαι VW iPod adapter ή άλλες aftermarket λύσεις που σου παραθέτει ο Νίκος

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν επιλεξω καποιο αλλο ηχοσυστημα που να εχει πανω στην προσοψη εισοδο usb η ipod δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν επιλεξω καποιο αλλο ηχοσυστημα που να εχει πανω στην προσοψη εισοδο usb η ipod δηλαδη?

Δεν έχω δει ποτέ iPod να δουλεύει με θύρα usb. Ακόμη και οι aftermarket λύσεις βγάζουν είσοδο με καλώδιο που καταλήγει στο χαρακτηριστικό βύσμα του ipod
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω στο rcd 510 μεχρι ποσα gb καρτα μνημης μπορω να βαλω?

Στο εγχειριδιο λεει μεχρι 2gb αλλα αν παρεις μια high capacity μπορεις και 4gb ισως και παραπανω...Με 4gb δουλευει σιγουρα γιατι τετοια εχω! :jig:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω στο rcd 510 μεχρι ποσα gb καρτα μνημης μπορω να βαλω?

Αν βάλεις SDHC μπορείς να βάλεις μέχρι 32 GB, εγώ 32αρα έχω και δεν έχει κανένα πρόβλημα, βέβαια έχω πάρει την πιο γρήγορη που υπάρχει :Ρ

Tο κουμπι PHONE διακοσμητικο ειναι ρε παιδια?

Πρέπει να έχει bluetooth το αμάξι για να δουλεύει αλλιώς ναι είναι διακοσμητικό :Ρ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαρηστω για τις απαντησεις σας,

να σας ρωτησω και κατι ακομα ,βασικα σημερα τοποθετισα ενα rcd 510 στο αμαξι μου (golf 5) το χρωμα της οθονης ειναι γκρι μπορω να το κανω μπλε??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαρηστω για τις απαντησεις σας,

να σας ρωτησω και κατι ακομα ,βασικα σημερα τοποθετισα ενα rcd 510 στο αμαξι μου (golf 5) το χρωμα της οθονης ειναι γκρι μπορω να το κανω μπλε??

'Οχι δυστυχώς.Αυτή η επιλογή νομίζω υπάρχει μόνο στο RNS 510.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.