Jump to content
nikoskallithea

Εμπρος Μασκα Προφυλακτηρας Απο Jetta Σε Golf

Recommended Posts

Ταιριαζει ο προφυλακτήρας και η κασκα του Jetta στο Golf5 και αν ναι θελει μετατροπές?

Πόσο στοιχίζει και ποια ανταλλακτικά χρειάζονται?

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ δεν έβαλες αυόν του GTI πρόσφατα?

Υποθέτω ,δεν γνωρίζω,οτι η μάσκα στον συγκεκριμένο προφυλακτήρα μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ δεν έβαλες αυόν του GTI πρόσφατα?

Υποθέτω ,δεν γνωρίζω,οτι η μάσκα στον συγκεκριμένο προφυλακτήρα μπαίνει.

Εγώ ναι εβαλα του GTI αλλα τι σημασια εχει αυτο εγώ ρωταω αν ταιριαζει του jetta

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω μπαίνουν "γάντι", αλλά δεν ξέρω κωδικούς και τιμές... θα ψάξω...

Εντωμεταξύ όποιος ξέρει ας μας πει κωδικούς και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τα είπαμε με PM σχετικά με την αναβάμθιση  

Nai ok τα εχω βρει ολα και κανω τσεκ να δω τι αλλαγες θα κανω χαχααα ;)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τα είπαμε με PM σχετικά με την αναβάμθιση

Nai ok τα εχω βρει ολα και κανω τσεκ να δω τι αλλαγες θα κανω χαχααα :)

Παιδιά, γιατί τέτοια μυστικοπάθεια???

Αν ξέρετε κωδικούς ανταλλακτικών και άλλες λεπτομέρειες καλό θα είναι να τα μοιραστείτε με τους υπόλοιπους αναγνώστες!!! Μη τα κρατάμε όλα για τους εαυτούς μας...........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη μπήκα στην διαδικασία με ενα Group Buy που ειχε γινει και πήρα και εγω ενα προφυλακτήρα "Look Gti" τον εβαψα και τον εβαλα, τοτε διαπίστωσα οτι το αποτελεσμα δεν μου άρεσε και πολυ(γουστα ειναι αυτα), θες γιατι το αυτοκινητο μου ειναι μαυρο θες γιατι ειχε εκείνο το κοκκινο σιρίτι του GTI τεσπα.

Εκανα λοιπον και την επομενη κίνηση και τωρα ειναι τέλεια η γκολφο μου :thumbsup: :thumbsup:

Ετσι ηταν

dsc00047fe.jpg

Ετσι έγινε GTI

dsc000422f.jpg

Και τώρα έτσι

golfog.jpg

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Η μάσκα με τη κυψελωτή σήτα του προφυλακτήρα όμως δεν έχουν καμία σχέση. Το κάνει άσχημο.

Προς το παρών μου αρέσει ποιο πολυ απο το GTI, τωρα αργοτερα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως επειδή κερδίζει ο ενθουσιασμός τώρα. Αν το δεις μετά από καιρό και πιο ψυχρά θα καταλάβεις ότι το συνολικό αποτέλεσμα είναι κακό. Πρέπει να αλλάξεις τις κυψέλες ASAP.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω και τις 3 σήτες αν τις θες, μόνο που η μεσαία είναι ελάχιστα σπασμένη αλλά δεν φαίνεται πολύ. Αν έρθεις τη Κυριακή στη Δροσιά θα τις έχω μαζί μου (εννοείται free of charge).

Αν ήθελες να μη jettίζει όπως λένε κάποιοι... μπορείς να κάνει mat το ασημένιο πλαστικό της μάσκας με ένα πολύ "λεπτό" γυαλόχαρτο (προσεχτικό απαλό τρίψιμο), και να το κάνεις όπως είναι η επιφάνεια της μάσκας του R32. :good:

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω και τις 3 σήτες αν τις θες, μόνο που η μεσαία είναι ελάχιστα σπασμένη αλλά δεν φαίνεται πολύ. Αν έρθεις τη Κυριακή στη Δροσιά θα τις έχω μαζί μου (εννοείται free of charge).

Αν ήθελες να μη jettίζει όπως λένε κάποιοι... μπορείς να κάνει mat το ασημένιο πλαστικό της μάσκας με ένα πολύ "λεπτό" γυαλόχαρτο (προσεχτικό απαλό τρίψιμο), και να το κάνεις όπως είναι η επιφάνεια της μάσκας του R32. :good:

Οκ θα τα πουμε απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

έχω golf GT k θέλω να κάνω το ίδιο αλλα ο φανοποιός m έλεγε ότι οι κωδικοί για τις 2 μάσκες δεν ταιριάζουν k δε μπορεί να πάρει τέτοιο ρίσκο!!!θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να με ενημερώσετε τι θα μπορούσα να κάνω!!!ευχαριστώ...

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

έχω golf GT k θέλω να κάνω το ίδιο αλλα ο φανοποιός m έλεγε ότι οι κωδικοί για τις 2 μάσκες δεν ταιριάζουν k δε μπορεί να πάρει τέτοιο ρίσκο!!!θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να με ενημερώσετε τι θα μπορούσα να κάνω!!!ευχαριστώ...

ταιριαζουνε.

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ταιριαζουνε.

+1000000000

Μάλλον ο φανοποιός σου menidi GT δεν ξέρει και πολλά....

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

έχω golf GT k θέλω να κάνω το ίδιο αλλα ο φανοποιός m έλεγε ότι οι κωδικοί για τις 2 μάσκες δεν ταιριάζουν k δε μπορεί να πάρει τέτοιο ρίσκο!!!θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να με ενημερώσετε τι θα μπορούσα να κάνω!!!ευχαριστώ...

Ξέχασε τους κωδικούς η μετατροπή που ειδες ειναι το λεγόμενο "LOOK" πρώτα μπήκε ο προφυλακτήρας του GTI με την μάσκα του και μετά άλλαξα μονος μου την μάσκα η οποία ήθελε λιγο κόψιμο αλλα μπήκε.

Ποιον προφυλακτήρα εχεις επάνω?

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Νίκο τι λέει..Και εσύ στο Jetta look ??

Κάτω την μάσκα πως και δεν την άλλαξες ??

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα ,

ενδιαφέρομαι και εγώ για το Jetta Look mask, Πληροφορίες οσο αφορά το θέμα...Το οχημά μου είναι: Golf 5 2008 Tsi Revo Tunned

Ταιριάζει στο όχημα μου??Από που μπορώ να προμηθευτώ το υλικό, πόσο μπορεί να κοστίσει...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.