Jump to content
markhel

Γρατζουνιες Στον Προφυλακτηρα

Recommended Posts

Παιδια γεια σας

Πριν μερικες μερες ειδα το κακο... κατι μου ειχε γρατζουνισει τον προφυλακτηρα σε αρκετα σημεια

dsc00347l.jpg

Τωρα η ερωτηση, επειδη ειναι χαμηλα και δεν φαινετε να παρω το μπουκαλακι με χρωμα απο την vw και να απλα να το γεμισω?

Η θα φαινεται τελειως χαλια? (χειροτερα δεν νομιζω να γινει)

Στην αντιπροσωπεια παιζει να κανουν τοπικη βαφη? κοστος?

Καποιο μαγαζι εξω? Τι κοστος θα εχει περιπου? Αξιζει να το φτιαξω η μπορω να το καλυψω απλα με το χρωμα?

Και καμια προταση για μαγαζι για αυτην την δουλεια στην Πατρα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα,η μανα μου μου φαγε στην πορτα του γκαραζ τον μπροστινο μαυρο προφυλακτηρα και πηγα να ρωτησω στην paintbull και μου πε 90 ευρω για να το φτιαξω. αλλα ειναι πιο πολλες γρατζουνιες εμενα και πιο βαθιες.οποτε σε υπολογιζω κανα 40αρι να σου παρει. δεν χανεις κατι να πας να ρωτησεις.

Edited by alekos-tsi
Link to comment
Share on other sites

πραγματι αστο οπως ειναι εκτος αν θες να πληρωσεις new_lol.gif .εσενα ευτυχως ειναι σε χαμηλο σημειο και δεν εχει και πολυ ζημια, οχι οτι δεν φαινεται αλλα...ειναι και ασπρο ρε γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειδα δεν με πολυπειραξε, απλα φαινεται ρε γμτ

Δεν το αφηνω ετσι σιγουρα γιατι παρα το οτι ειναι μικρο και χαμηλα φαινετε πολυ επειδη ειναι ασπρο (ειναι και καινουργιο μολις 2 μηνες το εχω , μην αρχισω να το εχω γρατζουνισμενο απο τωρα)

Στην χειροτερη θα βαλω μονος μου χρωμα απο την vw, αλλιως αν βρω εξω μεχρι 50 ευρω μαλλον θα τα δωσω

Καμια ιδεα τι μπορει να το εκανε αυτο? υποψιαζομαι μηχανακι (απο την μανιβελα η κατι τετοιο) επειδη στο σημειο που το ειχα παρκαρει εχει γκαραζ μπροστα και κανουν σφηνες απο αριστερα)

Link to comment
Share on other sites

μανιβελα απο μηχανακι δεν ειναι.μολις εβλεπε οτι τον ενοχλει να την κατεβασει θα εκανε μπροστα.μηπως το γρατσουνισες εσυ καπου και δεν το πηρες χαμπαρι σε κανενα παρκαρισμα/ξεπαρκαρισμα;το σημειο ειναι χαμηλο και ενας λαθος υπολογισμος αρκει...

γνωμη μου παντως μην παρει και βαλεις το ετοιμο κιτ χρωματος της vw.ειναι δυσχρηστο και δεν θα εχεις καλα αποτελεσματα αλλα θα το κανεις να φαινεται χειροτερα.το μαυρο στις γρατσουνιες ειναι ξενο χρωμα ή το χρωμα του προφυλακτηρα σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενοοω οταν πηγε να την κατεωασει, αλλα οπως περναγε απο μπροστα

Μπορει να το βρηκα και εγω καπου αλλα δεν το θυμαμαι καθολου

Ειναι το πλαστικο του προφυλακτηρα αυτο το μαυρο που φαινετε, εχει και περιπου 1 χιλιστο βαθος που εχει ξυστει το χρωμα

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,μονο με βαφη διορθωνεται.το θεμα ειναι αξιζει τον κοπο και το χρημα στο σημειο που βρισκεται να κανεις κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,μονο με βαφη διορθωνεται.το θεμα ειναι αξιζει τον κοπο και το χρημα στο σημειο που βρισκεται να κανεις κατι τετοιο;

ΠΑνω απο 50 ευρω δεν θα εδινα με τιποτα, ακομα και για πιο λιγα ομως το σκεφτομαι

Απλα πρεπει να τα γεμισω τουλαχιστον χρωμα γιατι ειναι μαυρο και κανει αντιθεση

Απο μακρυα βεβαια δεν φαινονται ιδιαιτερα, αν το χρωμα της vw κανει σχετικα καλη δουλεια (να μην φαινεται η αντιθεση με ενδιαφερει πιο πολυ και να μην σκασει σε 1 μηνα) ειμαι καλυμενος πιστευω μονο με αυτο

Link to comment
Share on other sites

o Ανθρωπος σου ειναι εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

αν εισαι μακρια παρτον ενα τηλ να μπει να το δει απο τη φωτο. πες του και εσυ απο το τηλ να δεις τι θα σου πει για τιμη.

αν εισαι οκ με τα χρηματα που θα σου πει και μακρια να εισαι αν εισαι αθηνα...

ΑΞΙΖΕΙ να πας! :)

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

o Ανθρωπος σου ειναι εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

αν εισαι μακρια παρτον ενα τηλ να μπει να το δει απο τη φωτο. πες του και εσυ απο το τηλ να δεις τι θα σου πει για τιμη.

αν εισαι οκ με τα χρηματα που θα σου πει και μακρια να εισαι αν εισαι αθηνα...

ΑΞΙΖΕΙ να πας! :hi:

Δεν ειμαι Αθηνα , αλλα επειδη ανεβαινω σχετικα συχνα τον πηρα τηλεφωνο.

Πραγματικα ειναι απιστευτα εξηπηρετικοι :) Περιμενω την 'διαγνωση' για να δω τι θα κανω :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα η ερωτηση, επειδη ειναι χαμηλα και δεν φαινετε να παρω το μπουκαλακι με χρωμα απο την vw και να απλα να το γεμισω?

Η θα φαινεται τελειως χαλια? (χειροτερα δεν νομιζω να γινει)

Γεια χαρά:

Ωραία photo !!!

Οι γρατσουνιές φαίνονται σαν πορτοκαλί χρώμα, σίγουρα έχει φύγει το χρώμα σου?

Δοκίμασες με καμιά αλοιφή?

Πέρνα από το μαγαζί να δούμε τι θα κάνουμε.

Παίζει πολύ και το πινελάκι!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα, τελικα ευτυχως που δεν το εφτιαξα σε εκεινο το σημειο (το μπαλωσα με το πινελακι και ηταν μια χαρα)

Τωρα μετα απο αρκετο καιρο επαθε κιαλο χτυπημα στο ιδιο σημειο, πολυ πιο γερο αυτην την φορα

Το χτυπησα στο απεναντι πεζοδρομιο οπως παρκαρα και εκτος του χρωματος εχει 'τσακισει' ο προφυλακτηρας απο της μερια του θολου (λιγο ευτυχως) αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι εχει 'σπασει'' το μαυρο πλαστικο στον θολο εκει που δενετε ο προφυλακτηρας με την κατω βιδα

να και μια φοτο

dsc00429l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Εχει σπσασει το πλαστικο στην κατω βιδα και ο προφυλακτηρας κρατιεται απο τις υπολοιπες

Αυτο μπορει να αλλαξει? Δεν με νοιαζει τοσο πολυ για χρωμα πιο πολυ με νοιαζει το πλαστικο απο πισω με την βιδα

Εκει που φαινεται οτι αλλαζει το φως ειναι το 'τσακισματακι' στον προφυλακτηρα

Ειναι φοτο τραβηγμενη απο την μπροστα αριστερα ροδα το μπροστα μερος του θολου

Edited by markhel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.