Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλημέρα,

φοραω πρόγραμμα από e-tuners εδώ και ένα χρόνο (γύρω στα 10000 χλμ.).

Αρκετά ευχαριστημένος και ιδιέταιρα από τη γραμμικότητα και το φάσμα που καλύπτει (όπως έχουν πει και κάποιοι άλλοι στο topic).

Τιμή: 400 Ευρώ.

Παρακάτω έχω και το link με την δυναμομέτρηση που του έκανα φέτος το καλοκαίρι.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=30724&st=0&p=327224entry327224

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανεις που να εβαλε ρεβο σε 1,4 με τα 160 αλογα ?εαν ναι θελω να μου πειτε εντυπωσεις ενδιαφερεται ο αδερφος μου ευχαριστω πολυ

Υπάρχουν αρκετά μέλη με Revo κατά κύριο λόγο σε MK5.

Το πρόγραμμα της είναι πολύ δυνατό και για το MK6 160PS.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα σήμερα από ΑΒΤ πάντως με τον αναπρογραμματισμό εφόσον τα service γίνονται στην Karenta που συνεργάζονται ή στην ίδια την ΑΒΤ η εγγύηση εξακολουθεί να ισχύει. :pardon:

Σ.Σ. Υπάρχει και το Zenec σε προσφορά στα 1.000€.

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν τελική τιμή?

Katana δεν μου είπαν τελική τιμή γιατί προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει. Απλά μου ανέφεραν ότι έχουν περάσει το πρόγραμμα σε αρκετά Golf & Scirocco.

Δεν χρειάζεται επίσης ούτε φίλτρο για να δουλέψει το πρόγραμμα, δουλεύει όπως είναι το μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Εγώ σας χρωστάω τιμή για το πρόγραμμα που βάζει (αν βάζει) ο Φιλοσίδης.

νομιζω ο συγκεκριμενος βαζει REVO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...χθές πήρα τηλέφωνο στην CARGATE και μου είπανε κάτι για 850 για revo..τελικά τόσο πήγε το μαλλί???

Και κάτι άλλο παίδες//πόσα χλμ έχετε φτάσει με το πρόγραμμα..να δώ τελικά αν αξίζει ή κάποια μέρα θα δώ κάτι στρόγγυλο να εξέχει από το καπό και το αυτοκίνητο θα δουλεύει τρικύλινδρα???

Link to comment
Share on other sites

Καλεσπέρα!

Έχω το 1.4 TSI 160Ps Dsg. Κάποια στιγμή είχα μιλήσει με την ABT και μου είχαν πει με το πρόγραμμα κάνουν και 'αναβάθμιση' στο Dsg ώστε να σηκώνει τα παραπανίσια κιλά ροπής και δίνουν και εγγύηση.

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο αυτοκίνητο με εμένα και να έχει βάλει οποιοδήποτε πρόγραμμα;;;! Το σκέφτομαι συνέχεια, αλλά με αγχώνει το θέμα του Dsg και δεν κάνω τίποτα, οπότε όποιος ήτο πιο θαραλέος θα ήθελα πολύ να μάθω για την εμπειρία του! Όσο αφορά το πρόγραμμα νομίζω ότι είμαι ανάμεσα σε ABT και REVO.

Κάθε γνώμη δεκτή!

Edited by konpap
Link to comment
Share on other sites

για σας καλη χρονια,και ηρεμα κλμ.εχω golf tsi 140 variant dsg.sta 4.000klm περιπου εβαλα revo για 205 μου ειπαν,για αναβαθμιση dsg δεν μου ειπαν τιποτα.πρεπει να παρω τηλ την revo;;;;

Link to comment
Share on other sites

για σας καλη χρονια,και ηρεμα κλμ.εχω golf tsi 140 variant dsg.sta 4.000klm περιπου εβαλα revo για 205 μου ειπαν,για αναβαθμιση dsg δεν μου ειπαν τιποτα.πρεπει να παρω τηλ την revo;;;;

Όχι..

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω 33.200κλμ ολα καλα.πριν ειχα σεατ 1.8τ και αυτο με ρεβο το πουλησα με 118.000κλμ κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για σας καλη χρονια,και ηρεμα κλμ.εχω golf tsi 140 variant dsg.sta 4.000klm περιπου εβαλα revo για 205 μου ειπαν,για αναβαθμιση dsg δεν μου ειπαν τιποτα.πρεπει να παρω τηλ την revo;;;;

Αν και απαντησε ο Ιασωνας, απλα θα πω οτι δεν χρειαζεται γιατι το 6αρι dsg ακομα και εργοστασιακα δεν εχει προβλημα διαχειρισης ροπης μεχρι και σχεδον τα 37 κιλα (ανεπισημα μεχρι 40+) ενω το 7αρι εχει εργοστασιακο οριο τα 26 κατι νομιζω και το 160αρι με προγραμμα ανεβαινει ευκολα στα 30 κιλα ροπη.

Στο 140αρι οπως και το δικο μου το προγραμμα το ανεβαζει στα 26 κιλα μονο.

Link to comment
Share on other sites

εγω δν εχω καταλαβει ακομα πως το ιδιο προγραμμα σε ιδια μοτερ βγαζει αλλα νουμερα... νομιζω με το 7αρι κατι καναν γτ πηρε καποιος γνωστος scirocco 160 απο την abt στα 210 με dsg 7!!

Link to comment
Share on other sites

εχω πολυ καιρο να γραψω κατι, συνηθως μπαινω στο φορουμ για να διαβασω

αλλα θα ηθελα να πω οτι εδω και 2 μηνες περιπου εχω βαλει προγραμμα skn,

εχω το tsi 140 και η διαφορα γενικα ειναι καλη σε συγκριση με πριν

το αυτοκινητο ειναι ποιο ζωντανο σε ολο το φασμα των στροφων....

γενικα δεν το κυνηγαω πολυ... συνηθως το παω σβελτα... απλά σημερα το πρωι ειπα

να το παω λιγο οριο απο παραλια - αεροδρομιο και το αποτελεσμα ηταν αρκετα ικανοποιητικο.

προβλεπω να αλλαζω καμια τρομπα σε λιγο βεβαια αυτα τα περιεργα τριξιματα χαμηλα... που γραφουν αρκετα παιδια

τα ακουω και εγω και ο ηχος εχει λιγο αλλαξει οταν αφηνω το γκαζι... μπορει και σκαστρα... (δεν εχει σχεση βεβαια με την αλλαγη χαρτογραφησης)

η αληθεια ειναι οτι παει πολυ καλα παντως αυτη τη στιγμη και με τα 170αρια που εχω παιξει σε ρεπριζ 1-2 φορες με 2ες -τριτες

ειμαι πιο καλος (αλλοι θα πειτε, ρε φιλε εμεις παιζουμε στα 200+) οπως ειπα δεν το κυνηγαω πολυ απλα οταν εχω ορεξη...

θελω το κατι παραπανω.αυτα για οσους την ψαχνουν με τα προγραμματα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δν εχω καταλαβει ακομα πως το ιδιο προγραμμα σε ιδια μοτερ βγαζει αλλα νουμερα... νομιζω με το 7αρι κατι καναν γτ πηρε καποιος γνωστος scirocco 160 απο την abt στα 210 με dsg 7!!

Οχι, στα 160αρια υπαρχουν βελτιωμενα περιφερειακα (αντλια υψηλης, ψεκασμος, και κατι αλλα σε σχεση με τα 140αρια/170αρια) και ετσι μπορουν να ανεβασουν παραπανω τα αλογα αλλα κυριως την ροπη που περναει τα 30 κιλα.

Το 7αρι κιβωτιο αν μη τι αλλο περιοριζει την βελτιωση της ροπης που ενω στα χειροκινητα και στα 6αρια dsg δεν υπαρχει προβλημα στα 7αρια πρεπει να ειναι κατω απο 26 κιλα.

Αυτο συμφωνα με την VW, απο κει και περα πιστευω ειναι ευθυνη του καθενος τι θα κανει.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

E-tuners κι 'Αγιος ο Θεός.Με καλή βενζίνη σκοτώνει το TSI.Ευχαριστώ Κρίτωνα

και φυσικά Πάνο(Activious),που μου τους σύστησε.H βελτίωση έχει φτάσει τα 10Κkm.

Edited by alexd
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF VI 122PS Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΟΜΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ.ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΗΥΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η VW KANENAN ΟΥΤΕ ΑΒΤ Η ΜΤΜ Η REVO ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΕ ΟΤΙ Η ΜΤΜ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.Η ΕΠΙΣΗΜΗ VW ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ OVERLOAD ΜΙΑΣ Κ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΙΤΗ.AN EXEI BALEI KANEΙΣ ΣΕ GOLF 6 122ΗP ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ Κ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF VI 122PS Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΟΜΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ.ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΗΥΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η VW KANENAN ΟΥΤΕ ΑΒΤ Η ΜΤΜ Η REVO ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΕ ΟΤΙ Η ΜΤΜ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.Η ΕΠΙΣΗΜΗ VW ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ OVERLOAD ΜΙΑΣ Κ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΙΤΗ.AN EXEI BALEI KANEΙΣ ΣΕ GOLF 6 122ΗP ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ Κ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Αν καταλάβει η VW ότι έχεις πρόγραμμα επάνω :)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF VI 122PS Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΟΜΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ.ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΗΥΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η VW KANENAN ΟΥΤΕ ΑΒΤ Η ΜΤΜ Η REVO ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΕ ΟΤΙ Η ΜΤΜ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.Η ΕΠΙΣΗΜΗ VW ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ OVERLOAD ΜΙΑΣ Κ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΙΤΗ.AN EXEI BALEI KANEΙΣ ΣΕ GOLF 6 122ΗP ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ Κ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Για να μη χάσεις εγγύηση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις πρόγραμμα μέσα σε αντιπροσωπεία, οπότε αν γίνει κάτι στραβό, θα σε καλύψει μόνο αυτή (Ατυπα μεν, αλλά θα το κάνει, αρκεί να κάνεις τα σέρβις σε αυτήν.....)

Δηλαδή ότι και να πάθεις, όταν κάνει αναφορά στην kosmocar για να σου καλύψει τη βλάβη δε θα αναφερει ότι φοράς πρόγραμμα, αφού θα είσαι και πελάτης της :whistling:

Τώρα κάθε αντιπροσωπεία συνεργάζεται, αν θέλει και με όποια εταιρεία θέλει για να περνάει τα προγράμματα της. Κάνε μια έρευνα και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.