Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδιά . Θελετε επιδοσεις και βάζετε 95αρα . Και να έλεγα οτι εχει μεγάλη διαφορα στο γέμισμα? Το πολυ 5euro . Kαι απο ασφάλεια (προαναφλεξεις - πυράκια κλπ) δεν το συζητάω ...

Δεν γνωρίζω για την τσέπη του καθενος αλλά για ξανασκεφτείτε το ... Αξιζει να το ρισκάρετε για ένα αμάξι αξίας 25κ ?

Δεν πιστευω οτι ολοι οσοι βαζουν προγραμμα θελουν να ξεζοθμισουν το μοτερ. Απλα να πηγαινει καλυτερα και οσο δυνατον πιο ασφαλες. Το να χασεις 1 κιλο ροπη και 50-10 αλογα δεν ειναι τοσο τραγικο ειδικα αν δεν θελεις το αυτοκινητο για καθημερινες κοντρες.

Τα δε 5 ευρω το γεμισμα ισχυοθν αν βρισκεις 100αρα το πολυ 10 λεπτα ακριβοτερη απο την 95αρα και αυτο κατα κανονα δεν ισχυει οποτε πιστευω οτι μιλαμε για 10+ ευρω το γεμισμα.

Αυτο συνεπαγεται για καποιον που κανει 2000 χλμ τον μηνα (εγω κανω μινιμουμ τοσα) και με μεση καταναλωση 8 λιτρα γυρω στα 50 ευρω παραπανω τον μηνα μινιμουμ. Αν δεν κανεις πολλα χιλιομετρα τοτε η 100αρα ειναι καλυτερη επολογη.Παρ'ολα αυτα απο δικη μου εμπειρια οταν ειχα το προγραμμα για 100αρα ηταν οτι συχνα πυκνα μου χτυπαγε πιρακια λογω κακης ποιοτητας 100αρας, και ειχα δοκιμασει αρκετα πρατηρια. Ω σγνωστον η 100αρα ειναι αυτη που νοθευεται περισσοτερο λογω μεγαλυτερου κερδους.

Απο την στιγμη που το γυρισα σε 95αρα κανενα προβλημα με πιρακια και πραγματικα ακομα δεν εχω καταλαβει την απωλεια σε ροπη/αλογα. Βεβαια δεν το σκιζω κιολας.

Αν παντως θελεις και το τελευταιο αλογακι τοτε 100αρα αλλα συγχρονως πρεπει να εισαι και σιγουρος για την ποιοτητα της γαιτι τα πιρακια εκει θα εμφανιζονται με το παραμικρο.

απροβληματιστα.

Τα πιρακια φυσικα δεν ισχυουν (εγω πιρακια ειχα μονο με την 100αρα) εφοσον εχει περαστει σωστα το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια κανω αρκετα χιλιομετρα για αυτο πηγα σε 95 για οικονομια κ ασφαλεια οπωσ λεει κ ο φιλος παραπανω!!κ στη τελικη δεν ειναι λιγα 200αλογα κ κοντα 29κιλα που εχω περιπου!μου αρκουν μιασ κ δεν ειμαι "καφτης"!καλη βδομαδα σε ολους..

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελικα οverload 95!1.5,1.55 over μετρησαμε!τεραστια διαφορα το αμαξι!προχθες πηφα κ δυναμομετρο!197 αλογα κ 28.5 ροπη!νομιζω παρα πολυ καλα κ ουτε καΝ ΦΙΛΤΡΟ!τι νουμερα εχετε εσεισ με 95 προγραμμα?αλογα κ ροπη?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ!ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ Κ ΝΑ ΒΓΑΛΩ Κ ΤΟΝ ΠΝΙΧΤΗ!ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΩ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?ΑΝ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟ ΚΑΝΩ.Κ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΦΟΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΘΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΕΡΑ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

Edited by I.KAL
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ!ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ Κ ΝΑ ΒΓΑΛΩ Κ ΤΟΝ ΠΝΙΧΤΗ!ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΩ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?ΑΝ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟ ΚΑΝΩ.Κ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΦΟΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΘΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΕΡΑ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

Είχε κάνει ένα μέλος του Club δυναμομετρίσεις με και χωρίς πνίχτη. Το κέρδος είναι τεράστιο για όσους έχουν πρόγραμμα.

Με αφαίρεση πνίχτη και αγωνιστικό φίλτρο μπορείς να πάρεις ακόμα και 10 άλογα στα ψηλά!

Ο θόρυβος επίσης αλλάζει αφού περνά ευκολότερα ο αέρας!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελικα οverload 95!1.5,1.55 over μετρησαμε!τεραστια διαφορα το αμαξι!προχθες πηφα κ δυναμομετρο!197 αλογα κ 28.5 ροπη!νομιζω παρα πολυ καλα κ ουτε καΝ ΦΙΛΤΡΟ!τι νουμερα εχετε εσεισ με 95 προγραμμα?αλογα κ ροπη?

καλορίζικος, καλα και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα. Αλλο αμάξι ετσι;

Link to comment
Share on other sites

τι αλογα εισαι?τι προγραμμα φορας?

Με 95αρα δεν εχω κανει δυναμομετρηση. Με 100αρα ειχα 205 περιπου αλογα και 26 κατι ροπη. Αυτα χωρις τον πνιχτη. Με τον πνιχτη ειχα 5 αλογα λιγωτερα και 1 κιλο ροπη λιγωτερο συν το οτι το αυτοκινητο μετα τις 6000 στροφες επεφτε.

Οπως ειπε και ο midkin εγω ειχα κανει ολες αυτες τις μετρησεις με/χωρις πνιχτη και απο τοτε ο πνιχτης δεν υπαρχει. Δεν εχω βαλει αλλο φιλτρο για να ξερω αν υπαρχει περαιτερω διαφορα σε αποδοση/ηχο. Κατι μου λεει πως τουλαχιστον σε αποδοση δεν θα εχει διαφορα.

Εχω Revo αλλα ειμαι με 5αρι 140αρι Γκολφ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο ειναι καλητερο το Revo η το Unitronic ρωταω διοτι εγινε ενα ανοιγμα με δυο ομοια αμαξια (audi a3 1.8 tfsi) και αυτο με το Unitronic του εριξε απο την αρχη 2 αμαξια!

ΥΓ φορουσαν ακριβως τα ιδια εκτος το προγραμμα και τα δυο για 100αρα βενζινη ρυθμισμενα και τα δυο v-flow εισαγωγη?

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να ρωτησω για revo και με ειπε 850 και οτι δεν μπορω να το βαλω trial? ειναι οντως ετσι δεν μπενει trial σε γολφ 5 140?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να ρωτησω για revo και με ειπε 850 και οτι δεν μπορω να το βαλω trial? ειναι οντως ετσι δεν μπενει trial σε γολφ 5 140?

Στα δίλιτρα ισχύει αυτό που λες

Εκτός και αν έχεις γνωστό στην εταιρεία και σε αφήσει να το δοκιμάσεις για κάποιο διάστημα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ένα πλήρες ΣΚ με 100άρα Ultimate, και το αυτοκίνητο δείχνει κατά τι ποιο δυνατό! Με 95άρα η 3η δεν έγραφε κάτω, ενώ τώρα παίζει να ανάψει και λαμπάκι trc.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ένα πλήρες ΣΚ με 100άρα Ultimate, και το αυτοκίνητο δείχνει κατά τι ποιο δυνατό! Με 95άρα η 3η δεν έγραφε κάτω, ενώ τώρα παίζει να ανάψει και λαμπάκι trc.

γνωστο ακομα κ σε μαμα μορφη! εχω ακουσει οτι φαινετε κ στο μπαρομετρο η διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.