Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Είχα πάνω από χρόνο να βάλω 100άρα. Ναι Θέμη, ισχύει. Το αμάξι στα πρώτα 10.000 χλμ έκαιγε μόνο 100άρα, και μόλις ξαναγύρισα σε 95άρα, ξενέρωσα.

Αλλά πλέον, επειδή δεν κάνω τρελά χλμ, με βολεύει η 100άρα για μόνιμα. Πραγματικά είδα διαφορά, χαλαρά +10-15 άλογα. Και δεν είναι ψυχολογικό. Πάταγα με ''μαμά'' Corsa OPC, εγώ τρικάβαλος και με πράγματα και πηγαίναμε τα ίδια, χαχα.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάνω από χρόνο να βάλω 100άρα. Ναι Θέμη, ισχύει. Το αμάξι στα πρώτα 10.000 χλμ έκαιγε μόνο 100άρα, και μόλις ξαναγύρισα σε 95άρα, ξενέρωσα.

Αλλά πλέον, επειδή δεν κάνω τρελά χλμ, με βολεύει η 100άρα για μόνιμα. Πραγματικά είδα διαφορά, χαλαρά +10-15 άλογα. Και δεν είναι ψυχολογικό. Πάταγα με ''μαμά'' Corsa OPC, εγώ τρικάβαλος και με πράγματα και πηγαίναμε τα ίδια, χαχα.

γνωστες κασες!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι πριν βαλουμε προγραμμα να κανουμε και ιστορικη αναδρομη στα θεματα του κλαμπ με τους βελτιωτες και να διαβαζουμε για την υποστηριξη αν υπαρχη και τι εχει γινει για να αποφευγουμε τα ιδια λαθη.επισης ποτε μην λετε δεν θα συμβει σε

μενα...εμενα εγινε καψιμο εγκεφαλου που προς τιμη τους κιολας τον αλλαξανε μετα απο τηλεφωνικη διαδικασια .βαζω λινκ που εχω βρει κιολας για ναμην ξεχνανε η παλιοτεροι καινα μαθαινουν οι νεωτεροι

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35793&st=80

http://etuners.gr/forum/viewtopic.php?p=2222#2222

http://etuners.gr/index.php?s=12&t=220

τυχαια βρηκα το ενα και με οδηγησε στα αλλα ,να εχετε υπομονη στο διαβασμα για να βγαλετε σωστα συμπερασματα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ένα πλήρες ΣΚ με 100άρα Ultimate, και το αυτοκίνητο δείχνει κατά τι ποιο δυνατό! Με 95άρα η 3η δεν έγραφε κάτω, ενώ τώρα παίζει να ανάψει και λαμπάκι trc.

Ενημερωτικά αν έχεις χρήματα για ακριβή βενζίνη να προτιμάς shell ή ελληνικές εταιρίες, μακριά από BP…. Σε όλες τις μετρήσεις στο εξωτερικό έχει βγει πολύ μέτρια σαν βενζίνη, ενώ «κατηγορείται» και από αρκετούς μηχανικούς για βλάβες στην αντλία βενζίνης.

Για τους δύσπιστους μπορείτε να δείτε στο youtube δοκιμή που είχε κάνει πριν από μερικά χρόνια το fifth gear. Στην συγκεκριμένη δοκιμή οι επιδόσεις της shell v power racing (για να μην μπερδεύεστε στην Αγγλία λέγεται optimax ) είναι πραγματικά εξωπραγματικές, την στιγμή που η ultimate συμπεριφέρεται σαν 95 οκτανίων ιδιαίτερα στο κομμάτι της ροπής. Μάλιστα στο τεστ χρησιμοποιείται και golf όπου η shell επικρατεί.

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς, θα το έχω κατά νου. Best of, EKO KINITRON 100άρα.

Εσενα θα σου πω που να βαζεις καλη ΕΚΟ 100αρα tested με VAG-com σε δοκιμες ωταν εφτιαχνα το file. (Στην Ηλιουπολη)

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω πως κατεληξα σε καλη βενζινη (και σε εταιρια) θα με δουλευετε 5 μερες...

(βασικα ειναι θεμα βενζιναδικου)

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω πως κατεληξα σε καλη βενζινη (και σε εταιρια) θα με δουλευετε 5 μερες...

(βασικα ειναι θεμα βενζιναδικου)

Πανο ειναι ΜΟΝΟ θεμα βενζιναδικου.

ετσι πιστευω εγω παντως...

Link to comment
Share on other sites

Nai...σωστα...ισως και με την χειροτερη βενζινη διυλιστηριου τα αμαξια να λειτουργουν αψογα. Το προβλημα ειναι απο την στιγμη που μπαινουν στο βυτιο και μετα.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω βαζω σε ενα βενζιναδικο που δεν ειναι ουτε shell-ΒP-Aegean-EKO κλπ

ειναι μια μαρκα που δεν ειχα βαλει ποτε εβαλα ομως εκει απο περιεργια γιατι εβλεπα κατι "φτιαγμενους" να βαζουν κ εμεινα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω προγραμμα για 95αρα απο overload αμα τυχη κ βαλω καμια φορα 100αρα θα δω καποια διαφορα η θα δουλευει σαν απλη?(επελεξα 95αρα γιατι ειναι το μονο μεταφορικο που εχω κ η 100αρα βλεπω κοντευει το 1.80 με τουσ αλητες που χουμε μπλεξει)

Link to comment
Share on other sites

Dynamite, άψογη η 100άρα σου!

...θα συμφωνεί πιστεύω και ένα Punto Gt :thumbsup:

@Ι.ΚΑL, φυσικά και θα δεις διαφορά. Και εγώ SKN 95άρι φοράω, αλλά με την 100άρα πήρε αρκετά.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ στα μερη μας ειναι απο τα δυο καλυτερα αυτα που σου ειπα!!

απο οτι εχω τεσταρει εγω φυσικα...

υγ: πιστευω οτι πρεπει να κανεις το file σου για 98-100 ron αφου το κερδος που εχεις σε γεμισμα ειναι μικρο πιστευω και σου ερχεται μια η αλλη με την μεγαλυτερη αυτονομια της 100αρας.

Link to comment
Share on other sites

Και για 100αρα να εισαι προγραμματισμενος αν βαλεις 95αρα δεν παιζει προβλημα.. Απλα δεν το σπαμε!

Link to comment
Share on other sites

κατανα εχεισ κανει δυναμομετρηση με τ0 95αρι που χεισ τωρα?εγω δεν γυριζω σε 100αρα,δεν γουσταρω να τουσ δωσω ουτε 5 ευρω παραπανω στους αλητεσ κ ας παρω κ 10 αλογα!δουλευουμε μονο για βαζουμε καυσιμα στα εργαλεια μας..ελεος!

Link to comment
Share on other sites

σκετο προγραμμα εισαι?κ i/c s3 απο οτι βλεπω?

Φοράει πρόγραμμα, εισαγωγή, εξάτμιση και i/c!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..δν υπαρχει καποιο κοντρολακι που πχ να αλλαζει απο 100αρα σε 95αρα ας πουμε? αυτο θα ητανε πολυ βολικο..εστω απο το προγραμμα 100σταρας (δλδ 200++) σε stock (170αρι) ωστε να μπορεις να βαζεις 95αρα,γτ κακα τα ψεματα πολλοι βενζιναδες βαφτιζουν 95αρες σε 100αρες..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..δν υπαρχει καποιο κοντρολακι που πχ να αλλαζει απο 100αρα σε 95αρα ας πουμε? αυτο θα ητανε πολυ βολικο..εστω απο το προγραμμα 100σταρας (δλδ 200++) σε stock (170αρι) ωστε να μπορεις να βαζεις 95αρα,γτ κακα τα ψεματα πολλοι βενζιναδες βαφτιζουν 95αρες σε 100αρες..

Έχει η Revo!

Ρυθμίζει σε stock, χρήση για 95άρα και χρήση για 100άρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.