Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δίνω και 'γω την εξάτμιση μου αν ενδιαφέρεστε! Θέλω να φτιάξω full 76άρα decat! οΟ

Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα δεν είναι τρομερά σε σχέση με άλλα νούμερα που έχουν τα παιδιά στο φόρουμ (midkin - panaua κτλ), αλλά είναι πολύ καλά για την φύση του προγράμματος και τη χρήση 95άρας. Θα σας πω μόνο νούμερα, τα διαγράμματα θα τα σκανάρω αύριο. 'Εγιναν 2 πατήματα, με 4η και με 5η και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ταυτόσημα.

Το αυτοκίνητο έβγαλε 218 άλογα και 34 κιλά ροπής, πιστοποιώντας και στα χαρτιά την πολύ ομοιογενή αίσθηση που αφήνει στο δρόμο. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, αφού και στην πράξη πατάει πολύ καλά το αμάξι, δουλεύοντας με 95άρα και με υπερβολικά safe ρυθμισεις.

Μπράβο πολύ καλά νούμερα, φημίζεται η skn για την καλή ροπή αλλά 34 κιλά!!!?? Και πάλι μπράβο και να το χαίρεσαι!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Να΄στε καλά βρε παιδιά, ευχαριστώ πολύ. Αύριο θα έχουμε και τα διαγράμματα για full σχολιασμό από τους ειδήμονες.

Νίκο, είσαι "άρρωστος", χαχα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δίνω και 'γω την εξάτμιση μου αν ενδιαφέρεστε! Θέλω να φτιάξω full 76άρα decat! οΟ

76;;;;;

τι να την κανεις ρε μουρλε;;;

ε λογικα η δικια σου θα ειχει ηχο κοντα στον δικο μου μιας και τις εφτιαξε ο ιδιος εξατμισας!

εμενα φυσικα ειναι και 60αρι το catback και εχω μικροτερες πιεσεις απο εσας μιας και 122αρι. ισως και εγω την αλλαξω με 63,5 catback με μικρο τελικο χωρις μεσαιο Ωταν μπει το hybrid.

Αλεξ σιγα ρε !!! αφου σου ειχα πει απο μερες θα ερθω για βολτα!!!! Θα γινει mini meeting Παρασκευη ΟΧ να ξερετε λεμε παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

218 με 34 κλια ροπη και χρηση 95αρας..? πολυ καλα ακουγεται..με τι specs κ ποιας εταιριας αν επιτρεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ μια χαρά τότε. Παρασκευή βράδι έχει meeting Ο.Χ. όντως, αφού προηγηθεί καφεδάκι!

218 με 34 κλια ροπη και χρηση 95αρας..? πολυ καλα ακουγεται..με τι specs κ ποιας εταιριας αν επιτρεπετε?

SKN φίλε μου, με ολόσωμη 63.5, εισαγωγή APR και i/c S3. Για την βενζίνη, είχα 1/3 95άρα και 2/3 100άρα στο ντεπόζιτο. Το πρόγραμμα βέβαια ειναι στημμένο για 95άρα. :)

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

μπράβο Αλεξ.

τουμπανο το αυτοκινητο!!

σορρυ που δεν ήρθα αλλα ξενύχτησα την πρηγούμενη και δεν ακουσα ποτε το ξυπνητήρι..

θύμισε μου τι πίεση σηκώνει με 3η πχ, εκει που έχει 34κιλά ροπής.

Link to comment
Share on other sites

Aν μίλαμε για τούμπανα, το δικό σου είναι το θηριάκι! :tongue:

Το κατάλαβα πως κοιμόσουνα, δεν πειράζει.

Δεν έχω ιδέα ρε φίλε απο πιέσεις, ρεζίλι λέμε. Θα ανεβάσω κ τα διαγράμματα.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

για την ακρίβεια 339,7 nm = 34,64 kg ροπή !:tongue:

μου κάνει εντύπωση ότι το μέγιστο της ροπής είναι στις 2610 στροφές ! πολύ νωρίς ,

εμένα το μεγιστο της ροπής είναι στις 3950-

και πάλι μπράβο Άλεξ ,πολύ καλά νούμερα!

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως αποδίδεται πολύ χαμηλά η ροπή. Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό? Θεωρητικά ευνοείται η οικονομία και τα πατήματα από ρεπρίζ και χαμηλά.

Το μέγιστο της ιπποδύναμης στις 5100 πως σου φαίνεται, Δημήτρη?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή καμπύλη!

Μπόλικη ροπη και απο χαμηλά , αλλα μην ξεχναμε οτι μιλάμε για stage2 προγραμμα και με τέτοια πρέπει να συγκριθεί.

Μην συγκρινουμε τα προγραμμα+φιλτρο στον παπά ,με Φ+Π+Ε+intercooler.

Καλά γκάζια εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή καμπύλη!

Μπόλικη ροπη και απο χαμηλά , αλλα μην ξεχναμε οτι μιλάμε για stage2 προγραμμα και με τέτοια πρέπει να συγκριθεί.

Μην συγκρινουμε τα προγραμμα+φιλτρο στον παπά ,με Φ+Π+Ε+intercooler.

Καλά γκάζια εύχομαι!

Σωστός, πολύ σωστός. Σε ευχαριστώ. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως αποδίδεται πολύ χαμηλά η ροπή. Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό? Θεωρητικά ευνοείται η οικονομία και τα πατήματα από ρεπρίζ και χαμηλά.

Το μέγιστο της ιπποδύναμης στις 5100 πως σου φαίνεται, Δημήτρη?

μου φαίνεται ότι έχει και άλλα να δώσει μέχρι τις 6000 :thumbsup:

αλλά όπως είπες γενικά έχει χαμηλές ρυθμίσεις το προγραμμα οπότε είναι super έτσι !

ξέρεις ότι μετα τις 5000 αλλαζεις ταχυτητα γιατί δεν έχει να σου δώσει κάτι-

για την ροπή καλό μου φαίνεται γιατί έχεις το μπαμ νωρίς -

Link to comment
Share on other sites

Nαι, μάλλον ο ''κόφτης'' για μένα είναι οι 5.500, το πολύ 6.000 στροφές. Το ιδανικό θα είναι να βρω σε κάθε ταχύτητα που πρέπει να αλλάζω, ώστε να πέφτω πάνω στις 2600, και να κάνει το μπάμ της ροπής! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

:hairy: Βιντεοοοοοοο!!! :thumbsup:

Δεν τα καταφεραμε να τραβηξουμε ρε συ..

δεν τα επιανε η καμερα... ουτε το δικο μου ουτε του Αλεξανδρου.

μονο frame , frame και παλι δυσκολα..

@Katana αυτα για το lag ειναι παραμυθια των hondακιδων.

χωρις σαλιγκαρια δεν εχει πλακα..

Gary-gary-spongebob-738468_250_216.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aαχαχα, γιατί τον τσιγκλάς ρε???

Βρε Δημήτρη, αν ανεβάσω το βίντεο, θα φανεί η πινακίδα και μετά θα πρέπει να αναιρέσω όλα τις κόντρες που έγραψα πως έκανα! Εχεις email να στο στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.