Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σιγουρα αναμεσα σε revo , abt και mtm θα παιξω.

Μετα απο συνεννοηση με αντιπροσωπεια γιατι οπως ειπα με ενδιαφερει κυριως η εγγυηση οχι μονο για το προγραμμα αλλα και για το dsg7 και για το μοτερ.

Οταν μαθω και οταν αποφασισω θα σας πω παντως .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε πάει e-tuners, μπορείτε να μας κάνετε ένα update για την κατάσταση των κινητήρων σας και τις επιδόσεις τους; Θα με ενδιέφερε να ακούσω όλες τις γνώμες και φυσικά οποιοδήποτε (ακόμη και μικρό να είναι) παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου φοραω e tuners απο τα 20.000 χμ αν δεν κανω λαθος.τωρα εχω 48.000. Να σου ξεκαθαρισω αρχικα οτι δεν ειμαι καυτης,με την εννοια οτι δεν κανω κοντρες ή δεν το φτανω συνεχεια στα ορια του (για να μην παρεξηγηθω με τον ορο καυτης).δεν το σκιζω, να φανταστεις δεν εχω παει ουτε μια φορα ο.χ η ribas κλπ.απλα το ανοιγω πολυ συχνα προς δικη μου ευχαριστηση.αυτα για να καταλαβεις τι χρηση κανω.. σε αυτα λοιπον τα 28.000 δεν εχω αντιμετωπισει το παρακριμο προβλημα παρα μονο πριν 1 μηνα που βαρεσα πολλαπλασιαστες. τπτ αλλο. ουτε κοψιματα ουτε safe mode μην το ματιασω. και το αμαξι παει παρα πλ καλα..αρα εν κατακλειδι ειμαι πληρως ευχαριστημενος.

υγ. το αμαξι ειναι ρυθμισμενο για 100αρα περιπου στα 215 hp με 31 kg ροπη. αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Άρα πολύ καλά γενικώς! Αυτούς τους πολλαπλασιαστές από ό,τι βλέπω δύσκολα τους γλυτώνουμε! Χαίρομαι πάντως που δεν αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

προγραμμα απο κριτωνα.ευχαριστημενος και ικανοποιημενος.οτι ζητησα πηρα.μεχρι στιγμης 2000 κλμ πληρης ευτυχιας.η προσπεραση εχει γινει θεμα δευτερολεπτων μετρημενων στα δακτυλα ενος χεριου!ταξιδια ανετα και γρηγορα οποτε τα θελησω...σε τφσι οπου θεωρειται tsi στις αντιπροσωπειες.γιατι ?απλα ειχε δοκιμασει και ειχα ενα εργο δουλειας του σε φιλο μου οπου ειχε ιδιο μοτερ και τσιτα κιολας και δουλευε μια χαρα,μετα θεμα τιμης οπου ηταν ποιο οικονομικος απο αλλους και ανταποκρισης.πιστευω οτι εγω εμεινα ευχαριστημενος μετραει περισοοτερο απο ολα.οπου και να πας απτους δυο μεγαλους σε νορμαλ πλαισια το ιδιο ειναι,στα ακρα ειναι που εχουν μικρο διαφορες και προβληματα ομως....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον quicksilver..το πιο σημαντικο αποολα για εμενα ηταν να μην εχω προβληματα..απο τη στιγμη που δεν εχω και παραλληλα το αμαξι ειναι πλ γρηγορο ειμαι πλ ευχαριστημενος.

οσο για το θεμα των πολλαπλασιαστων μην νομιζεισ και μαμα βαρανε..πριν μια βδομαδα passat οικογενειακου φιλου,μεγαλου ανθρωπου που του κανει την πλεον συντηρητικη χρηση, χτηπησε πολλαπλασιαστη.αρα δε βγαζεις ακρη..ο,τι και να επιλεξεις καλοταξιδο και απροβληματιστο σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μ στείλετε π.μ. σε τι τιμές έχετε βρει το Revo γτ είμαι σε φάση που θέλω να το ψάξω και ακούω μεγάλες διαφορές....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μ στείλετε π.μ. σε τι τιμές έχετε βρει το Revo γτ είμαι σε φάση που θέλω να το ψάξω και ακούω μεγάλες διαφορές....

600 Euro η χαμηλότερη τιμή.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε πάει e-tuners, μπορείτε να μας κάνετε ένα update για την κατάσταση των κινητήρων σας και τις επιδόσεις τους; Θα με ενδιέφερε να ακούσω όλες τις γνώμες και φυσικά οποιοδήποτε (ακόμη και μικρό να είναι) παράπονο.

Λοιπόν φίλε εγω εχω εδω και 3 μηνες το προγραμμα περασμενο απο τον Κριττωνα και δουλευει τελεια!Εχω βαρεσει 6000χλμ(ημουν φανταρος αυλωνα και εκανα συχνα αυλωνα καλλιθεα..)...συνολο ειμαι στα 39.800χλμ...το αμαξι εχει δεχτει ατελειωτο σκισιμο και ειναι πολυ καλα...ενα μικρο ελλατωμα...ρε Κριττωνα θελω να αλλαξω λαστιχα τωρα γιατι δεν καθεται κατω με τιποτα ουτε πρωτη ουτε δευτερα!Πολλα ανοιγματα γιατι συνηθως τρεχω να προλαβω τη σκια μου...δεν ειμαι της κοντρας...απλα μ'αρεσει να τρεχω μονος μου!Αυτα με λιγα λογια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμμα του Κριτωνα απο τις 5000χλμ τωρα εχω 40000 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για προγραμμα με εγγυηση απο καποια εταιρεια για πολο gti 2011

Με ενδιαφερει προς το παρον ΜΟΝΟ να ειναι απολυτα αξιοπιστο οχι να ειναι φτηνο.

Αργοτερα θα γινει και 1ο σταδιο i\c , full exhast , downpipe , εισαγωγη.

Ποια δινει αποδεδειγμενα εγγυηση και την καλυπτει. Εχω ακουσει για mtm.

skn το εχω σε golf gt 170 αξιοπιστο και γραμικο 210hp μαζι με εξατμιση απο downpipe μεχρι πισω

Link to comment
Share on other sites

600 euro to revo??pou exei???giati egw pou exw psaxei den exw vrei katw apo 900 ante 800 to poli

!!!

Η αντιπροσωπία της VW στην Χαλκιδική :

ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗΣ Α.Ε.

Κόμβος Παλ. & Νέας Ε.Ο. Θεσ/νίκης-Ν. Μουδανιών 632 00 Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ

Τηλ. : 23730 65995

Fax : 23730 65996

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινήσω από Αθήνα με cruise στα 80 km/h και ανοίξω και τις μπάρες σέ όλα τα διόδια

πλήν των Μαλγάρων, ίσως να συμφέρει να το βάλω σε αυτό το εξουσιοδοτημένο :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα, έχω ψηθεί για το πρόγραμμα της unitronic. Παρακαλώ για τις απόψεις σας, κυρίως από όσους το έχουν βάλει, αν υπάρχει κανείς γιατί δεν υπάρχει καν η επιλογή αυτή στην ψηφοφορία. Τώρα για καλό είναι για κακό δεν ξέρω. Η επιλογή μου έχει να κάνει κυρίως με το γεγονός ότι κάποιες εταιρίες είναι υπερεκτιμένες είναι λόγο τιμής, ή λόγο υπερβολικών αποτελεσμάτων που δίνουν, πράγμα που σημαίνει ότι βρχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα αυτό θα μας κοστίσει.

Το ζητούμενο μου είναι απλά να 'ζωηρέψω' λίγο το αυτοκίνητο, γιατί ωραία είναι τα καλούδια της τεχνολογίας για οικονομία, γραμμικότητα, 'ασφάλεια', αλλά δυστηχώς το αυτοκίνητο αυτό (TSI 160) δεν θυμίζει με τίποτα αμάζι με 160 άλογα και οι μεγαλύτεροι μπορούν να καταλάβουν. Που είναι πλέον η οδηγική απόλαυση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα, έχω ψηθεί για το πρόγραμμα της unitronic. Παρακαλώ για τις απόψεις σας, κυρίως από όσους το έχουν βάλει, αν υπάρχει κανείς γιατί δεν υπάρχει καν η επιλογή αυτή στην ψηφοφορία. Τώρα για καλό είναι για κακό δεν ξέρω. Η επιλογή μου έχει να κάνει κυρίως με το γεγονός ότι κάποιες εταιρίες είναι υπερεκτιμένες είναι λόγο τιμής, ή λόγο υπερβολικών αποτελεσμάτων που δίνουν, πράγμα που σημαίνει ότι βρχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα αυτό θα μας κοστίσει.

Το ζητούμενο μου είναι απλά να 'ζωηρέψω' λίγο το αυτοκίνητο, γιατί ωραία είναι τα καλούδια της τεχνολογίας για οικονομία, γραμμικότητα, 'ασφάλεια', αλλά δυστηχώς το αυτοκίνητο αυτό (TSI 160) δεν θυμίζει με τίποτα αμάζι με 160 άλογα και οι μεγαλύτεροι μπορούν να καταλάβουν. Που είναι πλέον η οδηγική απόλαυση;

Mε το προγραμμα θα αλλάξει τελείως ..θα έχει την αισθηση του turbo που ψαχνεις (στο λεω σαν μεγαλυτερος ...) Εγω ειχα προγραμμα powerlogic (απολυτα αξιοπιστο ) και το ευχαριστηθηκα -αλλο αμάξι . Τωρα βεβαια πουληθηκε το αμαξι και πάμε μαλλον για κατι μεγαλυτερο . Αλλα οσο το ειχα ...αλλη αισθηση .

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινήσω από Αθήνα με cruise στα 80 km/h και ανοίξω και τις μπάρες σέ όλα τα διόδια

πλήν των Μαλγάρων, ίσως να συμφέρει να το βάλω σε αυτό το εξουσιοδοτημένο :whistling::thumbsup:

Και τον Μαλγάρων ιδιωτικά πρέπει να έγιναν αφού η τιμή τους πήγε από 2,00 στα 2,80 :whistling:

Υ.Γ. Ανέβα προς τα πάνω , θέλω να δω τα xenon του R20. :whistling:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Mε το προγραμμα θα αλλάξει τελείως ..θα έχει την αισθηση του turbo που ψαχνεις (στο λεω σαν μεγαλυτερος ...) Εγω ειχα προγραμμα powerlogic (απολυτα αξιοπιστο ) και το ευχαριστηθηκα -αλλο αμάξι . Τωρα βεβαια πουληθηκε το αμαξι και πάμε μαλλον για κατι μεγαλυτερο . Αλλα οσο το ειχα ...αλλη αισθηση .

Με την απόκριση του γκαζιού τι γίνετε; Βελτιώνετε ουσιαστικά ή σε ξεγελά η όλη αίσθηση; Πραγματικά αυτή την στιγμή έτσι όπως είναι το αμάξι νιώθω πως με οδηγάει αυτό και όχι εγώ αυτό. Ξέρεις αν υπάρχει ειδική παράμετρος που μεταβάλει επί της ουσίας το ρεύμα στο ποντεσιόμετρο του ηλεκτρόγκαζου;

Τι κάνει πλέον χαμηλά - χαμηλά και ψηλά - ψηλά που τώρα είναι πιο ψόψιο και απο νεκρό;

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλαρακι εχω το 160αρι κ εδω κ κοντα 6000χιλ εχω προγραμμα απο overload με χρηση για 95αρα βενζινης βεβαια γιατι στο μπ.....λο που ζουμε στο τελος θα βαζουμε τσαι μεσα κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!ειμαι στα 197αλογα κ κοντα 29 κιλα ροπης χωρις καν φιλτρο!το αμαξι εχει αλλαξει,μεσαια κ ψηλα που λεσ οτι ειναι ψοφιο,πλεον ειναι αψογο!ναι μεν παλι γραμμικο αλλα δυνατο!τα χιλιομετρα μαζευονται εκνευριστικα γρηγορα,ειτε απο σταση ειτε απο ρεπριζ τα 200+ ερχονται χωρισ να το καταλαβεις!κ ολα αυτα απροβληματηστα!overload..στην συστινω λογο προσωπικησ πειρας κ καθημερινου σχεδον λιωσιματος!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση.εχω βαλει την εξατμιση και το γα****νο εχει κρεμασει, λογικο ειναι αλλωστε.Οποτε ψαχνω αμεσα να βαλω ενα προγραμματακι ωστενα παρει τα πανω.Λογω χρηματων κυριως τεινω προς e-tunners και overload μπορειτε να μου πειτε λιγο αποψεις?ασχετα με τις τιμες του καθενος.Ειναι αξιοπιστοι,αποδοτικοι,εξυπηρετικοι?Με λιγα λογια τι θα προτιμουσατε αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.