Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Με όλο το σεβασμό, τι καινούργιο setup ρε παιδιά;;;; Το πρόγραμμα θα του ξαναπεράσουνε και τέλος!!! Μιλάμε για 5 λεπτά δουλειά, είναι ντροπή τους που το συζητάνε κιόλας όχι που ζητάνε και λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

+100000 welcome to ελλαδισταν... και μετα γτ φτασαμε ετσι οπως φτασαμε αναρωτιομαστε..κανεις δεν μας φταιει, αξιοι της μοιρας μας οταν προσπαθεις να βγαλεις με τετοιο τροπο κερδος.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση απλη...

Αν πας στην αναντιπροσωπεια κ σου περάσουν update κ σου σβηστεί το πρόγραμμα,δε στο ξαναπερνανε δωρεάν???ο προγραμμα

Οταν το εβαλες τί συμφωνια έκανες με το προγραμματιστη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο (το λογικό έτσι είναι) αλλά εγώ όταν πέρασα το πρόγραμμα στη revo και ρώτησα αλλά και από μόνοι τους μου είπαν ότι σε περίπτωση προβλήματος επισκέπτομαι οποιονδήποτε αντιπρόσωπο τους στην Ελλάδα ή τους ίδιους και μου το περνάνε από την αρχή ΧΩΡΊΣ ΧΡΈΩΣΗ!!!!!!!!

Θεωρώ οποιαδήποτε άλλη συμφωνία εντελώς λάθος, είναι κάτι που δεν μπορεί να επέμβει ο οποιωσδήποτε όπως επίσης και οποιαδήποτε ρίθμιση πέραν της αρχικής αγοράς για τον προγραμματιστή έχει μηδέν κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, κάθε εταιρεία έχει την πολιτική της.

Αυτή την πολιτική τη γνωρίζει όποιος χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της.

Παρότι δεν μπορώ να σχολιάσω το παραπάνω περιστατικό από την πλευρά της ίδιας της εταιρείας,

σκεφτείτε το παρακάτω παράδειγμα και πείτε μου αν είναι άδικο.

Σε ένα αυτοκίνητο μπαίνει ένα πρόγραμμα. Μετά από έξι μήνες ο ιδιοκτήτης βάζει μια εξάτμιση. Θέλει αναπρογραμματισμό.

Μετά από 1 χρόνο βάζει μια εισαγωγή. Θέλει πάλι αναπρογραμματισμό.

Οι ρυθμίσεις απαιτούν χρόνο, ανθρωποώρες Μηχανικών και Τεχνικών.

Ο αναπρογραμματισμός ενέχει πάντοτε τον κίνδυνο να μείνεις με τον εγκέφαλο στο χέρι.

Ο χρόνος και το ρίσκο πληρώνεται.

Θεωρείτε λογικό να γίνονται όλες οι αναβαθμίσεις δωρεάν από την πλευρά της εταιρείας;

Γιατί με την ίδια λογική θα έπρεπε να φωνάζουμε τον μάστορα που μας έβαψε το σπίτι

κάποτε, μια φορά το χρόνο για να ξαναβάφει όποιον τοίχο θέλουμε να αλλάξουμε χρώμα και να

απαιτούμε να το κάνει δωρεάν.

Φυσικά τα πάντα εξαρτώνται από τη δηλωθείσα πολιτική της κάθε εταιρείας, εξαρχής.

Εμείς χρεώνουμε όλες τις αναβαθμίσεις γιατί αφιερώνουμε πολύτιμο χρόνο για να τις κάνουμε.

Εκτός από περιπτώσεις που γίνονται update λογισμικού στην αντιπροσωπεία

λόγω ανάκλησης ή αναγκαστικής αναβάθμισης, οπότε ξαναπρογραμματίζουμε το αυτοκίνητο με το ίδιο στάδιο

βελτίωσης χωρίς χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το προγραμμα πριν 1,5 χρονια,απο τοτε δεν τους ενοχλησει για το παραμικρο ειτε γιατι δεν ειχα καποιο προβλημα ειτε δεν ειχα καποια αλλαγη στο αμαξι.μου ειχαν πει οτι και να χρειαστω ειναι δωρεαν.πχ αν ειχα καποιο update απο την αντιπροσωπεια και σβηστει το προγραμμα,αναβαθμιση λογω αλλαγης εισαγωγης,εξατμισης κα.με τους αντιπροσωπους τα εχω παρει καρδιτσα και τρικαλα,αυριο θα μιλησω με αθηνα και θα σας πω νεα!

Link to comment
Share on other sites

με βαση την εμπειρια μου δεν εχεις προβλημα..

αν πας για bigturbo setup τοτε εχει εξτρα χρεωση και λογικο..γτ μιλαμε για καινουριο προγραμμα εξ αρχης στην ουσια...

τωρα για remap stage2 πχ αμα βαλεις εξατμιση και intercooler τουλαχιστον στα custom δεν χρεωνεται κτ εξτρα..απο τι ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα με αθηνα,1ον μου ειπαν οτι δε χρειαζεται καποια αναβαθμιση και μπορει να επεσε λιγο η πιεση λογο ροικοτητας καυσαεριων.αν αλλαξω κατι εστω εισαγωγη η intercooler θα μου χρεωσουν 50 ευρω!οποτε μου λεει οταν τα αλλαξω ολα μαζι τοτε να το κανουμε αναβαθμιση για να μην πληρωνω 50αρια συνεχεια!κατα τα αλλα κριση...

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα με αθηνα,1ον μου ειπαν οτι δε χρειαζεται καποια αναβαθμιση και μπορει να επεσε λιγο η πιεση λογο ροικοτητας καυσαεριων.αν αλλαξω κατι εστω εισαγωγη η intercooler θα μου χρεωσουν 50 ευρω!οποτε μου λεει οταν τα αλλαξω ολα μαζι τοτε να το κανουμε αναβαθμιση για να μην πληρωνω 50αρια συνεχεια!κατα τα αλλα κριση...

Nα επεσε η πιεση λογω ροικοτητας καυσαεριων ?? ληγμενα βαζουμε!! :search:

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι συγνωμη που θα πω την γνωμη αλλα σαν παλιος αγωνιζομενος dragster εχω να σου πω οτι το 18αρι σου θελει φτιαξιμο και θα πεσεις και κατω απο το 14,5

το ξερω αγορινα γι'αυτο παλευω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, κάθε εταιρεία έχει την πολιτική της.

Αυτή την πολιτική τη γνωρίζει όποιος χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της.

Παρότι δεν μπορώ να σχολιάσω το παραπάνω περιστατικό από την πλευρά της ίδιας της εταιρείας,

σκεφτείτε το παρακάτω παράδειγμα και πείτε μου αν είναι άδικο.

Σε ένα αυτοκίνητο μπαίνει ένα πρόγραμμα. Μετά από έξι μήνες ο ιδιοκτήτης βάζει μια εξάτμιση. Θέλει αναπρογραμματισμό.

Μετά από 1 χρόνο βάζει μια εισαγωγή. Θέλει πάλι αναπρογραμματισμό.

Οι ρυθμίσεις απαιτούν χρόνο, ανθρωποώρες Μηχανικών και Τεχνικών.

Ο αναπρογραμματισμός ενέχει πάντοτε τον κίνδυνο να μείνεις με τον εγκέφαλο στο χέρι.

Ο χρόνος και το ρίσκο πληρώνεται.

Θεωρείτε λογικό να γίνονται όλες οι αναβαθμίσεις δωρεάν από την πλευρά της εταιρείας;

Γιατί με την ίδια λογική θα έπρεπε να φωνάζουμε τον μάστορα που μας έβαψε το σπίτι

κάποτε, μια φορά το χρόνο για να ξαναβάφει όποιον τοίχο θέλουμε να αλλάξουμε χρώμα και να

απαιτούμε να το κάνει δωρεάν.

Φυσικά τα πάντα εξαρτώνται από τη δηλωθείσα πολιτική της κάθε εταιρείας, εξαρχής.

Εμείς χρεώνουμε όλες τις αναβαθμίσεις γιατί αφιερώνουμε πολύτιμο χρόνο για να τις κάνουμε.

Εκτός από περιπτώσεις που γίνονται update λογισμικού στην αντιπροσωπεία

λόγω ανάκλησης ή αναγκαστικής αναβάθμισης, οπότε ξαναπρογραμματίζουμε το αυτοκίνητο με το ίδιο στάδιο

βελτίωσης χωρίς χρεωση.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την πολιτική.

Αυτή την πολιτική εφαρμόζουμε χρόνια και εμείς σαν βελτιωτες ,και επίσης παρόμοια πολίτικη εφαρμόζεται από αρκετούς επαγγελματίες και στο εξωτερικό.

Εμείς επίσης διευκρινίζουμε αυτήν την πολίτικη και στην σελιδα μας :

http://www.chiptronic.gr/documents/faq.html

,και πιστεύω ότι κάθε σοβαρός επαγγελματίας πρέπει να έχει αναρτήσει τέτοιες πληροφορίες για τους πελάτες του η τους υποψήφιους πελάτες του .

Link to comment
Share on other sites

έχετε απόλυτο δίκιο...

δε μπορεί ένας πελάτης επειδή πλήρωσε ένα πρόγραμμα να είναι κάθε μέρα στο χώρο σας κ να σας ζαλίζει κ θέλω τώρα εκείνο κ μετά το άλλο κ μετά το παραλλο...

αλλά υπάρχει κ το άλλο άκρο...

θες να βάζεις κ 95αρα (ενω πριν εβαζες 100αρα) θες νεα χαρτογραφιση... 50Ε

έβαλες χοανη? 50Ε

έβαλες catback? 50E

κτλ κτλ κτλ

κ η απάντηση βάλτα όλα κ μετα ξαναελα δεν είναι εφαρμοσιμη στη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο...οι καιροι είναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ δύσκολοι...κ θα γίνουν δυσκολοτεροι... όλοι βελτιώνουμε κομματατι κομματακι (ίσως αρχησουμε σε λίγο να αφαιρουμε κ κομματακι κομματάκι)

με αυτα τα δεδομενα οι υπηρεσιες των βελτιωτων θα πρεπει να είναι όσο το δυνατον καλυτερες με όσο το δυνατον χαμηλοτερο κόστος... με όσο το δυνατόν καλυτερη συνεννόηση με το πελάτη εκ των προτέρων για να μη δημιουργούντε παρεξηγήσεις!

Για παράδειγμα οι etuners έγραψαν κάθε επιπλέον χαρτογράφηση 50Ε

εσείς στη σελίδα σας δε γράφεται τπτ ( στο 8 )

http://www.chiptronic.gr/documents/faq.html

κ οτι θα έχει έκπτωση είναι λίγο αστείο... αυτο έλειπε να μην έχει κ εκπτωση! αφου στο εξωτερικο έχετε στειλει τα δεδομενα του αυτοκινητου κ δε θα χρεωθει σαν νεο, πόσο κοστιζει η αναχαρτογραφηση αν καποιος έβαλε φιλτρο k full εξατμιση???

πόσο χρεώνεται την εργατοώρα σας δλδ? κ πόση ώρα θέλετε να κάνετε κάτι σαν το παράδειγμα που ανέφερα! (δε μιλαω για αλλαγη turbo κ δύσκολα πράγματα!)

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα οι etuners έγραψαν κάθε επιπλέον χαρτογράφηση 50Ε εσείς στη σελίδα σας δε γράφεται τπτ ( στο 8 ) http://www.chiptronic.gr/documents/faq.html κ οτι θα έχει έκπτωση είναι λίγο αστείο... αυτο έλειπε να μην έχει κ εκπτωση! αφου στο εξωτερικο έχετε στειλει τα δεδομενα του αυτοκινητου κ δε θα χρεωθει σαν νεο, πόσο κοστιζει η αναχαρτογραφηση αν καποιος έβαλε φιλτρο k full εξατμιση??? πόσο χρεώνεται την εργατοώρα σας δλδ? κ πόση ώρα θέλετε να κάνετε κάτι σαν το παράδειγμα που ανέφερα! (δε μιλαω για αλλαγη turbo κ δύσκολα πράγματα!)

Η εργασία είναι διαφορετική σε κάθε αυτοκίνητο ,και εξαρτιέται από την ώρα και τα μέσα που θα χρησιμοποιήσουμε για να γίνει σωστά,(κανείς δεν βάζει τα ίδια εξαρτήματα στο αυτοκίνητο του,)τις περισσότερες φόρες το αυτοκίνητο τοποθετείται πάνω στο δυναμόμετρο και χρειάζονται από 1 έως 2 ώρες ,το κόστος κυμαίνεται περίπου από 50€ εως 150€ μαζί με τις δυναμομετρησεις .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στις δύσκολες εποχές που ζούμε ,δεν θα υπάρξει χρόνος για να αναθεωρήσουμε την τρέχουσα κατάσταση :

Η συνεχίζεις να δουλεύεις η κλείνεις ,η μείωση είναι οριακή και δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβεί χαμηλότερα . :unsure:

Εκτός αν δουλεύεις μαύρα με σπασμένα software και clone hardwares και δεν πληρώνεις κανένα και δεν έχεις κανένα κόστος ....

Edited by Chiptronic
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο ολα αυτα θα αποτελουν παρελθον.και πολλοι θα αναθεωρησουν.

+1

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα στην ελλαδα είναι μεγάλο απο τους εδω αντιπροσωπους χωρίς να θέλω να θήξω κάποιον επειδή είμαι σε ψάξιμο για πρόγραμμα ψαχνόμουν διάβασμα στις σελίδες και μετά τηλέφωνα για περισσότερες πληροφορίες και σε κάποιες περιπτώσεις και με εμαιλ. δεν θα αναφέρω εταιρεία αλλά έγινε το εξής στέλνω μαιλ και ρωταω για ιπποδύναμη κοστος και εγγύησημου απαντάνε για το πρώτο μου 495€ για το δευτερο και τίποτα για το τρίτο. πέρνω τηλέφωνο και μου επιβεβαιώνουν το πρώτο το δευτερο έγινε 550€ και με ενημερώνουν για το τρίτο. εγω σαν καταναλωτής τι πρέπει να σκεφτω για την εταιρεία?

δεν τους βάζω όλους στον ίδιο κουβά αλλα είμαστε λίγο ότι νάναι.

επίσεις δεν μπορω να καταλάβω πώς γίνεται τα προγράμματα ξενων επώνυμων οίκων να ποιο ακριβα εδω από ότι σε άλλες χώρες. μαλλον γιατι εδω υπάρχουν πολλά κορόιδα.

μόνο μία ετερεία το προγραμμα της πουλιοταν φθηνότερο εδω από οτι στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να απεθυνουμε συγκεκριμενα στους εισαγωγεις και να μας απαντησουν. Πχ revo, giac, mtm κλπ. Γραψτε τις τιμες και αντιστοιχα τις τιμες εδω

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα για οικονομια υπαρχει ρε παιδια ας πουμε μεσα στην πολη να εχω 120 Αλογα ...? Η κατι τελοσπαντων ? Πριν την αναβαθμιση της vw παλευοταν το 8 τωρα ...με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καταλήξει να βάλω πρόγραμμα. Είμαι μεταξύ etuners, overload και chiptronic.

Δεν είμαι σκληροπυρηνικός στα απολυτα νούμερα. Οπότε προτιμώ ένα πρόγραμμα με λιγότερα άλογα και πιο ασφαλές από ένα πιο επιθετικό .

Οι τιμές πρέπει να κυμαίνονται γύρω στα 400. Ακούω γνώμες - προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το αυτοκίνητο που είχα μου το κλέψανε. Με αποζημίωσε η εταιρεία και πήρα καινούργιο, οπότε ψάχνομαι ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.