Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παιδες λοιπον οντως επειδη σκοπευω να βαλω τη βδομαδα μετα τη μεγαλη βδομαδα προγραμματακι overload οποιος ψηνεται σοβαρα να βαλει και αυτος ας μου στειλει για να παμε παρεα και να δωσουμε 250..Δεν το λεω για να κοροιδεψουμε τα παιδια απλα για να χρησιμοποιησουμε την προσφορα..Και για αυτους θα ναι καλα και για μας.Τεσπα οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λοιπον οντως επειδη σκοπευω να βαλω τη βδομαδα μετα τη μεγαλη βδομαδα προγραμματακι overload οποιος ψηνεται σοβαρα να βαλει και αυτος ας μου στειλει για να παμε παρεα και να δωσουμε 250..Δεν το λεω για να κοροιδεψουμε τα παιδια απλα για να χρησιμοποιησουμε την προσφορα..Και για αυτους θα ναι καλα και για μας.Τεσπα οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει..

Φταίω εγώ τώρα να πάω να βάλω πρόγραμμα;.... :drool:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ανήκω και εγώ σε αυτούς που φοράνε Revo.

Χθες το πέρασα στην Cargate (Revo Stage II), μαζί με την wastegate της forge. Περιττό να πω ότι τα παιδιά της Cargate είναι εξαιρετικοί επαγγελματίες και γνώστες στο είδος τους. Εμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις και τους υπερευχαριστώ!

Ως προς το πρόγραμμα, τώρα κατάλαβα τι μπορεί να κάνει το αμάξι μου. Γράφει κάτω σχεδόν όλη η 3η, ακόμη και σε ανηφορικό δρόμο! Δεν ξέρω τι άλογα βγάζει, αλλά σίγουρα είναι καμιά 25αριά πάνω από πριν. Απλά πρέπει να κάνουμε μικρορυθμίσεις στην wastegate, γιατί βγάζει κάποιο error αυξημένης πίεσης, αλλά αυτό είναι σύνηθες σε όσους βάζουν wastegate. Πάντως το αμάξι γαζώνει.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ανήκω και εγώ σε αυτούς που φοράνε Revo.

Χθες το πέρασα στην Cargate (Revo Stage II), μαζί με την wastegate της forge. Περιττό να πω ότι τα παιδιά της Cargate είναι εξαιρετικοί επαγγελματίες και γνώστες στο είδος τους. Εμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις και τους υπερευχαριστώ!

Ως προς το πρόγραμμα, τώρα κατάλαβα τι μπορεί να κάνει το αμάξι μου. Γράφει κάτω σχεδόν όλη η 3η, ακόμη και σε ανηφορικό δρόμο! Δεν ξέρω τι άλογα βγάζει, αλλά σίγουρα είναι καμιά 25αριά πάνω από πριν. Απλά πρέπει να κάνουμε μικρορυθμίσεις στην wastegate, γιατί βγάζει κάποιο error αυξημένης πίεσης, αλλά αυτό είναι σύνηθες σε όσους βάζουν wastegate. Πάντως το αμάξι γαζώνει.

Είχες κάποιο θέμα με το SKN ή ήθελες παραπάνω δύναμη?

Link to comment
Share on other sites

Με το SKN δεν είχα κάποιο θέμα, απλώς ήθελα να αξιοποιήσω στο 100% τα περιφερειακά του αυτοκινήτου, συν το γεγονός ότι έχω χαλαστεί με κάποιες καταστάσεις, στις οποίες όμως δεν θα ήθελα να αναφερθώ δημοσίως. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλοφορετο να ειναι καλο ταξιδο και απροβληματιστο και να σε γερος να το χαιρεσαι μεχρι εκει που δεν παει .οσο gia thn γατε θελει λιγο ξεσφυγα δεν ειναι τιποτα αυτο για να μην ανεβαζει τοσο οβερ πανε στον κωστα*κουκουμελιδη)να στο κανει αν και μπορει να στρωσει ενα ανταπταρει για τα καλα αλλα εαν δεν πανε μια βολτα 15 λεπτα δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ βρε Τάσο!!

Κοίταξε, ο Κώστας με είχε προειδοποιήσει ότι μπορεί να βγάλει το error αυτό. Βεβαίως, το error σημειώθηκε εχθές στον εγκέφαλο, αλλά άναψε σήμερα το check engine light. Θα περάσω από την cargate, είτε αύριο είτε την Παρασκευή για να το στρώσουμε.

Και πάλι ευχαριστώ Τάσο!

Link to comment
Share on other sites

Με το SKN δεν είχα κάποιο θέμα, απλώς ήθελα να αξιοποιήσω στο 100% τα περιφερειακά του αυτοκινήτου, συν το γεγονός ότι έχω χαλαστεί με κάποιες καταστάσεις, στις οποίες όμως δεν θα ήθελα να αναφερθώ δημοσίως. :)

Απλά θυμόμουν πως ήσουν ευχαριστημένος ;)

Όπως και να έχει,να το ξανα χαρείς :thumbsup2:

Φοράς και super περιφερειακά :bow:

Link to comment
Share on other sites

Με γειες :clapping: ,δεν θα το μετανιωσεις ,όσο για το wg δεν είναι τίποτα ,με λίγο χαλαρωμα θα είσαι οκ χωρίς σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε βάλει προγράμα?

αφού βάλατε πρόγραμμα σε ταξίδι με σταθερό γκάζι έχετε παρατηρήσει μειωμένη κατανάλωση?

οκ αν το σκίζεις θα καίει περισσότερο λογικό αλλά στο ταξίδι σε νορμαλ καταστάσεις καίει λιγότερο? μέσα στην πόλη τη κάνει?

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

μεγιες κ απο εμενα τους πηρα κ εγω τηλ και μιλησαμε κ το σκεφτομαι πολυ σοβαρα παντα για απλη βενζινη 95αρα.

Να σου κανω μια ερωτηση το σφαλμα σου το εβγαλε λογω αλλαγης SKN???

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε βάλει προγράμα?

αφού βάλατε πρόγραμμα σε ταξίδι με σταθερό γκάζι έχετε παρατηρήσει μειωμένη κατανάλωση?

οκ αν το σκίζεις θα καίει περισσότερο λογικό αλλά στο ταξίδι σε νορμαλ καταστάσεις καίει λιγότερο? μέσα στην πόλη τη κάνει?

Λοιπον φιλε μου εγω φοραω προγραμμα της overload εδω κ 2 χρονια με ρυθμηση 100ραςΣε ταξιδι εχει οντως μειωμενη καταναλωση αλλα κ μεσα στη πολη σε σχεση με το εργοστασιακο προγραμμα.Οπως ακριβως εγραψες οτι αμα το σκιζεις ρουφαει πολυυυ καυσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου εγω φοραω προγραμμα της overload εδω κ 2 χρονια με ρυθμηση 100ραςΣε ταξιδι εχει οντως μειωμενη καταναλωση αλλα κ μεσα στη πολη σε σχεση με το εργοστασιακο προγραμμα.Οπως ακριβως εγραψες οτι αμα το σκιζεις ρουφαει πολυυυ καυσιμο....

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώσαμε λιγάαακι την wg, πλέον είναι 1.7 το over και 1.4-1.5 το σταθερό. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά.

@gtse, και εγώ τα ίδια με τον sonakia έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

ειδες ηταν τοσο απλα τα πραγματα δεν επρεπε καν να το αναφερεις γιατι ξερουμε απο που ηταν το σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο πολλη σκεψη για βελτιωση παω για αυξηση ιπποδύναμης με την OVERLOAD που εχει κ μια προσφορα δεν ξερω εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξες φιλε οτι θεωρεις σωστο εσυ ,το να σου πω εγω τωρα μην πας και πανε βαλε ρεβο επειδη εχω εγω ειναι βλακεια γιατι ολοι τους εχουν βγαλει σωστα αμαξια και ολοι τους ειχαν τις αποτυχιες τους αρα πανω κατω ολοι στα ιδια παιζουν απο εκει και περα δοκιμαζεις εαν δεις οτι δεν μετα πας δοκιμαζεις αλλου ετσι ειναι αυτα οπως εγω π,χ εχω δοκιμασει 3 προγραμματα και εκατσε το τριτο καλα .αρα ολα εχουν καπιο ρισκο προχωρα και μην μασας τιποτα εχουμε δει ετσι και αλλιως οτι και ο κυριλλος εχει βγαλει αξιολογα 1,4 tsi

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξες φιλε οτι θεωρεις σωστο εσυ ,το να σου πω εγω τωρα μην πας και πανε βαλε ρεβο επειδη εχω εγω ειναι βλακεια γιατι ολοι τους εχουν βγαλει σωστα αμαξια και ολοι τους ειχαν τις αποτυχιες τους αρα πανω κατω ολοι στα ιδια παιζουν απο εκει και περα δοκιμαζεις εαν δεις οτι δεν μετα πας δοκιμαζεις αλλου ετσι ειναι αυτα οπως εγω π,χ εχω δοκιμασει 3 προγραμματα και εκατσε το τριτο καλα .αρα ολα εχουν καπιο ρισκο προχωρα και μην μασας τιποτα εχουμε δει ετσι και αλλιως οτι και ο κυριλλος εχει βγαλει αξιολογα 1,4 tsi

σκεφτομαι διαφορα γιατι εγω ειμαι σε επαρχια και θα στειλω τον εγκεφαλο για προγραμμα εαν εχω καποιο προβλημα ποιος θα με καλυψει να αυτα σκεφτομαι εαν το βαλω θα αντεξει η θα μου βγαλει προβλημα αμεσα η στο αμεσο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

O Tάσος τα λέει πολύ σωστά.

Καμία από τις 2 εταιρείες (Revo-Overload) δεν είναι τυχαία...Εγώ προτίμησα το Revo επειδή το θεώρησα ως καλύτερο για τα δικά μου standarts και απαιτήσεις και επειδή οι περισσότεροι φίλοι μου αυτό φοράνε, χωρίς να σημαίνει τίποτα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.