Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω θα στειλω τον εγκεφαλο για προγραμμα για 95αρα βενζινη και μονο δεν θελω και δεν θα κανω κατι αλλο εσεις ρε παιδια τι λετε να προχωρησω σκεφτομαι να μην γινει κατι αλλο και δεν εχω υποστηριξη???

Link to comment
Share on other sites

το σωστο ειναι να πας με το αυτοκινητο σου να σου περασουν το προγραμμα....οχι ομως κ αν στειλεις τον εγκεφαλο να σου περασουν το προγραμμα θα εχεις καποιο προβλημα αλλα συνηθως μετα που περαστει το προγραμμα κανουν μερικε μετρησεις να δουν αν ολα ειναι καλα.και γω overload εχω με ρυθμηση 100σταρας κ οταν το εβαλα καναμε 3 φορες μετρησεις με το αυτοκινητο συνδεμενο με vagcom μετρωντας το απο τις 2500 εως 7000 στροφες αν θυμαμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκεφτεσαι ιδιαιτερα. Να πας να βαλεις προγραμμα, το αυτοκινητο σου θα μεταμορφωθει. Θα γινει και λιγο πιο οικονομικο.

Τωρα για το αν θα βγαλει προβληματα, δε μπορει να σου υποσχεθει κανεις τιποτα. Με την ιδια λογικη και τωρα που ειναι μαμα, μη πατας το γκαζι παραπανω απο το μισο για να μην το πιεζεις και χαλασει...

Πανε απο εκει και μη στειλεις τον εγκεφαλο για να γινουν και οι δοκιμες που λεει ο φιλος πανω.

Τωρα για το ποια εταιρια να προτιμησεις θα το βρεις μονος σου. Εγω προτιμησα overload γιατι ειναι η πιο φθηνη. Αν καποια αλλη εταιρια βγαζει πιο δυνατα ή αδυναμα αυτοκινητα, σε ρυθμισες πρωτου και δευτερου σταδιου δεν ειναι επειδη δε μπορει, ειναι επειδη δε θελει...

Να σημειωσω πως το δικο μου (golf gt) πριν το προγραμμα εκαιγε μονο 100αρα. Με 95αρα και θερμοκρασιες πανω απο 20 βαθμους χτυπουσε πυρακια. Εβαλα προγραμμα για 95αρα με την ελπιδα να μπορω να βαζω πιο φθηνη βενζινη. Με το που ζεσταναι (πανω απο 20) αρχισε παλι τα πυρακια. Ισως θελει 100αρα ή να χαμηλωσει το αβανς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,είναι λογική η χρέωση 30-40 ευρώ για μια "αναβάθμιση" επειδή φορέθηκε intercooler?

Remap εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Remap εννοεις?

Δεν ξέρω ρε σύ μάκη πως λέγεται,απλά του είπα οτι μπήκε intercooler και αν χρειάζεται κάποια αναβάθμιση?και μου είπε οτι χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις και το κόστος είναι 30-40 ευρώ...

Κρίτωνα ακούς?όταν το άκουσες στο συνεργείο στο γέρακα γέλασες :p

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε σύ μάκη πως λέγεται,απλά του είπα οτι μπήκε intercooler και αν χρειάζεται κάποια αναβάθμιση?και μου είπε οτι χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις και το κόστος είναι 30-40 ευρώ...

Κρίτωνα ακούς?όταν το άκουσες στο συνεργείο στο γέρακα γέλασες :p

30 καλά ειναι...κάπου διάβασα τις προάλλες για 100 για remap(αν θυμάμαι καλά...) :bad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,είναι λογική η χρέωση 30-40 ευρώ για μια "αναβάθμιση" επειδή φορέθηκε intercooler?

Σε 3-4 βελτιωτες που εχω παει και εχω μιλησει για αναβαθμιση προγραμματος μετα απο τοποθετηση intercooler,ολοσωμης εξατμισης ή και μονο καταλυτη κλπ, τοσο χρεωνουν μη σου πω και 50αρικο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λογική ή παράλογη χρέωση, εφόσον έχεις αγοράσει συγκεκριμένο προϊόν. Το θέμα είναι να τηρούνται τα όσα συμφωνήσατε όταν περάσατε το πρόγραμμα κι όχι να σου εμφανίζουν εκ των υστέρων πρόσθετες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα άλογα πήρε το αμάξι με το Revo, αλλά σε δεδομένα σημεία που τα θυμόμουν από πριν, έχει ταχύτητα +30km/h!

Link to comment
Share on other sites

http://www.goapr.com/revo/

Αυτό θα το βρείτε ενδιαφέρον , όχι μας αφορά άμεσα βέβαια .Όχι ότι μου προκαλεί σοκ πάντως . Ανέκαθεν οι μικρότερες εταιρίες αντιγράφουν τα προγράμματα των μεγάλων και τα αλλάζον λίγο πριν τα λανσάρουν στην αγορά .

Edited by spstavros
Link to comment
Share on other sites

Για το polo 6R gti το 1400 με τα 180 αλογα τι προτεινετε;

Να τονισω πως σκεφτομαι να βαλω κατευτιαν προγραμμα, εισαγωγη και i/c μαζι!!

Τι προτεινετε απο θεμα αποδοσης και τιμης;

Link to comment
Share on other sites

Για το polo 6R gti το 1400 με τα 180 αλογα τι προτεινετε;

Να τονισω πως σκεφτομαι να βαλω κατευτιαν προγραμμα, εισαγωγη και i/c μαζι!!

Τι προτεινετε απο θεμα αποδοσης και τιμης;

φιλε ο καθενας θα σου προτεινει το δικο του!!!

'ολα καλα είναι κ αξιοπιστα με θετικα κ αρνητικά η κάθε επιλογή δες τις 59σελιδες του θεματος κ βγαλε τα δικα σου συμπερασματα!!!

πριν αποφασισεις πάντως για μενα δες μεχρι που θες να φτασεις το αμαξι σου κ βάλε ένα όριο,ολοκληρωσε τα περιφεριακα κ μετα βάλε προγραμμα,εξατμιση δε θα αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Εξατμηση με βλεπω για miltek αλλα πολυ αργοτερα γιατι ξεφευγει η σουμα!!

Προγραμμα και εισαγωγη ειχα στο μυαλο μου για αρχη αλλα λογου οτι ερχεται πολυ ζεστο καλοκαιρι το i/c το θεωρω απαραιτητο για να βαλω και ολα τα υπολοιπα!!

Απλα θα τα βαλω μια και καλη!!

Και εννοιειτε οτι θα παιξει πολυ σημαντικο ρολο η τιμη γιατι εχουν διαφορα στις μερες μας τα 1500€ απο τα 2000€ για παραδειγμα!!

Και θα με ενδιεφερε επισης να ακουσω τιμες απο εδω μεσα ενδεικτικα για αυτα που αναφερω ανα εταιριες!!

Link to comment
Share on other sites

Εξατμηση με βλεπω για miltek αλλα πολυ αργοτερα γιατι ξεφευγει η σουμα!! Προγραμμα και εισαγωγη ειχα στο μυαλο μου για αρχη αλλα λογου οτι ερχεται πολυ ζεστο καλοκαιρι το i/c το θεωρω απαραιτητο για να βαλω και ολα τα υπολοιπα!! Απλα θα τα βαλω μια και καλη!! Και εννοιειτε οτι θα παιξει πολυ σημαντικο ρολο η τιμη γιατι εχουν διαφορα στις μερες μας τα 1500€ απο τα 2000€ για παραδειγμα!! Και θα με ενδιεφερε επισης να ακουσω τιμες απο εδω μεσα ενδεικτικα για αυτα που αναφερω ανα εταιριες!!

με μια απλη ερωτηση που ανεβαζεις... ο καθενας θα σου απαντησει οτι εχει αυτος,που σχεδον όλοι ευχαριστημένοι είναι απο τα προγράμματα τους... εγω θα σου επαναλαβω να σκεφτεις μεχρι που θες να φτασεις σε άλογα το αμάξι σου κ πόσο βαθιά θα βαλεις το χερι στη τσέπη! αυτο που λες για παραδειγμα,δεν κολαει!σκεφτομαι κατι οικονομικο κ θα βαλω milltek?!!! αυτο που λες οτι το i/c επειγει για το καλοκαιρι είναι σχετικο...δεν θα χασεις στο 3ο πατημα θα χάσεις στο 6ο δύναμη με i/c,εκτος του οτι αν βαλεις κ κατι μαγαλο χωρις προγραμμα μπορει να λαγκαρει κιολας!

σκεψου...1)πόσα χρηματα θες να δωσεις; 2)χρηση 95αρας ή μονο 100αρας (αν θες 100αρα ξακινα τα 2ευρα,αν θες 95αρα ξεχνα την απολυτη δυναμη) 3)θα φτιαξεις κατι ακραιο ή με ενα α'σταδιο θα εισαι οκ; (αν θες κατι ακραιο θα πας αναγκαστικα σε custom) 4)αφου αποφασισεις τι ακριβως περιφεριακα θα βαλεις κατσε ενα πρωι παρτους ολους τηλεφωνο στη σειρα κ οποιοι σε ενδιαφερουν πας απο κει μιλατε κ μετα όποιος σε πεισει,κανεις κ μια βολτα με κατι που ειναι σε αυτο που ζητας και αποφασιζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο σε αυτα που λες!!

Για την εξατμηση γνωριζω τιμη και ξερω οτι ειναι φαρμακερη η τιμη και για αυτο ειπα οτι αν την βαλω θα την βαλω πολυ αργοτερα!!

Γιατι τωρα που θα μπει προγραμα και εισαγωγη και οσως i/c + φιμε και ζαντες που εχουν μπει ειδη μετα μενω ρεστος!!

Οποτε η εξατμηση στο μελον!!

Link to comment
Share on other sites

βαλε καστομ προγραμμα γιατι μετα αμα θες να ανεβεις και να ανεβεις σε αλογα θα το πληρωσεις διπλο το προγραμμα και δε λεει

Link to comment
Share on other sites

βαλε καστομ προγραμμα γιατι μετα αμα θες να ανεβεις και να ανεβεις σε αλογα θα το πληρωσεις διπλο το προγραμμα και δε λεει

Για να δώ εσένα πόσο θα ανέβεις γατάκι ... =@ =@ =@

Link to comment
Share on other sites

με 95αρα γύρω στα 200

με 100αρα 215+

Για τα 5άρια και για 6άρια ισχύει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.