Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

φιλε οποιο και να βαλεις το ιδιο καλο ειναι εγω σου λεω βαλε ρεβο γιατι εχω ανεβει και το εχω κανει και βολτα παει πολυ δυνατα

Link to comment
Share on other sites

To Unitronic mou leei pos 8a paei gyro sta 180+ aloga ( einai 122 me allagmenh eksatmish , filtro alla 8a mpei filtroxoanh me to programma kai skastra) kai to Revo mou leei gyro sta 165. Ksero pos ayta einai mlkies gt einai onomastika, to 8ema einai sth roda pano posa dinei. Pantos kai ta 2 mou dinoun 25 Kg roph...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Golf 6 αν επιτρεπεται απο που εισαι?

Αποκλειεται απο την ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ να βγαλεις 180 αλογα...

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε πανω απο 165 αλογα με φουλ περιφερειακα δεν προκειται να πας και για να πας στα 165 πρεπει να σφυξεις λιγο αρα μην ακους οτι να ναι και μην τρελενεσαι

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ψανχνομαι και εγω για προγραμμα και απ οτι ρωτησα για ρεβο και οβερλοουντ το δευτερο βγαινει στα μισα λεφτα και με μονο 5 αλογα διαφορα.μεγαλη αποκλιση στην τιμη.μηπως υπαρχει θεμα αξιοπιστιας???

επισης μου ειπανε εκτος του τουρμπο ο κινητηρας αντεχει μεχρι και 270-280 αλογα.του tsi 122 μιλαμε.ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ψανχνομαι και εγω για προγραμμα και απ οτι ρωτησα για ρεβο και οβερλοουντ το δευτερο βγαινει στα μισα λεφτα και με μονο 5 αλογα διαφορα.μεγαλη αποκλιση στην τιμη.μηπως υπαρχει θεμα αξιοπιστιας???

επισης μου ειπανε εκτος του τουρμπο ο κινητηρας αντεχει μεχρι και 270-280 αλογα.του tsi 122 μιλαμε.ισχυει κατι τετοιο?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45202&view=findpost&p=493707

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το 5αρι 122 εχεις?ποσα αλογα ανεβηκες τλκ και ποσο σου βγηκε το μαλλι?

φιλε οχι με το 140 εχω το μαλλι πηγε 250 ευρω μεσα στην προσφορα πηγαμε δυο αυτοκινητα και ανεβηκε στα 205 με 200 αλογα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεισ γνωμη για το unitronic και αν αξιζει τα παραπανω λεφτα του?γιατι βλεπω δεν υπαρχει καν στην ψηφοφορια

Ναι ρε παλικάρια έχεις κανείς άποψη για αυτό; Αρκετοί έχουμε ρωτήσει κατα καιρούς αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Εγώ πήγα στην carworks και τους άκουσα, ένα καλό που μου είπαν είναι ότι από κάποιο αισθητήρα (δεν θυμάμαι) διαβάζει την ποιότητα του καυσίμου 95, 98 ή 100 και σε πηγαίνει στο αντίστοιχο πρόγραμμα. Δηλαδή σήμερα βάζεις 95αρα και αυριο 100αρα. Μπορεί να ιχύει κάτι τέτοιο;

Πάντως ένεκα την σιωπή των συναδέλφων εδω και το ότι η σελίδα της μαμάς εταιρίας στον Καναδά το δικό μου δεν το αναφέρει καν 6άαρι στα 160 δεν έχω κάνει κάτι ακόμη. Όσοι ξέρουν ας μας βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπανε για 140 αλογα πρωτο σταδιο πυ μου φαινονται πολυ λιγα σε σχεση με αλλα και 180 στο δευτερο μαζι με περιφεριακα.και για καταναλωση την ιδια και λιγοτερη απο την τωρινη που δεν το κοβω να ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Ego se 2-3 ebdomades 8a balo Unitronic. Stage 2 mou eipe pos 8a dosei 180 aloga me 25Kg roph. Gia na doume...

Οταν λες stage 2 τι εννοεις? Γτ απο οσο ξερω το 1ο σταδιο Ειναι Φιλτρο/προγραμμα/εξατμιση.. εσυ ασπουμε θα κανεις ροικη/κεντροφορους ?

Αυτα τα αλογα (επειδη επιμενεις) ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ!

Υ.Γ Εγω με 150-155 αλογα εχω 26+ ροπη.. 8)

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 160 άλογα πάει ο μικρός TSi, τουλάχιστον σε πρώτο στάδιο.

Υ.Γ. Το αμάξι του diMake δε μετράει, το έχει εκπαιδεύσει από μικρό στα δύσκολα! :p

Link to comment
Share on other sites

Τα 160 αλογα που λεει η οβερλουντ για πρωτο σταδιο ειναι κ αφτα φιδισια?παντως ας περιμενουμε το stage 2 που θα βαλει ο φιλοσ παραπανω για να ειμαστε σιγουροι

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω μετα απο εμπειρια ενος μηνα!

Εχω το polo 6R gti και πλεον ειμαι revo stage2.

Φοραω εξατμηση custom, intercooler s3, εισαγωγη ITG, μπουζι υριδιου!

Το αμαξι πλεον ειναι καπου στα 245 αλογα και θεριζει πραγματικα!

Απο σεπτεμβριου που θα μαζεψω κανα φραγκο θα μπει και σκαστρα forge+westgate και θα ειμαι πλεον stage2+ και θα βγαλει καπου στα 255 με καποιες τροποιησεις!

Απο αποδοση ειμαι απιστεφτα ικανοποιημενος! Κανενα λαμπακι, κανενα miss που ακουω οτι πολλοι εχουν!

Επισης και πριν το φτιαξω αλλα και τωρα δεν εχει καψει σταγονα λαδι και ειμαι στα 3500 χιλ. Στα 2500χιλ φτιαχτηκε!

Αυτα απο εμενα ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

το cooler s3 πως το βαλες ακριβως?αφου δε προσαρμοζεται σε μας.

μπραβο για τα αλογα και τα λαδια που δεν καις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ακριβος το ιδιο παντος ειναι 30λιτρα νομιζω!

Σε ευχαριστω πολυ!

Να πω επισης για ολους εσας που εχετε προβλημα οτι εγω το παρελαβα απριλιο!

Εγινε στρωσιμο για 1500χιλιομετρα.

Παντα η μηχανη ζεστενετε και το αντιστροφο αφου απο την πρωτη μερα εχω turbo timer!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.