Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Στο 122 με προγραμμα οβερλοουντ ποσα αλογα μπορω να παρω με εξατμιση,ελευθερο φιλτρο(η χοανη) και ic?

Κοντά στα 165

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , έχω golf 5 με τα 140 και σκέφτομαι να πάω να βάλω το προγράμματα τις revo αύριο μιας και αύριο τελειώνει και η προσφορά που έχουν . Απλά έχω καποιουσ ενδοιασμούς , δεν Θέλω να ξεκινησει το αμάξι τα προβλήματα. Έχω διαβάσει Όλα τα θέματα για τα προγράμματα Αλλά μπορω να πω έχω μπερδευτεί χειρότερα... Θα ήθελα να μου πει την γνώμη του κάποιος που φοράει revo μπάς και βγάλω μια απόφαση και το βάλω αύριο . Σας Ευχαριστώ έκτο προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , έχω golf 5 με τα 140 και σκέφτομαι να πάω να βάλω το προγράμματα τις revo αύριο μιας και αύριο τελειώνει και η προσφορά που έχουν . Απλά έχω καποιουσ ενδοιασμούς , δεν Θέλω να ξεκινησει το αμάξι τα προβλήματα. Έχω διαβάσει Όλα τα θέματα για τα προγράμματα Αλλά μπορω να πω έχω μπερδευτεί χειρότερα... Θα ήθελα να μου πει την γνώμη του κάποιος που φοράει revo μπάς και βγάλω μια απόφαση και το βάλω αύριο . Σας Ευχαριστώ έκτο προτέρων .

Καλησπέρα, καταθέτω απλά την εμπειρία μου από το δικό μου αυτοκίνητο.Έχω το 5άρι 140 με revo εδώ και 30000klm, κανένα απολύτως πρόβλημα με το πρόγραμμα (μα κανένα)!!!

Το μόνο που σου λέω είναι ότι από την πρώτη ημέρα νόμιζα ότι άλλαξα ολόκληρο μοτέρ (το ίδιο ίσως να ισχύει και με τα άλλα προγράμματα) , εγώ revo έχω όμως και χαίρομαι γί αυτό.

Είναι ωραίο να βλέπεις την βελόνα να ανεβαίνει άνετα ακόμα και μετά τα 220....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!είμαι νέος στο vw club και δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό τοπικ...Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς πρόγραμμα unitronic σε 122άρι και συγκεκριμένα απο τον αντιπρόσωπο Θεσσαλονίκης.?Αν είναι καλό και τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!είμαι νέος στο vw club και δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό τοπικ...Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς πρόγραμμα unitronic σε 122άρι και συγκεκριμένα απο τον αντιπρόσωπο Θεσσαλονίκης.?Αν είναι καλό και τι προτείνετε?

Κανείς....;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας οτι πολυς κοσμος λειπει διακοπες αυτη την περιοδο.

Θα σε βοηθησει να ψαξεις τα αναλογα τοπικ στα 122 , ετσι θα αποκτησεις πιο σφαιρικη αποψη για την βελτιωση του 122.

Unitrinic παντως εχει φιλος σε 122 scirocco , μονο προγραμμα και ειναι πολυ γραμμικο και ειναι ευχαριστημενος. Η τακτικη της uni ειναι χαμηλη πιεση υψηλες τιμες advance γενικα.. Οποτε σκεψου καλα τι επιλογη file θα κανεις σχετικα με τη βενζινη.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...θα ψαξω λιγο καλυτερα αν και μου εδωσες μια καλη αποψη,λεγοντας και για του φιλου σου!να εισαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς revo στο φιλοσίδη?Πήρα σήμερα και ρώτησα, μου είπαν 700 ευρώ και τον ρώτησα πόσα άλογα δίνει και μου λέει 200 με 205, και του λέω ότι στον κατάλογο λέει 215 και φοράω φίλτρο και θα βάλω και ic και μου λέει ίσως 210 και του λέω γιατί έτσι?Και μου λέει για την ασφάλεια του κινητήρα, εγώ περίμενα 220+ με τα περιφεριακά.Μου πε βέβαια το συζητάμε και θα ρωτήσει και revo πόσο μπορεί να πάει και μπορώ να ζητήσω να το ανεβάσουν λίγο ακόμα και τέτοια.Τι λέτε?Μήπως να πάω cargate?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι προγραμμα βάζει ο Ρωρρης στο Ηράκλειο ; Giac ή Revo ?

Ερώτηση : συνεργάζεται η τάδε αντιπροσωπεία με Revo αλλα το βάζεις στην cargate μετα θα έχεις θέμα με την αντιπροσωπεία και την εγγύηση ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ξερετε εναν προγραμματιστη με ψευδονιμο ΣΑΛΙΑΣ..????ειναι καλος???με ποια εταιρια συνεργαζεται??

Φίλε μου χωρίς να θέλω να κάνω κάποια διαφήμιση στον εν λόγο οίκο dynodrome ο σάλιας κυκλοφορεί σήμερα τα δυνατότερα k04 tfsi και όχι μόνο.. Δεν έχω βάλει πρόγραμμα εκεί αλλά σίγουρα είναι η επόμενη επιλογή μου..

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο τη γνώμη σας σε κάτι ρε παιδιά, όταν μπαίνει πρόγραμμα σε ένα αμάξι είναι καλύτερα να μπαίνει το πρόγραμμα στο δυναμόμετρο ή δεν πειράζει απλά να του περνάνε το πρόγραμμα και να φεύγεις?

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι custom το πρόγραμμα συνήθως γίνεται πάνω σε δυναμόμετρο και έπειτα όποιες διορθώσεις στο δρόμο με καταγραφή δεδομένων. Συνήθως τα επώνυμα δεν χρειάζονται πολλά.....αλλά και εκεί καλό θα ήταν να γίνεται μια μέτρηση πριν και μια μετά για να δει και o πελάτης τις διαφορές.

Πρώτα όμως εξασφαλίζουμε ότι τα παραπάνω καυσαέρια θα φεύγουν άνετα, η εισαγωγή θα αναπνέει καλύτερα, λάδια μπουζί καινούρια.

Αυτά για να αποφευχθούν τυχόν δυσλειτουργίες που μπορεί να ταλαιπωρήσουν πελάτη και προγραμματιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια custom προγραμμα δε σημαινει οτι το φτιχνει εκεινη την ωρα πάνω στο δυναμομετρο,υπαρχει το file για ΦΠΕ, στο περναει στο αμαξι, κανεις μια βολτα με το vag com αν όλα είναι οκ, ισως χρειαστει κ καμια διορθωση κ όλα οκ. Γνωμη μου είναι πως ενα α'σταδιο ειναι δουλεια ρουτινας,εχει φτιαξει ο καθε προγραμματιστης δεκαδες προγραμματα κ το vag com αρκει να δεις αν ολα ειναι οκ,κ πόσα άλογα περιπου θα εισαι! Γιατι να φάει το αμαξι δυο-τρεις δυναμομετρησεις?

Αν πάλι θες κατι ιδιαιτερο, υβριδικο τουρμπο κτλ δλδ ψαχνεις κ το τελευταιο άλογο τοτε το δυναμομετρο είναι αναγκαιο! Αν θες ντε και καλα δυναμομετρο, δε νομιζω να εχει καποιος προγραμματιστης πρόβλημα,απλα ξεκαθαρισε απο πριν ποιος θα το πληρωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

συνφωνώ με τον Φάνη

και θες και μια συμβουλή ,το καλυτερο είναι να πας μόνο σου σε ένα δυναμόμετρο ,χωρίς να πεις τίποτα σε αυτόν που μετράει το αυτοκινητο σου

(τι πρόγραμμα έχεις ,περιφερειακα κλπ )

Link to comment
Share on other sites

συνφωνώ με τον Φάνη

και θες και μια συμβουλή ,το καλυτερο είναι να πας μόνο σου σε ένα δυναμόμετρο ,χωρίς να πεις τίποτα σε αυτόν που μετράει το αυτοκινητο σου

(τι πρόγραμμα έχεις ,περιφερειακα κλπ )

+1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια custom προγραμμα δε σημαινει οτι το φτιχνει εκεινη την ωρα πάνω στο δυναμομετρο,υπαρχει το file για ΦΠΕ, στο περναει στο αμαξι, κανεις μια βολτα με το vag com αν όλα είναι οκ, ισως χρειαστει κ καμια διορθωση κ όλα οκ. Γνωμη μου είναι πως ενα α'σταδιο ειναι δουλεια ρουτινας,εχει φτιαξει ο καθε προγραμματιστης δεκαδες προγραμματα κ το vag com αρκει να δεις αν ολα ειναι οκ,κ πόσα άλογα περιπου θα εισαι! Γιατι να φάει το αμαξι δυο-τρεις δυναμομετρησεις?

Αν πάλι θες κατι ιδιαιτερο, υβριδικο τουρμπο κτλ δλδ ψαχνεις κ το τελευταιο άλογο τοτε το δυναμομετρο είναι αναγκαιο! Αν θες ντε και καλα δυναμομετρο, δε νομιζω να εχει καποιος προγραμματιστης πρόβλημα,απλα ξεκαθαρισε απο πριν ποιος θα το πληρωσει!!!

Οκ ευχαριστώ, κλείνω προς apr οπότε αυτό δεν θα είναι κάτι που θα με αποτρέψει

συνφωνώ με τον Φάνη

και θες και μια συμβουλή ,το καλυτερο είναι να πας μόνο σου σε ένα δυναμόμετρο ,χωρίς να πεις τίποτα σε αυτόν που μετράει το αυτοκινητο σου

(τι πρόγραμμα έχεις ,περιφερειακα κλπ )

Αν τελικά βάλω και δεν έχουν dyno εκεί αυτό θα κάνω ευχαριστώ!

Και μια τελευταία ερώτηση, έχω καταλήξει σε 3 μαγαζιά κυρίως γιατί είναι τα πιο κοντινά στο σπίτι μου αλλά και γιατί τα θεωρώ καλά.

1. Revo - Φιλοσίδης

2. Apr

3. Chiptronic

Έχει κάποιος να πεί κάτι καλό ή κάτι κακό για κάποιο από τα 3 για να καταλήξω?

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, κλείνω προς apr οπότε αυτό δεν θα είναι κάτι που θα με αποτρέψει

Αν τελικά βάλω και δεν έχουν dyno εκεί αυτό θα κάνω ευχαριστώ!

Και μια τελευταία ερώτηση, έχω καταλήξει σε 3 μαγαζιά κυρίως γιατί είναι τα πιο κοντινά στο σπίτι μου αλλά και γιατί τα θεωρώ καλά.

1. Revo - Φιλοσίδης

2. Apr

3. Chiptronic

Έχει κάποιος να πεί κάτι καλό ή κάτι κακό για κάποιο από τα 3 για να καταλήξω?

Ένα από τα δύο πρώτα βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, κλείνω προς apr οπότε αυτό δεν θα είναι κάτι που θα με αποτρέψει

Αν τελικά βάλω και δεν έχουν dyno εκεί αυτό θα κάνω ευχαριστώ!

Και μια τελευταία ερώτηση, έχω καταλήξει σε 3 μαγαζιά κυρίως γιατί είναι τα πιο κοντινά στο σπίτι μου αλλά και γιατί τα θεωρώ καλά.

1. Revo - Φιλοσίδης

2. Apr

3. Chiptronic

Έχει κάποιος να πεί κάτι καλό ή κάτι κακό για κάποιο από τα 3 για να καταλήξω?

Οι εταιριες που ανεφερες μια χαρα είναι και άλλες που δεν ανεφερες υπάρχουν που επίσης ειναι πολυ αξιολογες...η αποφαση είναι καθαρα δική σου!

''1. Revo - Φιλοσίδης''

Η ερωτηση που θα κανεις στο Φιλοσιδη (στον ίδιο οχι σε υπάλληλο) είναι η εξης... Κανω όλα μου τα service σε εσας (αν το πηρες και απο εκει πες του το) αν δε το βαλω το revo σε εσας αλλα στην cargate, επειδη πολυ απλα αυτη μου το δινει φτηνοτερα, δεν θα με καλυπτετε σε εγγυηση απο εδω και πέρα? να δεις τί θα σου πει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.