Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες , θα μπω κατευθιαν στο ψητω παμε να περασουμε προγραμμα στο αμαξη ολα οκ και οταν ανιγουμε δεν δινει κληνει και μπαινη σε safe mode κιταξαμε την αντλια βεζηνης την αντικαταστισαμε με αλλη απο αλλο αμαξη οπου δεν εχει προβλημα αλλα δεν ειναι αυτο γιατι το κανει παλλη τι μπορει να φτεη ;

Link to comment
Share on other sites

Στεγνωνει απο τεταρτη τερμα και μετα λες και ξεμενη απο βεζηνη nai me vangom

Edited by Christakis
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στο golf μου προγραμματάκι της SkN ECO 75! Το έχω ήδη μια εβδομάδα και παρατήρησα αισθητή διαφορά στην ροπή μετά τις 3000. Ισχυρίζονται ότι δίνει 0,9-1,0 σταθερή και 1.5 over αλλά δεν έχω μπαρόμετρο να δώ αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το αμάξι τώρα είναι 170 από 140 άλογα. Μου πρότεινε επίσης κι ένα φίλτρο KN για να δώ ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση. 

Επίσης με έναν μηχανικό που μίλησα μου είπε ότι το διαγνωστικό δεν θα μπορεί να διαβάσει με 100% ακρίβεια αν υπάρχουν σφάλματα! Ισχύει κάτι τέτοιο? Επίσης μου έβγαλε και τρόμπα νερού τώρα και θέλω να δώ αν φταίει το πρόγραμμα. 

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να δώ κάπου εάν το πρόγραμμα είναι περασμένο? Σε κάποιο διαγνωστικό θα μου βγάλει ότι είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα? 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ειδες διαφορα και στη ροπη και στο γκάζι όπως λες, ναι το πρόγραμμα ειναι περασμενο. Η καλυτερη απόδειξη ειναι ο δρόμος, το πως πήγαινε πριν και το πως πάει τώρα.

Αν εκανες και 1dyno τότε θα ειχες και νούμερα ισχυς κλπ γραμμένα σε χαρτιά.

Καλοφόρετο αλλα απ τα 140 στα 170 μου φαινεται μικρή η αυξηση στην ιπποδύναμη.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

650 ευρό έκανε... Με εγγύηση 5 ετών για το πρόγραμμα και 2 έτη για τον κινητήρα. Φίλε the winner το ξέρω ότι είναι λίγα τα άλογα για τόση πίεση. Όπως είπα βέβαια δεν έχω μπαρόμετρο για να κάνω ακριβείς μετρήσεις.

Το περίεργο είναι πως για το πρόγραμμα λένε πως έχει 20% μείωση κατανάλωσης και όντως έχω δεί μείωση... Πρίν το πρόγραμμα είχα σταθερή μέση κατανάλωση 9.4l/100km ενώ τώρα έχω 8.2l/100km. Ουσιαστικά ένα 15% μείωση έχει.Αυτό είναι που με εξέπληξε περισσότερο. Αργότερα που θα υπάρχουν περισσότερα λεφτά και μάθω καλύτερα το αυτοκίνητο θα μπεί ολόσωμη εξάτμιση και καννα revo πάνω ή κάννα mtm! 

Cheers! :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος που έβαλες αυτο το προγραμμα ενώ σκέφτεσαι αργότερα να βάλεις ρεβο ;

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: 

 

Μλκ με αυτά τα πρόγραμματα πάς βούρ για καριέρα :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε the winner η απάντηση είναι απλή. Προς το παρόν τα οικονομικά δεν είναι όπως τα υπολόγιζα. Θέλω να κάνω το δυνατόν περισσότερη οικονομία με όσο γίνεται περισσότερο γκάζι. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι μια χαρά για τα "κυβικά" μου μιας και τα "μπαμ" του τα ωραία κάνει και όπως είπα και πρηγουμένως βλέπω οικονομία στην κατανάλωση. Τώρα αυτά είναι πάντα υποκειμενικά κριτήρια και ίσως για πολλούς να είμαι λάθος. Το "αργότερα" που είπα εννοώ μετά απο 2-3 χρόνια τουλάχιστον. Φιλικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω οτι περαστικε και το προγραμμα οχι κονσερβα αλλα αναλογα με τις προδιαγραφες του αμαξιου και δουλευη πολλη καλα στα 1,4 και ειναι τελειως αλλο αμαξη θα ηθελα να δω και σε ενα dyno αλλα εχω πληροφοριθει οτι δεν εχει αξιοπιστο στιν πατρα

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ εγω .. οχι καινουριο μεταχειρισμενο ,,, ειμαι ο μονος που το γραφω αλοι θα εκαναν την κοτα ... και δεν εχεις καταλαβει να εχεις χαρτι εγγυησης ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να γράψεις.

Όπως καταλαβαίνω,είσαι ο αντιπρόσωπος της Skn σωστά?

 

Εγώ ρώτησα,σε ένα Golf tsi π.χ του 2007 με 90.000 χλμ,δίνεις ΓΡΑΠΤΗ εγγύηση οτι αν πάθει κάτι το μοτέρ το φτιάχνεις?ή δίνεις εγγύηση καλής λειτουργείας?

Link to comment
Share on other sites

Και για να καταλάβω!Η SKN,ABT,REVO είναι εταιρίες που δίνουν εγγύηση για το προϊόν τους!Το άλλο ρε Χρηστάκο που βγαίνει ο καθένας Overload και E-tuners και επαγγέλλεται προγραμματιστής πως το εξηγείς?

Link to comment
Share on other sites

σωστα καταλαβες .. ειμαι αντιπροσωπος της  skn .. εγγυση δινετε μονο σε καινουρια μοντελα η σε πελατες που δεν θα κανουν  σε αλο καταστημα tuning

οσο για το περιστατικο που εκανα ζημια σε κινητρα πριν χρονια  ( δεν ειχε καμια σχεση ο SKN ) ηταν λαθος δικο μου  το αντικατεστησα

 

εαν εχεις 90 .000  θα δοσω εγγυση 2 χρονια ... σε μηχανικα μερη που θα τα αναφερει η εγγυση

Link to comment
Share on other sites

Θανάση,άλλο εγγύηση καλής λειτουργείας,και άλλο εγγύηση σε περίπτωση που το μοτέρ γίνει βεγγαλικα.

Εγγυήση για το δεύτερο δεν δίνει κανένας αγορίνα!Θα δεχτεί νομίζεις ότι το μοτέρ έγινε βεγγαλικά επειδή ο ίδιος έκανε "λάθος"?

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις face book μπες tsi power και δες μια ανακατασκευη ... ο τιτλος ολα διορωνονται


Εγγυήση για το δεύτερο δεν δίνει κανένας αγορίνα!Θα δεχτεί νομίζεις ότι το μοτέρ έγινε βεγγαλικά επειδή ο ίδιος έκανε "λάθος"?

αν εισαι ανθρωπος.... ναι  εισαι εμπορακος οχι

Link to comment
Share on other sites

To είδα νίκο.

Χαίρομαι αν όντως υπάρχουν τέτοιοι επαγγελματίες στην σημερινή ελλάδα και στο Tuning.

εαν εχεις face book μπες tsi power και δες μια ανακατασκευη ... ο τιτλος ολα διορωνονται


αν εισαι ανθρωπος.... ναι  εισαι εμπορακος οχι

Link to comment
Share on other sites

σωστα καταλαβες .. ειμαι αντιπροσωπος της  skn .. εγγυση δινετε μονο σε καινουρια μοντελα η σε πελατες που δεν θα κανουν  σε αλο καταστημα tuning

οσο για το περιστατικο που εκανα ζημια σε κινητρα πριν χρονια  ( δεν ειχε καμια σχεση ο SKN ) ηταν λαθος δικο μου  το αντικατεστησα

 

εαν εχεις 90 .000  θα δοσω εγγυση 2 χρονια ... σε μηχανικα μερη που θα τα αναφερει η εγγυση

Θα μπορούσες να μας δώσεις ένα παράδειγμα με τα μέρη που θα κάλυπτες?

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις face book μπες tsi power και δες μια ανακατασκευη ... ο τιτλος ολα διορωνονται

αν εισαι ανθρωπος.... ναι  εισαι εμπορακος οχι

Νίκο αυτοί οι επαγγελματίες μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.Δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά ξέρω ότι κάνεις τη δουλειά αυτή γιατί την αγαπάς και έχεις δείξει δείγματα στο παρελθόν(polo 6N).Οι πιο πολλοί κοιτάνε να κερδίσουν στην πλάτη του καθενός ανυποψίαστου.Για να μην διηγηθώ ιστορίες επί εποχών Punto Gt κ.τ.λ που ο X δήθεν επαγγελματίας έπαιρνε τα λεφτά του κάθε κ@υλωμένου για πρόγραμμα και δεν πείραζε τίποτα στο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.