Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

δεν ξερω ποσο η ποσοι καλοι επαγγελματιες ημαστε .. μεσα σε δυσκολους καιρους εχω πολυ δουλεια και δεν κρυβομαι .. σε ευχαριστω για τα κλα σου λογια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και σχεδον ένα χρόνο 15.000 περίπου με Unitronic σε golf 122αρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το προγραμμα πολύ δυνατό και μην το ματιάξουμε κιχ δεν έχει κάνει.!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και σχεδον ένα χρόνο 15.000 περίπου με Unitronic σε golf 122αρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το προγραμμα πολύ δυνατό και μην το ματιάξουμε κιχ δεν έχει κάνει.!

Πανο απο Αθήνα εισαι?Που το περασες το προγραμμα? Εχεις δοκιμασει με αλλα 122αρια με αλλο προγραμμα? Απο καταναλωση τι διαφορά εχεις δει? (σε εχω στριμωξει με τοσες ερωτησεις :p  )

Link to comment
Share on other sites

Απο θεςσαλονικη ειμαι!!!καταναλωση οχι τρελα πραγματα!κανα λιτρο παραπανω τα 100.δεν φαινεται η διαφορα !!αλλο αυτοκινητο με το προγραμμα το χαιρεσαι πιο πολυ γτ εχει πιο πολυ νευρο..εχω πατησει με 2 overload 5αρια(το ενα του φευγω με το unitronic να ξεφευγει στα πιο ψηλα χεχε με το αλλο δεν εχει γινει καθαρο πατημα αλλα παμε μαζι!πρεπει να ειμαστε πολυυυ πολυυυ κοντα !!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Να δωσω και εγω με την σειρα μου πληροφορίες για οποιον ενδιαφέρεται εχω ενα golf 6 tsi 160ps και πλεον έχει πρόγραμμα custom της top gear εδω και 10000 χιλ.ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με οικονομικη οδηγηση μπορω να πω πως ειδα και μείωση της κατανάλωσης

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Να δωσω και εγω με την σειρα μου πληροφορίες για οποιον ενδιαφέρεται εχω ενα golf 6 tsi 160ps και πλεον έχει πρόγραμμα custom της top gear εδω και 10000 χιλ.ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με οικονομικη οδηγηση μπορω να πω πως ειδα και μείωση της κατανάλωσης

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου

χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Εννοείς custom σκέτο ! Η top gear έχει στάνταρ προγραμμα για τα 1.4 TSI στα 197 άλογα αν θυμάμαι καλα !

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό...δυναμομετρηση δεν εχω κανει ακομα αλλα υο αμάξι εχει κ αλλα περιφερειακα μολις το ολοκληρωσω θα σου πω

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Guest dentalgeo

Χτες μπηκε προγραμμα Revo(stage 1)by Κωστας στο tsi 140hp<215 hp και 30 κιλα ροπης.Ηθελα απλα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος μετα απο ποσες μερες αρχιζει ν´αποδιδει το προγραμμα το 100% των δυνατοτητων του;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει μερες φίλε ,κάποια χλμ για να προσαρμοστεί ο εγκεφαλος στα νεα δεδομένα ,περιπου 200 με 300-

 

Και από την αρχή που το βάζεις όμως φαίνεται η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τη παρεα. νεος (οχι σε ηλικια) κατοχος γολφ tsi 6 160hp μετ/νο 11/10 με 70000χλμ. επειδη ειμαι λατρης του turbo πολλα χρονια, μετα απο μια παυση με ατμοσφαιρικο 2λιτρο, ξαναεπεστρεψα. Η αληθεια ειναι πως για 160 αλογατα μου φαινεται αργο. Ισως να φταιει η ισορροπημενη λειτουργεια του. Ημουν συνηθησμενος στη σφαλιαρα που επεφτε μετα τις 3000στροφες. Μετα απο διαβασμα στο forum η ερωτηση μου ειναι εαν τελικα αξιζει το προγραμμα σε αυτα τα χιλιομετρα. Εαν ναι τι θα προτεινατε ανεξαρτητου ποσου. Η αληθεια ειναι οτι η δυναμη μου λειπει. Δε κανω πολλα χλμ το χρονο , περιπου 10000 γιατι κυκλοφωρω με μηχανη. Σας ευχαριστω καλες και ασφαλεις διαδρομες.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τη παρεα. νεος (οχι σε ηλικια) κατοχος γολφ tsi 6 160hp μετ/νο 11/10 με 70000χλμ. επειδη ειμαι λατρης του turbo πολλα χρονια, μετα απο μια παυση με ατμοσφαιρικο 2λιτρο, ξαναεπεστρεψα. Η αληθεια ειναι πως για 160 αλογατα μου φαινεται αργο. Ισως να φταιει η ισορροπημενη λειτουργεια του. Ημουν συνηθησμενος στη σφαλιαρα που επεφτε μετα τις 3000στροφες. Μετα απο διαβασμα στο forum η ερωτηση μου ειναι εαν τελικα αξιζει το προγραμμα σε αυτα τα χιλιομετρα. Εαν ναι τι θα προτεινατε ανεξαρτητου ποσου. Η αληθεια ειναι οτι η δυναμη μου λειπει. Δε κανω πολλα χλμ το χρονο , περιπου 10000 γιατι κυκλοφωρω με μηχανη. Σας ευχαριστω καλες και ασφαλεις διαδρομες.

Δες και πόσα κιλά είναι το αμάξι. Σημαντικό μείον για της επιδόσεις τα κιλά. Δεν είναι saxo με 160ps.

70.000χλμ δεν είναι πολλά για αυτό το αμάξι. Άλλο άμα είχες 300.000χλμ. Κλωτσιά μην ψάχνεις. Είναι ένα αμάξι με compressor και turbo. Αφού θέλεις πρόγραμμα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε μια επώνυμη εταιρεία και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Το μοτέρ που φοράει το αμάξι σου δεν είναι μοτέρ υψηλών επιδόσεων οπότε μην περιμένεις πολλά.. καλοτάξιδο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Τι μου θυμησες με saxo - punto τοτε ειχα williams. Aλλες εποχες. Σαφως η αντιστοιχια κιλων-ιππων ειναι τι σημαντικοτερο. Αλλα αλλη αισθηση. Απο επωνυμες εταιρειες τι γνωμες υπαρχουν και ποιες! Παντα για stage 1

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ευχαριστω. Απο οτι ειδα στο forum  το golfακι σου ευχαριστως στο εδινα να μου το φτιαξεις. Apla super!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από επώνυμα πολύ ευχαριστιμενος ήμουν από το unitronic. Τα revo είναι ποιο επιθετικά. Αλλά σε stage 1 που θέλεις πάνω κάτω όλες οι εταιρίες στα ίδια είναι. Άμα θέλεις να το ξεζούμισεις το μοτέρ πας σε custom. Πάνε σε μια εταιρεία που θα σου δώσει και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ασφαλιστικές εταιρείες που να παρέχουν εγγύηση κινητήρα ως κομμάτι του πακέτου της αναβάθμισης/υποστήριξης - προγράμματος.
Για αυτό το λόγο, εις ό,τι αφορά τις εγγυήσεις, αν δεν δείτε ακριβώς τί σας πουλάει καθένας γραμμένο σε χαρτί καλό είναι να τηρείτε επιφυλάξεις.

Από την πλευρά μας έχουμε κινήσει όλη τη διαδικασία για να υπάρχει διαθέσιμη η δυνατότητα κάλυψης του κινητήρα με εγγύηση. Όμως οφείλω να σας προειδοποιήσω ότι αν
γίνει με βάση τα ευρωπαικά πρότυπα θα είναι πολύ ακριβή.

Με τις περισσότερες επιλογές στο θέμα του προγράμματος να κοστίζουν το πολύ εως 800Ε σήμερα, το να ζητήσει οποιαδήποτε εταιρεία 2000Ε ακόμα για να ασφαλίσει τον κινητήρα
σας είναι μάλλον μια τρύπα στο νερό. Στη Γερμανία όπου υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες, τίθενται οι εξής περιορισμοί:
1) Ασφαλίζονται προγράμματα 1ου σταδίου. Κανένα άλλο επίπεδο βελτίωσης δεν καλύπτεται.
2) Το αυτοκίνητο πρέπει να έχει ηλικία εως 1 έτος
3) Ο κινητήρας πρέπει να έχει εως 10.000χλμ.

Η κάλυψη εγγύησης είναι για 1 έτος ή 20.000χλμ και για ένα 2.0TFSI κοστίζει περίπου 2500-3000Ε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Τι μου θυμησες με saxo - punto τοτε ειχα williams. Aλλες εποχες. Σαφως η αντιστοιχια κιλων-ιππων ειναι τι σημαντικοτερο. Αλλα αλλη αισθηση. Απο επωνυμες εταιρειες τι γνωμες υπαρχουν και ποιες! Παντα για stage 1

 

Καλησπέρα

 

MK V 140 VARIANT 

 

REVO stage II με ολόσωμη εξάτμιση από cargate (σύντομα και δυναμομέτρηση).

 

Το stage I μπήκε στις 33000 και μόλις πριν μία βδομάδα stage II και εξάτμηση στις 84000. Κανένα απολύτως πρόβλημα, τεράστια διαφορά τις πρώτες μέρες νόμιζα ότι άλλαξε όλο το μοτέρ.Τώρα πλέον φυσάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

MK V 140 VARIANT 

 

REVO stage II με ολόσωμη εξάτμιση από cargate (σύντομα και δυναμομέτρηση).

 

Το stage I μπήκε στις 33000 και μόλις πριν μία βδομάδα stage II και εξάτμηση στις 84000. Κανένα απολύτως πρόβλημα, τεράστια διαφορά τις πρώτες μέρες νόμιζα ότι άλλαξε όλο το μοτέρ.Τώρα πλέον φυσάει...

 

Καλησπέρα

 

σήμερα μετρήθηκε στο maha (Βαρ/Κωρ)

 

Όχι και άσχημα 219hp...

 

https://imageshack.com/i/4j1cubj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.