Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι η Superchips δινει 180 αλογα στο 140αρι και 200 στο GT;

Ολα τα προγραμματα δινουν το ιδιο. Εχει κανεις superchips;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι η Superchips δινει 180 αλογα στο 140αρι και 200 στο GT;

Ολα τα προγραμματα δινουν το ιδιο. Εχει κανεις superchips;

Δεν δίνουν όλα τα προγράμματα στα ιδια αυτοκίνητα την ίδια απόδοση.

Εξαρτάται απ την μηχανική κατάσταση του αυτοκινήτου, φυσικά απ τα περιφερειακά που φοράει και κατα την γνώμη μου και απο τον παράγοντα τύχη, στο πως θα κάτσει το custom πρόγραμμα την δεδομένη στιγμή. Σαφώς και απ το δυναμόμετρο που θα μετρησει τ αλογα και την ροπή, οπου και σ αυτά οι διαφορές και επομένως τα αποτελέσματα παρουσιάζουν σημαντικές αποκλίσεις.

Επομένως τίποτα δεν ειναι ακριβως το ίδιο με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

φοραει κανεις apr η unitronic σε 1.4 tsi Μοτερ?

Φοραω unitronic εδω και 1.5 χρονο σχεδον.!απολυτα ευχαριστημενος!πολυ δυνατο το προγραμμα(φανηκεστα στα πατηματα που εκανα με 2 παιδια) αν και αμερικανια!!;)κανενα απολυτως προβλημα μην το ματιασουμε.Σε tsi 6αρι122αρι(μου ειπε 155 με 160 αλογα).δεν το εχω δυναμομετρησει!
Link to comment
Share on other sites

Άστα αυτά Πάνο! Για να στάθηκε έτσι σε ένα ποντικίσιο αμάξι, είσαι παραπάνω! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Άστα αυτά Πάνο! Για να στάθηκε έτσι σε ένα ποντικίσιο αμάξι, είσαι παραπάνω! χαχαχαχα

χαχαχα.!ειναι καλο το προγραμμα.!!!με εξατμιση χωρις φιλτρο και 18 αρες καλα τα πηγε..!ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το προγραμμα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι η Superchips δινει 180 αλογα στο 140αρι και 200 στο GT;

Ολα τα προγραμματα δινουν το ιδιο. Εχει κανεις superchips;

αν δεις ποσα εδινε κ η mtm θα καταλαβεις.ολα ειναι marketing

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνουν όλα τα προγράμματα στα ιδια αυτοκίνητα την ίδια απόδοση.

Εξαρτάται απ την μηχανική κατάσταση του αυτοκινήτου, φυσικά απ τα περιφερειακά που φοράει και κατα την γνώμη μου και απο τον παράγοντα τύχη, στο πως θα κάτσει το custom πρόγραμμα την δεδομένη στιγμή. Σαφώς και απ το δυναμόμετρο που θα μετρησει τ αλογα και την ροπή, οπου και σ αυτά οι διαφορές και επομένως τα αποτελέσματα παρουσιάζουν σημαντικές αποκλίσεις.

Επομένως τίποτα δεν ειναι ακριβως το ίδιο με κάτι άλλο.

 

Δεν ανεφερα οτι μιλαω για το 5 αρι, κατι που φαινεται και απο το προφιλ μου αριστερα. Ολα τα προγραμματα σε 1ο σταδιο που εχω δει τα πανε τα ιδια αλογα. Εχουν καποιες διαφορες σε περιφερειακα αλλα το μοτερ ειναι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν συνενοούμαστε. Golf 5 λες αριστερά... για ίδιες αποδόσεις και ίδια άλογα έλεγες παραπάνω, και όταν λες οτι όλα δινουν το ίδιο σου εξηγώ ΓΙΑΤΙ δεν δίνουν όλα την ίδια απόδοση-τα ίδια άλογα, κι ας είναι τα μοτόρια σχετικά ίδια.

Τέσπα, ότι νομίζεις απ τα γραφώμενα, συγκράτησε.

Ριξε και μια ματιά σε άλλα τόπικ μπας και πειστείς οτι δεν βγάζουν όλα τα ίδια άλογα με το ίδιο μοτόρι με το ίδιο πρόγραμμα.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Επειδή οι σελίδες πολλές για το συγκεκριμένο θέμα μήπως έχει αναφερθεί παραπάνω μέχρι πόσα χιλιόμετρα μπορεί να έχει το αυτοκίνητο για να γίνει ecu remaping?

Link to comment
Share on other sites

η τουρμπινα ειναι αναλωσιμο οποτε δε βλεπω δεσμευτικο λογο να μην γινει ecu upgrade

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ  ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ powerlogic Η chiptronic  καμμια γρηγορη συμβουλη

tsi 140hp 2007,

 απλα θελω λιγα αλογα παραπανω χωρις να επηρεασει την αξιοπιστια του κινητηρα

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ  ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ powerlogic Η chiptronic  καμμια γρηγορη συμβουλη

tsi 140hp 2007,

 απλα θελω λιγα αλογα παραπανω χωρις να επηρεασει την αξιοπιστια του κινητηρα

 βάλε overload για 95 άρα, με πιο ελέυθερο φιλτρο στο φιλτροκούτι, και εξάτμιση διαμέτρου 63,5mm (από καταλύτη και πίσω)  από 5άρι gti, φτάνεις χαλαρά τα 200 αλόγατα, αξιόπιστα, χωρίς προβλήματα. 

απλά, καθαρά,οικονομικά, γρήγορα και κυρίως αξιόπιστα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε και το dynodrome σαλιας..μεσα στο ποστ για ψηφους?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε και το dynodrome σαλιας..μεσα στο ποστ για ψηφους?

Προστέθηκε.. :)

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτα τα προγραμματα ρε παιδια η εγω τα εχω παρατησει η βγηκαν σαν τα μανιταρια.

ΥΓ δε ξερω το dynodrome , g traction

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ένας μήνας έμεινε...

Θα βγει το προβληματικό πρόγραμμα και θα μπει APR....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προς APR παω γιατι την θεωρω αξιοπιστη και εχει το μεγαλο θετικο για μενα οτι κλεινει και ανοιγει απο το cruise control γιατι απο την αποδοση του αυτοκινητου μου ειμαι ευχαριστημενος απλα ειναι στιγμες που θες το κατι παραπανω..

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μου αγχώνεσαι..δεν είναι τίποτα..μερικά μεταμεσονύκτια φροντιστήρια και μέχρι τις Πανελλαδικές θα είσαι έτοιμος.. :):p

Dynodrome by Salias:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι τουλαχιστον 600++++ οποτε ο τιτλος ειναι Ντορα η εξερευνητρια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε.. :)

EINAI K ΑΛΛΑ.....0 400, ΑCE MOTORSPORT, TRIP TEAM, να ψηφισουμε κ εμεις βρε παιδι μου!!

 

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

chiptronic εχω εδώ και 25000χλμ περίπου. κανένα πρόβλημα. ιπποδύναμη 209ps και ροπή 30,5/4000 περίπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

chiptronic εχω εδώ και 25000χλμ περίπου. κανένα πρόβλημα. ιπποδύναμη 209ps και ροπή 30,5/4000 περίπου.

 

 

EINAI K ΑΛΛΑ.....0 400, ΑCE MOTORSPORT, TRIP TEAM, να ψηφισουμε κ εμεις βρε παιδι μου!!

done ;) ότι άλλο θέλετε να προσθέσω στείλτε τα μου ενα πμ..

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα παμε για καφε να βαλουμε τα πραγμτα στην θεση τους δεν ξερω.....

 

οχι βρε πουστη μου ...τι μας εκανες τωρα...3076 gtx υβριδιο θελω εγω.....με bιllet φτερωτες...κλαιω απτα γελια παντως

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.