Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Νίκο , στα δικά μας δεν έχουμε κόφτη όπως στα δικά σας στα 220 , παίζει να μην εχει κάν κόφτη ... Μαμα σε κατηφόρα έχω δει και 240

Το ίδιο ισχύει και για Golf MK6

 

τυχερουληδεεεεεεςςςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο , στα δικά μας δεν έχουμε κόφτη όπως στα δικά σας στα 220 , παίζει να μην εχει κάν κόφτη ... Μαμα σε κατηφόρα έχω δει και 240

Το ίδιο ισχύει και για Golf MK6

Άρη λιγότερα άλογα δεν σημαίνει οτι ειναι και πιο ασφαλές !!! Μην το βλέπεις ετσι , ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ .

Επίσης τι θεωρείς γραμμικό ; Μπορει αυτο να κανει ψηλά ενα peak 190-200 άλογα και νατο το νούμερο(βλέπε revo 1.4 TSI dsg7 - καθολου γραμμικό) . Γραμμικό σημαίνει να ειναι δυνατό απο χαμηλά

 

 

Γραμμικό εννοώ, ομαλή επιτάχυνση σε τέρμα γκάζι, και όχι ξεσπάσματα από κάποιες στροφές και μετά..

Ναι ίσως έχεις δίκιο, αλλά όσο νάναι άλλη πίεση δεν θα έχει το μοτερ με 193 άλογα, σε σχέση με 210+ άλογα.. ?

 

Επίσης, δε θέλω να σκέφτομαι ότι θα χαλάσει η τουρμπίνα η κάτι άλλο μετά από 100.000km, και δεν θέλω να αλλάζω πολλαπλασιαστές συχνά, (γιατί έχω ακούσει ότι το revo έχει ένα θέμα με αυτό) ούτε να δώ καταναλωσεις στα λάδια. Από κάπου βγαίνουν τα άλογα, και όσο νάναι όλα τα περιφερειακά τραβάνε περισσότερο ζόρι, όταν έχει περισσότερα άλογα. Δε γινεται να δουλεύει πιο ξεκούραστα ένας κινητήρας που έχει 210 άλογα. Στους αριθμούς τουλάχιστον δεν στέκει και πολύ. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Για 1.400κ κινητήρα μιλάμε..

 

Θέλω κάτι που να το βελτιώσει ένα 15% - 20% σε όλους τους τομείς. 

-Να έχει καλύτερη απόκριση του ηλεκτρόγκαζου

-Να έχει λίγο καλύτερη επιτάχυνση

-Καλύτερη κατανάλωση σε συνθήκες ταξιδιού

 

Μπορώ να το ζητήσω σε Custom αυτό..? Αν ναι που? Και σε τι τιμές παίζουν τα Custom προγράμματα..?

Link to comment
Share on other sites

Με τα λαδια δεν θα εχεις ΠΟΤΕ προβλημα !

Τα αλλα ( πολλαπλασιαστες και τουρμπίνα ) βγαίνουν κ σε μαμα αμάξι και ειναι καθαρά θέμα τύχης ! Οι πολλαπλασιαστες καίγονται είτε απο ελαττωματική παρτίδα ή μεγαλη ζήτηση ρεύματος ( μεγάλο διακενο μπουζι ή τερματισμενοι χάρτες dwell απο το προγράμμα )

Η τουρμπίνα ή απο αστοχία ή λάθος χρήση .

Τα άλογα βγαίνουν κυρίως απο αύξηση της πίεσης του τουρμπο και αύξηση της προ πορείας αναφλεξης , όμως γινεται πιο πλουσιο το μίγμα για ασφάλεια λόγω της αύξησης των άλλων δυο παραμέτρων . Χοντρικα ολα αυτα .

Ναι με το custom μπορεις να το κανεις όπως θες , τιμές παίζουν απο 300-750 για custom .

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση εγω σου προτείνω Ταξοπουλο !!

Μπορεις να κοιτάξεις επίσης σε Exelixis , Autoveltiosis , Ace Motorsports

Απο Κονσερβες αν εισαι manual revo 95αρι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γραμμικό εννοώ, ομαλή επιτάχυνση σε τέρμα γκάζι, και όχι ξεσπάσματα από κάποιες στροφές και μετά..

Ναι ίσως έχεις δίκιο, αλλά όσο νάναι άλλη πίεση δεν θα έχει το μοτερ με 193 άλογα, σε σχέση με 210+ άλογα.. ?

 

Επίσης, δε θέλω να σκέφτομαι ότι θα χαλάσει η τουρμπίνα η κάτι άλλο μετά από 100.000km, και δεν θέλω να αλλάζω πολλαπλασιαστές συχνά, (γιατί έχω ακούσει ότι το revo έχει ένα θέμα με αυτό) ούτε να δώ καταναλωσεις στα λάδια. Από κάπου βγαίνουν τα άλογα, και όσο νάναι όλα τα περιφερειακά τραβάνε περισσότερο ζόρι, όταν έχει περισσότερα άλογα. Δε γινεται να δουλεύει πιο ξεκούραστα ένας κινητήρας που έχει 210 άλογα. Στους αριθμούς τουλάχιστον δεν στέκει και πολύ. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Για 1.400κ κινητήρα μιλάμε..

 

Θέλω κάτι που να το βελτιώσει ένα 15% - 20% σε όλους τους τομείς. 

-Να έχει καλύτερη απόκριση του ηλεκτρόγκαζου

-Να έχει λίγο καλύτερη επιτάχυνση

-Καλύτερη κατανάλωση σε συνθήκες ταξιδιού

 

Μπορώ να το ζητήσω σε Custom αυτό..? Αν ναι που? Και σε τι τιμές παίζουν τα Custom προγράμματα..?

Βάλε το Revo-Unitronic 95oct και θα πάρεις αυτά που ζητάς.

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η revo το εχει και σε προσφορα. Αν δεν πας για custom και θες κονσερβα. για την κατηγορια/χρηση που το θες δες και την SKN που φερνει ο Γκικας. Ειχανε βαλει καποια πεδια απο εδω και φαινεται safe.

 

Επιβεβαιωνω οτι δεν εχουμε κοφτη 220 σε κατηφορα βλεπω 230 ανετα.

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι. Εγω πηγα να περασω το Revo-1, 95oct και ο υπευθυνος λεει γυριζει 19-8 που θα εχει ληξει και η προσφορα. Οποτε μαλλον θα το στειλω Αθηνα τον εγκεφαλο στα κεντρικα της Cargate.

Το αμαξι ειναι το 5αρι TSI με τα 140 και εχει 30.000 χλμ. Υπαρχει περιπτωση να βγαλει κατω απο 200 αλογα; Ολοι ειναι περιπου στα 205 με 95αρα και 210-215 με 100αρα. Λογικα με την κονσερβα ειμαι 99% στα αλογα που δινει η εταιρια ετσι; Φιλτρο ΚΝ πανελ με μαμα εξατμιση.

Link to comment
Share on other sites

Να στείλεις τον εγκέφαλο;;; Γιατί;;

Και να μεινεις χωρις αμαξι; Οχι πολυ έξυπνο.

Με μαμά εξάτμιση δεν θα δεις τ αλογα που λες.

Πανε βαλε εξατμιση απο καταλυτη και πισω με διασταση 63,5 μμ και βάλε overload να τελείωνεις σε 1 ωρα όσο για 1 καφέ δηλ.και ασε την αναμονή και την αποστολη εγκεφάλου για κανα κορόιδο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γραμμικό εννοώ, ομαλή επιτάχυνση σε τέρμα γκάζι, και όχι ξεσπάσματα από κάποιες στροφές και μετά..

Ναι ίσως έχεις δίκιο, αλλά όσο νάναι άλλη πίεση δεν θα έχει το μοτερ με 193 άλογα, σε σχέση με 210+ άλογα.. ?

 

Επίσης, δε θέλω να σκέφτομαι ότι θα χαλάσει η τουρμπίνα η κάτι άλλο μετά από 100.000km, και δεν θέλω να αλλάζω πολλαπλασιαστές συχνά, (γιατί έχω ακούσει ότι το revo έχει ένα θέμα με αυτό) ούτε να δώ καταναλωσεις στα λάδια. Από κάπου βγαίνουν τα άλογα, και όσο νάναι όλα τα περιφερειακά τραβάνε περισσότερο ζόρι, όταν έχει περισσότερα άλογα. Δε γινεται να δουλεύει πιο ξεκούραστα ένας κινητήρας που έχει 210 άλογα. Στους αριθμούς τουλάχιστον δεν στέκει και πολύ. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Για 1.400κ κινητήρα μιλάμε..

 

Θέλω κάτι που να το βελτιώσει ένα 15% - 20% σε όλους τους τομείς. 

-Να έχει καλύτερη απόκριση του ηλεκτρόγκαζου

-Να έχει λίγο καλύτερη επιτάχυνση

-Καλύτερη κατανάλωση σε συνθήκες ταξιδιού

 

Μπορώ να το ζητήσω σε Custom αυτό..? Αν ναι που? Και σε τι τιμές παίζουν τα Custom προγράμματα..?

Κάτι έχεις μπερδέψει!

1) Το ηλεκτρόγκαζο είναι ηλεκτρόγκαζο και αυτό ΔΕΝ αλλάζει με πρόγραμμα!

2) Με πρόγραμμα θα έχεις πολύ καλύτερη επιτάχυνση.

3) Η κατανάλωση εξαρτάται από το πόδι σου και όχι από το πρόγραμμα. Αν γλυκαθείς και πηγαίνεις "τάπα" θα ζητάς την εργοστασιακή κατανάλωση.

 

Η τουρμπίνα στα 100Κ χλμ θα χρειατεί service είτε έχεις πρόγραμμα, είτε όχι.

Πολλάπλασιαστές ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι θα χρειαστούν αλλαγή. Το έχω από τον 02/09 και ακόμα τίποτα, με πρόγραμμα από τα 15Κ χλμ

Λάδια δεν έχει κάψει ποτέ και φοράω ΠΑΝΤΑ Castrol και ας τα βρίζουν όλοι ότι καίγονται.

 

Τέλος αυτό που βρήκες, αν γίνει κάτι με ποιόν και πότε θα βρεις άκρη στην Ελλάδα?

Με τα λαδια δεν θα εχεις ΠΟΤΕ προβλημα !

Τα αλλα ( πολλαπλασιαστες και τουρμπίνα ) βγαίνουν κ σε μαμα αμάξι και ειναι καθαρά θέμα τύχης ! Οι πολλαπλασιαστες καίγονται είτε απο ελαττωματική παρτίδα ή μεγαλη ζήτηση ρεύματος ( μεγάλο διακενο μπουζι ή τερματισμενοι χάρτες dwell απο το προγράμμα )

Η τουρμπίνα ή απο αστοχία ή λάθος χρήση .

Τα άλογα βγαίνουν κυρίως απο αύξηση της πίεσης του τουρμπο και αύξηση της προ πορείας αναφλεξης , όμως γινεται πιο πλουσιο το μίγμα για ασφάλεια λόγω της αύξησης των άλλων δυο παραμέτρων . Χοντρικα ολα αυτα .

Ναι με το custom μπορεις να το κανεις όπως θες , τιμές παίζουν απο 300-750 για custom .

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση εγω σου προτείνω Ταξοπουλο !!

Μπορεις να κοιτάξεις επίσης σε Exelixis , Autoveltiosis , Ace Motorsports

Απο Κονσερβες αν εισαι manual revo 95αρι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Επίσης είναι και οι βελτιωτές Etuners και Overload

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

Να στείλεις τον εγκέφαλο;;; Γιατί;;

Και να μεινεις χωρις αμαξι; Οχι πολυ έξυπνο.

Με μαμά εξάτμιση δεν θα δεις τ αλογα που λες.

Πανε βαλε εξατμιση απο καταλυτη και πισω με διασταση 63,5 μμ και βάλε overload να τελείωνεις σε 1 ωρα όσο για 1 καφέ δηλ.και ασε την αναμονή και την αποστολη εγκεφάλου για κανα κορόιδο.

 

H αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι ακομα. Οχι γιατι θα μεινω χωρις αμαξι. Τωρα κυκλοφορω μονο με μηχανη και απλα το παω μια βολτα καθε 10 μερες για να μην πεσει η μπαταρια. Φοβαμαι το ραβε-ξηλωνε απο οτι ειδα στο google ειναι ζορι να βγουν υαλοκαθαριστηρες κτλ..

Για την εξατμιση ελεγα αργοτερα να βαλω μια ολοσωμη (70dp-63,5 υπολοιπη). To cat-back δεν ειναι μονο για ηχο;

Οσον αφορα τους βελτιωτες......μακαρι να ειχε Overload και θα ετρεχα. Μονο Revo εχει στην αντιπροσωπεια της VW και δεν ασχολουνται καν και Superchips που για το δικο μου αμαξι το προγραμμα ειναι μαπα.

Ουτε δυναμομετρα εχουμε ουτε τιποτα. Πικρα...

Link to comment
Share on other sites

Ροδο. Φαινεται και κατω απο το αβαταρ το γραφω.

Δεν θα πάθει τίποτα στείλτον με κούριερ και καλή συσκευασία.

Οι υαλοκαθαριστήρες δεν είναι μεγάλη υπόθεση μην ανησυχείς.

 

ΥΓ. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου άστο για όταν γυρίσει ο αντιπρόσωπος στη Ρόδο.

 

Παρακάτω οι εικόνες θα σε βοηθήσουν να πάρεις μια γεύση:

post-5289-0-57082000-1407196257_thumb.jppost-5289-0-02575800-1407196285_thumb.jppost-5289-0-77823000-1407196298_thumb.jppost-5289-0-99490500-1407196312_thumb.jppost-5289-0-56989200-1407196329_thumb.jppost-5289-0-30308200-1407196343_thumb.jppost-5289-0-80524500-1407196354_thumb.jp

 

Τύλιξέ τον με μια πετσέτα ή μπλούζα και bubbles βάλτον σε κουτί και στείλτον.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι. Εγω πηγα να περασω το Revo-1, 95oct και ο υπευθυνος λεει γυριζει 19-8 που θα εχει ληξει και η προσφορα. Οποτε μαλλον θα το στειλω Αθηνα τον εγκεφαλο στα κεντρικα της Cargate.

Το αμαξι ειναι το 5αρι TSI με τα 140 και εχει 30.000 χλμ. Υπαρχει περιπτωση να βγαλει κατω απο 200 αλογα; Ολοι ειναι περιπου στα 205 με 95αρα και 210-215 με 100αρα. Λογικα με την κονσερβα ειμαι 99% στα αλογα που δινει η εταιρια ετσι; Φιλτρο ΚΝ πανελ με μαμα εξατμιση.

Καλημέρα παιδιά...

 

Τι ακριβώς προσφορά έχει η Revo???!!!

 

Ας μου πει κάποιος που γνωρίζει σχετικά με αυτό που συμβαίνει στο αυτοκίνητό μου, πήγα σε βελτιωτή και δεν θέλησε να μου βάλει πρόγραμμα διότι το αβανσ μου εμφανίζεται μέχρι και -9. Είναι όντως κακό αυτό για το αμαξάκι μου? Μιλάμε για TSI με τα 140.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μισό...με ΟΕΜ πρόγραμμα και βαράς πυράκια cf -9;

Είναι όντως πολλές επιστροφές!!! Για αρχή κοίτα μήπως έχεις βάλει καμιά μυστήρια βενζίνη.....και μπουζί.

....σε όλους τους κυλίνδρους αυτό;

 

και ρώτα μήπως έχει βγεί καμιά ''οδηγία'' για το μοτέρ σου......

Edited by Dikonou
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάθει τίποτα στείλτον με κούριερ και καλή συσκευασία.

Οι υαλοκαθαριστήρες δεν είναι μεγάλη υπόθεση μην ανησυχείς.

 

ΥΓ. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου άστο για όταν γυρίσει ο αντιπρόσωπος στη Ρόδο.

 

Παρακάτω οι εικόνες θα σε βοηθήσουν να πάρεις μια γεύση:

attachicon.gifP14-05-11_18.42.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.31.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.261.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.26.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.202.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.201.jpgattachicon.gifP14-05-11_18.20.jpg

 

Τύλιξέ τον με μια πετσέτα ή μπλούζα και bubbles βάλτον σε κουτί και στείλτον.

 

Καλα δεν εχω λογια. Εαν το εκανες αυτο για μενα μονο, μολις ερθεις Ροδο θα σε φτιαξω..

Μαλλον θα περιμενω να το σεταρω εδω μολις γυρισει ο μαγκας. Να το δουμε επιτοπου να κανουμε δοκιμη κτλ.

 

Φιλε Χρηστο, η προσφορα ειναι μεχρι παρασκευη νομιζω και για τα αμαξια μας ειναι 400+φπα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στον 3ο κύλινδρο κυρίως!!

Μου το κάνει συνέχεια αυτό από τότε που το είχα πρωτοπαρατηρήσει!

Μου είπαν ότι ίσως παίζει ρόλο το ότι έχω βάλει πιο ψυχρά μπουζί ή ίσως να έχει χαλαρώσει η καδένα μου και γιαυτο πρέπει να κάνω

έλεγχο χρονισμού.

΄Αλλος μου είπε ότι θέλουν καθαρισμό τα μπεκ  ενώ άλλος είπε ότι δεν γίνεται καθαρισμός μπεκ αν δεν χρησιμοποιήσεις 150 Αtm.

Δεν βγάζω άκρη!!!!

 

Ανάμεσα σε Revo και APR τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τόσο πολυ retard θέλει ψάξιμο !

Τα πιο ψυχρά μπουζι δεν ισχύουν !

Κοιτά σε πολλαπλασιαστή , μπεκ , σπασμένο λουκι πιστονιού !

Τα μπεκ όντως δεν καθαρίζονται ! Μην βάλεις προγράμμα με τόσες επιστροφές που εχεις !

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ζόρικα τα πράγματα!! αν κατάλαβα καλά!

 

Θεωρείτε ότι είναι εύκολο να επιλυθεί το πρόβλημα?

 

Υπάρχει περίπτωση το αμάξι να ήταν εντάξει και να έπαθε ζημιά με το πρόγραμμα?


Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε!

Μιλάτε ως μηχανικοί ή από ακούσματα?

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ζόρικα τα πράγματα!! αν κατάλαβα καλά!

 

Θεωρείτε ότι είναι εύκολο να επιλυθεί το πρόβλημα?

 

Υπάρχει περίπτωση το αμάξι να ήταν εντάξει και να έπαθε ζημιά με το πρόγραμμα?

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε!

Μιλάτε ως μηχανικοί ή από ακούσματα?

οι μηχανικοι ειναι λιγοι εδω μεσα αλλα τα περισσοτερα τα εχουμε δει στα δικα μας η σε φιλων και αλλα βγαινουν βασει κοινης λογικης αμα ξερεις τη φιλοσοφια του tsi.τωρα αν συνεχιζει να στο κανει και οταν ειναι ζεστο το αμαξι τοτε δεν εχει να κανει η ψυχροτητα. πριν βαλεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου κανε τραμπα το μπουζι του 3ου με τον πρωτο κ δες τωρα τι παιζει.και επισης κανε και το ιδιο με τους πολ/στες αν δεν δεις διαφορα.τωρα αν παλι συνεχιζει στον 3ο δες ποσο διορθωνει το γραναζι του μεταβλητου μηπως εχει πηδηξει δοντι.αν τα kw του μεταβλητου ειναι ιδιο με το ζητουμενο τοτε αποκλειουμε την καδενα.τελος και χειροτερο παρε συμπιεση και ο θεος βοηθος.οτι κανεις κανε το γρηγορα γτ οσο το δουλευεις αν ειναι θεμα πιστονιου τοτε κανει γρατζουνιες στον κυλινδρο και θα θες και ρεκτιφιε..για μια γρηγορη ματια αν ειναι θεμα πιστονιου ανοιξε την ταπα του λαδιου κ μυρισε,αν μυριζει βενζινη αρκετα τοτε εχεις θεμα..

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι φοράει προγράμμα ή ειναι μαμα ;

Υπάρχουν και περιπτώσεις απο 14αρια TSI με πολλές επιστροφές που ολα ηταν καλα και σε συμπίεση και μπουζι και πολλαπλασιαστες και μπεκ αλλα οταν βγήκε το πιστόνι απο μεσα το τελευταίο λούκι έπεσε !

Γράφεις οτι πηγες να βάλεις προγράμμα και οτι δεν σου βάζουν λόγω αυτού του πράγματος και τωρα γράφεις μήπως το προβλημα δημιουργήθηκε απο το προγράμμα

Φοράς προγράμμα ή οχι ;

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κανένας με overload να μου πει εντυπώσεις έστω και με πμ

οταν ημουν απλο πρωτο σταδιο etuners τοτε ειχαμε παει ελληνικο με ενα overload και ενα revo.στα ανοιγματα το overload ηταν ενα κενο μπροστα (το revo αρκετα πισω) και δουλευε μια χαρα.μου το εδωσε κ βολτα στο διαδρομο κ δεν εκανε ουτε κοψηματα ουτε λαμπακια ουτε τπτ.πριν 6 χρονια μιλαμε.

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@chris_sers tsi

άνοιξα νέο θέμα και μετέφερα τη δημοσίευση σου μαζί με τις όποιες απαντήσεις κάτω από το "Golf --> Προβλήματα".

 

Μπορείς να το δεις απευθείας κάνοντας κλικ εδώ:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58743

 

Για την ιστορία για να ανοίξεις ένα νέο θέμα επισκέπτεσαι την κατηγορία που  θες να το ανοίξεις και επιλέγεις το "Δημιουργία θέματος" ή "Start new topic".

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκε και το προγραμμα. Superchips Bluefin για 95 οκτανια στα 200ps. Επεται εξατμιση και fine tuning για να ανεβει και αλλο με 100 οκτανια. Για την ωρα δεν προλαβα να δω και πολλα γιατι ειχε παρα πολυ κινηση στο δρομο.

Ειναι ομως αρκετα πιο δυνατο απο τις 3500 και πανω. Το βραδυ θα το δοκιμασω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.