Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

όχι δεν έχω μετρήσει πιέσεις κτλ. το δυναμόμετρο σίγουρα θα μου απαντούσε στο αν ειμαι τρελός ή όχι. δεν ξέρω βέβαια και που να πάω.

@nikdev πως θα έκανα έλεγχο για διαρροή αέρα?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , alexandros29 said:

Βαλβίδα,αναθυμιασεων Ποια είναι τι κωδικό έχει και Ποια η τιμή της;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν θυμάμαι κωδικό, μια χαζομάρα είναι αλλά σε κόστος πήγε στα 55 με την εργασία

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω μετρήσει πιέσεις κτλ. το δυναμόμετρο σίγουρα θα μου απαντούσε στο αν ειμαι τρελός ή όχι. δεν ξέρω βέβαια και που να πάω.
@nikdev πως θα έκανα έλεγχο για διαρροή αέρα?

Πηγαινε σε συνεργειο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω πρόγραμμα στο αυτοκίνητο. Έχω ένα golf VII tsi 130ps. Προβληματίζομαι σχετικά με την εργοστασιακή εγγύηση(αν θα τη χάσω). Είδα στο site του Παζαρόπουλου ότι κάνουν αναβαθμίσεις και μάλιστα λέει ότι δεν χάνεται και η εργοστασιακή εγγύηση.

καποιος από εσάς έχει βάλει πρόγραμμα εκεί; Επίσης μετά τα σέρβις θα χρειάζεται να τα κάνω όλα εκεί; 

Link to comment
Share on other sites

Ο παζαρόπουλος, δεν ανήκει στο επίσημο δίκτυο της cosmocar, άνηκε παλαιότερα. Δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Τα προγράμματά του (sp) τα έφτιαχνε ο θεολογίτης, που είναι πολύ καλός προγραμματιστής.

 

Το πρόγραμμα θα είναι σχετικά ήπιο, δεν θα έχεις πρόβλημα εκτιμώ, αλλά στο θέμα της εγγύησης έχω ενστάσεις.

 

Έχω δείγματα σε Tsi από παζαρόπουλο σε προηγούμενης γενιάς μοτέρ, ήταν απροβλημάτιστα.

Αν μπορείς, δώσε κάποιες λεπτομέρειες (δύναμη-ροπή-προγραμματιστής-τιμή)

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , nikdev said:

Ο παζαρόπουλος, δεν ανήκει στο επίσημο δίκτυο της cosmocar, άνηκε παλαιότερα. Δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Τα προγράμματά του (sp) τα έφτιαχνε ο θεολογίτης, που είναι πολύ καλός προγραμματιστής.

 

Το πρόγραμμα θα είναι σχετικά ήπιο, δεν θα έχεις πρόβλημα εκτιμώ, αλλά στο θέμα της εγγύησης έχω ενστάσεις.

 

Έχω δείγματα σε Tsi από παζαρόπουλο σε προηγούμενης γενιάς μοτέρ, ήταν απροβλημάτιστα.

Αν μπορείς, δώσε κάποιες λεπτομέρειες (δύναμη-ροπή-προγραμματιστής-τιμή)

Το θέμα μου είναι η εγγύηση καθώς έχω ακόμα 3 χρόνια εργοστασιακή. Μέσω internet που έψαξα λίγο μόνο ο Παζαρόπουλος λέει στο site ότι ισχύει η εργοστασιακή εγγύηση. Το δικό μου είναι 130hp

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα πρόγραμμα σε 1.4tsi 160ps 1ο στάδιο ολόσωμη εξάτμιση και αλλαχτήκαν ν75 και σκαστρα με τους τελευταίους κωδικούς έκανα ένα log και θέλω να μου πει καποιος αν γνωρίζει πως βλέπει τα αποτελέσματα

https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/82432883_530023624298858_356500474754498560_n.xlsx/golf6.xlsx?_nc_cat=110&_nc_rmd=160&_nc_ohc=lnVXM3zV_UkAX9oSjTb&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&oh=3d705ff8b9b3f07135040509e5ca4646&oe=5E464573&dl=1

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω να βρω και εγώ τι πρόγραμμα να βάλω (και πόσο κοστίζει) μιας και θεωρώ ότι το αμάξι είναι ψόφιο....

τι πρόγραμμα έβαλες? και πως και άλλαξες όλη την εξάτμιση?

 

επίσης... εντυπώσεις?

 

Edited by TeDeV
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω να βρω και εγώ τι πρόγραμμα να βάλω (και πόσο κοστίζει) μιας και θεωρώ ότι το αμάξι είναι ψόφιο....
τι πρόγραμμα έβαλες? και πως και άλλαξες όλη την εξάτμιση?
 
επίσης... εντυπώσεις?
 

Etuners έβαλα (350€)
Ο μηχανικός μου είπε καλό θα ήταν να αλλαχτεί down pipe και καταλύτης για να είμαστε πιο safe αλλά εγώ την άλλαξα ολόκληρη

Εντυπώσεις θετικότατες άλλο αμάξι εντελώς απορώ τόσα χρόνια γιατί δεν το είχα κάνει
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , Giannis1 said:


Etuners έβαλα (350€)
Ο μηχανικός μου είπε καλό θα ήταν να αλλαχτεί down pipe και καταλύτης για να είμαστε πιο safe αλλά εγώ την άλλαξα ολόκληρη

Εντυπώσεις θετικότατες άλλο αμάξι εντελώς απορώ τόσα χρόνια γιατί δεν το είχα κάνει

350 με ΦΠΑ? γιατί APR και revlimit εχω ακούσει προς το παρόν τιμές του στυλ 400-450 + φπα. 

για κάποιο λόγο έχω κολλήσει προς revlimit αλλά δεν ξέρω γιατί.

 

επίσης τι στο καλό σημαίνει "πιο safe"? τι μπορεί να γίνει αν δεν αλλάξει? και αν θες ένα κόστος για την αλλαγή της εξάτμισης έτσι για να έχω μια ιδέα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

350 με ΦΠΑ? γιατί APR και revlimit εχω ακούσει προς το παρόν τιμές του στυλ 400-450 + φπα. 
για κάποιο λόγο έχω κολλήσει προς revlimit αλλά δεν ξέρω γιατί.
 
επίσης τι στο καλό σημαίνει "πιο safe"? τι μπορεί να γίνει αν δεν αλλάξει? και αν θες ένα κόστος για την αλλαγή της εξάτμισης έτσι για να έχω μια ιδέα και εγώ


+ΦΠΑ
Ούτε εγώ τα ξέρω πολύ καλά κάτι για θερμοκρασίες λένε
Εξάτμιση down pipe καταλύτης και τελικό (χωρίς μεσαίο) 600€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα πρόγραμμα σε 1.4tsi 160ps 1ο στάδιο ολόσωμη εξάτμιση και αλλαχτήκαν ν75 και σκαστρα με τους τελευταίους κωδικούς έκανα ένα log και θέλω να μου πει καποιος αν γνωρίζει πως βλέπει τα αποτελέσματα

 

https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/82432883_530023624298858_356500474754498560_n.xlsx/golf6.xlsx?_nc_cat=110&_nc_rmd=160&_nc_ohc=lnVXM3zV_UkAX9oSjTb&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&oh=3d705ff8b9b3f07135040509e5ca4646&oe=5E464573&dl=1

 

Βαλε αλλη βενζινη και ξανα log. Εχεις πολλες επιστροφες. Cfs

 

Θα κανεις log με μια σχεση εως τον κοφτη οχι αλλαγες ταχυτητας.

 

Αφου ξαναlogαρεις με αλλο καυσιμο θα σου

 

 

Ετσι εφυγες; Δεν σε logαρε ο προγραμματιστης-καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

 

Βαλε αλλη βενζινη και ξανα log. Εχεις πολλες επιστροφες. Cfs

 

Θα κανεις log με μια σχεση εως τον κοφτη οχι αλλαγες ταχυτητας.

 

Αφου ξαναlogαρεις με αλλο καυσιμο θα σου

 

 

Ετσι εφυγες; Δεν σε logαρε ο προγραμματιστης-καταστημα;

 

Με λογκαρε πάνω στο δυναμομετρο μου είπε ότι έχω πολύ λίγες επιστροφές ίσως να είναι πιο μάπα αυτή η βενζίνη που έβαλα τώρα

 

Επειδή βλέπω ότι το κατέχεις λίγο μπορείς να μου πεις κάποιο άλλο group στο vcds να λογκαρω για να ξέρω ότι είμαστε safe μην πάρουμε κάνα μοτέρ στα χέρια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,πρωτο ποστ!!!Κάτοχος Golf 6 tsi 160 hp με 45.000 του 2012..Το αμαξι φοραει εισαγωγη ,σκαστρα.Σκέφτομαι και για μια εξατμιση,δεν ξερω απο αυτα για να σας πω λεπτομερειες.Αν του βαλω προγραμμα,υπαρχει περιπτωση να βγαλει θεματα που δεν θα εβγαζε αν δεν ειχε?Θελω μια safe επιλογη,οχι να πιεστει περισσοτερο το μοτερ.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λιγάκι στο θέμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , DimitrisGob said:

Καλησπερα στην παρεα,πρωτο ποστ!!!Κάτοχος Golf 6 tsi 160 hp με 45.000 του 2012..Το αμαξι φοραει εισαγωγη ,σκαστρα.Σκέφτομαι και για μια εξατμιση,δεν ξερω απο αυτα για να σας πω λεπτομερειες.Αν του βαλω προγραμμα,υπαρχει περιπτωση να βγαλει θεματα που δεν θα εβγαζε αν δεν ειχε?Θελω μια safe επιλογη,οχι να πιεστει περισσοτερο το μοτερ.Ευχαριστω πολυ

θεματα το αμαξι θα βγαλει απο κακη χρηση οχι απο το προγραμμα εκτος και εαν το προγραμμα δουλευει στο οριο

 

Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα στα 176000χλμτρα; πιστευτε αξιζει η δεν θα αντεξει; υπαρχει καποιος τροπος ωστε να ξερω;

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , DimisMatthew said:

Προγραμμα στα 176000χλμτρα; πιστευτε αξιζει η δεν θα αντεξει; υπαρχει καποιος τροπος ωστε να ξερω;

 εαν ο κινητηρας δεν εχει προβληματα και ειναι καλοσυντηρημενος δεν θα εχεις θεμα και εγω στα 170000 εβαλα προγραμμα και τωρα ειμαι 185000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.