Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μην ξεχνάς ότι οι χωρίς πρόγραμμα είναι ακόμα περισσότεροι γιατί απλά είναι εκτός forum (ηλικίες 40 plus ή γυναίκες) μη μέλη του club και η ψήφος τους δεν καταγράφεται.

Από όσους είμαστε μέλη είμαστε αρκετοί εντός εγγύησης με αυτοκίνητα μηνών που ακόμα δεν τα έχουμε στρώσει για να καταλάβουμε αν θέλουν ή όχι πρόγραμμα ή για άλλους ακόμα δεν τα έχουμε βαρεθεί. Οπότε είναι λογικό.

Καλα υπαρχουν και μερικοι που ειναι εντος εγγυησης με αυτοκινητο ενος μηνα και το φορανε ηδη 2 βδομαδες!

Δεν λεω ονοματα. -_-

*Βαλε και τον Exelixis*

Link to comment
Share on other sites

Καλα υπαρχουν και μερικοι που ειναι εντος εγγυησης με αυτοκινητο ενος μηνα και το φορανε ηδη 2 βδομαδες!

Δεν λεω ονοματα. :thumbsup:

*Βαλε και τον Exelixis*

Αυτός μάλλον θα καταλήξει με Πανευρωπαική πρωτιά και τον TSI στα 250 άλογα!! :whistling:

Μπήκε και ο Exelixis. -_-

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, σε revo και abt άμα βάλεις καλύτερη εισαγωγή και full εξάτμιση σου κάνουν update για να κερδίσεις και από αυτά?

Θα σου απαντησω εγω αν και δεν ειμαι γνωστης..Μια μικρη εμπειρια εχω.

Οι εταιριες που αναφερεις σου δινουν το προγραμμα ακριβως οπως ολους δεν νομιζω να στο "φτιαχνουν" στα μετρα σου.

Εαν θελεις να εχεις ενα προγραμμα συμφωνα με αυτα που φορας καλυτερα να ψαξεις για custom οπου εκει

θα γινει στα μετρα σου.. Και μετα αν ξαναλαξεις κατι το ξανα ρυθμίζεις.

Αυριο θα εχεις αναλυτικοτερες και σωστες απαντησης..Ελπιζω οσο μπορω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω εγω αν και δεν ειμαι γνωστης..Μια μικρη εμπειρια εχω.

Οι εταιριες που αναφερεις σου δινουν το προγραμμα ακριβως οπως ολους δεν νομιζω να στο "φτιαχνουν" στα μετρα σου.

Εαν θελεις να εχεις ενα προγραμμα συμφωνα με αυτα που φορας καλυτερα να ψαξεις για custom οπου εκει

θα γινει στα μετρα σου.. Και μετα αν ξαναλαξεις κατι το ξανα ρυθμίζεις.

Αυριο θα εχεις αναλυτικοτερες και σωστες απαντησης..Ελπιζω οσο μπορω να βοηθησα.

Δεν ειναι απόλυτα σωστό αυτο που λες.Οι επώνυμοι βελτιωτικοί οικοι έχουν και stage2 προγράμματα ,αναλογα με τι περιφερειακα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, σε revo και abt άμα βάλεις καλύτερη εισαγωγή και full εξάτμιση σου κάνουν update για να κερδίσεις και από αυτά?

σου κανουν update σε stage 2 αμα αλλαξεις εξατμιση. :):rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι το εξής, η εγγύηση που διατηρείται εφόσον τοποθετήσει κανείς πρόγραμμα SP POWER, διατηρείται μόνο για τα εξουσιοδοτημένα Παζαρόπουλος ή και για τις άλλες αντιπροσωπείες??

Επίσης οι άλλες αντιπροσωπείες προσφέρουν παρόμοιο πρόγραμμα (άλλης εταιρείας ενδεχομένως) καλύπτοντας και εκείνοι κάποιον με την εγγύηση (εννοώ Καψιώχας, Ρώρρης, Karenta, Autoclub, Automarin κλπ)??

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικα και για να μην εχεις κανενα παρατραγουδο θα πρεπει να πηγαινεις εκει που το εβαλες.

Τωρα παλι και αλλου να πας δεν πιστευω οτι θα υπαρχει προβλημα αρκει να μην τους πεις οτι ειναι 'φτειαγμενο' η να τους πονηρεψεις εχοντας αυτοκολλητα του βελτιωτη η τιποτα κραχτες βελτιωσεις, οχι οτι και παλι μπορουν να αρνηθουν

αλλα μπορει να σε δυσκολεψουν, αρκει μονο να μην εχεις κανει καποια μηχανικη μετατροπη οπου ευκολα μπορει να σε βγαλουν εκτος εγγυησης (βελτιωμενες αντλιες/εξατμιση/εισαγωγη κλπ ακομα και μπουζι)εφοσον και παλι το βρουν.

Φυσικα εννοω σε κατι παρεμφερες, δηλ αν σου χαλασει το μοτερ απο τομ παραθυρο δεν πιστευω οτι θα σε βγαλουν εκτος εγγυησης αν εχει αλλαξει εξατμιση, τουλαχιστον ετσι νομιζω.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

φιλε αlexator πριν που ειπα για stage 2 εννοουσα την Revo και την Mtm. H ABT δεν πρεπει να εχει stage 2 αναβαθμιση.

Εχει, το παει στα 210 οπως και το GT αλλα σε υποχρεωνει να κανεις αναβαθμιση φρενων με κανα 1500αρι επιπλεον (τα οποια ειναι τα μπροστινα του gt/gti) που ειναι φυσικα σκετη απατη.Eχει και βελτιωση με δισκους 345 (μαλλον απο r32/6) αλλα η τιμη ξεφευγει ακομα πιο πολυ.Δεν ξερω αν το πας εχοντας περασει φρενα gt/gti αν θα περασουν το προγραμμα με τα 210. Φυσιολογικα πρεπει, οποτε θα ειναι και πιο οικονομικο το ολο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

εδω και 35.000 χιλιομετρα εχω προγραμμα powerlogic-Μαραβελιας

Έχει καταχωρηθεί στις επιλογές και η powerlogic & μπορείς να καταχωρήσεις την επιλογή σου.

Ρε παιδιά πάντως αν ρωτήσουμε κάποιον αν τις θυμάται όλες είναι αδύνατον. knife.gif

Έχουμε φτάσει τις 16 εταιρείες!! :huh:

Περισότερες είναι οι εταιρείες με προγράμματα για TSI παρά οι εταιρείες π.χ. ελαστικών αυτοκινήτου!!

Λογικό εν μέρει βέβαια γιατί πλέον με ένα lap top γίνονται τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΤΟ_ΕΠΙΠΛΟ

Sp power κι εγω με κοστος 800 ευρω σε golf 6 tsi 122.Αισθητη η αυξηση της ροπης απο χαμηλα με ολες τις σχεσεις.Ενα πλεονεκτημα για μενα επισης οτι λογω ονοματος "πλασαρεται" ως εργοστασιακη αναβαθμιση που ενδεχομενως να δινει περισσοτερο κυρος στην μεταπωληση σε σχεση με εναν ανεξαρτητο βελτιωτη.

Link to comment
Share on other sites

Sp power κι εγω με κοστος 800 ευρω σε golf 6 tsi 122.Αισθητη η αυξηση της ροπης απο χαμηλα με ολες τις σχεσεις.Ενα πλεονεκτημα για μενα επισης οτι λογω ονοματος "πλασαρεται" ως εργοστασιακη αναβαθμιση που ενδεχομενως να δινει περισσοτερο κυρος στην μεταπωληση σε σχεση με εναν ανεξαρτητο βελτιωτη.

Πολύ σωστή η τοποθέτηση σου, έστω και αν ακόμα ένα άλλο πρόγραμμα είναι καλύτερο. :huh: Εδώ έχω γείτονα που δεν παίρνει Leon 122 επειδή φοβάται το τούρμπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτον και ευχαριστω τα παιδια που το επεξηγησαν σωστα.

Τα φρενα του gt/gti τα βρισκεις μπροστα/πισω κανα 500αρι, μεταχειρισμενα φυσικα.

Αν λαβεις υπ'οψιν οτι tsi/gt/gti εχουν ιδιες δαγκανες/τακακια, τοτε μπορεις να αγορασεις μονο δισκους και βασεις δαγκανων καινουρια και να εχεις παλι με κανα 500αρι κομπλε σετ (μπρος/πισω).

Υπ'οψιν η ABT μιλα μονο για τα μπροστινα οποτε καταλαβαινεις τι παιζει με τη διαφορα χρηματων.

Παρ'ολα αυτα και με μετρησεις που εχουν γινει η διαφορα μεταξυ των τριων στο φρεναρισμα δεν ειναι τοσο μεγαλη, μαλλον

οριακη θα την ελεγα.Εξ'αλλου οι μεγαλυτεροι δισκοι με ιδια τα υπολοιπα (οπως ισχυει) εχουν οφελος μονο στην καταπονηση και σε καλυτερη επαγωγη θερμοτητας σε συχνα φρεναρισματα, οχι τοσο σε απολυτα νουμερα 100-0 κλπ, καθοτι εφοσον εχουμε ιδιες δαγκανες/τακακια η επιφανεια τριβης ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας μέχρι σήμερα :

Μέχρι στιγμής έχουν καταχωρήσει ψήφο 73 μέλη αν φοράνε κάποιο πρόγραμμα ή όχι και ποιο είναι αυτό εφόσον φοράνε.

Οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι και προβλήματα δεν έχουν αναφερθεί και αυτό είναι ευχάριστο.

Υπάρχει αιτιολογία πίσω από την επιλογή του καθενός και είναι ξεκάθαρο και σεβαστό (π.χ. διατήρηση εγγύησης από την SP power, καλή τιμή από άλλο προγραμματιστή, καλή φήμη εταιρείας, value for money πρόγραμμα κλπ)

Επίσης στις ζώνες τιμών έχει αποτυπωθεί πως κινούνται από θέμα τιμής οι συμφορουμίτες μας που έχουν περάσει πρόγραμμα.

Να υπενθυμίσω ότι δεν αφορά το topic μόνο κατόχους Golf αν και κατά πως φαίνεται οι Γκολφάκηδες είναι οι πιο ανήσυχοι.

Link to comment
Share on other sites

Tελειως φιλικα το 122 τι σχεση σχει με τα υπολοιπα??

Προσωπικα ή θα εβαζα μονο αυτο ή ολα τα υπολοιπα..

Εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι τα 122 τα περνουν οι παππουδες/γυναικες.

Απο αυτους που πιστευουν πως τα τσι ειναι μουφα?

Απο αυτους που τα πιστευουν αυτα και μας κοροιδευουν που δεν πηραμε το 140?

Δεν θελω να σε θιξω.. ερωτηση κανω!

Παντος εαν εισαι απο αυτους ενα φιλικο ανοιγμα με ενα "122" ισως σου αλαζε λιγο την γνωμη

εαν δεν εισαι συγνωμη εκ τον προτερων αν σε εθιξα.

Link to comment
Share on other sites

ABT & MTM κανείς??

Στην BSR της Autotuning πάλι τίποτα?

Τουλάχιστον έχει ρωτήσει κάποιος?

Για την ΑΒΤ ξέρουμε και έχουν ξαναγραφεί, για τις άλλες 2??

Link to comment
Share on other sites

ABT & MTM κανείς??

Στην BSR της Autotuning πάλι τίποτα?

Τουλάχιστον έχει ρωτήσει κάποιος?

Για την ΑΒΤ ξέρουμε και έχουν ξαναγραφεί, για τις άλλες 2??

Είναι δύσκολο φίλε μου να βρεις αυτές τις εταιρίες στα μοντέλα της ψηφοφορίας που έχεις δώσει γιατί είναι πολύ ακριβές!!

Αυτές θα τις βρεις πιο εύκολα στα gti.

Σκέψου ότι ο βασικότερος λόγος που κάποιος θα πάρει ένα TSI, είναι οικονομικός :)

¶ρα δύσκολα θα δώσει 1500 Ευρώ π.χ. μόνο για ένα πρόγραμμα από τη στιγμή που με κάτω από τα μισά (ή και πιο κάτω) μπορεί να βρει αρκετα καλή εξυπηρέτηση ή ακόμα και "όνομα"

Από την άλλη πάλι, γιατί να πάω στην MTM και να τους δώσω 800Ε + 125Ε για τοποθέτηση (έτσι λέει το site της αν δεν κάνω λάθος) για να μου πάει το TSI από 140 σε 170 και να μην το πάει κατευθείαν στα 205 όπως κάνει με το TSI 170; (αφού μηχανικά είναι τα ίδια)

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ο TSI εβγαλε φτερα καθως εβαλα προγραμμα απο την Etuners και τωρα το αμαξι ειναι 210 αλογα!Πραγματικα πυραυλος με αφθονη ροπη παντου.Ενα μεγαλο ευχαριστω στην etuners για το αποτελεσμα οσο και για την εξυπηρετηση τους!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις τα προγραμματα OTHERS να δουμε πια ειναι;

Raven & Vassilis20vt ποια προγράμματα φοράτε και τα έχετε καταχωρήσει στα Others??

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.