Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κατάφερα να διαβάσω μέχρι την 24 σελίδα...Ερώτηση κρίσεως λοιπον....Golf GT με 62000km σκέφτομαι για Revo πιο πολύ και Etuners.....Όσοι μπορούν να με βοηθήσουν να διαλέξω ένα απ τα δυο λέγοντας μου διαφορές τους σε οποιοδήποτε θέμα θα με βοηθούσαν πολύ.....Ισχύει για όλες ανεξαιρέτως τις περιπτώσεις των βελτιώσεων πως η διαφορά φαίνεται μετά τις 4500στρ??? Στο 90% των περιπτώσεων κάνω αλλαγές στις 3000στρ. και τις περνάω μόνο στην 6η....αξίζει να βάλω προγραμματάκι????

Link to comment
Share on other sites

όχι η διαφορα φάινεται νωρίτερα ,αν σκεφτεις ότι το overboost και το max της ροπης εμφανιζεται μεταξυ 2500-3500 στροφες-

απλά εκει που το μαμα έχει πέσει στις ~5000 στροφες με το προγραμμα θα δίνει ακόμα και στις 6000-

άποψη μου είναι ότι το αυτοκινητο με 62000 κμ καλυτερα να το αφησεις μαμα-όσο πιο νωρίς ,με όσα λιγότερα χλμ μπαινει το προγραμμα τόσο καλυτερα-εσένα έχει "συνηθίσει" για πολλα χλμ συγκεκριμενες πιεσεις ,θερμοκρασίες και δεν ξερω εάν αυτη η αλλαγή τωρα θα του κατσει καλα-

πάλι μπορεί να κάνω λαθος και να μην είναι έτσι...

τέλος για τους βελτιωτες που αναφερεις καλυτερα να μιλησεις εσυ ο ίδιος και με τους δύο και να σχηματίσεις άποψη-

-και οι δύο έχουν πολυ καλη υποστηριξη μετα την τοποθετηση του προγραμματος για ότι χρειαστεις -

-και τα δυο είναι δυο δυνατα προγραμματα

-το revo είναι κονσερβα (πανω κάτω ίδιο για όλα τα αυτοκινητα) ενω το e tuners μπορεί να γίνει custom στο δικό σου αυτοκινητο

-και οι δυο έχουν προγραμμα για 95 ή 100αρα βενζίνη

-με το revo εαν παρεις το sps select μπορεις να αλλαζεις τα προγραμματα εσυ μεταξυ 95αρας ή 100αρας και αν δεν κάνω λάθος να το γυρισεις σε εργοστασιακο προγραμμα

-διαφορά τιμής (revo ακριβότερο)

αυτα σε πολυ γενικές γραμμές

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

etuners εδω και 8000χλμ και ειμαι ευχαριστημενος...

καλημερα ! καταρχην συγνωμη αν κανω λαθοσ που θετω αυτο το ερωτημα εδω, απλα ενα τοπικ που βρηκα ηταν απο 2009!! θελω να μου πει καποιοσ αν ξερει...εχω το GT 170 κ θελω να μαθω αν εχει βγει καποια σκαστρα για το συγκεκριμενο μοτερ...κ αν ναι που μπορω να ρωτησο στην αθηνα. ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Dimiv μια χαρα είναι τα χιλιόμετρα!

Λίγα είναι σχετικά απλώς οι πιο πολλοί έχουμε συνηθίσει να βάζουμε πιο νωρίς :D

Όσο για το προγράμμα την ίδια δουλειά θα κάνουν και τα 2 στο περίπου...το ένα μπορει να κάνει μεγάλο over και το άλλο να δίνει δύναμη πιο πολυ ψηλά

Άποψη μου καλύτερα σε custom να στο φτιάξει όπως θέλεις και στις στροφές που θέλεις(σε λογικα πλαίσια πάντα)!

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα φοραω OVERLOAD 95αρα πολυ δυναμη το εργαλειο εκει στις 4000 απογειωνετε...

Μπραβο στον Κωστα κ το Γιαννη (http://www.overload-performance.gr/site/new-index.php) απο'τι μου ηπανε ειμαι γυρω στα 200 με 205 αλογακια....

Link to comment
Share on other sites

etuners και εγω σε golf v gt ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος και απο τιν αποδοση του αυτοκινιτου μου αλλα και απο τιν εξυπιρετιση του κριτωνα .

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση....

εχουμε θεμα με την cuprara....

Το αμαξι σε ολες τις κοντρες πρωτη δευτερα ειναι ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.

Μολις κουμπωσει η τριτη το αμαξι χανει δυναμη και χανουμε.

Δηλαδης το νιωθω,ξεκιναω πρωτη κομματια μεχρι τον κοφτη,αλλαζει δευτερα το αμαξι φευγει πυραυλος και μολις κουμπωνω τριτη στον κοφτη το αμαξι νιωθω να "κοβει".

Μιλησα πριν λιγο με overload και δευτερα θα παμε.

Παιζει ρολο που βαλαμε intercooler και φιλτρο ΜΕΤΑ το προγραμμα?

Το αμαξι σηκωνει over 1.6 και δεν δικαιολογειται αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν φταις και αν ψηνεσαι εγω ειμαι εδω :D :D

παιδια αν ψηνεστε ακομα και δεν εχετε κουμπωσει τιποτα ακομα μεσα κ εγω :db: :db:

Link to comment
Share on other sites

Για 95 και ειναι golf V. Φαντάσου ότι δεν ειμαι και απο τους σκληροπυρηνικούς! Με ενδιεφερε μονο να δυναμωσω λίγο. Δεν του έχω βάλει τίποτε άλλο μόνο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα της overload διαβασα οτι μπορει καποια προγραμματα με το καιρο να πεφτει η αποδοση τους αληθευει..???Μπορει ενα προγραμμα να δυναμωσει το κομπρεσσορα golf tsi δηλαδη μονο τις μεσαιες και λιγο την τουρμπινα..??

Link to comment
Share on other sites

Τα ρεβο δουλευουν στεγνα? σε συζυτηση αυτο μου εχει πει ενας εξατμισας και οτι εχει ακουσει για μοτερ σπασμενα.

Link to comment
Share on other sites

Σπασμένα μοτέρ από revo? δεν νομίζω! Για τουρμπίνες ξέρω για μοτέρ όχι!

Link to comment
Share on other sites

Τα ρεβο δουλευουν στεγνα? σε συζυτηση αυτο μου εχει πει ενας εξατμισας και οτι εχει ακουσει για μοτερ σπασμενα.

καμια σχεση ,ο εξατμισας λέει μ@@@@ίες-

στις 6000 έχει 0,73 δηλαδη 10,7 -όχι στεγνό δεν είναι αλλα αντιθετως πολύ πλουσιο -παντου σε όλο το φασμα στροφων είναι πιο πλουσιο απο αυτο που ζηταει..ακριβως για αυτο το λογο ,για να προστατευσει το μοτερ-

ραδιο αρβύλα rules!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Προσωπικά, έχω μείνει άναυδος από την απόδοση του Revo, πραγματικά στεναχωριέμαι που δεν το έβαλα εξαρχής...

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλα παιδια. Ακουω γενικα πολλα αλλα μη τεκμηριωμενα. Επισης μου ειπε οτι εξατμιση 63,5 ειναι λαθος για τον Tsi κηνιτηρα που βαζουνε ολοι και οτι θελει 60αρι σωληνα. Μου πε οτι δεν περνανε τα ιδια καυσαερια οπως ενος διλιτρου και ας εχουμε την ιδια ιποδυναμη εφοσον βαλουμε προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε 63,5 είναι μια χαρά ,σκεψου ότι η miltek για το Polo το gti δίνει 70αρα ,παρε γνωμη και απο άλλους εξατμισαδες ,αυτος δεν μας τα λέει καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Golf 6 TSI και θέλω να βάλω πρόγραμμα , είμαι ανάμεσα σε Revo και Unitronic! Ποιά η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω, χωρίς όμως να εχω γνώμη για revo. Unitronic!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.