Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μολις μπηκε και προγραμμα της overload παιδια.πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιιγμης απο το γκαζι.λιγο κατω απο 150 εφτασα.148 για την ακριβεια.και οσο παει θα στρωνει καλυτερα μου ειπε.στα 30-40 χιλιομετρα δηλαδη θα δω ακριβως τι πηρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται; ολοι tsi εχετε, ο μοναδικος ειμαι στο club που εχω tdi; επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα. υπαρχει αναλογο θεμα για tdi;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες ! μόλις γύρισα από Βόλο στην Θεσσαλονίκη, σήμερα μπήκε πρόγραμμα OVERLOAD σε tsi gt 140, το dyno έδειξε πριν 153 ps και με το πρόγραμμα 213 ps και ροπή 30,1. Tί να λέμε τώρα !!.. άλλο πράγμα. Βέβαια κάυσιμο τσιμπάει παραπάνω, αλλά τα γούστα έχουν κόστος !! :db:

Αριστη δουλειά και εξυπηρέτηση ! Κόστος 400 €. :good:

(αλλαγές φίλτρο K&N στο φιλτροκούτι και εξάτμιση από GTI 5, catback 63,5 mm)

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες ! μόλις γύρισα από Βόλο στην Θεσσαλονίκη, σήμερα μπήκε πρόγραμμα OVERLOAD σε tsi gt 140, το dyno έδειξε πριν 153 ps και με το πρόγραμμα 213 ps και ροπή 30,1. Tί να λέμε τώρα !!.. άλλο πράγμα. Βέβαια κάυσιμο τσιμπάει παραπάνω, αλλά τα γούστα έχουν κόστος !! :db:

Αριστη δουλειά και εξυπηρέτηση ! Κόστος 400 €. :good:

(αλλαγές φίλτρο K&N στο φιλτροκούτι και εξάτμιση από GTI 5, catback 63,5 mm)

ωραιος φιλε μπραβο κ εγω πολυ ευχαριστημενος χωρις εξατμηση...

Link to comment
Share on other sites

+ 1000 :drinks: Τι να λέμε τώρα 60 άλογα με 400 € , πραγματικά τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

+ 1000 :drinks: Τι να λέμε τώρα 60 άλογα με 400 € , πραγματικά τσάμπα.

να φανταστης οτι με 250 ευρω εγω εκανα ακριβως το ιδιο πηγα με ενα φιλο που γνωρισα στο fotum και το καναμε μαζι και πηραμε την εκπτωσει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αληθεια εδω σπαμε τοσα και τοσα iphone κτλ!δεν γινεται καποιος να σπασει ενα προγραμμα που ειναι πεασμενο στο αμαξι μας και να το περναμε μετα οπου θελουμε?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αληθεια εδω σπαμε τοσα και τοσα iphone κτλ!δεν γινεται καποιος να σπασει ενα προγραμμα που ειναι πεασμενο στο αμαξι μας και να το περναμε μετα οπου θελουμε?

Kαι μετά θα πηγαίνουμε ένας ένας χειροπόδαρα χαχαχαχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αληθεια εδω σπαμε τοσα και τοσα iphone κτλ!δεν γινεται καποιος να σπασει ενα προγραμμα που ειναι πεασμενο στο αμαξι μας και να το περναμε μετα οπου θελουμε?

Γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω ενα Golf 6 122 και θελω να βαλω προγραμμα της revo για να φτασω τα 150 περιπου, τα 700 ευροπουλα ειναι πολλα ; Και με αλλα 250 μ βαζουν και κουμπι για εναλλαγη του προγραμματος.. Το αμαξι το εχω στα 8000χλμ... Μηπως να προτιμησω αλλο με μιση σχεδον τιμη? αυτος που το εχει στις σερρες μου λεει το εχει και πολυ χαμηλα σε σχεση με αλλους που βαζουν το ιδιο ακριβωτερο.. Ειμαι σε σκεψη εδω και καιρο.. Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πολλα πεστον μπορει να ειναι ο ακριβοτερος γιατι μεχρι τελη ιουλιου υπαρχει εκπτωση 20% απο την ρεβο δες εδω

http://www.cargate.gr/latestnews/SOFTWARESALE.html και πλεον η τιμη ειναι στα 520 ευρω+φπα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με άλλους προγραμματιστές συνεχίζουν να είναι ακριβοί. Υπάρχουν επιλογές για πρόγραμμα, η απόφαση είναι δική σου. Εγώ πάντως για περίπου 30 άλογα τόσα χρήματα δεν θα δινα. Και όσον αφορά το κουμπί εναλλαγής προγράμματος για μένα είναι σκέτο προιόν marketing για να πουλάνε. Η επιλογή είναι του κάθε οδηγού και εξαρτάται από το πόσο βαρύ ειναι το δεξί πόδι.. :huh:

φιλικά πάντα,

χρήστος

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω ενα Golf 6 122 και θελω να βαλω προγραμμα της revo για να φτασω τα 150 περιπου, τα 700 ευροπουλα ειναι πολλα ; Και με αλλα 250 μ βαζουν και κουμπι για εναλλαγη του προγραμματος.. Το αμαξι το εχω στα 8000χλμ... Μηπως να προτιμησω αλλο με μιση σχεδον τιμη? αυτος που το εχει στις σερρες μου λεει το εχει και πολυ χαμηλα σε σχεση με αλλους που βαζουν το ιδιο ακριβωτερο.. Ειμαι σε σκεψη εδω και καιρο.. Εσεις τι λετε;

Parallhlo egkefalo ennoeis? Dn 8a to ebaza sth 8esh sou...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια! Όντως τα 700 ευρω για τα 30 άλογα είναι πολλα. Ήδη έκανα κάποιες διαφορετικές προσεγγίσεις και αν δεν βγάλω ακρη με την revo θα κοιτάξω αλλού. Παντως καλο δουλεμα ρίχνουν τα παλικάρια απο τις αντιπροσωπείες με δήθεν ευκαιρίες κλπ. Ασε που δεν τους πολυ εμπιστεύομαι γιατι είναι και μαργαριτάρια!

Parallhlo egkefalo ennoeis? Dn 8a to ebaza sth 8esh sou...

Δεν μου το διευκρίνισαν ακριβώς φιλε μου. Μου μίλησαν για έναν διακόπτη με το οποίο θα γυρνάω απο το προγραμμα της revo στο εργοστασιακο και αντίστροφα. Μαζι με 50 δωρεάν επαναπρογραμματισμους σε περίπτωση που υπάρχει άναβαθμιση και σβήσουν . Τα κλασσικα δλδ.. Θα το ψάξω ακριβώς να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης της Ρέβο έρχεται πακέτο με τουλάχιστον ένα "νορμάλ" πρόγραμμα, το οποίο μπαίνει "δίπλα" στο δυνατό πρόγραμμα. Με το διακόπτη ουσιαστικά αλλάζεις πρόγραμμα.

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω πάντως τη Ρέβο, δεν είναι όλα τα προγράμματα ίδια, δεν έχουν πίσω τους τις ίδιες ώρες έρευνας και εξέλιξης και την εγκατεστημένη βάση (αριθμός αυτοκινήτων που το έχουν βάλει). Οπότε, και η τιμή δεν μπορεί να είναι η ίδια. Βέβαια, πρέπει να κυνηγάμε πάντα την καλύτερη δυνατή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.