Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Οι εταιριες που ανεφερες μια χαρα είναι και άλλες που δεν ανεφερες υπάρχουν που επίσης ειναι πολυ αξιολογες...η αποφαση είναι καθαρα δική σου!

''1. Revo - Φιλοσίδης''

Η ερωτηση που θα κανεις στο Φιλοσιδη (στον ίδιο οχι σε υπάλληλο) είναι η εξης... Κανω όλα μου τα service σε εσας (αν το πηρες και απο εκει πες του το) αν δε το βαλω το revo σε εσας αλλα στην cargate, επειδη πολυ απλα αυτη μου το δινει φτηνοτερα, δεν θα με καλυπτετε σε εγγυηση απο εδω και πέρα? να δεις τί θα σου πει!

Βασικά ακριβότερα το έχει η cargate :/, ο φιλοσίδης μου είπε 700 και η cargate λέει 650+φπα=800 στο site της

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Για την τιμή ή για το πρόγραμμα; Όπως και να έχει ακούγεται κάπως.....Η APR δηλ. πόσο χρεώνει;

Χτές που ρώτησα μου παν 650 Ε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή όντως.

Είναι λίγο πιο κάτω από revo και την προτιμώ και σαν εταιρία, βασικά μαρέσουν πολύ τα αγωνιστικά που φτιάχνει :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη θεσσαλονίκη ένα φίλος με scirocco με APR που πήγε και ζήτησε να του βγάλουν το πρόγραμμα (γιατί ήθελε να βάλει υγραέριο, οκ δική του επιλογή) του είπε ο προγραμματιστής, οτι να δεν βγαίνει το πρόγραμμα γιατί έχεις βάλει αέριο και διάφορες άλλες π@@@ριες. Του απαντάει ρε πας καλά ? έχω κάνει την προεγκατάσταση για την τοποθέτηση αερίου-χωρίς να το συνδέσει εννοείται μιας και ο πατέρας του τοποθετεί υγραέριο, έρχομαι να μου το βγάλεις και δεν μπορείς ??

Παιδιά θα μου πείτε οτι εξαρτάται απο τον προγραμματιστή και το πόσο επαγγελματίας έιναι, αλλά αν ΑΥΤΟΣ που δεν μπορεί να βγάλει το πρόγραμμα που ο ΙΔΙΟΣ έβαλε είναι εγκαταστάτης της APR... τότε ας τον χαίρονται.!!

Πάντως φίλε οι τιμές παίζουν και μην μας πιάνουνε κορόιδα με το τι τιμή λενε στο ΝΕΤ και στον τιμοκατάλογο! όταν βλέπεις προσφορές σημαίνει οτι υπάρχει κρίση και οι πωλήσεις πέφτουν, και αφού έχουμε γενικά οικονομική κρίση, πας στον έναν του λες πόσο θες ? και μετά του ζητάς έκπτωση με τσαμπουκά, αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές και οι έμποροι το ξέρουν.

Αρα για "παροχή υπηρεσιών" όπως είναι οι εγκατάσταση προγράμματος, στάνταρ τιμές δεν υπάρχουν και όλες οι αρχικές τιμές ειναι διαπραγματεύσιμες (προς τα κάτω εννοείται).

Αυτα τα ολίγα και συγνώμη αν σας κούρασα.

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το update θα πεσεις και καμια 10 αρια αλογα πιο κατω! :diablo:

Εργοστασιακή χαρτογράφηση θα περαστεί! :baby: Άρα αρκετά πιο κάτω

Μετά βουρ για πρόγραμμα.

Το πως θα πατήσει το πρόγραμμα πάνω στην πλατφόρμα δεν το ξέρουμε

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή χαρτογράφηση θα περαστεί! :baby: Άρα αρκετά πιο κάτω

Μετά βουρ για πρόγραμμα.

Το πως θα πατήσει το πρόγραμμα πάνω στην πλατφόρμα δεν το ξέρουμε

Ναι θα γυρισει μαμα εννοειται αλλα με το update θα πεσει και πιο κατω απο μαμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα γυρισει μαμα εννοειται αλλα με το update θα πεσει και πιο κατω απο μαμα

Γιατί το λές αυτό?Δεν νομίζω να ισχύει ότι με κάθε update σου ρίχνουν 5-10 άλογα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα γυρισει μαμα εννοειται αλλα με το update θα πεσει και πιο κατω απο μαμα

Αν γνωρίζεις το update γράψε νούμερο και κωδικό κινητήρα, για να το ξέρουν.

Εκτός αν εννοείς την παλιά αναβάθμιση (υποβάθμιση) σε κινητήρα blg που έκαναν πριν χρόνια, σε cavd δεν ισχύει.

Είμαστε offtopic όμως

Link to comment
Share on other sites

Ναι BMY και BLG εννοουσα το παιδι που εχει το προβλημα golf5 εχει στην υπογραφη του τι σχεση εχει ο cavd? αλλα μαλλον για sciroco εννοεις! Καλα ντε δεν εχω πιει καφε ακομη!!! :crazy:

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη θεσσαλονίκη ένα φίλος με scirocco με APR που πήγε και ζήτησε να του βγάλουν το πρόγραμμα (γιατί ήθελε να βάλει υγραέριο, οκ δική του επιλογή) του είπε ο προγραμματιστής, οτι να δεν βγαίνει το πρόγραμμα γιατί έχεις βάλει αέριο και διάφορες άλλες π@@@ριες. Του απαντάει ρε πας καλά ? έχω κάνει την προεγκατάσταση για την τοποθέτηση αερίου-χωρίς να το συνδέσει εννοείται μιας και ο πατέρας του τοποθετεί υγραέριο, έρχομαι να μου το βγάλεις και δεν μπορείς ??

Παιδιά θα μου πείτε οτι εξαρτάται απο τον προγραμματιστή και το πόσο επαγγελματίας έιναι, αλλά αν ΑΥΤΟΣ που δεν μπορεί να βγάλει το πρόγραμμα που ο ΙΔΙΟΣ έβαλε είναι εγκαταστάτης της APR... τότε ας τον χαίρονται.!!

:hi:

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα!!

Η εγκατασταση του υγραεριου εγινε κανονικα τουλαχιστον απο ηλεκτρονικης μορφης (can-bus,κλεφτη στροφων στον πολλαπλασιαστη κτλ).

Στο συγκεκριμενο αμαξι περαστηκαν 2 πργραμματα (ενα demo και ενα κανονικο)Και τα 2 απο την διαγνωστικη θυρα μιας και ο εγκεφαλος του δεν ηταν κλειδωμενος.Οταν ηρθε να του περαστει το stock προγραμμα (το αμαξι δεν ειχε cruise control για να μπορει να αλλαζει προγραμματα) παρουσιαστηκε προβλημα κατα τον προγραμματισμο.Το προβλημα δεν μπορεσε να λυθει μετα εδω εργαλεια και ουτε μετα την επεμβαση σε εγκεφαλο.Μετα απο συννενοηση με Αμερικη αποφασιστηκε να σταλθει ο εγκεφαλος εκει προκειμενου να βρεθει γιατι κλειδωσε ξαφνικα και δεν ξεκλειδωνει ουτε με τα επισημα εργαλεια της APR.

Θα ηθελα σε παρακαλω αφου μαλλον δεν ειναι η επισημη δηλωση του φιλου σου και επειδη εχει και αυτος σοβαρο μαγαζι με εγκαταστασεις αεριου να μην μιλας και να μην γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν η τουλαχιστον δεν εχουν την εγκριση του.Καλα τα φορουμ για την πληροφορηση.Ολοι εχουμε μαθει πολλα απο αυτα.Αλλα καλο θα ηταν να μην κανουμε παραπληροφορηση και λασπολογια στους συνφορουμιτες

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα!!

Η εγκατασταση του υγραεριου εγινε κανονικα τουλαχιστον απο ηλεκτρονικης μορφης (can-bus,κλεφτη στροφων στον πολλαπλασιαστη κτλ).

Στο συγκεκριμενο αμαξι περαστηκαν 2 πργραμματα (ενα demo και ενα κανονικο)Και τα 2 απο την διαγνωστικη θυρα μιας και ο εγκεφαλος του δεν ηταν κλειδωμενος.Οταν ηρθε να του περαστει το stock προγραμμα (το αμαξι δεν ειχε cruise control για να μπορει να αλλαζει προγραμματα) παρουσιαστηκε προβλημα κατα τον προγραμματισμο.Το προβλημα δεν μπορεσε να λυθει μετα εδω εργαλεια και ουτε μετα την επεμβαση σε εγκεφαλο.Μετα απο συννενοηση με Αμερικη αποφασιστηκε να σταλθει ο εγκεφαλος εκει προκειμενου να βρεθει γιατι κλειδωσε ξαφνικα και δεν ξεκλειδωνει ουτε με τα επισημα εργαλεια της APR.

Θα ηθελα σε παρακαλω αφου μαλλον δεν ειναι η επισημη δηλωση του φιλου σου και επειδη εχει και αυτος σοβαρο μαγαζι με εγκαταστασεις αεριου να μην μιλας και να μην γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν η τουλαχιστον δεν εχουν την εγκριση του.Καλα τα φορουμ για την πληροφορηση.Ολοι εχουμε μαθει πολλα απο αυτα.Αλλα καλο θα ηταν να μην κανουμε παραπληροφορηση και λασπολογια στους συνφορουμιτες

Σε ευχαριστω

Πραγματικά δεν έχει νόημα ούτε και είναι δυνατό να δημιουργήσει πρόβλημα η εγκατάσταση φυσικού αερίου στον προγραμματισμό.

Γιατί αν όντως έγινε κάτι τέτοιο, πώς στην αρχή λειτουργησαν όλα καλά και μετά κλείδωσε με το εργοστασιακό πρόγραμμα;

Κύριοι, είναι δύσκολο να ρίχνουμε ευθύνες, πολύ περισσότερο σε ανθρώπους που δεν τους αντιστοιχούν.

Όταν πας να προγραμματίσεις έναν εγκέφαλο, έχεις όλη την ευθύνη του να κλειδώσει και να μείνει ο κάτοχος χωρίς αυτοκινητο.

Φαντάζομαι ότι με βαση αυτό το σκεπτικό οι εκεί άνθρωποι προχώρησαν σε ενέργειες αντιμετώπισης, η τελευταία εκ των οποίων

ήταν να στείλουν τον εγκέφαλο στην Αμερική.

Το συμβαν δεν αποτελεί δυσφήμιση και θα ήταν πολύ κακό να τη μετατρέψετε σε τέτοια μέσα από μισόλογα και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη θεσσαλονίκη ένα φίλος με scirocco με APR που πήγε και ζήτησε να του βγάλουν το πρόγραμμα (γιατί ήθελε να βάλει υγραέριο, οκ δική του επιλογή) του είπε ο προγραμματιστής, οτι να δεν βγαίνει το πρόγραμμα γιατί έχεις βάλει αέριο και διάφορες άλλες π@@@ριες. Του απαντάει ρε πας καλά ? έχω κάνει την προεγκατάσταση για την τοποθέτηση αερίου-χωρίς να το συνδέσει εννοείται μιας και ο πατέρας του τοποθετεί υγραέριο, έρχομαι να μου το βγάλεις και δεν μπορείς ??

Παιδιά θα μου πείτε οτι εξαρτάται απο τον προγραμματιστή και το πόσο επαγγελματίας έιναι, αλλά αν ΑΥΤΟΣ που δεν μπορεί να βγάλει το πρόγραμμα που ο ΙΔΙΟΣ έβαλε είναι εγκαταστάτης της APR... τότε ας τον χαίρονται.!!

Πραγματικά δεν έχει νόημα ούτε και είναι δυνατό να δημιουργήσει πρόβλημα η εγκατάσταση φυσικού αερίου στον προγραμματισμό.

Γιατί αν όντως έγινε κάτι τέτοιο, πώς στην αρχή λειτουργησαν όλα καλά και μετά κλείδωσε με το εργοστασιακό πρόγραμμα;

Κύριοι, είναι δύσκολο να ρίχνουμε ευθύνες, πολύ περισσότερο σε ανθρώπους που δεν τους αντιστοιχούν.

Όταν πας να προγραμματίσεις έναν εγκέφαλο, έχεις όλη την ευθύνη του να κλειδώσει και να μείνει ο κάτοχος χωρίς αυτοκινητο.

Φαντάζομαι ότι με βαση αυτό το σκεπτικό οι εκεί άνθρωποι προχώρησαν σε ενέργειες αντιμετώπισης, η τελευταία εκ των οποίων

ήταν να στείλουν τον εγκέφαλο στην Αμερική.

Το συμβαν δεν αποτελεί δυσφήμιση και θα ήταν πολύ κακό να τη μετατρέψετε σε τέτοια μέσα από μισόλογα και εντυπώσεις.

Επειδή προφανώς, κανείς από τους 2 σας δεν γνωρίζει τι ακριβώς συμβαίνει με το εν λόγω αυτοκίνητο και εγκέφαλο, μάλλον είναι άτοπο το να συνεχίζεται αυτή η συζήτηση. Και από την στιγμή που ο κάτοχος του αυτοκινήτου δεν έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα, δεν θα ήθελα να μπω κι εγώ σε λεπτομέριες.

Αγαπητέ chrispant, το ποιός είναι επαγγελματίας, ποιός ξέρει την δουλειά του και ποιοί πρέπει να τον "χαίρονται", επέτρεψέ μου για τον εαυτό μου να ξέρω καλύτερα. Έλα να γνωριστούμε αν θέλεις, να συζητήσουμε επί του θέματος και μετά να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Προς το παρόν, την παραπάνω δημοσίευσή σου σχετικά με την APR Θεσσαλονίκης, θα την χαρακτήριζα επιεικώς παιδαριώδη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προφανώς, κανείς από τους 2 σας δεν γνωρίζει τι ακριβώς συμβαίνει με το εν λόγω αυτοκίνητο και εγκέφαλο, μάλλον είναι άτοπο το να συνεχίζεται αυτή η συζήτηση. Και από την στιγμή που ο κάτοχος του αυτοκινήτου δεν έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα, δεν θα ήθελα να μπω κι εγώ σε λεπτομέριες.

Αγαπητέ chrispant, το ποιός είναι επαγγελματίας, ποιός ξέρει την δουλειά του και ποιοί πρέπει να τον "χαίρονται", επέτρεψέ μου για τον εαυτό μου να ξέρω καλύτερα. Έλα να γνωριστούμε αν θέλεις, να συζητήσουμε επί του θέματος και μετά να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Προς το παρόν, την παραπάνω δημοσίευσή σου σχετικά με την APR Θεσσαλονίκης, θα την χαρακτήριζα επιεικώς παιδαριώδη.

Σαφώς και δεν έχω καμιά διάθεση ούτε πρόθεση για "λασπολογία" και διάφορα άλλα όπως προαναφέρθηκε. Απλά μεταφέρω αυτά που άκουσα (και όχι μόνο εγώ) σε συναντήσεις στη θεσσαλονίκη με τα παιδιά με scirocco. Οντως το τι ακριβώς έχει συμβεί δεν το ξέρω, και ουτε ενεργώ ως δικηγόρος του ή οτιδήποτε άλλο. Ούτε την έγκρισή του παιδιού έχω (αυτό μας έλειπε να παίρναμε και άδεια).

Αλλά επειδή μου έκανε εντύπωση το αναφέρω κυριολεκτικά όπως ειπωθηκε από τον ίδιο. Εχω ακούσει και καλά για την APR από άλλους αλλά εκπλήσομαι από τον επιθετικό τόνο σας.

Οσον αφορά το σχολιασμό σου περί παιδιαριώδους αναφοράς μου, το αφήνω ασχολίαστο... και επειδή δεν είμαστε παιδάκια δέχομαι οτι μπορεί να φταίει οτιδήποτε άλλο, όχι όμως και το τελευταίο χαρακτηρισμό σου.

Μην το τραβάμε όμως, ο καθένας ξέρει από την θέση του καλύτερα και μπορεί να κρίνει. Δεν αφήνω αιχμές αλλά μ αυτά που άκουσα αυτό το συμπερασμα έβγαλα όπως θα σκεφτόταν και ο κάθε νοήμων. Μπορεί να φταίει κι ίδιος ο ιδιοκτήτης, μπορεί και αστοχία του εγκεφάλου.

καλό απόγευμα να χουμε ))

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα!!

Θα ηθελα σε παρακαλω αφου μαλλον δεν ειναι η επισημη δηλωση του φιλου σου και επειδη εχει και αυτος σοβαρο μαγαζι με εγκαταστασεις αεριου να μην μιλας και να μην γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν η τουλαχιστον δεν εχουν την εγκριση του.Καλα τα φορουμ για την πληροφορηση.Ολοι εχουμε μαθει πολλα απο αυτα.Αλλα καλο θα ηταν να μην κανουμε παραπληροφορηση και λασπολογια στους συνφορουμιτες

Σε ευχαριστω

Δεν κατάλαβα ρε φίλε KTM25089 αυτά που συζητιούνται και λέγονται απο άτομα με πρόγραμμα δεν πρέπει να σχολιάζονται ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.