Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για να μη χαλάμε άλλο το τοπικ, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου! Απλά, σας λέω τι έγινε! Είναι εντελώς "κουφό" αυτό που είπε, αλλά δυστυχώς (ευτυχώς για μένα, αν καταλαβαίνεις ;) ) το είπε.

Link to comment
Share on other sites

Eσυ μπορει να με κοροιδευεις,αλλα δεν ξερω αν διαβαζεις τί γραφεις?!

Με μαμα πιεση 227 άλογα,οκ!

+1000 δεν γινονται αυτα τα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις χοντρο πρόβλημα πχ εχει σπάσει πιστόνι για να καλύψει η μαμα VW την ζημια θα ζητησει logs απο το αμαξι και φαινεται αν εχει βαλει προγραμμα ή οχι απο πιεσεις ,ροπές κλπ κλπ

Δεν μιλαω για απλα προβληματακια οπως σκαστρες,n75 ,πολλαπλασιαστες που μπορεις να βγαλεις το προγραμμα και εισαι οκ .

δεν καταλαβαίνω αυτο που λες ,τι logs να ζητησει η vw από πιέσεις ροπές κλπ ? δεν κρατάει στην μνημη του ο εγκέφαλος logarismata-

αν βγάλεις το προγραμμα και το δοκιμάσουν θα είναι μαμα-

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει δεδομένα και σύμφωνα με αυτά διορθώνει κάθε φορά o εγκέφαλος....dcts. Εάν δεν κάνει clear all dcts και δεν μηδενίσει το flash counter να μην περιμένετε κάλυψη εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς που ειπε ο Dikonou . Βεβαια δεν ξερω κατα πόσο το ψαχνουν τοσο πολυ ακομα και σε μεγάλη ζημια . Οσοι εχετε προγραμμα οταν εχετε κοψιματα απο n75 ή πολλαπλασιαστες βγάζετε πρωτα το προγραμμα και πατε? Αν το logαρουν στο δρομο δεν θα δουν οτι υπαρχει προγραμμα?

Ειμαι μεταξυ Unitronic και Revo ,πιο πολύ προς Unitronic συγκλίνω αλλα εχω αυτες τις αποριες περι,εγγυησης,αντιπροσωπειας κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς που ειπε ο Dikonou . Βεβαια δεν ξερω κατα πόσο το ψαχνουν τοσο πολυ ακομα και σε μεγάλη ζημια . Οσοι εχετε προγραμμα οταν εχετε κοψιματα απο n75 ή πολλαπλασιαστες βγάζετε πρωτα το προγραμμα και πατε? Αν το logαρουν στο δρομο δεν θα δουν οτι υπαρχει προγραμμα?

Ειμαι μεταξυ Unitronic και Revo ,πιο πολύ προς Unitronic συγκλίνω αλλα εχω αυτες τις αποριες περι,εγγυησης,αντιπροσωπειας κλπ κλπ

Oχι ρε παιδια μην αγχωνεστε!!!

Αυτο που λεει ο Dikonou ισχυει,αλλα πόσες φορες εχει γίνει? σε πολυ σοβαρες ζημιες,σε πολλα λεφτα και σε κατι καινουργιο!

Που και πάλι περιπτωσεις που ξερω βρηκαν ακρη κ το περασαν εγγυηση!

Πρεπει η περιπτωση να ειναι τραγικη,ο προγραμματιστης να ειναι ασχετος να σου εχει βγαλει κοφτη τελικης να πας μονιμα τελικες και να σου σπασει στα 260,εν ναι εκει υπαρχει θέμα,πως ησουν ρε φιλε με αυτα τα χλμ τόση ωρα... αλλα και πάλι!

Οι πολλαπλασιαστες ειναι γνωστο προβλημα,πας κανεις βολτα,γυρνας στον αλλαζουν και τέλος... σιγα μην εχουν ορεξη να ασχοληθουν αν εσυ εχεις προγραμμα κ τί θα κανουν?!!!! Είναι ζημιες ρουτινας κ δεν ασχολουνται καθολου!

Παιδια καταλαβετε κατι.... η αντιπροσωπεια σε αυτους τους δυσκολους καιρους που απολυουν τους υπαλληλους τους,δεν τον χανει τον πελατη και κυριως δεν τον δυσαρεστει για να μπλεξουν ΟΛΟΙ! τα λεφτα δεν τα βαζουν απο την τσεπη τους και η allianz να ειστε σιγουροι δεν χανει και βγαζει κερδος!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς που ειπε ο Dikonou . Βεβαια δεν ξερω κατα πόσο το ψαχνουν τοσο πολυ ακομα και σε μεγάλη ζημια . Οσοι εχετε προγραμμα οταν εχετε κοψιματα απο n75 ή πολλαπλασιαστες βγάζετε πρωτα το προγραμμα και πατε? Αν το logαρουν στο δρομο δεν θα δουν οτι υπαρχει προγραμμα?

Ειμαι μεταξυ Unitronic και Revo ,πιο πολύ προς Unitronic συγκλίνω αλλα εχω αυτες τις αποριες περι,εγγυησης,αντιπροσωπειας κλπ κλπ

δεν νομίζω ότι θα κάτσει κανένας απο την αντιπροσωπέια σε τέτοια περίπτωση οπου πχ το κόστος για ν75 είναι 40 ευρω και για τους πολλαπλασιαστες 35 ευρω να βγει έξω στο δρόμο και να loggaρει για να δει αν έχεις πρόγραμμα-

και να γίνει δεν τρέχει και τίποτα το πολυ πολυ να πληρώσεις την ν75 όπου δεν νομίζω ότι την καλυπτει η εγγύηση ούτως ή άλλως.

τώρα για την εγγύηση που λες όποιο πρόγραμμα και να έχεις αν προκύψει κάτι στραβό πάλι έτσι και αλλιως θα περάσεις το μαμα πρόγραμμα και μετά θα πας στην αντιπροσωπεία -πχ στην εταιρεία που πουλάει το revo εδώ στην Ελλάδα έχουν και το "μαμα" πρόγραμμα ,για uni δεν ξέρω -

τώρα στην αντιπροσωπεία που σου έχουν πει ότι βάζουν πρόγραμμα θα υπάρξει κάποια συμφωνία γραπτώς ότι σε καλύπτει εγγύηση ή στο προφορικό σου έχουν πει ότι θα το κανονίσουν αν γίνει καμια στραβή;

άποψη μου αν αποφασίσεις για revo πήγαινε στην car... e που έχουν όλες τις version ανάλογα τον εγκεφαλο του αυτοκινητου σου και θα έχεις πάντα φιλική εξυπηρέτηση σε ότι θέλεις -

υγ :βάλε revo και δεν θα το μετανιώσεις :yes: (2,5 χρόνια και 36000 κμ που το έχω ουτε ν75,ουτε λαμπακια ,ουτε πολλαπλασιαστες ουτε τιποτα)

υγ 2 :αν είσαι όμως τύπος με πολυ αγχος και αμφιβολία μην βάλεις τίποτα γιατί με το παραμικρό θα αρρωσταίνεις-με το προγραμμα παίρνεις ένα ρίσκο και ζεις με αυτό ,αλλά οδηγείς άλλο αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις . Μετα το πρώτο σερβις καπου στον Δεκεμβρη-Ιανουαριο θα βαλω προγραμμα αν ολα πανε καλα με κατι δουλειες . Ακομα δεν εχω αποφασίσει για unitronic ή revo θα δειξει! Η Uni παντως θα βγαλει τον οκτωβρη και προγραμμα για το DSG που με ενδιαφέρει μιας και το D Mode το θεωρω καπως τραγικο.

Τωρα προγραμμα στο μοτερ δεν ξερω μπορει να ρωτησω την γιαγια μου να διαλεξει γιατι φιλοι με Cupra λενε Unitronic μην βάλεις Revo θα εχεις λαμπακια,τρεξιματα ,ειναι ψοφια σε σχεση με τα Uni,χανεται τελειως το μαμα προγραμμα κλπ. Μου λενε βάλε Unitronic πιο δυνατο δεν εχει αντιμετωπίσει κανενας θεμα κλπ κλπ

Απο την αλλη σε φορουμ με κατοχους VW 1.4TSI το 90% φοράει revo και το βάζουν και αντιπροσωπειες(δεν εχω ρωτησει για εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως φίλε έχω στο golf 160 tsi μου unitronic εδω και κανα 8 μηνο. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ποτέ, ούτε λαμπάκια ούτε safe mode. Απο δύναμη σίγουρα πολύ καλυτερα απο μαμα, τωρα για τις διαφορες με ρεβο δεν νομιζω ννα εχει και τραγικες, πανω κατω ολες οι εταιρειες τα ιδια αλογα ''ταζουν''...Πάντως απο θέμα αξιοπιστίας που ηταν και το αρχικό μου ζητούμενο, είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έχει λάγκ, για λίγο, μέχρι να διαβάσει, αλλά μην ξεχνάμε πως αυξήσαμε τον χώρο ψύξης κατά κάμποσα λίτρα, οπότε δεν θα είναι ακριβώς όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο πρώτα βάλε.

Θελω να σου κανω μια ερωτηση απλα για να δω διαφορες..Πριν 2-3 μερες που πηγα και ρωτησα την τιμη του Revo εδω στην Θεσσαλονικη μου ειπε πως ειναι 850 ευρο και πως η καλυτερη τιμη που μπορει να μου κανει ειναι 750 ευρο ή αν θελω να περιμενω μηπως βγαλουν τωρα στα κοντα καμια προσφορα (οπως κανουν) και να το κανουμε με 650 ευρο...εσυ εχεις Revo..? και αν ναι με ποσα λεφτα το τοποθετησες..? Ευχαρηστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι του θέματος,αλλά μην ανοίγω καινούργιο....

Ξέρει κάποιος ποιά εταιρία βγάζει πρόγραμμα για τον 1.8 20v 125 ps ατμοσφαίρα?

http://www.skn-tuning.de/en/kategorie780.html?marke=21735&modell=312283&motor=312285&fahrzeugtyp=1&

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.