Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ποτε θα παμε για καφε να βαλουμε τα πραγμτα στην θεση τους δεν ξερω.....

 

οχι βρε πουστη μου ...τι μας εκανες τωρα...3076 gtx υβριδιο θελω εγω.....με bullet φτερωτες...κλαιω απτα γελια παντως

 

Billet και εισαι off topic..

Link to comment
Share on other sites

trip team tripotseris ε?

τι να μας πει κ αυτος..

?

EINAI K ΑΛΛΑ.....0 400, ΑCE MOTORSPORT, TRIP TEAM, να ψηφισουμε κ εμεις βρε παιδι μου!!

 

Nίκο με κάθε επιφύλαξη νομίζω οτι ο 0-400 δεν περνάει δικο του πρόγραμμα,νομίζω συνεργάζεται με σάλια.

Όπως και ο Trip Team Νομίζω με κρίτωνα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 6 χρονια οταν ξεκιναγα με το tsi εβαζε τωρα αν ηταν του κριτωνα η του πλουτωνα δε ξερω δεν ειχε πει.


ΠΑΙΔΙΑ etuners που τους βρισκω?

η αληθεια ειναι οτι δεν τους βρισκεις πουθενα κ ποτε!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν οι διορθώσεις.. :)

Off-topic: Οι αλλαγές του είναι ότι καλύτερο έχω δει..ούτε dsg να ήταν..

Link to comment
Share on other sites

e-tuners απο τη Τετάρτη τιμή 300

πρόγραμμα και 50 δυναμομετρο οι τιμες ειναι με απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια και καλοδουλευτο...

Τι νουμερα εβγαλε και ποιες οι εντυπωσεις σου απο το αυτοκινητο τωρα..??

Link to comment
Share on other sites

tiguan%20tsi.jpg

Το αμάξι ειναι tiguan 1.4tsi 4motion εχω κάνει μόνο 10 χλμ οπότε θα απαντήσω όταν κάνω περισότερα η αντλία υψηλής δεν είναι και στα καλύτερα της οπότε δεν ανεβήκαμε παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

tiguan%20tsi.jpg

Το αμάξι ειναι tiguan 1.4tsi 4motion εχω κάνει μόνο 10 χλμ οπότε θα απαντήσω όταν κάνω περισότερα η αντλία υψηλής δεν είναι και στα καλύτερα της οπότε δεν ανεβήκαμε παραπάνω...

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι καμπύλες θέλουν διόρθωση και fine tuning στο δυναμόμετρο..

Γι'αυτό άλλωστε έβαλες και custom..

Κατα άλλα νομίζω υπερασφαλες και ήπιο

 

Πόσταρέ το στις δυναμομετρήσεις!

Edited by nikdev
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει ποτέ σε κάποιον να βγεί το πρόγραμμα μόνο του? Η αν όχι να βγει να γυρνάει σιγά σιγά σε εργοστασιακό?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όχι δε γινεται αυτο,εβγαλες μήπως μπαταρία ; αν ναι επανερχεται σχετικα γρήγορα -

 

 

με update σε αντιπροσωπεία ναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει ποτέ σε κάποιον να βγεί το πρόγραμμα μόνο του? Η αν όχι να βγει να γυρνάει σιγά σιγά σε εργοστασιακό?

 

Μπα με την καμία..... 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι έγινε να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας, εδώ και λίγο καιρό ένιωθα ότι ψηλά είχε χάσει το αμάξι, σκεφτόμουν ότι μπορεί να το συνήθισα και να ναι ιδέα μου, πήγα προχτές και έκανα δυναμομέτρηση και έκανα 3 πατήματα γιατί τα νούμερα ήταν λίγο χάλια... Τέσπα έβγαλε 195 άλογα το αμάξι με 100αρα ΦΠE+ic. Είχα βάλει vagcom και δεν είχε βγάλει κάτι... Στο δυναμόμετρο μου είπαν ότι ή έχει θέμα η Ν75 ή το πρόγραμμα αλλά μου λέει μάλλον το πρόγραμμα γιατί σήκωνε 1.5 για λίγο. Πάω καπάκι στην APR και μου πε ότι είναι μια παρτίδα εγκεφάλων που με τον καιρό προσπαθούν να επαναφέρουν το αμάξι στο εργοστασιακό πρόγραμμα απλά δεν μπορούσε εκείνη τη στιγμή να μου ξαναπεράσει πρόγραμμα και πήγα σήμερα και μου το βαλε. Μου πε του έχει ξανατύχει και έχει βγει ένα update της APR που το διορθώνει αυτό, απλά πήγα μεσημέρι και είχε κίνηση και δεν μπορούσα να ανοίξω για να καταλάβω αν πήρα άλογα, το βράδυ θα το βγάλω και θα δω. Το περίεργο όμως ήταν ότι στο dyno απ ότι μου πε το παιδί και συγκρίναμε και κάτι dyno από άλλα 1.4 όσο δούλευε ο κομπρέσσορας το αμάξι ήταν καλά, μόλις έκλεινε είχε πιέσεις σαν μαμα, μου λέει είναι σαν να χεις το μισό πρόγραμμα Ο.Ο .

 

ΥΓ: Αυτό που μου πε το ξέρω ότι είναι περίεργο και ούτε εγώ το χα ξανακούσει αλλά τα 195 άλογα είναι λίγα για με πρόγραμμα αλλά  πολλά για μαμά!

Edited by Tonyantony
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι καμπύλες θέλουν διόρθωση και fine tuning στο δυναμόμετρο..

Γι'αυτό άλλωστε έβαλες και custom..

Κατα άλλα νομίζω υπερασφαλες και ήπιο

 

 

ενταξει ρε 300 ευρω εδωσε το παιδι!!!!!μια χαρα value 4 money!!!!!

Να σας πω τι έγινε να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας, εδώ και λίγο καιρό ένιωθα ότι ψηλά είχε χάσει το αμάξι, σκεφτόμουν ότι μπορεί να το συνήθισα και να ναι ιδέα μου, πήγα προχτές και έκανα δυναμομέτρηση και έκανα 3 πατήματα γιατί τα νούμερα ήταν λίγο χάλια... Τέσπα έβγαλε 195 άλογα το αμάξι με 100αρα ΦΠE+ic. Είχα βάλει vagcom και δεν είχε βγάλει κάτι... Στο δυναμόμετρο μου είπαν ότι ή έχει θέμα η Ν75 ή το πρόγραμμα αλλά μου λέει μάλλον το πρόγραμμα γιατί σήκωνε 1.5 για λίγο. Πάω καπάκι στην APR και μου πε ότι είναι μια παρτίδα εγκεφάλων που με τον καιρό προσπαθούν να επαναφέρουν το αμάξι στο εργοστασιακό πρόγραμμα απλά δεν μπορούσε εκείνη τη στιγμή να μου ξαναπεράσει πρόγραμμα και πήγα σήμερα και μου το βαλε. Μου πε του έχει ξανατύχει και έχει βγει ένα update της APR που το διορθώνει αυτό, απλά πήγα μεσημέρι και είχε κίνηση και δεν μπορούσα να ανοίξω για να καταλάβω αν πήρα άλογα, το βράδυ θα το βγάλω και θα δω. Το περίεργο όμως ήταν ότι στο dyno απ ότι μου πε το παιδί και συγκρίναμε και κάτι dyno από άλλα 1.4 όσο δούλευε ο κομπρέσσορας το αμάξι ήταν καλά, μόλις έκλεινε είχε πιέσεις σαν μαμα, μου λέει είναι σαν να χεις το μισό πρόγραμμα Ο.Ο .

 

ΥΓ: Αυτό που μου πε το ξέρω ότι είναι περίεργο και ούτε εγώ το χα ξανακούσει αλλά τα 195 άλογα είναι λίγα για με πρόγραμμα αλλά  πολλά για μαμά!

η πιεση στον κομπρεσσορα σε ολα τα ειναι το ιδιο καθως κανενας δεν επεμβιανει στις στροφες του/οσο πιο καινορια τοσο πιο παραξενα ρε παιδι μου!τουλαχιστον να λυθηκε το θεμα μεσω εγγυησης apr κ ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη αγορι μου το μυαλο σου να δω ποτε θα γυρισει σε μαμα κατασταση...

Στο λεει και το αμαξι σου οτι δεν αντεχει αλλο μαζι σου...

Μεχρι και προγραμμα σου το ιδιο σου λεει να σοβαρευτεις..

Πλακα πλακα παντως αν καταφερεις να κανεις και το αντιθετο δλδ να παιρνεις βολτα μαμα αμαξια και να τα γυρνας με προγραμμα θα εισαι πολυ μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

chiptronic εχω εδώ και 25000χλμ περίπου. κανένα πρόβλημα. ιπποδύναμη 209ps και ροπή 30,5/4000 περίπου.

Εχεις ρυθμιση για 100 οκτανια; Με 95 περναει κανενας τα 200; Για Tsi μιλαω, οχι για GT

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε 300 ευρω εδωσε το παιδι!!!!!μια χαρα value 4 money!!!!!

η πιεση στον κομπρεσσορα σε ολα τα ειναι το ιδιο καθως κανενας δεν επεμβιανει στις στροφες του/οσο πιο καινορια τοσο πιο παραξενα ρε παιδι μου!τουλαχιστον να λυθηκε το θεμα μεσω εγγυησης apr κ ολα καλα!

 

 

Δεν είναι λογική αυτή. Λογική είναι μέχρι εκεί ζήτησε ο χρήστης ή ανέβαινε το hardware.

Εγώ κρατάω αυτό που είπε περί υψηλής και ότι θα πάει για fine tuning αργότερα.

Εχεις ρυθμιση για 100 οκτανια; Με 95 περναει κανενας τα 200; Για Tsi μιλαω, οχι για GT

ΝΑΙ, με ρύθμιση 95 ακόμα και σκέτο ΣΩΣΤΟ πρόγραμμα τα περνάς. Ίδιο μοτέρ είναι.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική αυτή. Λογική είναι μέχρι εκεί ζήτησε ο χρήστης ή ανέβαινε το hardware.

Εγώ κρατάω αυτό που είπε περί υψηλής και ότι θα πάει για fine tuning αργότερα.

ΝΑΙ, με ρύθμιση 95 ακόμα και σκέτο ΣΩΣΤΟ πρόγραμμα τα περνάς. Ίδιο μοτέρ είναι.δλδ

δλδ κατσε 300 ειναι χωρις fine tuning????αντι ο προγραμματιστης να του πει αγορι μου το αμαξι θελει αντλια πανε βαλε κ ξανα ελα???ειμαστε σοβαροι τωρα???οτι πληρωνεις παιρνεις νομος αυτος!! αμα θες κ fine tuning δωσε αλλα 200 κ εισαι μια χαρα τωρα!ωραια πραματα.εκτος αν το παιδι ανελαβε την ευθυνη κ ηθελε ντε κ καλα προγραμμα ασχετα με τον κινδυνο.εκει παω πασο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δλδ κατσε 300 ειναι χωρις fine tuning????αντι ο προγραμματιστης να του πει αγορι μου το αμαξι θελει αντλια πανε βαλε κ ξανα ελα???ειμαστε σοβαροι τωρα???οτι πληρωνεις παιρνεις νομος αυτος!! αμα θες κ fine tuning δωσε αλλα 200 κ εισαι μια χαρα τωρα!ωραια πραματα.εκτος αν το παιδι ανελαβε την ευθυνη κ ηθελε ντε κ καλα προγραμμα ασχετα με τον κινδυνο.εκει παω πασο.

Εγώ είπα τη γνώμη μου. Σε μένα μη τα λες.

Στον χρήστη izz τα υπόλοιπα.

 

Γενικά νομίζω πολύ ασχοληθήκαμε, ας ασχοληθεί ο χρήστης.

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα τη γνώμη μου. Σε μένα μη τα λες.

Στον χρήστη..

nikdev κουβεντα κανουμε!αραγε ξερει τι θα γινει αν κανει κανα mechanical malfunction η Ν276 σε full boost κ δεν προλαβει ο εγκεφαλος να το ριξει σε safe??που το απευχομαι!!!κ ελεγαν η κριση θα ξεσκαρταρει.....καποιος πρεπει να τονισει στον ανθρωπο οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΛΙΑ!!!!!!!επισης izz καλοριζικο κ να το προσεχεις!

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.