Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Βαλε μονο ΟΕΜ. (Συμβουλη)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δεις ροπη με κεφαλαια......autotech αντλια υψηλης.

Το δικο μου εβγαλε 31,5kg και πανω απο 30 για ευρος 1800 στροφων.

Πριν την αντλια 25,5 με το ζορι και αρχιζαν τα κοψιματα.

Κανενα προβλημα εδω και 7 χρονια.

Απο αλογα τα 217 που μετρηθηκαν στο maha μου φτανουν και περισευουν

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντλία βενζίνης παιδια.Αντι για 4 μπαρ στέλνει περίπου 2.8.Ο μηχανικός μου είπε να  βάλω την γνήσια.ξερουμε μήπως που μπορώ να τη βρω και ίσως μια ενδεικτική τιμή?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..καινουριος στην παρεα εδω..θελω καποιος που εχει τοποθετηση προγραμμα σε golf 6 tsi 160 ps αν ειχε καποιο προβλημα ? ευχαριστω εκ τον προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου εβαλα προγραμμα σφυριζει το turbo μετα τις 5000 στροφες..ειναι φυσιολογικο;

Βρηκα και σφαλμα g42 intake air temp sensor - signal too low

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου εβαλα προγραμμα σφυριζει το turbo μετα τις 5000 στροφες..ειναι φυσιολογικο;

Βρηκα και σφαλμα g42 intake air temp sensor - signal too low

Ο προγραμματιστής σου τι ανέφερε σχετικά;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..σκευτομαι για τοποθετηση προγραμματος σε golf 6 tsi 1.400 160 εχω ακουσει διαφορα θα σπασει δεν αντεχει και διαφορα τετοια..καποιος που εχει τοποθετηση και αν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις αυτο το chip απο το site  το παρακατω?https://www.racechip.com/shop/vw/golf-v-2003-to-2009/1-4-tsi-1390ccm-170hp-125kw-240nm.html

Και αν ναι να μας πει ποσο αξιοπιστο ειναι?Και ενα δευτερο θεσσαλονικη αν γνωριζει κανεις καλο μαστορα συνεργειο για αναβαθμιση πρωτο σταδιο golf gt και τιμες;Ευχαριστω

Edited by alexandros29
Link to comment
Share on other sites

σε οποιον περισσευουν να το βαλει αυτη ειναι η αποψη μου...εχω τον 140αρι bmy και εβαλα το προγραμμα της revo 400 ευρω μαζι με φιλτρο pipercross..το αυτοκινητο παει σφαιρα και η καταναλωση απο καλαματα-θεσσαλονικη με ενα ρεζερβουαρ 100αρα..!! και για να σας προλαβω πηγαινα την μεγαλυτερη διαρκεια του ταξιδιου με 140 χλμ (και εκανα και μια ψιλοκοντρουλα με ενα audi a3)!! Oσο για αυτους που το σκεφτονται να το βαλουν οσον αφορα ζημιες και φθορες θα σας πω αυτο που μου ειπε ο  μηχανικος μου...οτι ειναι να παθει θα το παθει ειτε φοραει προγραμμα ειτε δεν φοραει το θεμα ειναι η συντηρηση και το πως το πας!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο θα ήταν να σου πει ότι θα πάθει ζημιά αν βάλεις πρόγραμμα... Ζούμε το 2016 και η βελτίωση του αυτοκινήτου έχει πάει στα τάρταρα... Άρα μπροστά στο κέρδος τι είναι τα δέκα λόγια παραπάνω. Δεν υπαινίσσομαι ότι  θα πάθεις ζημιά αλλά μην τα βλέπουμε όλα ρόδινα.

Edited by RAF JOHN
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , RAF JOHN said:

Το περίεργο θα ήταν να σου πει ότι θα πάθει ζημιά αν βάλεις πρόγραμμα... Ζούμε το 2016 και η βελτίωση του αυτοκινήτου έχει πάει στα τάρταρα... Άρα μπροστά στο κέρδος τι είναι τα δέκα λόγια παραπάνω. Δεν υπαινίσσομαι ότι  θα πάθεις ζημιά αλλά μην τα βλέπουμε όλα ρόδινα.

θα συμφωνουσα φιλε μου αν πηγαινα σε διαφορετικο μηχανικο καθε φορα που ηθελε σερβις..σε καποιον που ξερεις αρκετα χρονια και του εχεις εμπιστοσυνη δεν σου λεει τριχες!!προφανως ο υπευθηνος της ρεβο η καθε βελτιωτικου οικου δεν θα σου πουν την αληθεια η ολοκληρη την αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Dimitris kriti said:

σε οποιον περισσευουν να το βαλει αυτη ειναι η αποψη μου...εχω τον 140αρι bmy και εβαλα το προγραμμα της revo 400 ευρω μαζι με φιλτρο pipercross..το αυτοκινητο παει σφαιρα και η καταναλωση απο καλαματα-θεσσαλονικη με ενα ρεζερβουαρ 100αρα..!! και για να σας προλαβω πηγαινα την μεγαλυτερη διαρκεια του ταξιδιου με 140 χλμ (και εκανα και μια ψιλοκοντρουλα με ενα audi a3)!! Oσο για αυτους που το σκεφτονται να το βαλουν οσον αφορα ζημιες και φθορες θα σας πω αυτο που μου ειπε ο  μηχανικος μου...οτι ειναι να παθει θα το παθει ειτε φοραει προγραμμα ειτε δεν φοραει το θεμα ειναι η συντηρηση και το πως το πας!!!

Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα , καλή επιλογή θα το καταλάβεις σε βάθος χρόνου.

Απέφυγε το καλοκαίρι τις παρατεταμένες τελικές, ιδιαίτερα με 95οκτ βενζίνη.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στην παρέα εχω το golf mk7 1.0 bluemotion tsi με τα 115ps και σκέφτομαι για καποιο προγράμμα..ακουω γνώμες..

Link to comment
Share on other sites

Έχω χαθεί μέσα στις 82 σελίδες αυτού του topic κ για κάποιο λόγω το search δεν μου βγάζει τίποτα για ABT...

Επειδή είμαι μεταξύ ABT κ REVO σε Golf Mk6 1.4 TSI160,

-Ποιος έχει από εδώ ABT;

-Ποιο είναι το πλεονέκτημά του ABT over REVO, καθώς το κόστος του είναι διπλάσιο κ το REVO δεν έχει προβλήματα αξιοπιστίας; (κ θέλει και 100άρα βενζίνη) 

-είναι το ΑΒΤ ποιο γραμμικό; βελτιώνει την δύναμη κ απόδοση σε όλο το φάσμα στροφών ενώ το REVO με μεγάλη διαφορά μόνο ψηλά;

-Τελικά το πρόγραμμα μόνο (stage1) απαιτεί καλύτερο intercooler (π.χ. S3) ή απλά είναι για την καλύτερη λειτουργία;

-η παραπάνω δύναμη θα βγάλει off τον OEM συμπλέκτη;-όλα τα μέρη του κινητήρα (πλην μπουζί) κ της μετάδοσης έχουν περισσότερα από 65.000, θα έχω κάποιο πρόβλημα με την επιπλέον δύναμη;

-επειδή πέρα από το προϊόν έχει σημασία κ ο άνθρωπος που θα το εγκαταστήσει/υποστηρίξει, έχει κάποιος εμπειρία από τον επίσημο της ABT στην Ελλάδα;

-έχει τρέξει κανείς το ABT με 97άρα βενζίνη; απλά χάνει επιδόσεις ή θα δημιουργηθεί κ κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , θελω γνωμες για προγραμμα σε golf 6 tsi 160 hp! και γενικοτερα προβληματα που ισως βγουν με το προγραμμα γιατι ακουω διαφορα!ευχαριστω ακουω γνωμες παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..εχω ενα golf 6 GTI με Revo stage 1 ...εχω αλλαξει εδω και 1 μηνα εξατμιση με φουλ συστημα 76αρι downpipe +200αρι cat...Σκεφτομαι για επαναπρογραμματισμο στη revo ή να δοκιμασω καποιον αλλο προγραμματιστη ;;;  πάντως για 260+ που δινει η Revo στο πρωτο σταδιο μου φαινοντσι ηδη υπερβολικοι...Το αμαξι το αγορασα με Revo και δεν εχω δυνατοτητα συγκρισης με προ Revo κσι after...

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που ηδη εχεις Revo, θα σου βγει πιο οικονομικα το stage 2. Σε γενικες γραμμες το πρωτο σταδιο παει +60-70 ps στο 6αρι GTI.  Δοκιμαζεις και αν δεν μεινεις ικανοποιημενος πας σε καποιον αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε και συγνώμη για το off topic αλλα δεν ξέρω που ακριβώς να θέσω το ερώτημα.

για να βγάλω το πρόγραμμα  που πρέπει να πάω και πόσο περίπου κοστίζει ??????

Link to comment
Share on other sites

είναι το SP POWER ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ και θα θελα να του βάλω revo λόγο απόδοσης και επειδή απο ότι διαβάζω αν κάτσει κανα κόλλημα στον εγκέφαλο θα πρέπει να το γυρίσω στο εργοστασιακό και μετά πάλι τοποθέτηση. αν γίνει αυτό ενω έχεις revo ή κάποιο αντίστοιχο η εταιρία σου το ξαναπερνάει δωρεάν,σωστά ? οπότε σκέφτομαι  να το κάνω τώρα που με παίρνει οικονομικά ετσι ώστε αν προκύψει κάτι σε δύσκολη περίοδο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

οπότε αντιπροσωπεία ε? υπάρχει περίπτωση να ακούσω κανα τρελό ποσό ?

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2016 at 5:42 ΠΜ, giorgosx said:

είναι το SP POWER ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ και θα θελα να του βάλω revo λόγο απόδοσης και επειδή απο ότι διαβάζω αν κάτσει κανα κόλλημα στον εγκέφαλο θα πρέπει να το γυρίσω στο εργοστασιακό και μετά πάλι τοποθέτηση. αν γίνει αυτό ενω έχεις revo ή κάποιο αντίστοιχο η εταιρία σου το ξαναπερνάει δωρεάν,σωστά ? οπότε σκέφτομαι  να το κάνω τώρα που με παίρνει οικονομικά ετσι ώστε αν προκύψει κάτι σε δύσκολη περίοδο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

οπότε αντιπροσωπεία ε? υπάρχει περίπτωση να ακούσω κανα τρελό ποσό ?

Εάν θα βάλεις ρεβο δεν είναι ανάγκη να γυρίσεις σε εργοστασιακό. Πας στην ρέβο και στο περνά απευθείας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να γυριστει πρωτα στοκ και μετα απο πανω να περαστει το ρεβο πραγμα που θα γινει εαν πας στη ρεβο θα στο κανουν εκει πρωτα στοκ και μετα θα σου περασουν το ρεβο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2016 at 8:18 ΜΜ, Toliatos Rudolf said:

Καλησπερα ..εχω ενα golf 6 GTI με Revo stage 1 ...εχω αλλαξει εδω και 1 μηνα εξατμιση με φουλ συστημα 76αρι downpipe +200αρι cat...Σκεφτομαι για επαναπρογραμματισμο στη revo ή να δοκιμασω καποιον αλλο προγραμματιστη ;;;  πάντως για 260+ που δινει η Revo στο πρωτο σταδιο μου φαινοντσι ηδη υπερβολικοι...Το αμαξι το αγορασα με Revo και δεν εχω δυνατοτητα συγκρισης με προ Revo κσι after...

φιλε πανε στη ρεβο ζητα update απο σταδιο 1 σε σταδιο 2 με κοστος 100 ευρω και θα εισαι μια χαρα , επισης εαν θες να ζωντανεψει και αλλο πες τους να στο κανουν permomance 3 για χρηση 100αρας βενζινης και θα εισαι μια χαρα . να ξες παντως η ρεβο με σταδιο 2 και permonace 3 (χρηση 100αρας βενζινης) δινει 290ps με 46 κιλα ροπης , πιστευω τα νουμερα ειναι μια χαρα μην περιμενεις εαν πας σε αλλο προγραμμα να βγαλεις πιο πολλα , αυτες ειναι οι δυνατοτητες της ihi με μαμα gate , εαν αλλαχτει η gate σε μια forge μπορει να χτυπησεις και 300 αλογα .

Edited by tasossline
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.