Jump to content

Recommended Posts

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif vw forever!!!!!!!!!!!

Καλα χιλιομετρα με το εργαλειο και συγχαριτιρια για ολο το project!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βάζεις φωτογραφίες , το ερωτεύομαι περισσότερο ! ! ¶ψογη δουλειά μέχρι τώρα !

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο φιλαρακο πολυ καλη δουλεια. Την ιδια και περισσοτερη δουλεια εκανα κ εγω στο δυαρι μου,αλλα μου πηρε κοντα 2 χρονια!Καποια στιγμη ισως το ανεβαζω κ εγω σαν project! και παλι μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ! :p Το φανάρι με τον projector είναι πατέντα ή έτοιμο και απλά το χωρέσατε στη μαμά θέση ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για όλη την προσπάθεια και το μεράκι και φυσικά το αποτέλεσμα που είναι πολύ εντυπωσιακό!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ! :p Το φανάρι με το projector είναι πατέντα ή έτοιμο και απλά το χωρέσατε στη μαμά θέση ?

Eιναι τα φαναρια του rallye, δεν εχει xenon λαμπες, απλα εχει projectors στην μικρη σκαλα.

Edited by Speedy
διορθωση αρχικου ποστ
Link to comment
Share on other sites

Eιναι τα φαναρια του rallye, δεν εχει xenon λαμπες, απλα εχει projectors στην μικρη σκαλα.

Αρα είναι πατέντα :p

Link to comment
Share on other sites

To αμάξι έφτασε στην τελική του μορφή, μόνο μικρές λεπτομέρειες έμειναν να φτιαχτουν..

P08-05-10_1834.jpg

P08-05-10_1835.jpg

P08-05-10_183501.jpg

P08-05-10_183502.jpg

P08-05-10_1836.jpg

P08-05-10_183503.jpg

P08-05-10_183601.jpg

P08-05-10_183602.jpg

P08-05-10_183603.jpg

P08-05-10_1838.jpg

P08-05-10_183802.jpg

P08-05-10_183801.jpg

P08-05-10_1839.jpg

P08-05-10_1853.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο !!!!!!!! και εις ανωτερα !!!!!! respect !!!!!! To rallye θα κλεβει τις ματιες ολων !!!! Συγχαρητηρια για την υπομονη σου και στον αδερφο σου. Αυτο θα πει αδερφος !! Τωρα ως αναφορα τον κινητηρα τι λεει παταει?

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια φιλος,χαρα στην υπομονη σου.προσπαθησα να το κανω και εγω αυτο πριν εναμιση χρονο αλλα τα παρατησα μολις τελειωσα το εσωτερικο,δεν ειχα την υπομονη και απλα του εκανα μερικα γυαλισματα!απο που το πηρες αν επιτρεπεται?δεν υπαρχουν πολλα στην Ελλαδα και ειχα ενα καποτε....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο !!!!!!!! και εις ανωτερα !!!!!! respect !!!!!! To rallye θα κλεβει τις ματιες ολων !!!! Συγχαρητηρια για την υπομονη σου και στον αδερφο σου. Αυτο θα πει αδερφος !! Τωρα ως αναφορα τον κινητηρα τι λεει παταει?

Σ'ευχαριστώ φίλε μου, για τα άλογα και το βάρος που έχει παει καλά..

συγχαρητηρια φιλος,χαρα στην υπομονη σου.προσπαθησα να το κανω και εγω αυτο πριν εναμιση χρονο αλλα τα παρατησα μολις τελειωσα το εσωτερικο,δεν ειχα την υπομονη και απλα του εκανα μερικα γυαλισματα!απο που το πηρες αν επιτρεπεται?δεν υπαρχουν πολλα στην Ελλαδα και ειχα ενα καποτε....

Η υπομονή μου εξαντλήθηκε πολλές φορές μέχρι να το τελειώσω, είναι πολύ δυσκολο να κάνεις μια τέτοια δουλειά, οι φωτο το κάνουν να φαίνεται απλό αλλα είναι το ακριβώς αντίθετο.

Το αυτοκίνητο το πήρα απο ένα παληκάρι στον Βόλο, πριν απο αυτόν το αμάξι ήταν στην Αττική.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια φιλε μου! πολυ καλη δουλεια! ξερω οτι χρειαζεται πολυ κουραγιο και υπομονη μιας και εχω ξεκινησει και εγω το δικο μου project σε MK2 1.3. Και παλι μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Eνα Update και απο εμένα..

DSC00888.jpg

DSC00890.jpg

DSC00886.jpg

DSC00885.jpg

Ο λόγος για όλα αυτά είναι, οτι παμε για βελτιωση στο μοτέρ..

Καλός ο 1,8 16v kjet αλλά οχι αρκετός..

Πρώτα απ'ολα εκανα ενα φρεσκάρισμα στον χωρο του κινητηρα.

Το είχα βαψει με χρωμα κακής ποιότητας και είχε θαμπώσει.

DSC00972.jpg

DSC00973.jpg

DSC00974.jpg

Το μοτέρ θα γίνει G60 16v..

Γιατί G60? Γιατί έτσι μου αρέσει ;)

DSC01146.jpg

DSC01148.jpg

DSC01149.jpg

DSC01150.jpg

DSC01151.jpg

DSC01152.jpg

DSC01153.jpg

DSC01154.jpg

DSC01183.jpg

Untitled.jpg

DSC01181.jpg

DSC01189.jpg

DSC01190.jpg

DSC01194.jpg

Το μοτέρ είναι stock ΚR με συμπίεση 8,8:1

Eισαγωγή απο audi s2 μεταποιημενη.

Μπεκ stock G60

Mπεκιέρα απο 20vt με 3,5bar FPR

Αντλία βενζινης KR

Hλεκτρικά απο G60

Chip vw motosport για to limited (ενα απο τα 71) για stock τροχαλια 78mm

G lader απο SLS, βελτιωμενο με 16mm ιμαντάκι.

Βασεις για τον τεντωτήρα και το δυναμό made by me.

Γενικά όλες οι εργασίες, εγιναν απο εμενα και τον αδερφό μου στο γκαράζ του σπιτιου μας...

Οπότε είναι ένα κανονικό backyard project :spiteful:

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.