Jump to content
attnos

Gauge Test

Recommended Posts

Παιδια το εχω ψαξει κ το VCDC δε μας παρεχει αυτη την επιλογη, υπαρχει τροπος να το προσθεσουμε η με αλλαγη καποιου εγκεφαλου(αν ναι ποσο κανει?)

Τα S3, ford focus κ αλα το εχουν..

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Παιδια το εχω ψαξει κ το VCDC δε μας παρεχει αυτη την επιλογη, υπαρχει τροπος να το προσθεσουμε η με αλλαγη καποιου εγκεφαλου(αν ναι ποσο κανει?)

Τα S3, ford focus κ αλα το εχουν..

Εχει επιλογη το VCDC για το 4αρι σιγουρα αρα θα εχει και για το 5αρι.

Θα πας απο το select στα instruments και στα δεξια στο κουμπι output test-03, βημα βημα ελενχεις τις βελονες και τα λαμπακια του καντραν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη το VCDC για το 4αρι σιγουρα αρα θα εχει και για το 5αρι.

Θα πας απο το select στα instruments και στα δεξια στο κουμπι output test-03, βημα βημα ελενχεις τις βελονες και τα λαμπακια του καντραν.

Θα το δοκιμασω κ'αυτο, αν κ δε νομιζω..

θενκς φορ ρεπλαι :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μπορει να γινει μονο στα καινουργια αυτοκινητα,αυτα με την ασπρη MFD και με το vag com 908.1

Ακριβώς! Εχθές το βράδυ το ενεργοποιήσαμε σε scirocco με το νέο καντράν, σε golf 5 δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η κωδικοποιήση δοκιμάστε το.

Enabling Gauge Test/Needle Sweep

This will sweep the gauge needles through their full range automatically when you start the engine.

[select]

[17 - Instruments]

[Coding - 07]

[Long Coding Helper]

Click on each of the Byte numbers in step 3) and you'll see the selectable options below.

Check the box for "Gauge Test/Needle Sweep active"

[Do It!]

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς?

Το δοκιμάσαμε στου Στέλιου το golf6 και δεν το δέχεται όπως επίσης δεν το δέχεται ένα scirocco 160 που είδαμε εχθές το βράδυ. Δεν ξέρω τι παίζεται με εκείνο το scirocco που πήρε την κωδικοποιήση κάντε κι εσείς ένα τεστ να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς?

Το δοκιμάσαμε στου Στέλιου το golf6 και δεν το δέχεται όπως επίσης δεν το δέχεται ένα scirocco 160 που είδαμε εχθές το βράδυ. Δεν ξέρω τι παίζεται με εκείνο το scirocco που πήρε την κωδικοποιήση κάντε κι εσείς ένα τεστ να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Δεν το δεχετε το scirocco διοτι εχει φανταζομαι την κοκκινη MFD,γινετε μονο σε αυτα με ην ασπρη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δεχετε το scirocco διοτι εχει φανταζομαι την κοκκινη MFD,γινετε μονο σε αυτα με ην ασπρη.

Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό γιατί σε 2 που το δοκιμάσαμε το πήρε το ένα και τα δύο είχαν τις καινούριες.

γινεται σε golf mk5 η' οχι?ξερει καποιος??

Διάβασε και κάνα πόστ πιο πάνω και θα μάθεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό γιατί σε 2 που το δοκιμάσαμε το πήρε το ένα και τα δύο είχαν τις καινούριες.

Διάβασε και κάνα πόστ πιο πάνω και θα μάθεις!!!

Ενοειται πως εχω διαβασει ολα τα παραπανω ποστ πριν στειλω φιλε κοσμα!κανεις ομως δε ξεκαθαριζει αν το εχει κανει σε golf mk5...εσυ προσωπικα το χεις κανει??αν ναι ,για να το κανεις χρειαζεται συγκεκριμενη εκδοση του καλωδιου vag com για να το κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Εχθές το βράδυ το ενεργοποιήσαμε σε scirocco με το νέο καντράν, σε golf 5 δεν γίνεται.

Ορίστε το έχω γράψει και πιο πάνω αλλά τεσπα δεν γίνεται σε golf5 ούτε και στο 6 τουλάχιστον σε όσα το έχω δοκιμάσει. Ένα scirocco το έχει πάρει κι αυτό ήταν με το νέο καντράν δε αλλά παλαιότερο από ένα άλλο sciroco που δεν το δέχεται και είναι παραγωγής ιανουαρίου 2010. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε!το 'χες γραψει...με ποια εκδοση του vag com προσπαθησες να το κανεις σε golf mk5??εχω την 908 λες να δοκιμασω η' το ιδιο πραγμα ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλη μία κωδικοποίηση για την συγκεκριμένη λειτουργία δοκιμάστε την όσοι έχετε golf mk6 ή scirocco και πείτε αποτελέμστα.

ΔΕΝ γίνεται σε 5άρια!

Με την 908 έκδοση του vag-com πηγαίνετε instruments μετά adaptation στο channel επιλέγετε staging και το κάνετε active.

i1402256_12062010158.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε golf v και νι gti μηπως γινεται ομως??γιατι καπου ειχα διαβασει οτι γινεται δεν θυμαμαι αν ηταν sto vortex h mkv

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω γιατί και στα καινούρια αυτοκίνητα γίνεται μετά από κάποια συγκεκριμένη βδομάδα, δεν ξέρω ποιά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.