Jump to content
antoniss

Γυαλισμα Θαμπων Φαναριων

Recommended Posts

Παρε και ενα ακριβώς ιδιο θεμα, και με ιδιο τιτλο!! :) :) :)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29778&st=0&p=319115&fromsearch=1entry319115

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν ξερω αν επιδεχεται το γυαλι τετοιου ειδους βελτιωση με αλοιφες κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν ξερω αν επιδεχεται το γυαλι τετοιου ειδους βελτιωση με αλοιφες κλπ. :rolleyes:

Πρόσφατα παρατήρησα μία θαμπάδα στο αυτοκίνητο του αδερφού μου, αλλά το πρόβλημα ήταν τελικά από την μέσα μεριά του φαναριού.

Σ αυτή την περίπτωση, μάλλον δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παρατήρησα μία θαμπάδα στο αυτοκίνητο του αδερφού μου, αλλά το πρόβλημα ήταν τελικά από την μέσα μεριά του φαναριού.

Σ αυτή την περίπτωση, μάλλον δεν γίνεται τίποτα.

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι από έξω ή από μέσα, αλλά μου είπαν να μην το πειράξω από μέσα το φανάρι γιατί μετά υπάρχει κίνδυνος να πέρνει υγρασία. Μπορεί να είναι από μέσα η θολούρα ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι από έξω ή από μέσα, αλλά μου είπαν να μην το πειράξω από μέσα το φανάρι γιατί μετά υπάρχει κίνδυνος να πέρνει υγρασία. Μπορεί να είναι από μέσα η θολούρα ???

Δεν ξέρει ρε παιδιά κανείς να μου πει ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει ρε παιδιά κανείς να μου πει ???

Εδώ θα βρεις έναν πολύ καλό οδηγό.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=151798&highlight=Polish+Car+Headlights

Γίνε μέλος κ ψαξτω λίγο περισσότερο.

λίγο υπομονή θέλει μόνο.

υπάρχουν κ μαγαζιά που τα αναλαμβάνουν swell.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε πλαστικο φαναρι απο εξω εχω δοκιμασει να το καθαρισω με μια αλοιφη της SONAX ειδικη για τετοια υλικα. Το αποτελεσμα ηταν καλο αλλα οχι τελειο. Σε κιτρινισμενα φαναρια κανει δουλεια παντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε πλαστικο φαναρι απο εξω εχω δοκιμασει να το καθαρισω με μια αλοιφη της SONAX ειδικη για τετοια υλικα. Το αποτελεσμα ηταν καλο αλλα οχι τελειο. Σε κιτρινισμενα φαναρια κανει δουλεια παντως.

Για γυάλινα φανάρια έχεται καμία πρόταση ??

Link to comment
Share on other sites

Στα φαναρια με γυαλι βγαινει το γυαλι και το καθαριζεις με αζαξ κλπ αν δεν βγαινει αλλαγη φαναριων εμενα τα δικα μου που ειχαν θολωσει πλαστικα ειναι τα καθαρισα με εναν δικο μου τροπο και δεν εχουν ξαναθολωσει τα εχω 9 μηνες. Αν ειναι πλαστικα παρε γυαλοχαρτο νερου 2000, βαλε ζεστο νερο με απορριπαντικο πιατου σε ενα κουβα και τριψτα με το γυαλοχαρτο αφου φυγει η βρωμια παρε αλοιφη που γυαλιζει το χρωμα του αυτοκινητου και καθαρισε τα. ειναι εγγυηση δεν θα ξαναθολωσουν :D

Edited by stavros geoldasis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.