Jump to content
GOLFiiiGT

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Viper απο μενα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τους 2 συναγερμούς. Ο TEC είναι σαφώς ανώτερος
Sent from my iPhone using Tapatalk


Για ποιους λόγους πιστεύεις αυτό; Είναι ενδιαφέρον εφόσον έχεις 2 διαφορετικούς και μπορείς να συγκρίνεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αναφέρουν μόνο ένα όνομα συναγερμού, ειδικά κάποιος που είπε ότι έχει και τον αμερικανικό και τον ρωσικό. Μπορείτε να πείτε κάποια σημαντικά πράγματα να βοηθήσετε κι εμάς, όσους ενδιαφέρονται για συναγερμό καλό;
Αν δεν κάνω λάθος, οι viper και clifford θεωρούνται καλυτεροι; Ή υπάρχουν καλύτεροι; Οι ρωσικοί είναι δυο; Pandora & Tec; Διαφορά μεταξύ τους ή με τους αμερικανικούς;

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουάριο θα βάλω συναγερμό στο αμάξι μου. 

 

Δεν είχα βάλει τόσα χρόνια γιατί δεν με άρεσε αυτό που υπήρχε στην αγορά.

 

Το τελευταίο χρόνο όμως που είδα την εταιρία από την Ρωσία Pandora άλλαξα γνώμη.

Είπα αυτός ο συναγερμός πρέπει να μπει στο αμάξι μου.

 

Το πακέτο που θα βάλω είναι το Pandora mini.

Έχει ένα μικρό πλαστικό tag το οποίο το έχω με το κλειδί μου. 

 

Όταν θα πλησιάζω στο αμάξι τότε ο συναγερμός θα βγαίνει αυτόματα και θα ξεκλειδώνει. 

 

Όταν θα φεύγω από το αμάξι ο συναγερμός θα μπαίνει αυτόματα και θα κλειδώνει. 

 

Αν κάποιος πλησιάσει στο παράθυρο για να δει μέσα τότε κάνει ειδοποίηση για να καταλάβει ο άλλος ότι το αμάξι έχει συναγερμό. 

 

Από την εφαρμογή που έχει για κινητό μπορείς με σύνδεση bluetooth να κάνεις όλες της ρυθμίσεις όπως κλειδωμα ξεκλείδωμα άνοιγμα πορτ παγκαζ ρυθμίσει του tag στα πόσα μέτρα θα πιάνει όπως και να βλέπεις όλο το ιστορικό. 

 

Αν έχει χτυπήσει ο συναγερμός η να έκανε ειδοποίηση αν κάποιος πλησίασε στο τζαμί θα στο δείξει στο κινητό.

 

Το σύστημα αυτό κοστίζει 220€.

 

Αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις και εκκίνηση κινητήρα.

 

Αυτό είναι έξτρα κανένα 100€ θα κάνει.

 

Τότε η από το κλειδί σου πατώντας 3 φορές το κλείδωμα το αμάξι παίρνει μπρος η από το κινητό σου μέσω της εφαρμογής.

 

Θα με βγει κανένα 450€ με την εγκατάσταση. 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συγκρίνει με άλλους όπως οι αμερικανικοί viper, clifford αλλά και ένας άλλος ρωσικός ο tec; Σε τι διαφέρουν, αν τελικά βγαίνει κάποιος καλύτερος;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , gousias said:

Έχεις συγκρίνει με άλλους όπως οι αμερικανικοί viper, clifford αλλά και ένας άλλος ρωσικός ο tec; Σε τι διαφέρουν, αν τελικά βγαίνει κάποιος καλύτερος;

Αυτούς που αναφέρεις δεν έχουν χώρια πλαστικό TAG που το έχεις στα κλειδιά σου και όταν πλησιάζεις το αμάξι να βγαίνει αυτόματα ο συναγερμός. 

 

Αυτό με άρεσε στο Pandora.

 

Το αμάξι αποκτά keyless entry.

 

Η εφαρμογή που έχει το Pandora είναι πιο καλή από της εφαρμογές που έχουν τα άλλα.

Του Viper είναι 6 χρόνια η ίδια. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και τα λες, ειδικά αν τα έχεις δει κι από κοντά ή τα έχεις δοκιμάσει, βοηθά άτομα όπως εγώ που δεν ξέρω. Κάτι άλλο περισσότερο μπορείς να δώσεις σε πληροφορίες, σχετικά με το καθένα;

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , gousias said:

Καλά κάνεις και τα λες, ειδικά αν τα έχεις δει κι από κοντά ή τα έχεις δοκιμάσει, βοηθά άτομα όπως εγώ που δεν ξέρω. Κάτι άλλο περισσότερο μπορείς να δώσεις σε πληροφορίες, σχετικά με το καθένα;

Ότι έχω μάθει το έμαθα από το Google και το YouTube. 

 

Έχει πολλά βίντεο μπορείς να τα παρακολουθήσεις. 

 

Εγώ εδώ ανέφερα αναλυτικά αυτό που θα κάνω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν πάντως πιο ασφαλή είναι τα RFID tags / 4G παρά οποιαδήποτε άλλη ασύρματη επικοινωνία μεταξύ χρήστη και συναγερμού αυτοκινήτου.
Το Bluetooth δεν θεωρείται ότι προσφέρει την ίδια ασφάλεια.
Ψάξε λίγο παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν πάντως πιο ασφαλή είναι τα RFID tags / 4G παρά οποιαδήποτε άλλη ασύρματη επικοινωνία μεταξύ χρήστη και συναγερμού αυτοκινήτου.
Το Bluetooth δεν θεωρείται ότι προσφέρει την ίδια ασφάλεια.
Ψάξε λίγο παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το Bluetooth δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα χρηστικό αφού πάνω από μερικά μέτρα απόστασης δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω μάθει το έμαθα από το Google και το YouTube. 
 
Έχει πολλά βίντεο μπορείς να τα παρακολουθήσεις. 
 
Εγώ εδώ ανέφερα αναλυτικά αυτό που θα κάνω εγώ. 


Τα βίντεο δεν μπορούν να προσφέρουν την επικοινωνία που έχουμε εδώ. Άσε που είναι ξενόγλωσσα!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πολύ σημαντικό είναι και το ρεύμα που τραβάει στην αναμονή. Ο TEC τραβάει ελάχιστο, το είχα ψάξει παλιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ενδιαφέρομαι να βάλω συναγερμό, καλύτερο από αυτόν που μου έβαλε η αντιπροσωπία όταν είχα αγοράσει το αμάξι. Συμπλήρωσα πλέον δεκαετία με το golf 6 tsi 160.

 

Έχω διαβάσει το thread.

 

Δε με ενδιαφέρει να έχει τρελά πράγματα πάνω και ευκολίες, Θέλω μόνο να είναι αξιόπιστος, να μην χρησιμοποιεί πολλή μπαταρία και να χρησιμοποιώ το κλειδί του αυτοκινήτου για άνοιγμα κλείσιμο. Λέω και για turbotimer για να μην περιμένω κάθε φορά να πέσει η θερμοκρασία λαδιού.

 

Πόσο να υπολογίζω σύνολο;

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό εγκαταστάτη στην Αθήνα;

 

Link to comment
Share on other sites

Golf του 16, 1,4 κυβικά. Ψάχνω για αξιόπιστο συναγερμό και ας έχει δικό του κλειδί. Αν γίνεται και να επικοινωνεί με το κινητό μου, όχι όμως να ανοίγει ή να κλείνει με αυτό ακόμη καλύτερα. Πόσο κάνει, τι προτείνετε, εγκαταστάτες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Επίσης αν αργότερα θελω να βάλω GPS ή και απενεργοποιηση κινητήρα πάλι χωρίς επικοινωνία με το κινητό ώστε να είναι πιο δύσκολο γίνεται;;; υπάρχει σύστημα να λςιτουργει με δακτυλικο αποτύπωμα; (πλέον οι αισθητήρες είναι φθηνοί) 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Sachry said:

Golf του 16, 1,4 κυβικά. Ψάχνω για αξιόπιστο συναγερμό και ας έχει δικό του κλειδί. Αν γίνεται και να επικοινωνεί με το κινητό μου, όχι όμως να ανοίγει ή να κλείνει με αυτό ακόμη καλύτερα. Πόσο κάνει, τι προτείνετε, εγκαταστάτες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Επίσης αν αργότερα θελω να βάλω GPS ή και απενεργοποιηση κινητήρα πάλι χωρίς επικοινωνία με το κινητό ώστε να είναι πιο δύσκολο γίνεται;;; υπάρχει σύστημα να λςιτουργει με δακτυλικο αποτύπωμα; (πλέον οι αισθητήρες είναι φθηνοί) 

έχω βρει μαγαζί (αθήνα) που θα πάω να βάλω οθόνη καμερα οπισθοχωρείας κτλ.

Δεν το έχω δοκιμάσει δηλαδή ακόμα αλλά από ψάξιμο έχει πολύ καλό όνομα.

Θες να σου στείλω λινκ;

Έχω δει σε βίντεο ότι έχει αυτό ακριβώς που ζητάς. Τώρα για τιμές δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

έχω βρει μαγαζί (αθήνα) που θα πάω να βάλω οθόνη καμερα οπισθοχωρείας κτλ.
Δεν το έχω δοκιμάσει δηλαδή ακόμα αλλά από ψάξιμο έχει πολύ καλό όνομα.
Θες να σου στείλω λινκ;
Έχω δει σε βίντεο ότι έχει αυτό ακριβώς που ζητάς. Τώρα για τιμές δεν έχω ιδέα


Επειδή εκτός από συναγερμό, ψάχνω και για κάμερα διπλή (εμπρός πίσω), αν έχεις νέα, εντυπώσεις από εγκατάσταση ή και κάποια πρόταση, στείλε σε παρακαλώ σε pm, για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος εδώ. Φυσικά και οποιοσδήποτε άλλος έχει προτάσεις, ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Kostas Tranoulis said:

έχω βρει μαγαζί (αθήνα) που θα πάω να βάλω οθόνη καμερα οπισθοχωρείας κτλ.

Δεν το έχω δοκιμάσει δηλαδή ακόμα αλλά από ψάξιμο έχει πολύ καλό όνομα.

Θες να σου στείλω λινκ;

Έχω δει σε βίντεο ότι έχει αυτό ακριβώς που ζητάς. Τώρα για τιμές δεν έχω ιδέα

Ναι στείλε λινκ και οταν θα εχεις γράψε και εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , gousias said:

 


Επειδή εκτός από συναγερμό, ψάχνω και για κάμερα διπλή (εμπρός πίσω), αν έχεις νέα, εντυπώσεις από εγκατάσταση ή και κάποια πρόταση, στείλε σε παρακαλώ σε pm, για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος εδώ. Φυσικά και οποιοσδήποτε άλλος έχει προτάσεις, ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.

 

Δες καμια camera για μπροστά σαν αυτή εδώ που μπαινει στο σήμα μπροστά 

 

 https://www.ebay.com/itm/Front-View-Camera-For-VW-Volkswagen-Golf-Jetta-Passat-Polo-Touareg-Tiguan-Car/123567918643?hash=item1cc538ce33:g:pzkAAOSwXedcJj5K

 

https://www.ebay.com/itm/Car-Front-View-Camera-Logo-for-VW-Universal-Golf-Passat-CC-Tiguan-Sharan-Touareg/283571684699?hash=item420630855b:g:4eQAAOSwgW5dSPtb

Link to comment
Share on other sites

http://www.dousissound.com/

στην σελίδα τους στο fb έχουν απειρα βίντεο με την δουλειά τους και για πράγματα όπως οθόνες και για συναγερμους καμερες κτλ

όμως να τονίσω οτι δεν έχω επισκεφτεί ακομα το κατάστημα και δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλα από κριτικές και βίντεο εκεί θα παω οταν θα έχω χρήματα για καμερα οπισθοοριας bluetooth κτλ που θέλω να βαλω.

ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση το λινκ γιατί δεν έχω τέτοιο σκοπό, απλα είναι κριμα να τα γραφουμε σε πμ και μετα απο καιρο να θέλει καποιος να πει κριτικες κτλ και να μην βρίσκει να γράψει η να διαβασει

αυτο το θέμα το έχω βρει πολλες φορες μέσα στο φορουμ σκαλίζοντας παλια τόπικ

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για συναγερμό οι κάτοχοι Tiguan, τι έχουν προτιμήσει για το όχημα τους;

Με λίγες ερωτήσεις στα μέρη μου, άκουσα για META (τον βάζουν στην αντιπροσωπεία), MED και PatrolLine.

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο σε prizrak Pandora κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κατά προσωπική εκτίμηση πως θα ταξινομούσες τις μάρκες, όσες αξίζουν πραγματικά;
Link to comment
Share on other sites



Κατά προσωπική εκτίμηση πως θα ταξινομούσες τις μάρκες, όσες αξίζουν πραγματικά;


Θεωρώ την prizrak καλύτερη αλλά και η Pandora δείχνει πολύ καλά στοιχεία.
Δες πως λειτουργούν κι αποφάσισε.
Όλες τις άλλες τις έχω ένα κλικ κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο σε prizrak Pandora κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τους είδα, είναι πολύ εξελιγμένοι και φυσικά σχεδόν 3πλασιου κόστους. Αλλά αξίζει εάν έχεις ακριβό αυτοκίνητο...

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.