Jump to content
GOLFiiiGT

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ωραιο αυτο που εστειλε ο στοιλας. θελω κ εγω να βαλω εναν τετοιο αλλα ποιος θα τον βαλει αν τον αγορασω?????? μι αφιλη μου εβαλε ενα συναγερμο σταμαξι της και βγηκαμε εξω,του ειπε κλεισε καρδια μου κ εκλεισε!!!! τι ειναι αυτο???? οχι,τα κλειδια ταχα εγω στο χερι μου..

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΛΑΤΑΡΕΙ

ΚΩΣΤΗ Ο CLIFFORD ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ

Εχω παρει τον ιδιο συναγερμο ακριβως,απο το παλικαρι αυτο,(Μαγαζι στην Αθηνα - Ε-Autoshop , Αθηναιος Αποστολος ονομαζεται),και εχω μεινει ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ...

Ο συναγερμος "ΤΑ ΣΠΑΕΙ" (γ@μ@ει δηλαδη...),και εχει τα παντα,ειδικα για καποιους turbατους σαν κι εμενα που βαριουνται tongue.giftongue.giftongue.gif ,εκκινηση κινητηρα απο μακρια,για να ζεσταινεται το γκαζακι μας πριν το καψουμε,και ενσωματομενο turbo-timer για το τελος,να ηρεμησει το καημενο απ'το λιωσιμο που θα εχει φαει... -_-:D:wub: !!!

Ρυθμιζονται τα παντα,εχει τα παντα.....

330 το βασικο πακετο που δειχνει στην φωτο,+ καμια 50 για μια πλακετα και εναν διακοπτη (θα σας εξηγησουν τι ειναι οταν το παρετε...),και γυρω στα 100 ευρο για τα περαστικα...

Αλλα αξιζει :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο με τους clifford ειναι οτι δεν δινουν εγγυηση(εστω 1 χρονο)στο τηλεχειριστηριο για προφανεις λογους(μπορει να το κακοποιεις),αλλα εμενα τωρα που στα καλα καθουμενα χαλασε το ηχειακι και για να ακουσεις την ειδοποιηση πρεπει να εχεις ακοη superman...Αγορασα ηδη δευτερο κοντρολακι γιατι το εχω αναγκη,αλλα ελπιζω μηπως δεν με χρεωσουν για επισκευη...

τι να κανουμε?δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...

Link to comment
Share on other sites

καλο το να σου στελνει το SMS μα αυτο ειναι συντεταγμενες κινητου-αντε να πας στην εταιρια κινητης να σου δωσουν το στιγμα που ειναι το κινητο < αρα και το αμαξι > αλλα και παλι απο ακριβεια μεσα σε πολη ?

αυτον που φερνει η www.marvel-tech.gr το λεει στις οδηγιες < πας το μηνυμα με τις συντεταγμενες στην αστυνομια >

Link to comment
Share on other sites

eimai o apostolhs kai sas eyxaristo gia ta kala logia oti xreiasteite gia cliford pooy exei agorastei apo mena mporo na peraso kai xeiristirio stin egyisi se periptosi poy den exei spasimata ejoterika

o synagermos einai apsogos kai kalyptetai apo pliri egiisi oti thelete kaleste me gia mena einai koryfh kai exei kai ful egyiisi

Edited by auto22
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα εναν MED που απο οτι ακουσα ειναι απο τους καλυτερους και δεν βγαζουν καθολου προβληματα εφ ορου ζωης,ειναι Ιταλικος με τηλεειδοποιηση και δεν χτυπαει οποτε του καπνισει αλλα αν υπαρχει προβλημα σοβαρο και με ειδοποιει στο μπρελοκ.Παντως στο γκαραζ του σπιτιου μου εχω τον καλυτερο συναγερμο και λεγεται Εκτωρ και ειναι γερμανικος συναγερμος!Ενα ροτβαιλερ 60 κιλων εκπαιδευμενο οποτε κοιμαμαι ησυχος τα βραδια χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο το να σου στελνει το SMS μα αυτο ειναι συντεταγμενες κινητου-αντε να πας στην εταιρια κινητης να σου δωσουν το στιγμα που ειναι το κινητο < αρα και το αμαξι > αλλα και παλι απο ακριβεια μεσα σε πολη ?

αυτον που φερνει η www.marvel-tech.gr το λεει στις οδηγιες < πας το μηνυμα με τις συντεταγμενες στην αστυνομια >

Καλησπέρα και καλως σας βρηκα.

Αν εχεις ομως το destinator (προγραμμα πλοηγησης) μπορεις να δεις το στιγμα του αυτοκινητου κατευθειαν πανω στον χαρτη.....ιδιως αν εχεις ppc phone edition

Για περισσοτερα εδω: www.ngi.gr/forum ή εδω: www.destinator.forumup.gr

Edited by opus
Link to comment
Share on other sites

:mellow: - η Marvel-tech εξαγοραστηκε ,ξερει κανεις αν υπαρχει συνεχιστης των προιοντων της ή αν βγαινει στην Ελλαδα κατι αναλογο ? μια Bladox αν δεν κανω λαθος εχει αντιπροσωπο στην Ελλαδα ?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες info και απο εμενα προσφατα εγινα κατοχως ενος VIPER 791vx.

Εχουμε και λεμε: VIPER -CLIFFORD -PYTHON ειναι ακριβως ιδιοι.

Εχουν και την ιδια αντιπροσωπια εφ ορους ζωης εγγυηση.

Ειναι παρα πολυ καλοι σε ολες τους τις λειτουργιες και χωρις λαθοι και με αρκετες εξοδους για να τις χρησιμοποιησεις οπως θελεις.

Στα specs τους βασικο χαρακτηριστικο ειναι η τηλειδοποιηση το remote start και turbo timer.

Εντυπωσεις: 1)" Για να χρησιμοποιησεις το Start Engine πρεπει να απενεργοποιησεις το immobilizer"

2)εργοστασιακα δινει 1 χιλιομετρο τηλειδοποιηση και 340 μετρα για εντολες. Κατι τετοιο συμβενει μονο σε ιδανικες συνθηκες χωρις ουτε ενα εμποδιο αναμεσα. Αυτο σημανει οτι οι αποστασεις αυτες δεν ισχυουν πουθενα ειναι πολυ πολυ μικροτερες. (Δεχετε μεγαλα κοψιματα η εμβελεια απο κεραιες κινητου και ραδιοφωνου)

3)Τα ανταλακτικα του που ειναι εκτος εγγυησης ειναι αρκετα ακριβα πχ τηλεχειριστηριο 140Ε.

Αυτα απο εμενα

Παντως ο συναγερμος κανει παπαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα.

Το συστημα ειδοποιησης μεσω κινητου και δορυφορου της ΜΕΤΑ ειναι το καλυτερο και παει ξεχωριστα απο το συναγερμο.

Edited by kos21
Link to comment
Share on other sites

:D - δεν μ'αρεσε το 1ο και οσον αφορα το 2ο κεραιες τρολλευ και μεταλλικα/με γυαλινες επιφανειες κτηρια κοβουν πολυ το σημα της τηλεειδοποιησης η οποια καμια φορα εμφανιζει το φαινομενο "μνημης" δηλαδη αν με σβηστο το αμαξι βγει ο πολος για καποια επισκευη ή πχ σου δωσουν ρευμα με καλωδια γιατι εμεινες με το που ξανασυνδεεται η τηλεειδοποιηση μολις αναψει δειχνει βλαβη και θελει reset ,μπορεις να το κανεις και μονος σου ή αν δεν σ'αρεσουν τα σκαλισματα πας σε ηλεκτρολογο που συνεργαζεται

Directed electronics δεν λεγεται η αντιπροσωπεια αυτων των συναγερμων με εδρα την θεσαλλονικη ?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλύτερος είναι αυτός που έχω tongue.gif αν και δεν έχω δοκιμάσει και πολλούς! Έχω συναγερμό CodeAlarm, με ειδοποίηση στο χειριστήριο, με λειτουργία turbo-timer, με εκκίνηση της μηχανής από το χειριστήριο, με ρυθμιζόμενο περιμετρικό συναγερμό (προειδοποιεί αν πλησιάζει κανείς κοντά στο τζάμι) και ρολόι χειρός - χειριστήριο, το οποίο εκτός από τα κουμπιά για την ώρα, ξυπνητήρι κλπ έχει και κουμπιά όπου κλειδώνεις-ξεκλειδώνεις το αμάξι, το βάζεις μπρος από μακριά κλπ κλπ B) Το ρολόι είναι ιδανικό για τις παραλίες (αδιάβροχο μέχρι 100m βάθος), όπου αφήνεις τα κλειδιά μέσα στο αμάξι (κρυμμένα) και δεν έχεις το νου σου στις τσάντες και στην ομπρέλα της παραλίας αφού (ξε)κλειδώνεις από το ρολόι! ;) Επίσης έχει και λειτουργία/προγραμματισμό ώστε αν λείπεις μέρες, μπορείς να το προγραμματίσεις να παίρνει μπροστά για κάποια λεπτά, ώστε να μην μένεις από μπαταρία ή να ξεπαγώνει αν έχει τίποτα χιόνια... :) (καλή ώρα όπως στη φώτο, όταν μας χιόνισε πέρυσι στο Ωραιόκαστρο... B)

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα εχουν και αυτοι που προανεφερα χωρις το ρολοι βεβαια.

Λιγο επιφοβα πραγματα αυτα με το ρολοι και τις βουτιες.

Link to comment
Share on other sites

:angry: - αυτο περι εκκινησης προϋποθετει οτι το αμαξι δεν θα εχει ταχυτητα μεσα αρα ειναι παρκαρισμενο σε ευθειο δρομο ή ιδιωτικο παρκινγκ ,αρα ξεχναμε ανηφορες η γενικα καθημερινο παραδειγμα σε πολη - επισης αυτη η "αισθηση" ασφαλειας του οτι τα κλειδια ειναι κρυμμενα δεν μ'αρεσε παντως
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κριψεις κανενα κλειδι μεσα στο αμαξι για να παιξει η εκινηση.

Χρησιμοποιεις μονο το immobilizer απο το κλειδι το βγαζεις δηλαδη απο το κλειδι (με πατεντα).

Οι περισσοτεροι το κανουν ετσι γιατι το κοστος της θηκης που αφηνεις το κλειδι μεσα δεν ειναι και τοσο φθηνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κριψεις κανενα κλειδι μεσα στο αμαξι για να παιξει η εκινηση.

Χρησιμοποιεις μονο το immobilizer απο το κλειδι το βγαζεις δηλαδη απο το κλειδι (με πατεντα).

Οι περισσοτεροι το κανουν ετσι γιατι το κοστος της θηκης που αφηνεις το κλειδι μεσα δεν ειναι και τοσο φθηνη.

Ποιά θήκη? Μάλλον παραννοήθηκα. Το κλειδί που αφήνεις μέσα, δεν το αφήνεις για να μπορείς μετά να το βάλεις μπροστά από το χειριστήριο, αλλά για να μην το κουβαλάς μαζί σου στην παραλία! Εννοείτε ότι για να βάλεις μπροστά δεν πρέπει να έχεις ταχύτητα μέσα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συχνά παρκάρεται σε τόσο ανηφορικό/κατηφορικό δρόμο ώστε να είναι τόσο απαραίτητη. Εγώ πάντως, σχεδόν ποτέ. :angry:

@kos1 το ξέρω ότι όλοι το κάνουν αυτό, για αυτό το λόγο έγραψα "Για μένα καλύτερος είναι αυτός που έχω tongue.gif", επειδή μόνο η μάρκα στην ουσία αλλάζει... :D

Link to comment
Share on other sites

:lol: - μωρε αν μενεις επαρχια παντα βρισκεις θεση μπροστα στο σπιτι σου ,σε καμια πολη ξεχνα το δια παντος αν δεν εχεις πυλωτη ή πληρωτεο παρκινγκ αρα πεφτει αβερτα ταχυτητα μεσα (!) παντως ο συναγερμος σου εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα ,με γεια
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, εγώ από όλα όσα έχει, μόνο το turbo-timer χρησιμοποιώ για να το αφήσω να κρυώσει, και καμιά φορά το πρωί να ζεσταθεί όταν έχω αργήσει στην δουλειά (για να ξεκινήσουν τα πλακώματα νωρίς ;) ). Κατά τα άλλα, στην καθημερινότητα όλα τα άλλα είναι παραπανίσια..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,μου είπαν ότι οι συναγερμοί με κλήση σε κινητό ή αποστολή μνμ είναι ευκολό να εντοπιστεί

ο αριθμός του "αυτοκινήτου-κινητού" απο κλεφτρόνι και μπορεί λένε άνετα μετα να τον παραβιάσει,ισχύει?????

εγώ μάλλον τείνω σε έναν Elser με τηλεειδοποιήση,Τι λέτε για αυτόν?????

Εντάξει turbo timer και start engine για το golfaki μου δεν με ενδιαφέρουν 'προς το παρόν' τουλάχιστον...

Αλλά θα ήθελα κάτι καλό,το ξέρω οτι είναι ακριβό το καλό αλλά να μην ξεφύγω και πολύ καθ'ότι και φοιτητής πράμα

............

Τέσπα περιμένω τα φώτα σας!!!!!!!!! ^_^:D :D

Link to comment
Share on other sites

B) - απλα το κλεφτρονι με μια φτηνη συσκευη μπλοκαρει το sms του δικου σου συναγερμου και ετσι ποτε δεν μαθαινεις οτι γινεται παραβιαση παρα οταν εχει γινει το αμαξι βιδες ,ο Elser ειναι καλος και με ανεκτη τιμη ,η τηλεειδοποιηση μπορει πολλες φορες να φανει σωτηρια αν και οχι μονο θελει καλο εγκατασταση να μην σε τρελανει στα false αλλα εχουν το σπαστικο οτι κρατανε στην μνημη αν βγει ο πολος της μπαταριας Πχ φανοποιειο,αλλαγη μπαταριας ή ακομη και αν παρει μπρος με καλωδια και θελουν ενα reset το οποιο ομως μπορεις να κανεις και μονος σου ευκολα (!) εχε υποψην οτι γραμμες τρολλευ,υποσταθμοι ΔΕΗ τζαμενια κτηρια υπογεια ασανσερ κλπ μειωνουν το βεληνεκες της τηλεειδοποιησης μεσα στην πολη ,στην επαρχια ή σε ανοιχτο χωρο ειναι απλως κανονι
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις φίλε μου,σίγουρα δεν μπορείς ποτέ μα ποτέ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο,είτε απο κλεφτρόνι για το μαγνητόφωνο ή και ολοκληρο το αυτοκίνητο,είτε απο βλ@κ@ή γένος θηλυκού αντίστοιχο απο παρκάρισμα-ξεπαρκάρισμα, απλά πονάς το αμάξι σου και κοιτάς να το διασφαλίσεις όσον το δυνατόν καλύτερα.Όπως μου είπε και το παλικάρι που μου έβαλε το συναγερμό απλά βάζοντας έναν συναγερμό που έχει αρκετές δυνατότητες,εγκαθιστώντας αυτές σωστά απλά καθυστερείς λίγο παραπάνω τον κλέφτη.Αν στο βάλει στο μάτι "κλάφτα χαράλαμπε" που λένε!!!!!!!

Αυτό που με νοιάζει περισσότερο πας σε μια καφετέρια σε ένα μπαράκι βρε αδερφέ μία απόσταση 300μ-500μ απο το προαναφερθέν μαγαζί...αφήνεις το μανάρι σου,αν για κάποιο λόγο σου παραπονεθεί τρέχει να δέις τι θέλει,τώρα άν μου τύχει να σκάσει μπροστά μου γυάλινο κτίριο με γεννήτριες ίσα με 5 υποσταθμούς τις ΔΕΗ απέναντι να είναι το κεντρικό parking του ΗΣΑΠ και η καφετέρια ή το μπαράκι να είναι 5 μέτρα κάτω απο τη γή ώστε να χρησιμοιποιήσω και ανσανσερ, μου φαίνεται οτι πρέπει να αλλάξω εντέλώς περιοχή για να ησυχάσω...

Πλακίτσα κάνω σε υπέρ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου,να σε ρωτήσω έστω οτι είμαι σε ένα ημιυπόγειο κλαμπάκι και το αμάξι είναι 500μ και πολύ μπορεί να λέω μακρυά θα με ειδοποιήση η τηλεειδοποιήση?????

ή σε πολλούς έχει τύχη να πάνε σε καφετερια που να έχει τζαμαρία και με τα αμάξι να μην έχουν οπτική επαφή αλλά να έιναι μέσα στα επιτρεπτά όρια της τηλεειδοποιήσης θα με ειδοποιήσει?????

σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το TSi που παρήγγειλα πριν λίγες μέρες (δεν χορταίνω να το λέω B) !!!) μου κάνουν δώρο απο την αντιπροσωπεία ένα συναγερμό της ΜΕΤΑ με τιμή 300 ευρώ απο ότι μου είπε ο πωλητής (αν και δεν τον πιστεύω). Ξέρει κανένας τις δυνατοτητές του?

Αυτό για το Turbo Timer είναι πολύ καλό αν και δεν νομίζω να το έχει!

Link to comment
Share on other sites

B) - φιλε σου λεω εκ πικρης πειρας οτι η τηλεειδοποιηση μπορει να ειναι σωτηρια και δεν μιλαω να σου χτυπησει για κραδασμο επειδη περασε διπλα ενα φορτηγο ,μου το εσπασαν και μπηκαν μεσα να το βαλουν μπρος μου χτυπησε γυρω στις 3 το ξημερωμα και ετρεξα με τις πυτζαμες και το εσωσα (!) συναγερμοι ακουγονται παντου,ποιος βγαινει πλεον στο μπαλκονι να δει ? αλλα απο την αλλη αν δεις στην οθονιτσα οτι δειχνει πορτα ανοιχτη τοτε ξερεις οτι ειναι SOS η κατασταση

αυτα περι γραμμων τρολλευ,τζαμιων,υποσταθμο,υπογειο και σχετικα στα ειπα για να μην σε προβληματισει το γεγονος οτι δεν θα εχεις σταθερο σημα παντα μπορει να χανετε και να σε προβληματισει,εχει δεικτες σαν το κινητο οπου βλεπεις σημα και μπαταρια ενω να ξερεις οτι οσο ποιο ψηλα εισαι τοσο το καλυτερο - μπορεις ανετα να εχεις σημα χωρις να το βλεπεις δηλαδη να ειναι στο αλλο τετραγωνο ενω εχει και δονηση για χωρους οπου λογω φασαριας δεν θα ακουσεις τον ηχο που θα βγαλει ,μαθε επισης οτι μπορει να δουλεψει και ανεξαρτητα απο τον συναγερμο Πχ εισαι στο πατρικο στο χωριο απογευματακι οπου το κλειδωνεις και την αναβεις,αν παει καποιος να σου ανοιξει καπο ή πορτα θα σου χτυπησει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.