Jump to content
professor

Τοποθέτηση Καντράν Με Οθόνη Plus Σε Passat 3C Comfortline

Recommended Posts

παιδια κααλησπερα ..λογο δουλειας δεν εχω κανει τιποτα ακομα..αλλα παρηγγειλα την cecm central elektronics control module.,

30 bites highline... χεχε απο ebay ερχεται...και μερικα αλλα πργματακια οπως τα οργανα του r36....

θα εχουμε πολλα να πουμε μετα τισ διακοπες σας....

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλλλααααααααα... τα οργανα του R36 ..ειναι φοβερα αυριο φωτο γιατι λογο δουλειας δεν προλαβα...το ασχημο ειναι οτι το τιμονι του golf gti 6 δεν δουλεψε

αλλα το παλικαρι που μου τα εστειλε δεν ειχε την καλοδιωση πισω απο τον αεροσακο για τα κουμπια και εβαλα την καλωδιοση την δικια μου και δεν εκανε..αλλα θα επανερθω του θεματος ....παντος τα οργανα ειναι φοβερα και δουλευουν θα τα φτιαξω να γραφουν την πραγματικη ταχυτητα...ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ....

Link to comment
Share on other sites

http://a.imageshack.us/img51/8728/dsc00561wv.jpg και ακομη μια

dsc00559te.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00568t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00565t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και ακομη ερχονται πολλα..το καινουργιο clima το εχω και κατι ο λεβιες και κατι νικελ διακοπτες απο cc.....

επεται συνεχεια... professor θα βαλω ολα τα δυνατα μου αν κανω διακοπες να ερθω κοντα σας ........θα ηθελα πολυ

να σας δω....οι φωτογραφιες δεν λενε τιποτα απο κοντα ειναι πολυ ποιο ωραιο.. οπως τα πισω φωτα που εβαλε ο νικος "προεδρος" τα εβαλα και εγω ειναι πολυ ποιο ωραια στην πραγματικοτητα απο οτι στις φωτο...

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες οι φωτό Φάνη.Άρχισα να ζηλεύω.Τους διακόπτες από το cc τους έβαλα και γω.Τώρα αγόρασα την χρωμιωμέμη πετούγια για το ντουλαπάκι και μετά θέλω να βάλω και αυτά στους αεραγωγούς: http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=309736 Είναι oem και βγαίνουν μόνο στην Κίνα.Έλα προς τα πάνω να τα πούμε από κοντά.Οι πασσατάδες του Βορρά θα σου επιφυλάξουν θερμή υποδοχή.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

την χρωμιομενη μπετουγια εεεεε? να κατι που ξεχασα χεχε..

πρεπει να ερθω πανω σιγουρα..

:good:

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και η μοντουλα dsc00613g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

μαζι με το κλειδι μου στον παγκο του ψωμιου.

και μια μερα με τον καινουργιο λεβιε απο audi s6 μολις τον εβαλα.

dsc00609y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00607gg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα την cecm και τωρα εχω το convinience menu..........dsc00644xb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00645f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00647f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

αλλα εχω προβλημα μου λεει οτι το αριστερο φως τησ οπισθεν ειναι καμενο αλλα δουλευουν ολα κανονικα μονο

που μου βγαζει το τσεκ αυτο το λαμπακι που αναβει στο καντραν ..και τι δεν εχω κανει αλλα τιποτα....

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Φάνη.Μεγειές.Δουλεύει όλο το convenience κανονικά??Έχεις τον κωδικό από την cecm γιατί ίσως να τον χρειαστώ.Την άλλαξες μόνος σου ή πήγες σε ηλεκτρολόγο??? Τώρα σχετικά με την βλάβη για την πίσω αριστερή λάμπα της όπισθεν που λογικά σε μας είναι του φωτός ομίχλης,ενδεχομένως η cecm να είναι από αυτοκίνητο για USA.Χρειάζεται μάλλον να απενεργοποιήσεις με το vag το αριστερό φως της όπισθεν και να το τσεκάρεις ως φως ομίχλης.

Link to comment
Share on other sites

την αλλαξα μονος μου ειναι ευκολο......αλλα το λαμπακι δεν φευγει με τιποτα......κατσε θα σου πω για τον κοδικο γιατι εγω

πηγα και το δηλωσα στην convienience control module και τοτε μου το εβγαλε το menu..

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα!!!!Και είχα καιρό ν΄ ασχοληθώ με ηλεκτρολογικές εργασίες.Τον κωδικό μην ξεχάσεις Φάνη.'Οταν βάλεις το vag τσεκάρισέ το σε παρακαλώ και πες μου τι έκανες τελικά με την ένδειξη καμένης λάμπας.

Link to comment
Share on other sites

το ασχημο ειναι οτι το τιμονι του golf gti 6 δεν δουλεψε

αλλα το παλικαρι που μου τα εστειλε δεν ειχε την καλοδιωση πισω απο τον αεροσακο για τα κουμπια και εβαλα την καλωδιοση την δικια μου και δεν εκανε..

Φάνη δεν είναι η καλωδίωση, τον εγκέφαλο τιμονιού πρέπει να αλλάξεις για να δουλέψει το τιμόνι!

Link to comment
Share on other sites

το τιμονι δουλευει μια χαρα τον εχω αλλαξει οταν εβαλα αυτο το τιμονι.......το να αλλαξεις την cecm ειναι παρα πολυ ευκολο

αν εχεις ησυχια εγω την αλλαζα και ταυτοχρονα εδεεινα και στον κοσμο στο μαγαζι......παντως ειναι ευκολο.

το λαμπακι δεν λεει να φυγει με τιποτα ομως. πηρα τηλ στον παζα και μου ειπαν οτι ειναι θεμα κωδικοποιισης.

δουλευοθν τα παντα μια χαρα..η μοντουλα ειναι 3C0 937 049 AJ αυτη που εβαλα εγω.

αλλα αν θες να τησ βρεις ολες μπεσ στο www.mygti.com και γραψε cecm και θα σου βγαλει ολους τους κωδικους και τι

ειναι η καθε μια..οτι βοηθεια θες πες μου.

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

κοσμα σορυ ο εγκεφαλος ειναι αλλαγμενοσ η καλωδιωση πισω εχει μονο το φυσακι του αεροσακου και οχι για τα κουμπια του τιμονιου

εβαλα του δικου μου αλλα εχει διαφορα..περειμενω να μου στειλει την καλωδιωση με τα δυο φυσακια γιατι ειναι διaφορετικη.

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

το τιμονι δουλευει μια χαρα τον εχω αλλαξει οταν εβαλα αυτο το τιμονι.......το να αλλαξεις την cecm ειναι παρα πολυ ευκολο

αν εχεις ησυχια εγω την αλλαζα και ταυτοχρονα εδεεινα και στον κοσμο στο μαγαζι......παντως ειναι ευκολο.

το λαμπακι δεν λεει να φυγει με τιποτα ομως. πηρα τηλ στον παζα και μου ειπαν οτι ειναι θεμα κωδικοποιισης.

δουλευοθν τα παντα μια χαρα..η μοντουλα ειναι 3C0 937 049 AJ αυτη που εβαλα εγω.

αλλα αν θες να τησ βρεις ολες μπεσ στο www.mygti.com και γραψε cecm και θα σου βγαλει ολους τους κωδικους και τι

ειναι η καθε μια..οτι βοηθεια θες πες μου.

οκ Φάνη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://furmanka.blog...19-central.html Φάνη ρίξε μια ματιά στο παραπάνω λινκ και θα δεις που λέει για το λαμπάκι των φώτων και τι πρέπει να κάνεις. Και να μην ξεχνιόμαστε..... Σε περιμένω μετά να βάλουμε και το δικό μου. Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομη ..το λαμπακι εκει.....μεχρι που ξαναεβαλα την δικια μου..κανενα λαμπακι ...και οταν εβαλα την καινουργια παλι το λαμπακι...

αλλα εχω φωτα που οταν στριβω το τιμονι αναβουν ντιμαριστα τα φωτα ομιχλης....

αχχχα αυτο το λαμπακι.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομη ..το λαμπακι εκει.....μεχρι που ξαναεβαλα την δικια μου..κανενα λαμπακι ...και οταν εβαλα την καινουργια παλι το λαμπακι...

αλλα εχω φωτα που οταν στριβω το τιμονι αναβουν ντιμαριστα τα φωτα ομιχλης....

αχχχα αυτο το λαμπακι.

Έκανες ότι αναφέρεται στο link και δεν μπόρεσες τελικά να το σβήσεις το λαμπάκι????

Link to comment
Share on other sites

ναι γιωργο ..αυτον τον πολονο τον ξερω.. αλλα αυτουνου του αναψε το λαμπακι οταν πρωτοεβαλε το κλειδι πανω...εμενα μου αναβει οταν αναψω τα φωτα..και τοτε μονο

ειναι θεμα κωδικοποιισης,,,μηπως μπορεις να πεις του νικου με το ωραιο το πασσατ να μου στειλη την κωδικοποιιση τις central electronics control module..09

ο πολυ μακρι νουμερο που λεει curent coding...αν ειναι και αυτουνου 30bytes highend.ισως να με βοηθησει πολυ ..

ψαχνω να βρω καποιου ευρωπαιου αλλα δεν βρισκω.....σε ευχαριστω παντος για την βοηθεια σου..μολισ το βρω θα σου ερθω να το φτιαξουμε...

τοσες πολες φορες που την εχω βγαλει το κανω και με κλειστα ματια ...χεχε...αχ αυτο το λαμπακι.

Link to comment
Share on other sites

Χμ!!Μάλιστα.Ο Νίκος λείπει στο εξωτερικό σε eurotrip.θα κάνεις υπομονή μέχρι Δευτέρα-Τρίτη. Coding: 00910A0001C60E763004941570004FCE70580003242480 Το παραπάνω είναι με κλειδί KESSY όπως και του Νίκου και ίσως να μην σου κάνει. Codierung: 0091020851030E763804941570084F0E703800 Αυτό είναι πιο μικρό. Coding: 0091020051030E763004941570085F0B007C00 Να και ακόμη ένα. Τα coding τα βρήκα από scan σε forums.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου γιωργο ..ευχαριστω..αυτοι οι κωδικοι ειναι απο πασσατ γιατι εμενα ξεκιναει απο Α184....δεν ξερω θα περιμενω ισως να ειναι του νικου 30bytes highline...και δω τα παραπανω bytes πως ειναι.....εκει πρεπει να ειναι το πρβλημα στα παραπνω bytes που εχει η καινουργια μοντουλα.....ειδωμεν....το ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Φάνη. Χθες γύρισα. :) Θα ρίξω μια ματιά αργότερα και θα σου πω την κωδικοποίηση. Μόνο που δεν ξέρω αν έχουμε πάνω-κάτω τον ίδιο εξοπλισμό, για να βάλεις την κωδικοποίηση ως έχει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.