Jump to content
professor

Τοποθέτηση Καντράν Με Οθόνη Plus Σε Passat 3C Comfortline

Recommended Posts

σε ευχαριστω Νικο ...τα παραπανω bytes τι γραφουν θελω να δω γιατι εγω δεν τα ειχα και δεν ξερω τι πρεπει να λενε..ισως η βοηθεια σου να ειναι αυτο που ακριβως θελω να δω...και καλως ορισες....

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

γιωργο για βαλε στο convinience central module στο byte 18 καντο απο A0 σε 00 και πρεπει να εχεις το convinience menu στην οθονη σου στο long coding...εμενα ετσι μου βγηκε.

Edited by fanis_rc
Link to comment
Share on other sites

Φάνη το δικό μου ήταν 40.Το έκανα 00 αλλά τίποτα.

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω και γω τον central electric module.

Αυτόν δεν άλλαξες εσύ που είναι πίσω από την θύρα obd??Γιατί άρχισα να μπερδεύομαι.

http://1.bp.blogspot.com/_y2Yifl1vjns/RbKEpiN2UII/AAAAAAAAAB8/TApOK6X0nJU/s1600-h/IMG_1698.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ναι Φάνη ήρθε.Την Δευτέρα θα την παραλάβω.

Πρέπει λογικά να δουλέψουν τα μενού.Η δοκιμή θα δείξει.

Ευχαριστώ και πάλι Φάνη.

Θα τα πούμε οπωσδήποτε μέσα στην εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από αρκετες αλλαγές καντράν, βρήκα το σωστό με το icon του πίσω μέρους του αυτοκινήτου σε Sedan έκδοση.Φάνη ευχαριστώ πολύ για την ευγενική προσφορά του καντραν σου.:goodjob:p2130244.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και χαιρομαι που βοηθησα ...και καλοριζικο..επιτελους ..τωρα ειναι ενταξει.....αντε και με ολα τα μενου......

Αμήν και πότε!!:roadrage:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ  ΣΤΟ PASSAT ! ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ , ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ , ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΝΤΡΑΝ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε!!!Καντράν από ebay γύρω στα 150+ ευρώ και τοποθέτηση στον electric doctor αν είσαι Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και από μένα μια ερώτηση και συχωρέστε με που είμαι λίγο άσχετος με το θέμα. 

 

έχω passat 1600 fsi 2007 με cruise control άλλα με το απλό τιμόνι. Μπορώ να τοποθετήσω κατραν του cc ? και αν ναι πόσο εύκολο είναι γιατι ζω στην Κύπρο και οι ηλεκτρολόγοι εδω δεν ειναι τοσο καλοι οπως εσας πανω ...........τα χιλιόμετρα θα αλλάξουν με την καινούργια οθόνη? δηλαδη θα εχω τα χιλιομετρα που εχει η καινουργια οθονη ?  

Link to comment
Share on other sites

H oθόνη από το cc θα σου δείχνει μόνο τη διάρκεια λειτουργίας του κινητήρα.Δεν θα δουλεύει ο υπολογιστής ταξιδιού κτλ.Πρέπει να αλλάξεις εγκέφαλο τιμονιού και να βάλεις και άλλη φλασιέρα με το δεξί πλήκτρο που έχει το κουμπί για τις αλλαγές στην οθόνη.Τα χλμ θα είναι αυτά από το νέο καντράν που θα βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ professor. Δηλαδή τι οθόνη μου προτείνεις για να μην χρειαστεί να αλλάξω όλα αυτά ? έχεις κανένα κωδικό να το ψάξω? 

Link to comment
Share on other sites

Όποια οθόνη και να βάλεις θα τα χρειαστείς αυτά που σου έγραψα εκτος και αν δεν σ΄απασχολεί αν δεν έχεις trip computer και τα διάφορα μενού στην οθόνη.

Με μπέρδεψες λίγο με τις επιλογές σου.Η πρώτη είναι από το νέο passat B7 και είναι σε μίλια, η δεύτερη από το Β6 σε χλμ και η τρίτη από το passat cc ή από το Β6 του 2009 και μετά πάλι σε μίλια.Αν θέλεις σαν το δικό μας απλά με μεγάλη οθόνη έχω τέτοιο καντράν σε χλμ σε άριστη κατάσταση και σε πολύ καλή τιμή,στείλε μου p.m.

Στη διάθεσή σου για οτιδήποτε θελήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και εγώ με οθόνη plus........Ευχαριστώ τον Professor για όλη την βοήθεια........φίλε Γιώργο να είσαι καλά 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Μιχάλη!!!Αν και στενοχωρέθηκα με το θέμα του σπασμένου τζαμιού στο καντράν που σου έστειλα τελικά η πατέντα που έκανες με το δικό σου τζάμι και γενικότερα όλο το τελικό αποτέλεσμα με αποζημίωσε ηθικά.Καλή συνέχεια και επιτυχία στο επόμενό σου project!!!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους και εγω με οθονη Plus και πολυλειτουργικο τιμονι

Περιμενω και τον εγεφαλο και θα ειμαι οκ

 

Φιλε Γιωργο professor σε ευχαριστω για την βοηθεια

post-24722-0-37581300-1421415290_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2015 at 3:36 ΜΜ, mike73 said:

επιτελους και εγω με οθονη Plus και πολυλειτουργικο τιμονι

Περιμενω και τον εγεφαλο και θα ειμαι οκ

 

Φιλε Γιωργο professor σε ευχαριστω για την βοηθεια

post-24722-0-37581300-1421415290_thumb.j

αν και παλιο το μηνυμα που κανω παραθεση,πως εβαλες σε αυτο το τιμονι τα κουμπια?βγαινει τετοιο τιμόνι? θα σκασω...θελω χειριστήρια. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.