Jump to content
DARKO

Αγορα Καλωδίου Vag Com [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Θελω να αγορασω vag com που να κανει για golf 6 εχει καποιος να προτεινει κατι,ποια εκδοση,απο πουκαι αν υπαρχει στα ελληνικα?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω vag com που να κανει για golf 6 εχει καποιος να προτεινει κατι,ποια εκδοση,απο πουκαι αν υπαρχει στα ελληνικα?

Αυτο δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ειναι το προγραμα της ross,και πως να το δουλεψω χωρις καλωδιο?δωσε λεπτομεριες..

Φιλε το προγραμμα δεν δουλευει χωρις καλωδιο, απλώς σου εδωσα το λινκ της βερσιον που ζητησες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ειναι το προγραμα της ross,και πως να το δουλεψω χωρις καλωδιο?δωσε λεπτομεριες..

Το VAG-COM είναι και λειτουργεί μόνο με το αυθεντικό κάλώδιο. Εφόσον το αγοράσεις έχεις συνεχώς δωρεάν αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Δες εδω...

My link

και καλυτερα παρτους τηλεφωνο και ρωτα τους αν υπαρχει φυσα για το δικο σου...

εγω την παραγγειλα απο εδω το 805 και μου την στηλανε με αντικαταβολη. Ειχε και cd με το προγραμμα μεσα και δουλευει μια χαρα...αλλα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα σημερα ενα καλωδιο το 908 και δεν μπορει να συνδεθει με το αυτοκινητο!!!!!!Καποιος που εχει παρει για το 6αρι και κανει σιγουρα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα σημερα ενα καλωδιο το 908 και δεν μπορει να συνδεθει με το αυτοκινητο!!!!!!Καποιος που εχει παρει για το 6αρι και κανει σιγουρα???

Που το βρικες το καλωδιο, απο που ειναι αγορασμενο?

Διάβασε εδω ο Βασιλης λεει οτι το καλώδιο 908 δεν λειτουργεί σωστά.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32479&view=findpost&p=356267

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα σημερα ενα καλωδιο το 908 και δεν μπορει να συνδεθει με το αυτοκινητο!!!!!!Καποιος που εχει παρει για το 6αρι και κανει σιγουρα???

Με αυθεντικό καλώδιο συνδέεται κανονικά πάντως. Δοκιμασμένο στο δικό μου Golf 6.

Link to comment
Share on other sites

Με αυθεντικό καλώδιο συνδέεται κανονικά πάντως. Δοκιμασμένο στο δικό μου Golf 6.

Αυτο έλλειπε Στελιο να μην λειτουργούσε και το αυθεντικό !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.dts-kastaniotis.gr/vag_gr.php

Το VAG-COM Diagnostic είναι ένα εξειδικευμένο διαγνωστικό πρόγραμμα, στην ελληνική γλώσσα,

που λειτουργεί σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές (σταθερούς ή φορητούς).

Καλύπτει όλα τα μοντέλα του VW Group ( AUDI, VW, SEAT, SKODA,) από 1990 έως 2009.

Μπορεί να πραγματοποιήσει:

Ανάγνωση και διαγραφή κωδικών βλαβών σε όλες τις ηλεκτρονικές μονάδες ελέγχου .

Υποστηρίζει στο σύνολο 115 διαφορετικές μονάδες και μπορεί σε αυτές να διαγνώσει πάνω από

11.000 κωδικούς βλαβών με λεπτομερή ελληνική επεξήγηση και τυχών αιτίες.

Κωδικοποιήσεις σε μονάδες ελέγχου σύμφωνα με τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου

(σε περίπτωση αντικατάστασης αυτών με καινούριες ή μεταχειρισμένες)

Προσαρμογές εργοστασιακές αλλά και ειδικές όπως αυτόματο κλείδωμα του αυτοκινήτου

όταν αναπτύξει ταχύτητα πάνω από 15χλμ , αλλαγή γλώσσας στο καντράν, ρύθμιση ευαισθησίας

του εργοστασιακού συναγερμού ή του parktronic, ρύθμιση ύψους ανάρτησης κ.α.

Βασικές ρυθμίσεις σε πεταλούδα γκαζιού , βαλβίδας ανακύκλωσης καυσαερίων, αισθητήρων λ,

αντλίας βενζίνης π.χ. σε Golf V , δότης γωνίας τιμονιού μετά από ευθυγράμμιση τροχών κ.α.

Προγραμματισμό νέων κλειδιών (με 5ψηφιο και 7ψηφιο κυλιόμενο κωδικό και ημερολόγιο)

Ελεγχο και ρυθμίσεις σε Diesel για εκκίνηση , διάρκεια , χρόνο ψεκασμού κ.α.

Προσαρμογές και έλεγχο των κωδικών ετοιμότητας (Readiness)

Μηδενισμό και ρύθμιση διαστημάτων service

Ελεγχο και ενεργοποίηση περιφερειακών εξαρτημάτων σε όλες της μονάδες,

εξαέρωση φρένων, απενεργοποίηση φρένων για αλλαγή τακάκια κ.α.

Ζωντανές μετρήσεις με παλμογράφο (και για τα TDI)

Μετρητής επιτάχυνσης (0-100km/h, 400m κ.α.) σε όλο το VW Group αλλά και σε όλα τα μοντέλα

με πρωτόκολλο επικοινωνίας OBD IΙ ή E-OBD.

Ολα τα παραπάνω ισχύουν για όλες τις μονάδες ελέγχου που θα μπορούσε να έχει ακόμα και κάποιο από τα τελευταία μοντέλα 2009 του ομίλου Volkswagen με τεχνολογία CAN. (με κινητήρες FSI, TFSI & TSI, Golf V GTi & GT, Golf 6, Eos, Passat CC, Tiguan, A5/S5, R8, Q5, Q7, TT νέο, Octavia 5, Superb νέο, Leon II, Ibiza 6J, Altea κ.α.)

Λειτουργία OBD II / EOBD για μετρήσεις, βλάβες και έλεγχο όλων των κινητήρων ανεξαρτήτως μάρκας αυτοκινήτου για τα μοντέλα χρονολογιών 2000-2001 μέχρι και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dts-kastaniotis.gr/vag_gr.php

Το VAG-COM Diagnostic είναι ένα εξειδικευμένο διαγνωστικό πρόγραμμα, στην ελληνική γλώσσα,

Τι σημαίνει στην Ελληνική γλώσσα?

Υπάρχει δλδ περίπτωση το παρακάτω prinout να μεταφραστεί στα Ελληνικά?

Και αντε μεταφράστηκε τι νόημα έχει θα καταλάβει κανείς κατι απο το παρακάτω αποτέλεσμα?

Μπορεις σε αυτην την μορφή να ψάξεις για λύση?

-----------------------------------------------------------

Address 01: Engine Labels: None

Part No SW: 03C 906 032 E HW: 03C 906 032

Component: MED17.5.1 G 9777

Coding: 0000072

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found:

008801 - Boost Pressure Control Valve (N249): Mechanical Malfunction

-----------------------------------------------------------

Μετάφραση

-----------------------------------------------------------

Διεύθυνση 01: Μηχανή Ετικέτες: Δεν υπάρχει

Παρτίδα Νούμερο SW: 03C 906 032 E HW: 03C 906 032

Συνιστώσα: MED17.5.1 G 9777

Κωδικοποίηση: 0000072

Κατάστημα #: WSC 00028

1 Λάθος βρέθηκε:

008801 - Παραγωγή Πίεσης βαλβίδα ελέγχου (N249): Μηχανισμός σε Δυσλειτουργία

-----------------------------------------------------------

ΔΥΣΚΟΛΟ =@:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν καταλαβα καλα αγοραζεις το καλοδιο και σου δινουν και το προγραμμα ? Ενδιαφερομαι για αγορα του αυθεντικου ,οποιος γνωριζει απο που να το παρω ας βοηθεισει .

Υ.Γ Ειμαι απο Κυπρο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν καταλαβα καλα αγοραζεις το καλοδιο και σου δινουν και το προγραμμα ? Ενδιαφερομαι για αγορα του αυθεντικου ,οποιος γνωριζει απο που να το παρω ας βοηθεισει .

Υ.Γ Ειμαι απο Κυπρο

Σου εδωσα το λινκ κοιτα το 9 ποστ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν καταλαβα καλα αγοραζεις το καλοδιο και σου δινουν και το προγραμμα ? Ενδιαφερομαι για αγορα του αυθεντικου ,οποιος γνωριζει απο που να το παρω ας βοηθεισει .

Υ.Γ Ειμαι απο Κυπρο

Μέσα κι εγώ για την αγορά ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥ καλωδίου ! Εάν υπάρχει κάποιος ακόμη ας μας το γνωστοποιήσει !!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο ειδα το λινκ αλλα εχει τιμες απο $50-1000 εγω εχω golf 6 tsi 160 Τι συμβουλεβεις να παρω μιας και απο οτι ειδα καποια καλωδια δεν ειναι με USB και δεν τα θελω .

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε το αυθεντικό στείλε μαιλ στο "ross-tech" με την ποσότητα και το μοντέλο που θέλετε και αυτος θα σας πει τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.