Jump to content
DARKO

Αγορα Καλωδίου Vag Com [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Κωστα πρεπει να εχω 10.6 θα το κοιταξω.

Αν εχει καποιος 12.12 κινεζικη ας με ενημερωσει.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 12.12.0 κινέζικο, αλλά νομίζω ότι το S/N του καλωδίου είναι hardcoded στο πρόγραμμα και δεν ξέρω αν θα δουλέψει με άλλο καλώδιο. Βέβαια, συνήθως τα κινέζικα ίδιας παρτίδας κυκλοφορούν όλα με το ίδιο S/N cloned, οπότε πρέπει να πετύχει καλώδιο από ίδια παρτίδα.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει με δική του ευθύνη :
 

https://mega.nz/#!K5hCgABD!ckTy4zAdYH7VR7wcxq0PLLfECUycqZU5oGNhvmhRANk

Αν συνδεσεις κινεζικο καλωδιο θα χει θεμα το αυτοκινητο με τα ηλεκτρικα;
Παιζει τετοιο σεναριο;
Επισης το aux & usb ξεκλειδωνονται απο αυτο το καλωδιο;(εφοσον δεν εχει κλειδωθει)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ηλεκτρικό θέμα δεν παίζει, αν δεν πειράξεις τις κωδικοποιήσεις.
Το aux & usb ξεκλειδώνονται από το καλώδιο, αλλά αν δεν έχεις τις αντίστοιχες εισόδους/συνδέσεις, δεν υπάρχει νόημα.

Edited by Candlemass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κωστα πρεπει να εχω 10.6 θα το κοιταξω.

...

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τελικά βρέθηκε λύση : 

 

- Laptop με Win XP, παραχώρηση από την κόρη μου 

- VCDS 10.6 Application, εντοπίστηκε σε έναν δίσκο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ευχαριστούμε Candlemass

 

@Costas_ αν δεν βγάλεις άκρη πες μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!

Εχω το Golf 5 1.6 FSI μοντέλο 2004 Σασι 1Κ

Το λαπτοπ μου ειναι Windows 8...

Τι κινέζικο Vag com με πρότεινετε οι γνώστες?

Ενα λινκ στο ebay θα με βοηθούσε πραγματικά

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν , FSI said:

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!

Εχω το Golf 5 1.6 FSI μοντέλο 2004 Σασι 1Κ

Το λαπτοπ μου ειναι Windows 8...

Τι κινέζικο Vag com με πρότεινετε οι γνώστες?

Ενα λινκ στο ebay θα με βοηθούσε πραγματικά

Σας ευχαριστώ πολύ!

http://www.obd2tuning.com/vag-vcds-157-crack-cable-vag-com-157-diagnose-interface-vag-15-p-2542.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ankarage said:

Το συγκεκριμενο το εχετε αγορασει απο το εν λογω σαιτ; Ειναι αξιοπιστο;

Επισης κωδικοποιει ολα τα μπλοκ η λιγα; Και τελος εχει κ αυτο οπως ολα τα αλλα ημερομηνια ληξης; Εγω με τα 10ρια στο λαπτοπ να δουλευει αραγε; 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω το 12.12  που λειτουργεί θαυμάσια. Τώρα περιμένω το 15.7  που παρήγγειλα προ ημερών.

Η γενική παρατήρηση  είναι ότι τώρα τα Κινέζικα έχουν τελειοποιηθεί,δεν έχουν ημερ. λήξεως και

όσο πιο καινούρια έκδοση αγοράσουμε,τόσο  περισσότερες βελτιώσεις  και δυνατότητες έχουν.

Λειτουργούν πολύ καλά.

Με τα WIN 10 υπάρχει περίπτωση να υπάρχει δυσλειτουργία.

Πρέπει να κατανοήσουμε  ότι αγοράζουμε ένα προιόν με 20€ αντί 400€ και διάφορες επιφυλάξεις ή δισταγμοί

φαίνονται υπερβολικοί έως αστείοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω το 12.12  που λειτουργεί θαυμάσια. Τώρα περιμένω το 15.7  που παρήγγειλα προ ημερών.

Η γενική παρατήρηση  είναι ότι τώρα τα Κινέζικα έχουν τελειοποιηθεί,δεν έχουν ημερ. λήξεως και

όσο πιο καινούρια έκδοση αγοράσουμε,τόσο  περισσότερες βελτιώσεις  και δυνατότητες έχουν.

Λειτουργούν πολύ καλά.

Με τα WIN 10 υπάρχει περίπτωση να υπάρχει δυσλειτουργία.

Πρέπει να κατανοήσουμε  ότι αγοράζουμε ένα προιόν με 20€ αντί 400€ και διάφορες επιφυλάξεις ή δισταγμοί

φαίνονται υπερβολικοί έως αστείοι.

 

Απ οτι καταλαβα το αγοραζεις και δεν εχει ημερομηνια ληξης. Τι μπορεις να κανεις μ αυτο? Ελεγχεις διαφορα πραγματα στο ιχ (θερμοκρασιες,βλαβες,λειτουργιες)? Μαζι με το καλωδιο σου δινει και cd απ οσο καταλαβα. Ειναι μονο αγγλικα ή εχει και ελληνικα?

Υ.Σ. Εχω το golf v 1.6fsi του 2006

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς μπορείς να δεις και να σβύσεις  αποθηκευμένα σφάλματα,να κάνεις reset service ,να κάνεις

άπειρες μετρήσεις ,να σκανάρεις και να δοκιμάσεις μονάδες και τέλος να κάνεις κωδικοποιήσεις.

Αν μπεις στο Google και ψάξεις VCDS θα δεις στο manual τι χιλιάδες πράγματα μπορείς να κάνεις.

Το καλώδιο που έχει ενσωματωμένη διάταξη επικοινωνίας με τηCPU του αυτοκινήτου, συνοδεύεται με cd που περιέχει

το κατάλληλο software που το εγκαθιστούμε και χρησιμοποιούμε μόνο αυτό και δεν κάνουμε αναβάθμιση ούτε αφήνουμε

ανοιχτό το ΙΝΤΕΡΝΕΤ όταν το χρησιμοποιούμε.Γλώσσα Αγγλική.

Κατά τη γνώμη μου η αγορά καλωδίου(CHINA),είναι αγορά με το μεγαλύτερο money for value και τη μεγαλύτερη χρηαιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παΐδια, επειδή σε όλα τα pc και ταμπλετ έχω πλέον win 10 και τα καλώδια που έχω δεν υποστηρίζουν τα win 10. Ξέρετέ ποιο είναι συμβατό με win 10 64bit για να κάνω αγορά από κίνα μεριά? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, trikalos said:

Καλησπέρα παΐδια, επειδή σε όλα τα pc και ταμπλετ έχω πλέον win 10 και τα καλώδια που έχω δεν υποστηρίζουν τα win 10. Ξέρετέ ποιο είναι συμβατό με win 10 64bit για να κάνω αγορά από κίνα μεριά? Ευχαριστώ.

 

Όπως έγραψα κ παραπάνω:

On 9/3/2016 at 11:22 PM, queen said:

Εγώ έχω την 12.12 από το xcar360.com, δεν ξέρω αν την έχουν πλέον.

Λειτουργεί άψογα σε 7,8 και 10άρια.

Τα λειτουργικά που αναφέρω είναι όλα x64. Checkαρα τώρα, την έχουν απλά επειδή έρχεται από Κίνα υπολόγιζε κάνα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , trikalos said:

Καλησπέρα παΐδια, επειδή σε όλα τα pc και ταμπλετ έχω πλέον win 10 και τα καλώδια που έχω δεν υποστηρίζουν τα win 10. Ξέρετέ ποιο είναι συμβατό με win 10 64bit για να κάνω αγορά από κίνα μεριά? Ευχαριστώ.

 

Πριν αγοράσεις  δοκίμασε αλλάζοντας το compatibility.Πας στο πρόγραμμα που θέλεις να εγκαταστήσεις,Δεξιό πληκτρο properties,compatibility,windows 7 ,run as administrator,apply ,ok

Μετά τρέχεις το πρόγραμμα και το εγκαθιστάς κανονικά.

Νομίζω θα κάνεις δουλειά.Δεν υπάρχει λόγος ν'αγοράσεις.Αν θέλεις όπωσδήποτε νέο καλώδιο βάλε στο Google  VCDS 15.7 China και

θα βρείς πολλά.Στα specs γράφουν αν λειτουργούν στα win 10.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα καλώδια που αναφέρετε, δουλεύουν σε Golf 7; Ρωτάω γιατί σε όλα βλέπω συμβατότητα με Golf 4,5,6 και σε κάποια άλλα γράφουν ότι μπορούν να δουλέψουν στα περισσότερα VW, αλλά δεν είδα πουθενά να αναφέρουν το 7άρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.εχω ενα golf 5 2008 και ψαχνω στο e-bay για αγορά vag com αλλα το 90% γράφουν οτι δεν λειτουργεί για golf mk5.μπορειτε να βοηθήσετε;πρεπει να γράφει κατι συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από ali express πάρε.

Έχει 12.12 αλλά και το 15.7 που είναι πιο καινούργιο.

Το απλό το καλώδιο και όχι κάποιο άλλο διαγνωστικό δουλεύει κανονικότατα μην φοβάσαι.

Είναι ένα must που πρέπει να έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.το αγορασα τελικα το 15,7 απο ενα ελληνικο site.δουλευει μια χαρα με τα windows 10.πηγα στο παλικαρι μου εκανε την εγκατασταση και το δοκιμασαμε και στο αμαξι.μου εδειξε και πως δουλευει(μακρια απο ιντερνετ οταν εχεις κουμπωμενο το καλωδιο στο pc)και μου εδω και οδηγιες στα ελληνικα και μεταφρασμενους ολους του κωδικου βλαβων στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2016 at 6:58 ΠΜ, Tarifas said:

Καλημερα.το αγορασα τελικα το 15,7 απο ενα ελληνικο site.δουλευει μια χαρα με τα windows 10.πηγα στο παλικαρι μου εκανε την εγκατασταση και το δοκιμασαμε και στο αμαξι.μου εδειξε και πως δουλευει(μακρια απο ιντερνετ οταν εχεις κουμπωμενο το καλωδιο στο pc)και μου εδω και οδηγιες στα ελληνικα και μεταφρασμενους ολους του κωδικου βλαβων στα ελληνικα.

μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες?

λινκ?τιμη?τηλεφωνο?οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , Themis83 said:

μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες?

λινκ?τιμη?τηλεφωνο?οτιδηποτε

εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2016 at 11:44 ΠΜ, Tarifas said:

εχεις pm

 

Καλησπέρα φίλε.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά VAG από Ελλάδα, μπορείς να μου στείλεις με pm τα στοιχεία του site που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.