Jump to content
DARKO

Αγορα Καλωδίου Vag Com [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Παιδιά αυτά τα καλώδια παίζουν σε windows 10; και αν ναι υπάρχει κάποιο βίντεο που δείχνει πως ενεργοποιεί σε windows 10?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα καλώδια παίζουν σε windows 10; και αν ναι υπάρχει κάποιο βίντεο που δείχνει πως ενεργοποιεί σε windows 10?


Πως ενεργοποιεί?
Αυτό που πήρα πάντως δεν θέλει loader. Κάνεις το setup με το version 11.11.3 που σου στέλνουν μαζί και έφυγες..

Send with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα και εγώ μέχρι 30-40€ να κάνει για Passat 3c2 2006. Αγορά και από εξωτερικό!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , GeorgeSmirlis said:

Ψάχνω ένα και εγώ μέχρι 30-40€ να κάνει για Passat 3c2 2006. Αγορά και από εξωτερικό!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To 11.11 το κάνει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2017 at 3:42 ΜΜ, gvaf said:

Σήμερα μου ήρθε.

Με μια πρώτη δοκιμή, δουλεύει άψογα και χωρίς κανένα Error για license και τέτοια (VCDS version 11.11.3).

Coding δεν έκανα ακόμα αλλά μπαινοντας για coding ας πούμε στην ECU η στα Instruments, δεν κόλωσε.

Είχε και cd με το software? Δεν μπορώ να καταλάβω από το banggood

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , kyrt said:

Είχε και cd με το software? Δεν μπορώ να καταλάβω από το banggood

Ναι φυσικά. Με το version που θα δουλεύει (χωρίς update).

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζετε τα πιο καινουργια καλωδια,εχουν καμια παραπανω κωδικοποιηση εμφανισμενη για τα πιο παλια μοντελα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος στη σωστή επιλογή για τον τρόπο σύνδεσης διαγνωστικού software με τον εγκέφαλο VW TSI 122HP ?

Ποιον από τους ακόλουθους τρεις τρόπους θα πρέπει να επιλέξω;

https://carport-diagnose.de/de/order

Η επιλογή OBD2 είναι πλήρως συμβατή για VW TSI?

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες για να βοηθηθείς :

Διάβασέ το και αν έχεις εξτρα απορίες, πόσταρέ τες εκεί να τις δουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάποια απάντηση στο δικό μου ερώτημα. Μπορείς κάποιος να μου απαντήσει συγκεκριμένα για τις τρεις επιλογές που προσφέρει το ανωτέρω site?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,

αγορασα το κινεζοκαλωδιο του vcds 11.11 και μολις παω να κανω εγκατασταση κατι λεει για windows NT 6.3 και unregistered stack,γνωριζει κανεις τι σ@*#&@τα πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,
αγορασα το κινεζοκαλωδιο του vcds 11.11 και μολις παω να κανω εγκατασταση κατι λεει για windows NT 6.3 και unregistered stack,γνωριζει κανεις τι σ@*#&@τα πρεπει να κανω?

Επισης μου εχουν δωσει και το καλωδιο με την 10.6 εκδοση και μου βγαζει το παρακατω σφαλμαe97422713f1d72561cdefa1ec3965976.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις την σωστή COM port από τις ρυθμίσεις (αν θυμάμαι καλά, την βρίσκει μόνο του με test)

Επίσης, το άφησες να συνδεθεί στο internet;

Αν ναι, παίζει να σου αχρήστευσε και το καλώδιο, γιατί τα updates τσέκαραν blacklisted serial numbers και αναβάθμιζαν firmware για να μπλοκάρει...

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , Candlemass said:

Πρέπει να επιλέξεις την σωστή COM port από τις ρυθμίσεις (αν θυμάμαι καλά, την βρίσκει μόνο του με test)

Επίσης, το άφησες να συνδεθεί στο internet;

Αν ναι, παίζει να σου αχρήστευσε και το καλώδιο, γιατί τα updates τσέκαραν blacklisted serial numbers και αναβάθμιζαν firmware για να μπλοκάρει...

το 10.6 μαλλον ναι συνδεθηκε στο ιντερνετ.

το 11.11 που μου βγαζει κατι για windows NT 6.3 και unregistered stack τι κανω?

σε ευχαριστω πολυ.

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς Windows 7/10, κλείσε το User Account Control και ξαναδοκίμασε, αλλιώς αν τα 10.6 και 11.11 τα τρέχεις με το ίδιο καλώδιο, ίσως το internet update στο αχρήστευσε και χρειάζεσαι άλλο. Επανέρχεται με SPI flasher, αλλά είναι τρέχα-γύρευε γιατί πρέπει να βρείς και το αρχικό κινεζο-firmware.

Το τονίζανε ότι δεν πρέπει να συνδεθεί στο νετ...

Link to comment
Share on other sites

το 11.11 δεν εχει συνδεθει στο ιντερνετ,αν δλδ ετρεξα το προγραμμα 10.6 με καλωδιο 11.11 χωρις ιντερνετ παιζει να το εκαψα και αυτο?θα τρελαθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αυθεντικο απο τη rosstech.
Αν ειναι κινεζικο μονο απο τον πωλητη η απο καποιον που εχει το ιδιο αλλιως θα κλειδωσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2017 at 3:45 ΜΜ, MaGiCPaiN said:

Κάποιο  link να κατεβάσουμε τον Vag Com ?

Επίσης αυτό το καλώδιο το έχει δοκιμάσει κάποιος ? 

στο δικο μου λαπτοπ με 10αρια δεν επαιξε,σε κολλητου με 7αρια επαιξε μια χαρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε το καλώδιο, πάω να το δοκιμάσω και ότι πρόγραμμα κάνω εγκατάσταση από το CD που είχε μου βγάζει ότι δεν είναι register . ( καμιά ιδέα κανείς ? )

 

Κατέβασα από την σελίδα την τελευταία έκδοση και μου πετάει αυτό το μήνυμα να συνεχίσω ή θα κλειδώσει ?

 

 

59b27f360e0a6_Hexupdate.thumb.jpg.2c55ed61853184f7a90b2ba4dccb6eb9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από τόσο καιρό μου στείλανε νέο καλώδιο , κάνω από το cd του εγκατάσταση το VCDS 11.11 όπως είναι και το καλώδιο αλλά μου βγάζει αυτό.

 

GVKVmXn8QQ67syfJD_2TuQ.jpeg

 

Έχει σπασμένη κανείς την έκδοση να μου την στείλει ? ? 

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από τόσο καιρό μου στείλανε νέο καλώδιο , κάνω από το cd του εγκατάσταση το VCDS 11.11 όπως είναι και το καλώδιο αλλά μου βγάζει αυτό.
 
GVKVmXn8QQ67syfJD_2TuQ.jpeg
 
Έχει σπασμένη κανείς την έκδοση να μου την στείλει ? ? 


Η λύση αναφέρθηκε πιο πάνω
Αν είναι κλώνος μιλάς με τον πωλητή που στο έδωσε για να σου στείλει και το σωστό software


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν , SkyNet said:

 


Η λύση αναφέρθηκε πιο πάνω
Αν είναι κλώνος μιλάς με τον πωλητή που στο έδωσε για να σου στείλει και το σωστό software


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Επειδή με τα κινεζάκια δεν έβγαλα άκρη για αυτό ρώτησα μήπως το έχει κάποιος, το ότι η λύση δόθηκε πιο πάνω το γνώρισα ήδη μιας και δόθηκε από τον Νίκο σε δικό μου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.