Jump to content
DARKO

Αγορα Καλωδίου Vag Com [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Ποια εκδοση του vagcom ειναι καταληλη για passat B7 2014 μοντελο, θελω να ενεργοποιησω τους καθρευτες να αναδιπλωνουν με το κλειδι, δοκιμασα με την 805 που εχω, διαβασει την κεντρικη μοναδα, αλλα δεν με βοηθαει με τον long code, και μην κανω κανα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Από 12.12 και μετά, αν και νομίζω και η 11.11 κάνει, όποια βρείς.

Η τελευταία είναι η 18.20.

 

Υ.Γ. Δίνω καινούργιο καλώδιο VAG PRO (αντίστοιχο του VAG COM) όσο το πήρα, γιατί δε με βόλεψε τελικά, αν σε ενδιαφέρει :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου, θα δω να παρω vagcom που το ξερω να το δουλευω, ειχα παρει και παλαιοτερα καινουρια εκδοση, δεν θυμαμαι ποια, για να προγραμματισω σε φιλου golf 6αρι το cruise control και το μεταπουλησα, μιας και δεν μου χρειαζοταν, και να τωρα που χρειαστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι νέος κάτοχος ενός Passat variant highline b7 2012 και θέλω να βάλω κάμερα οπισθοπορείας, χειριστήρια τιμόνι, cruise control και αυτόματο διακόπτη υαλοκαθαριστήρων και θέλω λιγο τα φώτα σας για να μην μου βγει ο κούκος αηδόνι! Έχω ακούσει ότι επειδή είναι η ακριβή έκδοση highlife το μόνο που χρειάζεται είναι τα αντίστοιχα παρελκόμενα και η ενεργοποίηση τους με vagcom ισχύει; Είναι κανένας που το έχει επιχείρηση και από που προμηθευτικές διακόπτες και έκανε τοποθετηση και προγραμματισμό για να μην ξεφεύγουμε σε κόστος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Επειδή είμαι και εγώ για αναζήτηση για vagcom, και επειδή δεν ξέρω ποιο είναι το κατάλληλο από αυτά που κυκλοφορούν.

 

Για passat B7 ποια είναι τα καταλληλότερα? 

 

Από Ebay λίγο που έψαξα βρήκα κάποια άλλα δεν ξέρω αν κάνουν?

 

Το θέλω ποιο πολύ για την περίπτωση της ενεργοποίησης του φωτισμού στης πόρτες του αμαξιού, άντε και στα φώτα που είναι για τα πόδια.

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-VW-OBDII-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2015-Full-Command-Francais/183648991738?hash=item2ac25539fa:g:yTsAAOSweqNciqV2&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-OBDII-VW-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2014-Full-Command-Anglais/183594175006?hash=item2abf10ca1e:g:UMkAAOSwG4pcioq-&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/VAG-K-CAN-Commander-Scanner-COM-Cable-for-VW-AUDI-Useful-Durable-New-Sale/362556978747?hash=item546a14763b:m:mnAWdx2GsvxSY5JCtA4tUzw&redirect=mobile

 

 

Κάνει κανένα από αυτά?

 

Κάθε βοήθεια δεχτεί. 

 

 

Επίσης τι διαφορά έχει έχει το VAGCOM με το VCDS??? 

 

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ρωτήσω και εδώ τους ποιο ψαγμένους 

 

Επειδή είμαι και εγώ για αναζήτηση για vagcom, και επειδή δεν ξέρω ποιο είναι το κατάλληλο από αυτά που κυκλοφορούν.

 

Για passat B7 ποια είναι τα καταλληλότερα? 

 

Από Ebay λίγο που έψαξα βρήκα κάποια άλλα δεν ξέρω αν κάνουν?

 

Το θέλω ποιο πολύ για την περίπτωση της ενεργοποίησης του φωτισμού στης πόρτες του αμαξιού, άντε και στα φώτα που είναι για τα πόδια.

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-VW-OBDII-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2015-Full-Command-Francais/183648991738?hash=item2ac25539fa:g:yTsAAOSweqNciqV2&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-OBDII-VW-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2014-Full-Command-Anglais/183594175006?hash=item2abf10ca1e:g:UMkAAOSwG4pcioq-&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/VAG-K-CAN-Commander-Scanner-COM-Cable-for-VW-AUDI-Useful-Durable-New-Sale/362556978747?hash=item546a14763b:m:mnAWdx2GsvxSY5JCtA4tUzw&redirect=mobile

 

 

Κάνει κανένα από αυτά?

 

Κάθε βοήθεια δεχτεί. 

 

 

Επίσης τι διαφορά έχει έχει το VAGCOM με το VCDS??? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2019 at 10:54 ΜΜ, OMINUS said:

Καλησπέρα .

 

Επειδή είμαι και εγώ για αναζήτηση για vagcom, και επειδή δεν ξέρω ποιο είναι το κατάλληλο από αυτά που κυκλοφορούν.

 

Για passat B7 ποια είναι τα καταλληλότερα? 

 

Από Ebay λίγο που έψαξα βρήκα κάποια άλλα δεν ξέρω αν κάνουν?

 

Το θέλω ποιο πολύ για την περίπτωση της ενεργοποίησης του φωτισμού στης πόρτες του αμαξιού, άντε και στα φώτα που είναι για τα πόδια.

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-VW-OBDII-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2015-Full-Command-Francais/183648991738?hash=item2ac25539fa:g:yTsAAOSweqNciqV2&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/Interface-diagnostic-OBDII-VW-HEX-K-CAN-USB-COM-VAG-2014-Full-Command-Anglais/183594175006?hash=item2abf10ca1e:g:UMkAAOSwG4pcioq-&redirect=mobile

 

https://www.ebay.com/itm/VAG-K-CAN-Commander-Scanner-COM-Cable-for-VW-AUDI-Useful-Durable-New-Sale/362556978747?hash=item546a14763b:m:mnAWdx2GsvxSY5JCtA4tUzw&redirect=mobile

 

 

Κάνει κανένα από αυτά?

 

Κάθε βοήθεια δεχτεί. 

 

 

Επίσης τι διαφορά έχει έχει το VAGCOM με το VCDS??? 

 

Το ίδιο είναι VCDS με vagcom. Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι, με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά του

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω ένα ver 11+ με έξοδα παραλήπτη, το έχω στο ντουλάπι πάνω από 2 χρόνια όποιος το θέλει πμ. (και όχι γελοιότητες θα πέφτει banάκι)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για έναν φίλο μου, αν υπάρχει κανείς που να έχει και να πουλάει το καλώδιο για το Vag αλλά όχι με το usb, το σειριακό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=vagcom+serial+port&_sacat=0

 

Κάνουμε μια αναζήτηση πριν ανοίξουμε καινούργιο θέμα 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν σκεφτόμουν για Κινέζο, αλλά για κάποιον που ίσως να μην το χρειάζεται και να μου το πουλούσε.

Γι αυτό άνοιξα θέμα. 

Θα μου πεις, μπορεί να είναι οικονομικοτερο να πάρεις από Κινέζο. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχει καποιος το 805.4 γιατι δεν μου το διαβαζει πλεον απο το cd.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα.

Αναζητώ καλώδιο για το πρόγραμμα VCDS ώστε να "διαβάσω" το VW Polo TDi 2015 Bluemotion. Επειδή δεν γνωρίζω ποιο μπορεί να ταιριάζει από πλευράς προγράμματος, είπα να ρωτήσω εδώ. Θα ήθελα προτάσεις από Ελλάδα ώστε να δω αν συμφέρει, καθώς και από ebay ή alliexpress ή οποιοδήποτε άλλο site του εξωτερικού που να είναι εμπιστοσύνης!

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2019 at 12:17 ΜΜ, GeorgeSmirlis said:

Το ίδιο είναι VCDS με vagcom. Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι, με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά του

Καλημέρα φίλε μου. 

 

Τελικά βρήκες καλώδιο?? 

 

Και αν ναι τι αγωρασες ,και από που?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα καλώδιο VAG COM BETA 812.4.

Μέχρι ποια έκδοση του GOLF -έτος  παραγωγής μπορεί να επικοινωνήσει;

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2019 at 3:45 ΜΜ, OMINUS said:

Κανένας που να έχει αγωρασει μέσα στο 2019???

 

Να μας πει εντυπώσεις?

 

εγώ τελικά αγόρασα καλώδιο.

 

και μαλιστα της RossTech

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Ειμαι σε ερευνα αγορας ενος μικρου διαγνωστικου - αχρειαστο να ναι - για το αυτοκινητο ετσι ωστε να χω και μια πληροφορια μονος μου....εχετε καποια να μου προτεινετε?επειδη βλεπω πολυ πραμα στην αγορα, η γνωμη σας θα βοηθουσε πολυ για την τελικη επιλογη μου...ειμαι κατοχος touran 1.4 tsi bmy μοτερ 140hp μοντελο 2008 dsg...ευχαριστω...

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TMESSOLO said:

Καλησπερα σε ολους...

 

Ειμαι σε ερευνα αγορας ενος μικρου διαγνωστικου - αχρειαστο να ναι - για το αυτοκινητο ετσι ωστε να χω και μια πληροφορια μονος μου....εχετε καποια να μου προτεινετε?επειδη βλεπω πολυ πραμα στην αγορα, η γνωμη σας θα βοηθουσε πολυ για την τελικη επιλογη μου...ειμαι κατοχος touran 1.4 tsi bmy μοτερ 140hp μοντελο 2008 dsg...ευχαριστω...

Torque Lite Pro

 

Σβηνει και βλαβες / τσεκ . Βρες εναν ανταπτορα (bluetooth η wifi) και θα τον βαζεις στην OBD2 θυρα . Κανεις ζευξη με το κινητο σου που θα εχει την εφαρμογη και...αυτο ειναι ολο .

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Μαστορας said:

Torque Lite Pro

 

Σβηνει και βλαβες / τσεκ . Βρες εναν ανταπτορα (bluetooth η wifi) και θα τον βαζεις στην OBD2 θυρα . Κανεις ζευξη με το κινητο σου που θα εχει την εφαρμογη και...αυτο ειναι ολο .

μαστορα μισες δουλειες κανεις....οκ το application...πες μου και εναν ανταπτορα ντε.....επισης εγω σκεφτομουνα να παρω 1 απο αυτα που εχουν οθονη...εχεις κανα τετοιο υποψιν σου που να δουλευει με βαγγ..?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, TMESSOLO said:

μαστορα μισες δουλειες κανεις....οκ το application...πες μου και εναν ανταπτορα ντε.....επισης εγω σκεφτομουνα να παρω 1 απο αυτα που εχουν οθονη...εχεις κανα τετοιο υποψιν σου που να δουλευει με βαγγ..?

Αμ θες και ακριβα ....Οκ διαλεξε !

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Μαστορας said:

Αμ θες και ακριβα ....Οκ διαλεξε !

σωραιος....λιγο εκει στα λαδια καπου το χανεις αλλα κανεις δεν ειναι τελειος....:lol:....να σου πω τωρα....εσυ εχεις δοκιμασει κατι απο αυτα ή θα παω σαν το σκυλι στο αμπελι???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο φορματ τον υπολογιστη δεν μου δουλευει το καλωδιο. Μου κανει ακριβως αυτο προβλημα που φαινεται στο βιντεο. Γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

καταρχή το καλωδιο είναι γνήσιο?

εαν όχι την version του vcds την κατέβασες από internet ή ειναι αυτή που ηρθε με το καλωδιο? 

το καλωδιο το συνδεσες ενω ο υπολογιστής ήταν συνδεδεμένος στο internet?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.