Jump to content
GazofGT

Καρουμπαλο Σε Ελαστικο

Recommended Posts

σημερα ειδα οτι στο μπροστα αριστερο λαστιχο εχω ενα μικρο καρουμπαλο στα πλαγια απο λακουβα :angry2: ...χρειαζεται αλλαγη σιγουρα ή μπορω να το αφησω?τα λαστιχα τα εχω μονο 10000 χιλιομετρα :(

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα οτι στο μπροστα αριστερο λαστιχο εχω ενα μικρο καρουμπαλο στα πλαγια απο λακουβα :angry2: ...χρειαζεται αλλαγη σιγουρα ή μπορω να το αφησω?τα λαστιχα τα εχω μονο 10000 χιλιομετρα :(

Το λεγομενο, ας μου επιτραπει η λεξη, <<βυζι>>? Καλο θα ηταν να το αλλαξεις για να μη σε βρει κανα κακο εν κινησει!!! Και εγω την εχω πατησει στο παρελθον και ειχα αναγκαστει να αλλαξω το λαστιχο για λογους ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μικρό το καρούμπαλο βάλε το ελαστικό πίσω.Αν όχι τότε αντικατέστησέ το.Σ΄αυτήν την περίπτωση πάλι θα το βάλεις πίσω αφού φέρεις τα πίσω ελαστικά μπροστά.Εγώ πάντως στην θέση σου θ΄αγόραζα 2 καινούργια ελαστικά και θα τα τοποθετούσα μπροστά.Μην ξεχνάς ότι η μόνη μας επαφή με την άσφαλτο γίνεται από τα ελαστικά μας και είναι το Νο 1 για την οδική μας ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο που τα ξαναειδα ανακαλυψα και αλλο ενα στο πισω λαστιχο αριστερα :angry2: ...δεν ειναι μεγαλα καρουμπαλα αλλα μαλλον θα παω για αλλαγη γιατι να ειμαι σιγουρος....πανε τα continental μου :( 560 ευρω εδωσα πριν ακριβως 10 μηνες....τωρα δεν ξερω αν στραβωσε καμμια ζαντα glare.gif

Link to comment
Share on other sites

μα καλα τι κανεις , συμμετεχεςι σε camel trophy ? Εγω ειχα πεσει σε κρατηρα και το αλλαξα με την μια αλλα εσκασα γερα καιτο διαπιστωση την ιδια στιγμη και οχι αργοτερα. Δυστηχως αμμεση αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο πάντως να σου χαλάσουν 2 Continental που είναι ανθεκτικά λάστιχα, μέσα σε 10 μήνες.

Προφανώς οι λακούβες πρέπει να ήταν κρατήρες. Το κακό είναι ότι οι λαστιχάδες όταν "σπάνε" τετράδα τα πουλάνε πολύ ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ το οδηγείς το αυτοκίνητο;

Τα 2 λάστιχα με τα καρούμπαλα είναι από την ίδια πλευρά;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ το οδηγείς το αυτοκίνητο;

Τα 2 λάστιχα με τα καρούμπαλα είναι από την ίδια πλευρά;

ναι απο την ιδια πλευρα θα την χτυπησα πρωτα με το μπροστα τροχο και μετα με τον πισω...μονο εγω το οδηγω..ειχα πεσει σε μια καλη λακουβα βραδυ πριν καμμια εβδομαδα αλλα δεν το εψαξα αλλωστε δεν ηταν η πρωτη φορα και να φανταστεις γενικα προσεχω παρα πολυ για λακουβες :(

Link to comment
Share on other sites

Εκείνος ο τάφος θα σου έκανε τη ζημιά... Δες και τις ζάντες για κανένα στράβωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.